Autor Zpráva
uplne jinej martin
Profil
Tak by mě zajímalo, jestli někdo nevíte či nemáte zkušenosti s podobnou situací: udělám někomu stránky, s příjmy se vejdu do nezdanitelného minima (+student = 4070Kč/měsíc). Smlouva bude dohoda o p.p. nebo o pracovní činnosti. Tomu zatím rozumim.

Suma sumárum, berňák mi nic nesebere - ale co sociální a zdravotní pojištění (tušim nějakej novej zákon)? Resp. jak Škromachovi nic nedat a mít to právně i jinak OK? Docela by mě zajímalo, jak tohle řešíte... (samozřejmě pokud nejste OSVČ nebo neděláte načerno)
Ivorius
Profil
jestliže si student tak za zdravotní a sociální pojištění za tebe platí škola. (pokud tedy studuješ prezenčně)

Nejsem si ale úplně jistý, jestli platí ta tvoje věta, že do 4070 Kč/měsíc nemusíš platit žádné daně.
uplne jinej martin
Profil
Tak jsem na to přišel: pokud pracuješ na "Dohodu o provedení práce", tak sociální a zdravotní paltit nemusíš. Pokud na cokoliv jinýho, musíš.

Nejsem si ale úplně jistý, jestli platí ta tvoje věta, že do 4070 Kč/měsíc nemusíš platit žádné daně
Dneska jsem se byl zeptat svýho konzultanta na finančním úřadě :-). Nezdanitelných máš cca 38 000/rok. Jako student k tomu + cca 11 000/rok, přesně je to těch 4 070 Kč/měsíc. A jak jsem se taky dozvěděl, pokud máš měsíčně <=4 069 Kč, daň se ti nevyměřuje. pokud =4 070, vyměří ti daň 0 Kč, pokud >4 070, srážková 15% daň.
Anonymní
Profil *
ještě je tady možnost prohnat to přes autorské dílo, pak by se dalo za určitých okolností vyhnout sociálnímu pojištění. Pozor na to, že dohoda může být do 100 hodin ročně a NESMI byt na opakujici se činnost. --KER
peta
Profil *
Anonymní jenom doplnim...
http://www.pravnik.cz/
100 hodin, nejaka maximalni castka a soc zdrav nemusis.
uplne jinej martin
Profil
No, už to řešim tak, 4000/25h/měs (nedaní se - student).
Příklad: dohodnu se na webu za 20 000.
Dohoda o p.p. třebas "grafický návrh internetové prezentace", 25h v měsíci XXX, odměna 4000Kč. Takovýhle smlouvy u jednoho zaměstnavatele 4.
Pak třebas "příprava podkladů pro webovou prezentaci", 25h/měs, 4000. zase 4 smlouvy u 1 zaměstnavatele.

Oba sice ví, že je to víc práce než 25h, ale uzavřou každý měsíc 1 smlouvu a je to.
Jaroslav
Profil
Zdravím všechny.
Začal jsem podnikat na živnostenský list a zároveň studuji. Na úřadech mi řekli, že letos nemusím platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Jak to bude ale na konci roku při přiznání příjmu?? Je jasné, že budu platit daň z příjmu (Pokud ho budu mít). Ale jak to bude se sociálním a zdravotním?? Budu něco platit?? A kolik procent?? Jaké jsou tam podmínky placení??

Předem děkuji komukoliv za odpověď. Moc mi pomůžete.
nightfish
Profil
Jaroslav
jestli si začal podnikat teď, tak do konce března 2008 musíš podat daňové přiznání
do +/- 7. dubna 2008 musíš podat ve své zdravotní pojišťovně přehled o příjmech (+ na základě výše rozdílu příjmů a výdajů zaplatit pojištění, a také od měsíce podání přehledu začít platit zálohy na zdravotní pojištění) - u VZP poskytují formulář v excelu, který to všechno sám vypočítá
do konce dubna 2008 musíš podat přehled o příjmech na ČSSZ (+ na základě výše rozdílu příjmů a výdajů zaplatit pojištění, a také od měsíce podání přehledu začít platit zálohy na důchodové pojištění) - ČSSZ poskytuje formulář, který si většinu věcí sám vypočítá (pro aplikaci 602XML Filler)
v případě, že dosáhneš ročních příjmů nižších než nějaká částka (na tenhle rok to bylo něco mezi 40 a 50 tisíci), nemusíš pojištění ani zálohy na důchodové pojištění platit (za předpokladu, že je podnikání vedlejší činností, což v případě prezenčního studia do 26 let je)

