Autor Zpráva
Www
Profil *
Ahojte,

Prosim vas, chcel by som sa spytat, je lepsie sa ucit, z cudzich webov, / alebo nejakych cms/ alebo si robit cely cas vlasny kod? ;


~dik
Aleš Janda
Profil
Určitě je nejlepší učení sám si zkusit něco udělat. Z cizích zdrojáků se můžeš naučit max. styl programování, popř. nějakou konkrétní věc, kterou hledáš. Vlastní zkušenost to ale nenahradí :-)
Miloš
Profil
Z cizích webů se můžeš přiučit programování leda v javascriptu, bo HTML ani CSS nejsou programovací jazyky a tudíž v nich není možné programovat.
Aleš Janda
Profil
Miloš
Asi bylo myšleno spíš PHP než HTML/CSS.
Miloš
Profil
Aleš Janda
Jenže PHP najdeš na serveru, protože prohlížeč dostane HTML. Takže leda by chtěl hacknout nějaký server a zkoumat scripty na něm uložené :-D
Aleš Janda
Profil
Miloš

alebo nejakych cms
Já jsem to teda pochopil tak, že chce číst zdrojový kód nějakých volně šiřitelných CMS. Než to všechno přelouská, má zábavu na hodně zimních večerů. Hacknout server fakt není potřeba ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Aleše Jandu a Miloše:
A já jsem to pochopil tak, že „Ahojte,“ je konstruktor, na dalším řádku následuje příkaz „Prosim vas“ s řadou argumentů ukončený středníkem a „~dik“ bude destruktor, takže Www už to má za sebou :-)
Myslím, že není nutné rozebírat, co měl (či měl mít) na mysli, když dostal odpovědi na všechny varianty.
DoubleThink
Profil *
"Ahojte," je konstruktor "~dik" bude destruktor
Jenom, aby to nebylo něco na způsob do - while, který bude běžet, dokud ho neuspokojíme odpovědí :)

je lepsie sa ucit, z cudzich webov, / alebo nejakych cms/ alebo si robit cely cas vlasny kod?
Je to stejné, jako u všeho ostatního. Začíná se jednoduchými věcmi a pokračuje složitějšími. Pokud chceš začít rovnou těmi složitými, tak enjoy.
Yur4Y
Profil
DoubleThink
Jenom, aby to nebylo něco na způsob do - while, který bude běžet, dokud ho neuspokojíme odpovědí :)
Prípadne while (1) ako Michal Kolesa? ;-)

Www
Môj názor je taký, že z knihy sa začiatočník naučí lepšie ako z nejakého webu. Rozmyslite si, čo sa chcete učiť a neskáčte z jedného jazyka na druhý. Príliš sa ponáhľať v začiatkoch nemá význam.
Určite sa ale nesnažte kódy nekopírovať, ale písať si všetko sám, prípadne aspoň úplne rozumieť tomu, čo ste skopírovali.
Filip111
Profil
O par dni jsem zaspal téma, ale pokud si to ještě někdo přečte:
Mě se osvědčilo nejdřív číst, číst, číst...prostě k dané problematice nasbírat co nejvíc teoretických znalostí, uvědomit si rozdíly oprati jiným jazyků, přečíst si nějaké rady a doporučení jak co dělat a čemu se vyvarovat. Tím se vyhnete spoustě chyb a problémů anebo až budete později psát vlastní kód, třeba si vzpomenete, že jste něco takovýoh četli a zbytek dohledáte na webu. Teď narážim na prasárny jako jsou desetkrát zavrhnutý superglobální proměnný, register globals svinstva apod...

Další krok je pak samozřejmě vlastní psaní webu/kódu. Tady se ale zase vyplatí předem nastudovat možnosti jak kombinovat HTML a PHP resp. jak oddělit obsah a program a další.

Dalším krokem je pak osvojení nějakého frameworku anebo jen jednoduchých tříd (zdatnější si vytvoří vlastní) pro práci s DB, šablonama atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0