Autor Zpráva
Gekon
Profil
Jednoduchá otázka, doufám v jednoduché odpovědi.

Můžete mi prosím říct, zda-li je výhodnější z hlediska bezpečnosti posílat soubory na server přes protokol FTP (předpokládejme použití SSL), nebo přes HTTP(S)? Já osobně zastávám první jmenovaný protokol, nicméně kolega v práci mi pořád tluče do hlavy, že se od něj pomalu začíná ustupovat a již i velké společnosti hromadně přecházejí na posílání souborů na server pomocí HTTP. Mele bludy, že ano?

Děkuji za odpovědi.
ninja
Profil
Pokud se pouyije v obou variantach sifrovane spojeni SSL, je to stejné.
tiso
Profil
Gekon: je rozdiel posielať súbor a posielať súbory...
DoubleThink
Profil *
Záleží hodně na tom, kdo ty soubory posílá, kolik a jak velké. HTTP upload je fire and forget, bez možnosti pozastavení a navázání přenosu, bez komprese, bez kontroly chyb, zbytečně zatěžující fronty serverů a celkem otravný, když musíš vybírat deset souborů po jednom.
Na druhou stranu upnout soubor dobře navrženým formulářem zvládne i cvičená opice (a tím nemyslím zrovna tvého kolegu).
Gekon
Profil
Díky všem za odpovědi, takhle by to asi mohlo stačit, snad ho to přesvědčí.
armin
Profil
http://cs.wikipedia.org/wiki/Http
HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je internetový protokol určený původně pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ftp
FTP (anglicky File Transfer Protocol) je v informatice protokol aplikační vrstvy z rodiny TCP/IP. Je určen pro přenos souborů mezi počítači, na kterých mohou běžet rozdílné operační systémy (je platformně nezávislý).

Vždy je dobré používat věci na ten účel, na který jsou určené. I kombinačkama zatlučeš hřebík do desky (http pro upload souborů), ale není to komfortní, přesně jak to popsal DoubleThink.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0