snad jsem na nic nezapomněl
lenka
Profil *
Chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to se sociálním a zdravotním při kombinované formě studia?Každý říká něco jiného....děkuji
roberta
Profil
no, niečo viem, ale to by ťa asi nezaujímalo, keďže sa jedná o svk.
skús nejaké iné fórum, čo sa týmto otázkam venujú. toto fórum je o webe...
Ivorius
Profil
lenka - jestliže studuješ kominovanou formou, stejně jako já, pak se na tebe "studentské slevy" nevztahují. prostě si to musíš všechno zacvakat tak jako kdokoliv jiný
Marra
Profil *
jestliže studuješ kominovanou formou, stejně jako já, pak se na tebe "studentské slevy" nevztahují.
ale vztahují, mám s tím vlastní zkušenosti
Olda
Profil *
Dotaz:...7 let studuji VŠ, souběžně 4 roky jinou fakultu na Bc, vše prezenčně. V září jsem přerušil hlavní obor a od listopadu začal pracovat na HPP...Zaměstnavatel mi dle výplatní pásky hradí zdravotní 504,- a sociální 896,- Ovšem v lednu mi přišlo od VZP, že mám na zdravotním nedoplatek cirka 1100,- za období listopad 06 - leden 07. Částku stornovali, když jsem doložil, že jsem stále studentem na jiném oboru. 26 mi bude v červenci.
Jak je to tedy s tím, že za studenta platí pojištění stát? Proč mi tedy odvádí zaměstnavatel tyto částky?
Děkuji za odpověď pokud někdo bude vědět...
Vladosik
Profil
Olda
Najdi si spise nejakou jinou odpovidaji diskuzi, tato je o webdesignu.
Martin
Profil
Ivorius
jestliže si student tak za zdravotní a sociální pojištění za tebe platí škola. (pokud tedy studuješ prezenčně)
To už není pravda. Ve zdravotní pojišťovně mi řekli, že od roku 2004 platí zdravoní i studenti a důchodci. Sice platim pár stovek, ale platit musim. Sociální po mně zatim nikdo nechce.
nobelicek
Profil *
Noto me celkem rozesmalo. Prej najdi si odpovidajici diskuzi, tady je to o designu :D Hlavne ze se cele vlakno resi zdravotni a cosialni pojisteni a jamile se zepta nakej olda hned ho servou.
Vladosik
Profil
nobelicek
Hlavne ze jsi se zasmal. Byla to dobre minena rada, ze jinde najde lepsi rady nez od webdesigneru. Urcite ho nikdo neserval.

Ve zdravotní pojišťovně mi řekli, že od roku 2004 platí zdravoní i studenti a důchodci.
Coze? Ja student jsem a zadne zdravotni jsme nikdy neplatil.
nobelicek
Profil *
Promin, jestli sem se te Vladosiku dotknul. jinak jak to ze ti jde se prihlasit? Me to od rana nefunguje.
Vladosik
Profil
nobelicek
Ne, nedotknul jsi se mě.
Asi takhle, já se nikdy z domova neodhlašuji a od chvíle, co jsem zde začal diskutovat a poprvé se příhlásil jsem se již nikdy víc přihlašovat nemusel...
nobelicek
Profil *
Aha tak to bude problem... Ja sem prihlasenej na notebooku doma, ale ted sem v kanelari a nejde se mi zalogovat.
Diamond111
Profil *
Ahoj, rad bych se zeptal vas zkusenejsich.Pokud jsem pobiratel pridavku na dite mam povinnost uradu hlasit kazdy prijem?byt by to bylo 200Kc?Nebo to ma nejake mantinely?

Dekuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0