« 1 2
Autor Zpráva
_es
Profil
Chamurappi:
Teraz nemám prístup k tomu počítaču, kde to nastávalo a nastávalo to dosť zriedka.
Ak sa to znova vyskytne, skúsim to overiť aj cez JavaScript na oboch verziách.
_es
Profil
/* a */ javascript:alert(document.compatMode)

/* b */ javascript:void(prompt("", [document.childNodes[0].name, document.childNodes[0].publicId, document.childNodes[0].systemId].toSource()))

Zväčšená verzia a, b:
BackCompat
["HTML", "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN", "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd"]

Normálna verzia a, b:
CSS1Compat
["HTML", "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN", "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd"]
_es
Profil
Rozšírením to asi nebude, nainštaloval som znovu FF 3.5.3, rozšírenie len Fasterfox Lite a nastáva to teraz aj tak dosť často.
Pre FF by mal byť použitý "takmer kompatibilný" spôsob vykresľovania. Nepomohlo by použitie iného doctype, aby sa použil štandardný mód?
Mohlo by to byť napríklad nejaké chybné správanie v prípade, že sa nejaký externý súbor načíta neskoršie než obvykle.
Str4wberry
Profil
Je možné tu „obří stránku“ (resp. zdrojový kód) nějak uložit?
_es
Profil
Str4wberry:
Problém nie je v HTML kóde, ale (asi) v nejakej chybe Firefoxu.
HTML kód je rovnaký v oboch verziách stránky.
Ak ho uložím na disk a otvorím, tak sa otvorí v "normálnej" verzii.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
To je opravdu záhada.

Pre FF by mal byť použitý "takmer kompatibilný" spôsob vykresľovania.
Je to skoro-standardní a to jeho „skoro“ se pozná jen v cca dvou specifických případech (takže je skoro zanedbatelné). Není to „skoro“ proto, že by to někdy samo od sebe spadlo do škatulky quirku. Ale jelikož už stejně nic jiného nedává smysl, upravil jsem sandboxovou verzi, aby v ní bylo:
<!doctype html>

Mohlo by to byť napríklad nejaké chybné správanie v prípade, že sa nejaký externý súbor načíta neskoršie než obvykle.
Na externí soubory se začíná čekat až v době, kdy už je o režimu jasno.
DoubleThink
Profil *
Co takhle workaround typu:

table {
  font-size:100%
}
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
To asi pomůže, ale mě by stejně zajímalo, co to způsobuje.
_es
Profil
To použitie iného doctype to prepnutie do quirku nevylučuje.
No v sandboxe mi to nastáva oveľa zriedkavejšie ako vo verejnej verzii diskusie.
Ak sa bude predpokladať, že je chyba na strane Firefoxu, tak by to možno mohlo byť spôsobené:

- Chybné spracovanie pri rozdielnom poradí načítania externých súborov a html súboru.
- Chyba v uložení spôsobu vykresľovania v cache prehliadača.
- Chyba pri "domýšľaní" značiek html, head, body.

Je vylúčené, že meta značka X-UA-Compatible nemá vplyv na Firefox? Je vôbec nutná?
Nemôže spôsobiť chybu to, že v "text/html;charset=iso-8859-2" nie je medzera za bodkočiarkou?
Má ju tam aj google a ten šetrí miestom dosť výrazne.
Davex
Profil
Stejný problém je v Bugzille jako nepotvrzený bug 492949 (je to anglicky).
DoubleThink
Profil *
Chamurappi:
To asi pomůže, ale mě by stejně zajímalo, co to způsobuje.
To bychom měli dořešit v sandboxu. Tady ale omezujeme běžné diskutující.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Dobře, upravil jsem teď ostrý djpw.css.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Nejprve jsem si myslel, že zmíněný bug 492949 záhadu vysvětluje, ale časově to nepasuje. Popsaná chyba se projevovala ve Firefoxu 3.0.10 už v květnu, zde si jí lidé začali všímat až v září.


