Autor Zpráva
ybznek
Ahoj, dal jsem vyreklamovat notebook v EShopu xcomputer.cz ale ten neodpověděl ani na jeden ze dvou mailů, telefony nezvedá a podle názorů na netu to není prvně. Někdy v těchto dnech už skončila doba 30 dní

Měl jsem dotaz na Sdružení ochrany spotřebitelů, podle nich mám teď právo na nový kus/vrácení peněz. Ale na notebooku mám potřebná data, o které nechci přijít. Důvodem reklamace byl špatný zdroj, takźe jsem si data nemohl předem zálohovat.

Mohli byste mi prosím poradit, jak tohle řešit?
Ideální by bylo, kdyby mi vrátili peníze+disk a odečetli jeho cenu, což podle mě není možné.

Omlouvám se za Off topic a děkuji za odpověď.
Chamurappi
Reaguji na ybznka:
Tenhle dotaz bys měl také směřovat na SOS, není na něm nic počítačově komplikovaného a oni budou mít fundovanou odpověď, na rozdíl od nás.

Důvodem reklamace byl špatný zdroj, takźe jsem si data nemohl předem zálohovat.
Nevím, jestli je to tak u všech notebooků, ale zpravidla jde disk poměrně pohodlně vyndat bez ztráty záruky.
ybznek
Chamurappi
no, na reklamaci se zpátky musí posílat všechno a já ho neměl kam dát
ybznek
divím se, ale před pár minutami přišel mail, že reklamaci vyřidili
Chamurappi
Moderátor Chamurappi: Odemkl jsem si.

Reaguji na ybznka:
na reklamaci se zpátky musí posílat všechno
To neznamená, že si nemůžeš obsah před posláním zkopírovat.

já ho neměl kam dát
Pořiď si redukci SATA → USB a můžeš si data kopírovat odkudkoliv kamkoliv.
bukake
Profil *
ja mam podobnu skusenost aj s normalnou kamennou predajnou uplne ine veci vpisali do reklamacie ujko nemal paru kolka bije...odporucam hned pri kupe kupit aspon 3-5r rozsirenu zaruku...rok som chodil do servisu priamo a dalsi rok som riesil reklamacie priamo cez predajcu...nebe a dudy...v servise hned vsetko spravia vacsinou na pockanie maju s notebookmi danej znacky skusenosti ... na handrkovanie s predajcami uz nemam nervy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: