Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jak byste si představovali ideální web o počasí? Jak by na takovém webu měla být zpracovaná předpověď a co by tam určitě nemělo chybět?

Často jsem třeba slyšel výtky k tomu, že předpovědi jsou vždy statické ikonky a že to není nějak celkově animované (s průběhem jak se bude měnit počasí).

Sbírám nápady pro web www.in-pocasi.eu a rád si přečtu vaše náměty.

Díky za každý nápad
imploder
Profil
Inpocasi
Napadla mě taková vychytávka: že by web pomocí geoIP zjistil, kde se nacházím, a podle toho mi nabídl odpovídající předpověď.

Taky by byl dobrý web poskytující přesné údaje (teplota na desetiny ˚C místo na celé) a informace o směru a síle větru atd.. in-pocasi vypadá hezky, ten nápad s měřicíma stanicema je určitě dobrý, ale takhle je to moc pro BFU, tj. jenom sluníčka a teploty - to může někomu stačit, ale pro někoho je to málo. Takže satelitní snímky - srážky, mraky, vítr... - přehledně uspořádané. Nabízet zjednodušeninu v podobě čísílka a mráčku v každém kraji je samozřejmě OK, ale samo o sobě to rozhodně není ideální web o počasí.
Vím, že jsou na webu i odkazy na numerické modely, atd., jenom mi připadá, že je to tam někde zastrčené a nějaké podrobnější informace přímo na stránce by rozhodně neuškodily.
Alphard
Profil
RSS kanál konkrétní oblasti. A možná trochu rozšířit regionální počasí, koho taky zajímá počasí v celé republice. Např. by se mi hodila záložka, na které bych měl bez dalšího klikání informace o teplotě, srážkách, větru, dostupné webkamery, výřezy map apod. ve Žďáře nad Sázavou na několik dní dopředu (samozřajmě co jde, webkamery těžko).
Inpocasi
Profil
imploder
To s tím geoIP už jsem někde v zahraničí myslím viděl. Je to docela dobrý.
To další - jj, předpovědní modely by na úvodu chybět neměly, tam mapa je aktuálně taková chudá

Pěknou aplikaci teď připravili v Inmite: MeteoView.

Alphard
Tuhle sekci konkrétně chystám zrušit, protože tam toho moc není. Místo toho ji nahradí nějaká sekce s mnohem více městy (vyhledávání, katalog).

Dík za skvělé nápady.
Tomasds
Profil
Už kdysi jsem ti navrhoval jednu věc, tenkrát se ti do toho nechtělo, nevím jestli se to nějak neposunulo.

Mám web jakýchsi událostí, které se odehrávají venku a tudíž by se mi hodila možnost přidat tam informaci o předpovědi počasí.

Akce tam vkládám s předstihem, běžně pár měsíců dopředu. Hodila by se mi předpověď pro dané datum (a samozřejmě místo). Pokud informace pro dané datum nebude, ať už proto, že je to až za měsíc, nebo datum naopak už proběhlo, tak dostanu prázdný string. Když informace bude, dostanu ji. Příjemným bonusem by byla možnost zadat počet dnů, akce bývají i dvou- a vícedenní.
Nox
Profil
Inpocasi
První, co jsem udělal při příchodu na web bylo, že jsem klikl na Jihomor. kraj/Brno (a protože jsem dementní, tak ještě 2x),
vzhledem k tomu, že možná nebudu jediný, tak by ta mapka (protože je tímto způsobem na mnoha webech užívaná) mohla být rozkliknutelná do jednotlivých oblastí

Možná něco spešl pro řidiče by tam mohlo být
Inpocasi
Profil
Tomasds
Předpověď o jakou ty máš zájem se sestavuje na cca týden dopředu (tudíž nějaký měsíc dopředu bude vždy prázdný string). Tohle by ovšem nemusela být ani nějaká speciální aplikace - jednoduše to vytáhneš z XML kanálů, které již nyní v testovací fázi máme.

Nox
To slýchávám často, hodně lidí očekává, že ta mapa je klikací. Myslíš, že je lepší to rozklikávání řešit přes FLASH (idnes.cz) nebo JS (centrum.cz)?

Díky.
Tomasds
Profil
Inpocasi
Předpověď o jakou ty máš zájem se sestavuje na cca týden dopředu

Samozřejmě. Já nechci předpověď na měsíc dopředu. Já chci tu akci tři měsíce před jejím začátkem na web přidat, nastavit ten skript a tím momentem se o něj přestat starat.
Tahání dat z xml kanálů mi nepřipadá jako zrovna nejpřívětivější, když chci prostě předpověď pro místo A na datum B na C dnů, ale budiž, podívám se na to.

Stejně nechápu, že to po tobě nechce i někdo jiný, připadá mi to jako nejlogičtější aplikace. Zobrazení typu "dnešek plus dva dny" mi připadá vhodné jen pro zpravodajské servery. A samozřejmě pro blogísky a blikající a hrající weby.
Tomasds
Profil
Aha, tak se na to nepodívám, dočetl jsem se, že načítání toho xml je po nějaké žádosti a schválení webu, to se mně nechce.
imploder
Profil
Inpocasi
To slýchávám často, hodně lidí očekává, že ta mapa je klikací. Myslíš, že je lepší to rozklikávání řešit přes FLASH (idnes.cz) nebo JS (centrum.cz)?
Není potřeba ani jedno, jde to řešit přes obrázkové mapy, tj. čisté HTML.
Marek Prokop
Profil
Já bych prosil počasí na přání, samozřejmě lokálně cílené. Např. když jedu fotit na Konopiště, objednal bych si 40% vysokou oblačnost, bezvětří a bez srážek. Šlo by to?
Inpocasi
Profil
Marek Prokop
No to by neměl být v problém. Už dneska jsem ti tam zajistil přesně takové počasí, jen je 20% a nějaký ten vánek tam je. Můžu ti objednat i na zítřek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Inpocasi:
Když už je řeč o procentech, nešlo by odněkud vytáhnout a zveřejnit procentuální pravděpodobnost, že se předpověď trefí? Předpokládám, že meteorologové ji znají a že není vždy stejná. Všude se udává jen jeden teplotní rozsah, který je podle nějaké chytré hlavy nejvíc pravděpodobný, ale mě by třeba zajímaly i ty méně pravděpodobné výchylky. Při plánování výletu bych např. neriskoval tropické počasí s dvacetiprocentní šancí bouřky a upřednostnil bych nižší teploty bez rizika, že zmoknu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0