Autor Zpráva
Radek9
Profil
Když jsem teď odpovídal na vlákno znak + v <li>, napsal jsem aby použil entitu &#43;. Musel jsem to však zapsat jako:
[b]&[/b][b]#43;[/b]
Pokud to zapíšu jako &#43;, zobrazí se +.
To samé například s '. Bylo by možné to nějak ošetřit?
nightfish
Profil
EDIT:
tak funguje
ten první ampersand je potřeba napsat jako číselnou entitu... &#38;
&#38;#43;vyprodukuje &#43;
Radek9
Profil
nightfish:
Ne, běžné entity zde nefungují. Problém je pouze s ascii entitamy.
Edit: Když už jsou zde zakázány normální, nebylo by dobré zakázat i ty ascii?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
Ve jmenných entitách se „&“ převádí na „&amp;“, v číselných nikoliv.
V jakém kódování si myslíš, že prohlížeč odesílá serveru znaky, které nejsou dostupné v kódování stránky, pokud je uživatel vepíše do formuláře?

Ascii entity
To číslo se neodvolává na ASCII tabulku, ale na Unicode.
Radek9
Profil
Chamurappi:
Ano, při odesílání se to převádí na tyto (když jsem porovnával ascii a unicode, byl ten začátek stejný) entity, ale to neznamená, že by se např. při výpisu nemohl převést & na &amp;
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
ale to neznamená, že by se např. při výpisu nemohl převést & na &amp;
To znamená, že kdyby se převáděl, nešlo by tu zobrazit znaky nedostupné v kódování této stránky (tj. v ISO-8859-2). To snad chceme?
Miloš
Profil
Zakázat formátování a je to:

&nbsp; &iexcl; &cent; &pound; &curren; &yen; &brvbar; &sect; &uml; &copy; &ordf; &laquo; &not; &shy; &reg; &macr; &deg; &plusmn; &sup2; &sup3; &acute; &micro; &para; &middot; &cedil; &sup1; &ordm; &raquo; &frac14; &frac12; &frac34; &iquest; &Agrave; &Aacute; &Acirc; &Atilde; &Auml; &Aring; &AElig; &Ccedil; &Egrave; &Eacute; &Ecirc; &Euml; &Igrave; &Iacute; &Icirc; &Iuml; &ETH; &Ntilde; &Ograve; &Oacute; &Ocirc; &Otilde; &Ouml; &times; &Oslash; &Ugrave; &Uacute; &Ucirc; &Uuml; &Yacute; &THORN; &szlig; &agrave; &aacute; &acirc; &atilde; &auml; &aring; &aelig; &ccedil; &egrave; &eacute; &ecirc; &euml; &igrave; &iacute; &icirc; &iuml; &eth; &ntilde; &ograve; &oacute; &ocirc; &otilde; &ouml; &divide; &oslash; &ugrave; &uacute; &ucirc; &uuml; &yacute; &thorn; &yuml; &fnof; &Alpha; &Beta; &Gamma; &Delta; &Epsilon; &Zeta; &Eta; &Theta; &Iota; &Kappa; &Lambda; &Mu; &Nu; &Xi; &Omicron; &Pi; &Rho; &Sigma; &Tau; &Upsilon; &Phi; &Chi; &Psi; &Omega; &alpha; &beta; &gamma; &delta; &epsilon; &zeta; &eta; &theta; &iota; &kappa; &lambda; &mu; &nu; &xi; &omicron; &pi; &rho; &sigmaf; &sigma; &tau; &upsilon; &phi; &chi; &psi; &omega; &bull; &hellip; &prime; &Prime; &oline; &frasl; &trade; &larr; &uarr; &rarr; &darr; &harr; &part; &prod; &sum; &minus; &radic; &infin; &cap; &int; &asymp; &ne; &equiv; &le; &ge; &loz; &spades; &clubs; &hearts; &diams; &quot; &amp; &lt; &gt; &OElig; &oelig; &Scaron; &scaron; &Yuml; &circ; &tilde; &ndash; &mdash; &lsquo; &rsquo; &sbquo; &ldquo; &rdquo; &bdquo; &dagger; &Dagger; &permil; &lsaquo; &rsaquo;
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Zakázat formátování a je to:
… přesně totéž, jako při povoleném formátování. Nebo ne?
Miloš
Profil
A nojo, ale dřív tohle snad nefungovalo. Nebo už se mi to motá?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Motá.
_es
Profil
Takže entity zadané v číselnom tvare sa chovajú inak ako entity zadané v pomenovanom tvare.
Napríklad znak [ zadaný číselnou entitou:
[i]Tento text nie je kurzívou[/i]
No tento text je kurzívou

Pri úprave príspevkov je chyba:
Ak sa zadá nejaký znak číselnou entitou, tak pri menení príspevku v novom okne je tá entita prevedená na znak, takže ten vyššie uvedený text bude narušený.
Ak sa príspevok upravuje tým novým vylepšeným spôsobom, tak zostane zápis znaku číselnou entitou zachovaný.
imploder
Profil
0
EDIT: to mělo být & #48; (dohromady)
Miloš
Profil
Aha – a prozměnu na číselné entity nezabírá ani Zakázat formátování
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Pri úprave príspevkov je chyba
Víme. A neopravíme, protože…

Ak sa príspevok upravuje tým novým vylepšeným spôsobom, tak zostane zápis znaku číselnou entitou zachovaný.
… proto. Napsal jsem speciální podmínku pro prvních 160 znaků Unicodu. U dalších znaků se číselná entita nezachovává.



Pokud to není jasné z toho, co jsem psal v [#6]:
Kdyby se v příspěvcích nepřeváděly číselné entity na znaky, viděli bychom zde místo typografických uvozovek „&#8222;“ a „&#8220;“, protože tak je posílají naše prohlížeče na server a tak jsou uložené v databázi (poněvadž jsou mimo ISO-8859-2).
Miloš
Profil
Chamurappi:
viděli bychom zde místo typografických uvozovek ‚„‘ a ‚“‘, protože tak je posílají naše prohlížeče na server a tak jsou uložené v databázi
Nevím – já když napíšu entitami 8222 a 8220: „ “, tak se mi typografické uvozovky normálně zobrazí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Asi se nechápeme. Radek9 upozorňuje, že pokud do příspěvku napíšeš „&nbsp;“, vygeneruje se do HTML kódu diskuse „&amp;nbsp;“ (prohlížeč ukáže přesně totéž, co jsi napsal), a požaduje podobné chování i u číselných entit. Proti tomu argumentuji, že kdybychom to zavedli, tak pokud bys do příspěvku napsal typografickou uvozovku, vygenerovalo by se do HTML kódu „&amp;#8222;“ (prohlížeč by ukázal „&#8222;“, nikoliv typografickou uvozovku).
Chamurappi
Profil
Pokud si někdo nepřeje, aby se číselná entita převedla na znak, může ji neviditelně rozbít pomocí minikomentáře „[!]“. V klávesové mapě najdete funkci „Zamezit BB formátování“, která doplňuje minikomentář na všechna potřebná místa v označeném textu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0