Autor Zpráva
FP1
Profil *
Zdravím.
Mám stolní počítač a přemýšlím o koupi TV karty ale nevím, zda zvolit raději interní či externí. Jaký máte názor vy? A jakou kartu konkrétně byste mi doporučili? (požadavek: dálkové ovládání).

Díky moc ;)
mpn
Profil
Já si kdysi koupil celkem jednoduchou interní kartu myslím pixelview za cca 1k. Měla dálkové ovládání, mohl jsem z ní nahrávat, neshledal jsem žádné nedostatky. Dnes už televizi nesleduji tak jí nepoužívám.
Mistr
Profil
FP1
Osobně bych asi volil interní televizní kartu, i když se musím přiznat, že svou volbu neumím dostatečně zdůvodnit. Přijde mi to takové stabilnější než do počítače strkat nějakou další USB "věc".

Krom dálkového ovládání bych preferoval též kartu, která "umí" digitální příjem (nikoliv jen analogový), i když u Tebe třeba ještě digitální televizní vysílání není, vybavil bych se tak na (brzkou) budoucnost. A já osobně bych ještě požadoval u televizní karty i teletext, ale to už je čistě má libůstka.
Mike_
Profil *
rozdil mezi int vs ext je asitak...

interni... vyhoda je ze nikde nic necumi, casto maji kvalitnejsi tuner, ovsem diky tomu ze je uvnitr pc, tak to chyta vetsi ruseni (hlavne od zdroje a sbernice procesoru). to vede k nizsi kvalite obrazu (ovsem porad dobra a s par filtrama to ani neni poznat)

externi...je to externi zarizeni, tudiz od pc nebude chytat tolik ruseni, nevyhodou je "slabsi" tuner (vetsinou, ne vzdy). taky to ma slabsi napajeni (z usb)

celkove zavisi na tom z ceho budes brat signal, jestli z STA, nebo "tykadla" co k tem externim davaji.
analog v dnesni dobe nema skoro smysl.
u digi tuneru zase jde o to jestli bude SD nebo HD, od toho taky zavisi cena

taky je dobry obhlidnout si ten dalkovej ovladac, casto (u tech levnejsich) je to jenom udelatko kterym muzes ovladat zakladni veci, ty "pokrocily" parametry pred DO nenastavis. mam jednu starsi analog kartu, a na DO neni treba tlacitko pro spusteni nahravani (docela dulezity podle me)

pokud jde o interni kartu, tak radim nesetrit, ty "dobry" karty jsou od 2k vejs

jinak koukni po online shopech co tam maj, pak na nejaky odbornejsi (lepe zamerene) fora, treba tvfreak.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0