Autor Zpráva
Lokutus7323
Profil *
Ahoj,
pomalu začínám pronikat do zákoutí programování v C# , něco málo už umím ..ale unikají mi stále docela základní věci...

Pro funkčnost C# jsem si musel nainstalovat .NET Framework, což jsem udělal.. a začal používat jako editor pro C# SharpDevelop.. Pomalu udělal pár jednoduchoučkých aplikací,které jsem vyexportoval do *.exe ... ale zjistil jsem,že mi na jiných PC nechodí... samozřejmě, chyba asi bude,že na ostantích nemám nanstalovaný .NET Framework, i s DLL knihovnamy, které jsou potřeba... Ve SharpDevelop je u mého projektu vždy rozvětvení na jednotlivé soubory + tzv "Odkazy", což není nic jiného,než přídavné DLL ...

Ale abyhc se dostal k jádru věci. Představoval jsem si to tak,že si program napíšu,vyexportuju do *.EXE a pak mi bude chodit všude bez ohledu na to zdali mám .NET Framework nebo ne na daném PC (neberu v úvahu kompatibilitu s daným OS) ... proto bych vás chtěl požádat o radu jak soubor vyexportovat tak, aby u sebe měl nějak i přídavné DLL knihovny, které jsou jinak jen součástí .NET Framework (mám namysli například : System.WindowsForms.dll) ...
nebo jak zajistit kompatibilitu i bez nutnosti .NET Frameworku .. napamatuji si,že bych musel při instalaci nějakého programu instalovat nějakou systémovou službu, většinou tyto programy obsahují své DLL knihovny... ale jak je pomocí SharpDevelopu přidat k programu,aby se mi vyexportovali s ním??

Děkuji za pomoc,
Budu rád za jakékoli postřehy týkající se programů napsaných v C# a jejich spuštění na PC bez .NET Frameworku ...
Timy
To co chceš není možné, bez .NET frameworku to nespustíš.
Chamurappi
Reaguji na Lokuta7323:
Toto je diskusní fórum o tvorbě webových stránek, s čímž kompilace *.exe souborů nijak nesouvisí. Podobná otázka patří dle mého názoru spíš na Builder.

Myslím, že dnes už na většině počítačů .NET Framework je, protože byl součástí SP2 pro Windows XP.
Timy
Chamurappi
Myslím, že dnes už na většině počítačů .NET Framework je, protože byl součástí SP2 pro Windows XP.
Máš na to nějaký zdroj? Nebo případně jaká verze .NETu? Na Microsoftích stránkách se nevyznám a tady je psáno, že .NET není součástí SP2. (Otázka „Have MS included the .NET 1.1 framework in SP2?“) A pokud tam nebyl dodán novější .NET nějak dodatečně, tak jiný než 1.1 tam být nemůže, protože v té době to byla nejnovější verze. A na wiki je o .NETu zmínka v rámci SP1, ale pouze jako „optional .NET Framework support“.
Chamurappi
Reaguji na Timyho:
Máš na to nějaký zdroj?
Nic jednoznačného nemám. Špatně se to hledá, protože sám .NET Framework měl také service packy. Našel jsem jen tohle, ale to je také asi jen spekulace. Asi máš pravdu.

Stejně mi ale připadá, že má .NET Framework mnohem víc lidí, než kolik bylo svým programovým vybavením donuceno k jeho manuální instalaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: