Autor Zpráva
Kirbee
Profil *
Dobrý den!
Můžete mi prosím napsat rozdíly mezi Shockwave a Flash? Poprvé (a zatím naposled) jsem se s ním (SW) setkal na stránkách skupiny Gorillaz, kde je v něm udělané nějaké 3D prostředí. Znamená to, že v SW je možné pracovat v 3D?
DoubleThink
Profil *
Shockwave je jeden z nejstarších a největších projektů Macromedia - jedná se o rozsáhlé aplikační prostředí (podobně jako Sun Java). Část technologie shockwave je použita i ve Flashi.

Nejčastějsí použití je právě na 3D aplikace, protože na jiné účely (2D) je dnes vhodnější Flash.
Kirbee
Profil *
Aha... A kde si můžu (teda jestli si můžu) stáhnout Shockwave (pro vytváření animací)? Všude vidim jen Player (Plug-In).
ronnie
Profil
Hm, asi dobrej programek...:)
DoubleThink
Profil *
Kirbee

Nevím, v tomto se zrovna nepohybuju - ale mam pocit, že Macromedia Director to umí.
Kirbee
Profil *
Nevím, v tomto se zrovna nepohybuju - ale mam pocit, že Macromedia Director to umí.
A taky možná ne - stáhnul jsem si ho, ale moc na 3D prostředí to nevypadá... Vždycky jsem si představoval něco jako v 3D Studiu MAX nebo tak něco, ale tohle je spíš nepřehlednej Flash, ve kterym neni panel Actions... Sice tam je nějaký okno Shockwave 3D, ale do toho jako by nešlo nic vkládat ani malovat. Taky se mě ptá na preferovaný 3D rendery (jako v SW), ale při exportu mi nabídne jen formáty *.bmp, *.avi a *.mov.
frost
Profil *
M Director je aplikace na tvorbu multimedialnich del. Pripravuji se v nem CD-ROMy, shockwave "veci" na web... Pomoci programovaciho jazyka Lingo v nem lze vytvorit vse, co lze na pocitaci udelat - opravdu UPLNE vse. Neni to ciste 3d program, ale lze v nem pracovat s 3d grafikou (vetsinou se ale importuje z jinych programu) - muzes vytvorit i 3d hru, kterou lze hrat pres internet...
Koukni se na web Macromedie na produkt Director - sou tam ukazky a popis - tam se dovis nejvic...

- frost
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0