Autor Zpráva
DethLev
Profil
Ahoj

Mám jeden nezařaditelný dotaz. Už se Vám někdy stalo něco podobného jako mně?

Tedy o co jde... Vytvořil jsem jednoduchou prezentaci na zakázku. S výsledkem jsem spokojen já i objednatel. Po delší době mi objednatel přeposlal mejl, který obdržel. Jednalo se o nabídku vytvoření nových stránek. Ten nabízející zjistil, že stránky jsou zastaralé a obsahují prvky které se dnes již nepoužívají (beztabulkový layout, externí css, příjemná grafika, slušný kód). Objednatel (samozřejmě laik) neví. Podíval jsem se na reference nabízejícího a vesměs jde o weby s flashem a zvukovými efekty. Ale především kostra z tabulek a styly definované v html dokumentu. Naštěstí to objednatel neřeší, protože je s webem spokojen. Ale pro jiného (laika) by mohla být podobná prezentace atraktivní. Pokud se Vám to zdá jako blbost, věřte že mě to pořádně naštvalo.
tiso
Profil
DethLev: „Ten nabízející zjistil, že stránky jsou zastaralé a obsahují prvky které se dnes již nepoužívají (beztabulkový layout, externí css, příjemná grafika, slušný kód).
Čože to zistil? Nechcel si to napísať inak?
DethLev
Profil
To je taky právě ten paradox, práci jsem udělal tak jak je to dnes již běžné...beztabulkový layout, externí css, příjemná grafika, slušný kód, proto mně naštvalo co napsal.
fuckin
Profil
to nebude laik, to je *****.
tiso
Profil
DethLev: aha, už to chápem - klamal že sa nepoužívajú.
Joker
Profil
Možná ty konkrétní stránky vůbec neřešil. Možná prostě rozeslal X lidem maily o zastaralosti jejich stránek a doufal, že se někdo chytí.

To se ostatně netýká jen tvorby webových stránek, podobných vykuků a frikulínů je dost i v jiných oborech.
shaggy
Profil
DethLev
Ja som sa tiež stretol s niečim podobným.
Jednému "verejnému" webu, ktorý sme robili vo firme poslala konkurenčná firma mail, že nespĺňajú prístupnosť (podľa zákona by mali verejné/štátne weby spĺňať pravidlá, ktoré sú určené v príslušných Výnosoch). Keďže za túto časť zodpovedám ja a okrem iného som napríklad spolupracoval na hodnotení tejto prístupnosti pre Ministerstvo, dostal sa mi do rúk ten mail.
V niektorých prípadoch spomínali nepovinné body, čo sa ešte dá pochopiť (aj keď fakt, že ide o nepovinný bod už nespomenuli). Horšie to však bolo, keď vyslovene klamali. Napríklad napísali, že farebný kontrast textu a pozadia je nedostatočný, ale nebola to pravda (ani jeden, aj ten najmenej dôležitý text nemal zlý kontrast).

Samozrejme som napísal do tej verejnej inštitúcie, vysvetlil im ako sa veci majú, priložil časti zákona a Výnosu a myslím, že si urobili obraz o tej druhej firme.
Tak to proste dnes chodí, ľudia si naháňajú zákazky. Jeden urobí pekný web v HTML a druhý napíše, že to treba dať do XHTML, lebo HTML je nebezpečné a môžu to ľahko hacknúť (aj s tým som sa stretol a skús vysvetliť nezaujatému, že to nie je pravda).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0