Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Když mám nějakou knihu o webu (třeba 333 tipů a triků pro CSS) a opíšu kód do svého webu jak moc je to legální (když to opíšu doslova (přesně s danými hodnotami co jsou v knize), přesně v daném pořadí)

Můj názor.

Pokud je kód použit na soukromé stránce (např. osobní) tak by to mohlo být autorovi knihy jedno
Pokud by bylo na komerční tak už by mohl autor knihu zuřit.

Když opíšete část kódu z knihy nebo "ukradnete" je nějaká možnost ho "zlegalizovat" ?

Například ho napsat "v jiném pořadí např. (.menu dát nakonec a .telowebu dát doprostřed .paticka napsat nahorů v CSS šabloně)
Luko255
Profil
Michal Kolesa
Ak ten kód autor uviedol v knihe o tvorbe web stránok, určite počítal aj s tým, že si ten kód niekto odpíše a použije... a u css by ma to autorstvo ani netrápilo, skôr u zložitejších php a javascriptov.
Budulinek
Profil
Michal Kolesa
no, jestli ale není lepší snažit se ten kód z učebnice spíš pochopit než opisovat. Tak se nic nenaučíš. Samozřejmě na vyzkoušení a "porýpání" v tom je to dobrá věc, ale pak je lepší si kód podrobně rozebrat a říct si co slouží k čemu a proč to tak je. Tak pochopíš smysl a logiku toho zápisu. Když se tak stane, není potřeba nic opisovat, ale už jedeš v podstatě z hlavy.

Kódování je v podstatě jednoduchá věc. Neřešíš tam logicky složitější operace jako při psaní skriptů. Je ale potřeba to dostat do krve a ne jen opisovat.
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Příklady z učebnice obvykle jen demonstrují známé postupy, takže autor myslím nebude mít nic proti jejich použití. Jinak by je asi ani nedával do té učebnice.

Vyvaroval bych se věcí jako převzít kompletní design cizího webu, udělat pár kosmetických změn a pak to použít někde na svém webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0