Reaguji na _es:
- Chybné spracovanie pri rozdielnom poradí načítania externých súborov a html súboru.
Rozhodnutí o režimu se prokazatelně děje před tím, než se načítají externí soubory. Režim totiž může ovlivnit, které soubory se načtou. (Výjimkou by mohl být nanejvýš soubor přivázaný HTTP hlavičkou Link, tu ovšem nepoužíváme.)

- Chyba v uložení spôsobu vykresľovania v cache prehliadača.
Kešovací hlavičky jsou nastavené přesně stejně jako byly před nasazením sandboxu.

- Chyba pri "domýšľaní" značiek html, head, body.
Doplnil jsem je v sandboxu do hlavičky, ale pochybuji, že budou mít vliv.

Je vylúčené, že meta značka X-UA-Compatible nemá vplyv na Firefox?
Ano.

Je vôbec nutná?
Vyloženě nutná není, vhodná je.

Nemôže spôsobiť chybu to, že v "text/html;charset=iso-8859-2" nie je medzera za bodkočiarkou?
Mezeru jsem v sandboxu doplnil, ale pochybuji, že bude mít vliv.
_es
Profil
Chamurappi:
Všetky tie body predpokladali chybu Firefoxu.
Napríklad to, že je vykresľovací režim jasný, ešte neznamená, že nejaká chyba v prehliadači nemôže stránku prepnúť do iného režimu.
Len som uvažoval, čo sa môže pri načítavaní zmeniť, ak je obsah ten istý.

Mezeru jsem v sandboxu doplnil, ale pochybuji, že bude mít vliv.
V meta značke to je bez medzery, myslel si http hlavičku?
V rôznych špecifikáciách to je všade s medzerou, tak je podľa mňa možné, že by sa na to niekto mohol spoľahnúť.

Výjimkou by mohl být nanejvýš soubor přivázaný HTTP hlavičkou Link, tu ovšem nepoužíváme.
Ako sa dá jednoducho zistiť, či je také niečo použité?
Ak by bolo napríklad nejakým útočníkom/vírusom upravené pripojenie k internetu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Všetky tie body predpokladali chybu Firefoxu.
Jasně, chápu, ale i chyby mají nějaký řád.

to, že je vykresľovací režim jasný, ešte neznamená, že nejaká chyba v prehliadači nemôže stránku prepnúť do iného režimu
Myslím si, že takovou chybu by bylo pracné do Firefoxu vyrobit, jelikož by jen málo částí programu mělo mít právo zápisu v otázce režimu. Ale budiž. Jak bychom mohli takový stav otestovat?

V meta značke to je bez medzery, myslel si http hlavičku?
Ano, myslel. Mám upravit i <meta> značku? Tu baští prohlížeče velmi tolerantně, berou i <meta charset="iso-8859-2"> (čehož se chytli tvůrci HTML 5). A vlastně je jim i fuk, co se do ní napíše za MIME typ.

Ako sa dá jednoducho zistiť, či je také niečo použité?
Ve Firebugu jde sledovat síťovou komunikaci a prohlížet si hlavičky. Umí to i Fiddler, ten by měl zvládat i složitější HTTP úkony.
Chamurappi
Profil
Jakmile problém v ostré verzi nikoho nepálí, nikdo nepátrá po příčině.
_es
Profil
Chamurappi:
Nemôže to spôsobovať napríklad diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=103639#12?
Ak je vo Firefoxe nastavených viac pripojení súčasne, než východzie hodnoty.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Připadá mi to nepravděpodobné, protože výpadky začaly silněji řádit až v listopadu.
Napadá tě, jak by šlo takovou příčinu ověřit?
_es
Profil
Chamurappi:
Nie som na to odborník, no po inštalácii Firefoxu vždy zvyšujem počet možných pripojení a na forum.monitoring-serverov.sk/1301A-vraci-503 niekto píše, že by to mohlo mať niečo spoločné s chybou 503.
Tak ma napadlo, či to náhodou nesúvisí. Možno nie.
_es
Profil
Chamurappi:
Nedala by sa chyba zanalyzovať tak, že by sa po nahratí stránky JavaScriptom zistilo, či je document.compatMode rovné "BackCompat" a prehliadačom Firefox a ak áno, tak tú informáciu niekam odoslať?
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0