Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Taky vám příde že ženský sou vo proti chapům internetově negramotný?
Čím to je?
Přeba sem ještě neviděl holku co by davala PHP, mySQL, čistý HTML, validní CSS.
Možná Freya je vyjímka.

Že jo :-D
SuE
Profil
to bude třeba i tím, že my jsme osoby praktické a nějaké standardy mít nemusíme, hlavně když to nějak funguje .. a možná i proto, aby se chlapi cítili líp, a mohli říkat .. viz výše :-).
DoubleThink
Profil *
To nemůžeš tak tvrdit. Moje sestra například zvládá Photoshop, Corel a Illustrator tak, že je mi z toho občas docela mdlo...
pyty
Profil
osobne tiez nepoznam niaku zenu, ktora by bola boch vie aka expertka ani na pouzivanie netu, nie nedajboze na tvorbu www stranok...
ale to neznamena ze take niesu
a preco ich je menej ?
neviem, mozno preto ze sa zaujimaju o ine veci
PS: moj kamarat chodi do matematickej triedy a maju tam dve dievcata :-/
Petra
Profil
No možná proto, že my holky chlapům vyvařujeme atd., aby se v klidu mohli věnovat brouzdání po Internetu a pak nám samotným na takové věci už tolik času nezbývá. ;-)
ronnie
Profil
:)
*Čvachta*
Profil *
No holt zensky - ty sou na jiny veci....
SuE
Profil
čvachta : povídej .. na jaké ? :-)
*Čvachta*
Profil *
No takovy ty boule .....
Maj dve ruce nohy.....
To my chlapy nekdy nemame.....
Dana
Profil
*Čvachta*
A proč vlastně tohle řešíš :-)? Chlapi jsou zase často tupouni na jiné věci. Třeba nad pravopisem v příspěvcích některých "webových expertů" bych občas zaplakala. Prostě ten umí to a ten zas tohle :-).
Mám za sebou matfyz a učila jsem pár let programování na gymplu, takže můžu potvrdit, že holek, nadaných na programování a podobné věci je určitě méně než kluků, ale nevidím to pro nás jako nějaké mínus. Buďte chlapi rádi, že aspoň v něčem jste lepší než my :-))).
Dana (www.mestobustehrad.cz, www.honza-riha.info, www.sfcb.cz, ... v CSS tedy asi občas nějaký ten podtržítkový hack, ale jinak snad vyhovím :-))
Pnaky
Profil
No já znám holku která se zajímá jak o net, programování tak dokonce kybernetiku... :) Takže jich je celkem dost a pokud vím tak ženský jsou vždy lepší grafičky než chlapi...
SuE
Profil
pnaky: tak mě si z těch grafiček odškrtni :-))
T3RMiX
Profil
je to asi stejnej problém jako kdyby ženský řešily proč je tak málo schopnejch chlapů uvařit dle standardu a proč je tak málo chlapů schopnejch si po sobě něco uklidit, vyprat, vyžehlit :)

SuE - docela rád bych něco viděl abych mohl posoudit :)
Dana
Profil
SuE to mně taky :-)
Yuhů
Profil
Kdybych měl partnerku, která za mě vyřeší HTML, CSS i PHP, tak bych to taky nechal na ní. Holky prostě věděj, že jim stačí na někoho udělat dobrej dojem a maj naprogramováno.

A teď vážně -- kluci jsou trochu lepší na abstraktní problémy, ale třeba jako produktové manažerky mám raději holky. Není v těch projektech pak takovej bordel. Taky myslím umějí lépe psát.

Možná bude taky vtip v tom, že holky nemaj primární potřebu dělat stránky. Znám plno kluků (nebo si to o nich aspoň myslím), co se pustili do dělání stránek, aby na ně přitáhly nějaký holky. (Že to moc nefunguje je věc jiná.)
llook
Profil
uvařit dle standardu
Spíš bych řekl, že chlapi umí sice vařit podle standardu (úplně přesného návodu), ale bez něj jsou ztracení, nemají to v oku.
T3RMiX
Profil
llook
no a nebo uvarej ale neda se to jist (obcas se mi to ale i povede :D)
SuE
Profil
t3rmix : ale zas když je chlap kreativní, tak to stojí za to ( jen to nádobí kdo má potom umývat ...)
a chtěl jsi vidět - mám tu jedny stránky v kritice - jakékoli návrhy se vítají :-))
dis
Profil
Ilook: v tom případě jsem asi divná - vařit mě nebaví a moc to ani neumím, ale občas je to potřeba ... a jsem spíš ten případ že potřebuju přesnej návod, nejlépe s odpočítaným množstvím zrnek soli...

