Autor Zpráva
krystof
Profil *
Ahoj,

delam novou strukturu webu pro svuj projekt. Koukal jsem se na ceske a zahranicni konkurencni weby, abych posbíral co nejvíce informací a pak z nich vytvoril co nejlepsi strukturu pro svuj web.

Avsak po mnoha hodinach premysleni a nacrtu jsem bohuzel vymyslel identicke hlavni menu jako ma zahranicni konkurence. Preklad mych odkazu samozrejme neni doslovny, ale vyjadruji prakticky tutez vec.

Moje otazka zni: Je mozne, ze v budoucnu me muze konkurence zazalovat za "okopirovani menu", tedy za vyznamove totozne odkazy? Muze jeste vice zvysit riziko mozneho zazalovani to, ze menu bude mit stejnou barvu (samozrejme bude vypadat jinak, odstin nebude stejny...) Chtel bych totiz barvu meho soucasneho webu zachovat, bohuzel konkurence ma barvu stejnou.


Jake jsou vase nazory na moji situaci?
Dik moc
Fred
Profil
Zkus poslat screenshot a tento dotaz autorům webu, na kterém jsi se inspiroval.
krystof
Profil *
dobrej napad:-)

Ne vazne, treba dalo by se to prirovnat k afere seznam mail x gmail. Tak asi tak bych se inspiroval...
Marek Prokop
Profil
Krystofe, zvažte, zda je dané menu autorským dílem, tj. zda (cituji autorský zákon) je to: "dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora." U běžných menu to není moc pravděpodobné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0