Autor Zpráva
MirekH
Profil *
Dobrý den,
měl bych na Vás takovou otázku. Právě tvoříme redakční systém, který poté dáme ke stažení pod GPL a zajímaly by mě Vaše názory na problémy, nedostatky nebo i přebytky v dnešních RS a CMS.
Mikey
Profil *
Vadí mi ta hromada soubroů, která je u free RS :-) A nebo také, když se do RS těžce vkládá vlastní šablona.
blizz_boz
Profil
nwm, ja mám teraz vlastný RS a s tym som spokojný predtým som používal CMS joomla trochu som sa aj spolupodielal na jej vývoji - som autorom ajaxovej komponenty !JoomlaComment ktorej vývoj som uz prenechal open source komunite, a nevýhod tam bolo vela:

chybovosť, pomalosť, nízka efektivita a velká záťaž na server, prasácky kód nad ktorým nemám kontrolu, nwm ktorá časť aplikácie vytvára ktorú časť kódu, layout by nemal obsahovať tabulky, tvorba šablón by mala byť čo najviac intuitívna takže žiadne XML nezmysly.
Zdeněk Košťál
Profil
MirekH
Mě jako kodéra maximálně štve, když si CMS při zavolání fce vypíše kód, který nemůžu ovlivnit nijak, než úpravou PHP souborů.
srigi
Profil
Zdeněk Košťál
V tomto ohlade je na tom velmi dobre Wordpress. Do jeho funkcii (tzv. template tags) je mozne v parametroch predavat nazvy tagov ake ma funkcia generovat. Vid priklad.
Zdeněk Košťál
Profil
srigi
Na Wordpressu dělám nejvíce, ale u pár funkcí se ten výstup musí přepsat v PHP (je to napevno). Není na tom špatně, ale mohlo by být líp...
H13
Profil
blizz_boz
při vší úctě k tobě a k tvým programátorským znalostem a zkušenostem musím trochu oponovat:

chybovost ???
pomalost ???
nízká efektivita ??? ... tady bych to spíš tipl naopak, Joomla! má podle mě vysokou efektivitu
velká zátěž serveru ... tady asi budu souhlasit. Mercedes nejvyšší třídy asi sežere víc benzínu než horský kolo s dřevěnýma kolama :-)
prasácký kód ... měl jsi na mysli starou verzi Joomly! nebo verzi 1.5, která je napsána v MVC vzoru, počínaje JObjectem až po konečnou šablonu má všude jednotný systém
prasácky kód nad ktorým nemám kontrolu ... díky objektům lze mít nad kódem kontrolu
ktorá časť aplikácie vytvára ktorú časť kódu ... díky MVC přesně víš co jaká část dělá, controller dostává proměnné, model je zpracovává a pracuje s databází, view vše zobrazuje
layout by nemal obsahovať tabulky ... a taky neobsahuje, pokud si zvolíš beztabulkovou šablonu jako je základní beez ... pomocí šablony lze také "přepsat" jakoukoliv část "view" kódu
tvorba šablón by mala byť čo najviac intuitívna takže žiadne XML nezmysly ... podle mě XML není nesmyslný, XML je zde pouze pro instalaci a parametry, mimochodem ukládání parametrů a všech možných nastavení pomocí XML + databáze je velice propravované a umožňuje velmi rychlé vyvýjení rozšíření a velmi usnadněný update rozšířeni. Co se týče šablon, XML lze slouží pouze pro informace o parametrech a o samotné šabloně, jinak šablonu lze vytvořit za pomocí HTML/PHP/CSS (JAVASCRIPT) jako každou jinou šablonu

Nebudu Joomlu! vychvalovat, ale prostě s některýma negativníma argumentama bych si dovolil nesouhlasit :-) :-)

Ostatní
V tak velkých projektech je samozřejmě něco na pevno. Představte si, že by nebylo vše na pevno, bylo by zde tisíce parameterů. Jeden by pro svou stránku potřeboval, aby tamto nebylo na pevno, druhej by zase potřeboval, aby tohle nebylo na pevno, atd... Udělat CMS, kde by vše bylo variabilní by byl nesmysl... takovej system by nikdo nerozchodil
fildin
Profil *
Souhlasím s tím co napsal H13, až na to, že Joomla! tabulky generuje i přesto, že v šabloně budete mít "žádné <td>". Tabulky totiž generují základní komponenty a moduly, jako např. com_content a mod_custom. Ovšem i pro trochu zkušenějšího programátora by neměl být problém přepsat v php souboru té nebo oné komponenty strukturu z table na div a ostylovat. Joomla! navíc vydává verzi bez tabulek s divama.
PetrM
Profil *
MirekH:
OT: Mohl byste na sebe uvést kontakt ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0