S manželem ale po večerech řešíme problémy v PHP, dodělávám mu CSS k jeho stránkám, které on ovšem dělá ve FP, na internetu jsem od rána do večera ... je fakt že doma je přitom trochu bordel, holt jako by tady bydleli spíš dva chlapi (a ještě je tu synáček)... :-)
Myslím že hodně ženskejch brzo pohltí rodina a domácí práce, protože nemají ten odstup a prostě nedokážou odkopnout pár věcí na zemi z cesty k počítači stranou a úklid odložit na neurčito. A tohle jsou věci který musej člověka bavit, zdá se mi že málokdo z vás přijde domů z práce a nesedne ke stroji - nebo jo? No a ženská najednou vidí jako důležitější nejdřív uvařit, umýt nádobí, uklidit, jo a vyprat, uložit dítě ke spánku... a kdy si má číst o striktním kódu, validovat si CSS nebo zkoumat PHP skripty?
SuE
Profil
dis: a ještě pařit diablo ... :-))
já uklízím tak, že sundám brejle ..
Dana
Profil
dis
Kdyby šlo jen o úklid, to bych zase tak moc neřešila, manžel stejně nepozná, jestli je u nás bordel nebo pořádek, to je mimo jeho rozlišovací schopnost. To spíš ty děti se nedají odkopnout stranou - mám batole v období vzdoru a předškolačku a u počítače jsem loni občas i kojila :-) - a potřebují, aby se jim člověk věnoval. Komunikovat s dětmi je často (ne vždycky, někdy samozřejmě odmlouvají, hádají se, perou se, jsou na zabití) nejméně stejně zajímavé jako dělat weby, mají ještě takové ničím nezatížené uvažování, takže přínos je to i pro mně, nejenom "mateřská povinnost". Řeším to prací po nocích, přes den jen vyřizuju e-maily, ve volných chvílích se porozhlédnu po netu, co je kde nového a zajímavého a zapisuju si, co musím udělat, prozkoumat, naučit se, až mrňata večer uložím. Když je dost silná motivace a rychlé připojení na net (třikrát hurá bezdrátu), dá se všechno. Skoro. A když máte hodnou babičku, můžete jít i na školení Dobrého webu o přístupnosti - už se těším na úterek :-).
SuE
Brýle bohužel zatím nemám, i když po těch letech čučení do monitoru se tomu docela divím, takže s úklidem to mám přece jen komplikovanější :-(. I když při pohledu na současný stav podlahy spojitě pokryté hračkami bych si asi musela rovnou vypíchnout obě oči, abych to mohla ignorovat.
Webspy
Profil
já neznám ani mužskýho, který by toto trohu ovládal - žiju v zapadákově :-)
T3RMiX
Profil
SuE
no kreativita je skvela vec, obcas koukam co dokazu vytvorit :) a nadobi, nadobi...co to je? my mame takovou velkou vec do ktery se to strka pak se zapne a vyleze to umyty. Zaplat panbuh za ni :D
lukysy
Profil
Rád bych našel spřízněnou duši něžného pohlaví, která by na tom s IT byla tak jako já. Hned by se dalo bavit i o něčem, jiném... :o)
Pnaky
Profil
SuE
tak mě si z těch grafiček odškrtni :-)) - Nebuď tak sebekritická... JE to pravda s tou grafikou, viděl jsem práce v Corelu od ženský a chlapa na stejné téma a ta dívčí precizní práce byla vážně super... A to se ten borec kasal jak to má hotový a skoro nestihl termín...
BORYNA
Profil
No vidíte dámy, já jsem se musel oženit, abych se naučil vařit. Tím chci říct, že ve sporech -
ženy vs. nuži a jejich vlastnosti mi ani z jedné strany nepřipadá korektní nějaké generalizování. Jsme holt my lidi "každej jinej". Jinak souhlasím, že čeština na netu je strašná.
Dotek
Profil
Jednou jsem si z legrace podal inzerát takového znění na jednom
literárním serveru:

---------------------------------------------
Hledám webdesignerku nebo programátorku ve věku 23 až 30 let.
Stále myslím na to jediné.
Mazlím se s tou představou ve Photoshopu a ve Flashi
Rád bych s vášní spojil naše jazyky XML a PHP
a celou situaci nechal vyvrcholit při výměně dat s MySQL.
Těším se na naše první připojení.

Password: Krásný a bezpečný web.
---------------------------------------------

Ozvala se mi jedna uživatelka s příznačným nickem "nobody",
bohužel měla pouze velmi chabé znalosti z HTML,
což se jaksi neslučovalo s mou case-senzitivní orientací :-))
Já říkají cimrmani ve Švestce: "...morseovku neuměla" :-)
Fred
Profil
Je to asi podobné, jako když White Dog napsal do svého blogu příspěvek Rozumí ženy autům a Bestijka na to oprávněně a velmi vtipně reagovala Vraž do toho čtyři vejce (IMHO jednoznačně zvítězila a navíc slušným způsobem) . Každý sice možná umí trochu něco jiného, ale existují vyjímky. A řekl bych, že to vaření je možná v praktickém životě nakonec důležitější.
Axamith
Profil
Pánové, ať si myslíme, jací nejsme frajeři, tak před ženama vždycky smeknu. Není pro mě problém napsat program na výrobu formy na pneumatiku v ceně několika miliónů, ale když mi žena svěří naše dva andílky na odpoledne, tak jsem z toho na mrtvici. Doma je bor . . jak v tanku, já jsem vyždímanej jak citrón. Manželka je v pohodě, zvládne co je potřeba a ještě se na mě mile usmívá. Co na tom, že neumí PHP a CCS. Stejně by si zasloužila svatozář. A určitě není jediná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0