Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý večer. Mám menší problém. Webovky dělám jen tak pro zábavu a udělal jsem ted jedny i pro jednu organizaci ... když sem řikal jednomu klukovi at da odkaz na svoje webovky, tak me zarazil s tím že bych mohl mít problémy že je to web organizace a že mám doménu na svoje jméno a že bych mohl mít problémy. Řikal něco že bych mohl mít tahanice se soudama a tak ... ale nějak se k tomu nevyjádřil. Jen mi řekl že nějakej jeho kámoš s tím měl tahanice a že kdyby po mě někdo chtěl jít tak že je budu mít taky. Řekl mi at převedu doménu do vlastnictví organizace a že by to mělo být ok.

No a já se chci zeptat jak to opravdu je jestli s tím má někdo zkušenosti a jestli je to převedení domény nutný. Sem si řikal že prostě dělám webovky pro někoho jen tak, to snad můžu nebo ne?

Díky za odpovědi
Radek9
Profil
V tom nevidím problém. Pokud jsi nezletilý tak možná ano, ale pokud ne tak si doménu ve vlastnictví můžeš nechat. Problém by byl kdyby její vlastnictví daná organizace vyžadovala.
Cup
Profil
Nezletilý nejsem. Jsem člen výboru organizace a ostatní vůbec netuší o co se jedná, nikdy vlastnictví požadovat nebudou. Jen je to můj první web na doméně druhého řádu (jinak vždy freehostingy) tak nevím a váhám se zveřejněním, jste si jist že problém nebude nebo si to jen myslíte? :)
ninja
Profil
Cup: Hlavne jde o tom jestli ta organizace nezaplatila za domenu a nemysli si, ze je jeji.
Cup
Profil
web je organizace, ale já ho spravuji a platim hosting i domenou penize na to resim ja.
Cup
Profil
neni to nic velkého slouzi to jako infromacni strnaka o sportvonim deni v nasi vesnici a je to bráno jako stránky tělovýchovné jednoty
drowmirg
Profil *
když si zaregistruješ puma.cz a budeš psát o zvířatech, je to ok

když si zaregistruješ puma.cz a budeš prodávat boty, můžeš mít problém
armin
Profil
Cup: Není vhodné všemu věřit. Bez bližších podkladů jsou vše jen dohady. Pokud máte na sebe psanou doménu, na které běží web společnosti / organizace, ve které pracujete, je to řekl bych nemístní poznámka od toho kluka. I kdyby jste nebyl sa danou organizací nikterak přímo spjatý by to nebyl problém. U vlastnictví domén je hodně častým faktem, že je majitel jiný. Problém by jste měl, teprve pokud by jste nafakturoval organizaci doménu, že byla koupena pro jejich potřebu a při žádosti organizace ohledně změny majitele by jste se odmítal této domény zbavit, přičemž právem patří dané organizaci a Vy jste jí koupil pro jejich účely.

P.S.: Pokud sedáte za volant, taky nejste automaticky vrah, co uteče z místa činu...
Cup
Profil
armin
Díky za vysvětlení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0