Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Je weblog složenina slov WEB a log ?
Nebo WEB+BLOG ?
Co myslíte jak se to má psát?
Aleš
Profil *
Kedy spojíš dvě slova - v angličtině - ta písmena se změní v jedno - někdy. Zkus si to vyslovit.
DoubleThink
Profil *
myslím, že je to složenina WEB a BLOG, ale webblog by se blbě psal a vyslovoval.
DoubleThink
Profil *
Aleš

nebo tak...
*Čvachta*
Profil *
Ha !
že bych na vás poštval učitelku češtiny?
DoubleThink
Profil *
No to by mě teda zajimalo, co by na toto rekla...hehe
izsak
Profil
Určite to je skratka od web + log.

web - kde sa to nachádza ;-)
log - záznam, čiže zápisky, ktoré sa píšu vo weblogoch.
Tomik
Profil
Nevim kolik z vás někdy slovo blog hledalo ve slovníku, ale také slovo v angličtině neexistuje. Weblog = web + log (log je česky deníček). Takže jednoznačně WEBLOG, s jednim b.
izsak
Profil
A samozrejme blog je skratka z weblog ;-)
Tomik
Profil
Jak tak vidim tak mě izsak předběh.
Yuhů
Profil
ty dvě bb se tam myslím nikdy nepíšou. To si asi pletete s odvozenými slovy jako blogging nebo blogger, kde je zdvojené g.
yetti
Profil
Při řešení téhož dilematu- tj. webblog..weblog.. či ještě ev. webblogg ..weblogg... jsem se dostala tak daleko, že se mi zdálo se stejnou pravděpodobností, že všechno je možné.. jakož i nemožné!!!
Proto moc prosím: pokud došlo za oněch 10 měsíců, které uplynuly od posledního příspěvku zde, k nějaké definitivní a uznávané pravopisné formě této mé noční můry, vyveďte yettiho z jeho tmavé jeskyně ke světlu civilizace a prozraďte: JAK TEDY?!! Zdraví zoufalý yetti
Trix
Profil
No určite je to prebrané slovo z anj. a ako také sa bude písať s jedným B aj keby ho angláni písali s dvoma (ale to je nepodstatné)


WEBLOG or BLOG a nieje čo riešiť!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0