Autor Zpráva
jany
Profil
Nevenujem sa tvorbe webu, ale raz ma znamy poprosil, ci by som mu nevytvoril nejaky maly firemny web (samozrejme robil som mu to gratis, lebo je to dobry znamy), teraz sa mi prihlasilo par ludi, ze aj oni by nieco podobne chceli, ale od nich by som si uz nieco vypytal.
Ked som vyhladaval, informacie o cene za web, tak vacsinou webdizajnerska firma zacina s:
jednoducha staticka stranka + vytvorenie designu (s dodanych materialov) + 3-4 podstranky ...... tak pod 100€ som to nevidel (viac ako 100 samozrejme ano)
Dalsie ponuky napr. naprogramovanie kódu šablóny stránok ... (tiez pod 100€ nejdu)
atd............
Az tie posledne moznosti e-shopy, R-systemy a pod .....sa splhaju celkom vysoko
Ja sa asi zaradujem do tej prvej kategorie, ale tych 100€ sa mi zda prehnane vela. Sice ked som tu stranku robil prvi krat, tak som sa pri niektorych veciach dost zdrzal, ale teraz by mi to uz islo rychlejsie.
Kolko by som si za takyto web mohol pytat
btw obsah textov nieje z mojej hlavy
Nox
Profil
Upřímně ty webdesignérské firmy budou v kvalitě někde úplně jinde a ta cena je poměrně běžná, u kvalitních tvůrců je cena i jen za samotný design mnohem vyšší

Tvůj web je bohužel poměrně amatérský, takže bych to viděl tak do 30EUR, v řádu stovek (velmi přibližně, nevim, taky mi ty odhady cen dělají problémy a je to jedna
z věcí co fakt nemám rád)

Z patičky vyhoď vše snad kromě copyrightu pokud ho tam chceš, zapracuj na vzhledu, seo a přístupnosti, sémantičnosti kódu...
Jimmy Hayek
Profil
jany
Nejjednodušší je si stanovit hodinovou sazbu a pak spočítat, kolik hodin jsi na webu pracoval... i když je to mnohdy dost relativní, pomůže ti to ohodnotit svou práci.
Hitman
Profil
jany

Tvoje ukázka se liší od prací odborníků, profesionálů, proto si za ni nemůžeš říct 100 euro. Také bych řekl, že za takový web si můžeš říci něco kolem 500Kč, tedy 20 - 30 euro. Pokud můžeš vystavit fakturu, tak možná o pár korun více.
jany
Profil
OK a mohli by ste mi dat linky na nejake weby, (tie ktore som spominal (za ktore profi firmy beru 100€)) a v com su profesionalne ?? Myslite grafiku, alebo html, ci php ??
Ano myslim si, ze stranka je to jednoducha, ma co najmenej kodu, ktory by mal byt validny
Rad by som sa chcel pozriet na stranky tych firiem co za to beru 100€ a viac
Ja osobne som dostal od znameho (pre ktoreho som robil web) cisto len fotky, ktore su v galerii, potom som mal z toho vytvorit aj hlavicku. Ked som sa ho pytal, ze ako chce aby ten web vyzeral, tak nevedel mi povedat ako, tak som si to musel nejako vymysliet sam...
ninja
Profil
Hitman: A jste schopen/ochoten takové weby za 500 Kč dodávat? Předpokládám že ne.

Neříkám že stránky lk-zam.sk jsou dobré, ale jako základní vizitka pro malou firmu je to víceméně použitelné (návštevník zjistí co dělají a získá kontakt).
Nox
Profil
jany
Rad by som sa chcel pozriet na stranky tych firiem co za to beru 100€ a viac
Co ti brání se mrknout do referencí?

Už jsem to psal... grafika, přístupnost i pro boty vyhledávačů, hendikepované, s vyplým různým nastavením atp. (tady zrovna bez obrázků není ani nadpis ani menu), kvalitní sémantický kód atd.

A u těch firem je to navíc prostě značka, záruka...

Ked som sa ho pytal, ze ako chce aby ten web vyzeral, tak nevedel mi povedat ako, tak som si to musel nejako vymysliet sam...
To je docela jasné, velmi často zákazník neví jak to má vypadat atd., to je na tobě...jak jsem psal, je to velmi hrubý odhad, ale těch 100EUR to nebude

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0