Autor Zpráva
Jarko
Profil *
Ahoj.
Zna nekdo nejakou alternativu za Windows Media Center? Musi to byt na dalk. ovladani a musi to mit nahledy..

dekuji
Joker
Profil
Jarko
Existuje několik Linuxových variant, například MythTV. Četl jsem i názor, že například jen na přehrávání DVD, fotek apod. je MythTV zbytečně kanón na vrabce a doporučoval něco jednoduššího... ale už jsem úspěšně zapomněl, co to bylo.

Dál existuje mediacenter software minimálně pro všechny větší Linuxové distribuce.

Osobní zkušenost ovšem nemám... ale chystám se ji v dohledné době získat :-)

Poznámka k podmínce "Musí to být na dálkové ovládání": Na to není potřeba mediacenter systém, dálkové ovládání by teoreticky mělo jít rozchodit vpodstatě na čemkoliv. Nevím teda jak ve Windows, ale v Linuxu by to mělo jít přes LIRC.
Dokonce jsem to chtěl i vyzkoušet, jak to funguje, ale narazil jsem na hardwarový problém: S klasickým infraportem DO nefunguje (prý nějaká hardwarová nekompatibilita) a infračervený přijímač pro dálkové ovládání k počítači snad nikdo neprodává. Leda koupit celé DO i s přijímačem, ale to jsem odložil do doby, až budu skutečně stavět to HTPC.
Jarko
Profil *
Jedna se mi prow windows, ne do linuxu..

fakt neexistuje nic na dalkove ovladani?
Joker
Profil
Jarko
Jedna se mi prow windows, ne do linuxu..
fakt neexistuje nic na dalkove ovladani?

Eh? Windows alternativa k Windows MCE? :-) Proč by jako Microsoft vyvíjel dva alternativní systémy pro mediacenter počítače?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Windows Media Center není Windows Media Center Edition.


Reaguji na Jarka:
Doporučuji zeptat se na nějakém odborně zaměřeném fóru. Kategorie „Nezařaditelné dotazy“ na diskusním fóru o webdesignu slouží pro nezařaditelné dotazy z oblasti webdesignu.
Mike_neviheslo
Profil *
Cyberlink PowerCinema, InterVideo HomeTheather (ted uz Corel),.... tech programu je dost. a ovladac podporujou vsechny, bud primo, nebo pres pluginy.

pokud chces pouzit "obycejnej" infra ovladac od televize, tak na windows treba pomoci programu girder, ten ma pluginy na spoustu softwaru. a to zarizeni pro prijem signalu z ovladace se da postavit (pokud se clovek trosicku vyzna v elektronice) asi za 60kc (cena komponentu). "kvalitnejsi" prijimac se vejde do 200kc. nebo za nejaky 400kc koupis primo dalkovej ovladac i s prijimacem, do usbcka
Jarko
Profil *
Doporučuji zeptat se na nějakém odborně zaměřeném fóru. Kategorie „Nezařaditelné dotazy“ na diskusním fóru o webdesignu slouží pro nezařaditelné dotazy z oblasti webdesignu.

jasne, ale resilo se tu spousta dotazu a ne z oblasti webdesignu a taky se jich dost vyresilo, je videt ze spousta lidi zabivajici se webdesignem maji hodne siroky zaber zkusenosti.. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0