« 1 2
Autor Zpráva
Trejpa
Profil
panther:
tobě by vadilo
Jistě, že ne. Vadila by mi samotná reklama - úplně stejně, jako jinde. A také tak bych ji chápal, jako nutné zlo.
Joker
Profil
Trejpa:
‚český‘ přístup: Chcípla mi koza, pane Bože, dej, ať sousedovi chcípne taky!
Nemám tohle rád. Když někteří na cokoliv negativního začnou říkat, že to je typicky český přístup, že tohle by se jinde stát nemohlo atd.
Nemyslím si, že to je pravda, jen někteří si zvykli všechno místní podceňovat.

do pokrytí nákladů bude reklama můj kamarád
A teď- co je pokrytí nákladů? Náklady nejsou jen hosting, co čas, který Yuhů (a další) nad tím webem stráví?
Mimochodem, tohle je klasická chyba, kterou dělá dost lidí- například že si zařídí krámek a spočítají si za kolik koupí zboží, při troše štěstí zohlední kolik je vyjde ten krámek na měsíc... a za rok jim to vychází třeba +60 000. A často jsou spokojení, vždyť 60 000 je dost peněz. Někdy trvá překvapivě dlouho, než jim dojde, že vlastně pracují za 5000 měsíčně.

Navíc, Yuhů psal, že to chce jako nástroj k propagaci potenciálně zajímavých a solidních projektů. Pak kdyby třeba někdo přišel se zajímavým a solidním projektem a nabídl za jeho propagaci hodně peněz, má být reakce „Sorry, ale to je moc peněz, z toho nic nebude“?

Když sám Yuhů říká, že chce zařídit nějakou pokud možno neotravnou formu a pochopil jsem že i potenciální inzerenty selektovat podle solidnosti a zajímavosti inzerovaných produktů, tak proč se na druhou stranu bránit tomu, aby to bylo ziskové?
Navíc zisk znamená prostor pro investice.

Pokud by byly nějaké volné peníze, nemám strach, že by se pro ně nenašlo využití :-) Mohla by se uspořádat třeba soutěž o ceny. Mohl by se vybrat nějaký zajímavý projekt a do něj investovat.
Nebo by se mohl uspořádat sraz a tam to projíst a propít :o)
Jan Tvrdík
Profil
Trejpa:
Vyděláme X peněz, pokryjeme provoz s moderátory na deset let dopředu
Na pokrytí provozu moderátorů na deset let dopředu bys potřeboval několik milionů :)
Mistr
Profil
Kolegyně a kolegové,

obávám se, že po menším intermezzu, kdy byly vyjadřovány nesouhlasné názory na blizzbozův příspěvek [#7], jsme se nyní dostali k rozvíjení teorií, kterak s penězi plynoucími z potenciální zdejší reklamní kampaně naložíme. Je to však otázka, kterou je nutné řešit?

Neřeší náhodou Yuhů otázku trochu jinou?
Trejpa
Profil
Joker:
Nemám tohle rád.
To jsme na tom stejně.

že tohle by se jinde stát nemohlo
Nepodsouvej mi to, co jsem nenapsal.

jen někteří si zvykli všechno místní podceňovat
Ano, já lidi podceňuji (bez ohledu na národnost). Praxe mě naučila, že opak obvykle vede ke škodě věci. Raději se nechám překvapit neočekávaným úspěchem oproti neočekávanému selhání.

Náklady nejsou jen hosting
Kde tvrdím opak?

‚Sorry, ale to je moc peněz, z toho nic nebude‘?
To ne. Ale co když zajímavé projekty dojdou? Budeme pokračovat s jakýmikoliv?

proč se na druhou stranu bránit tomu, aby to bylo ziskové?
V prvním příspěvku Yuhů napsal, „aspoň by se zaplatil hosting“. Teprve dále vyplývá, že jen pro zajištění provozu by to nedělal. Zisk je dobrý, proč ne. Ale to se vracím k původnímu: jaká forma reklamy a za jakou cenu bude pro naplňování tohoto cíle únosná?

soutěž o ceny, [...] zajímavý projekt, [...] investovat, [...] projíst a propít
Bude-li o to zájem, tak klidně. Mně zatím postačí diskutovat o tom, jak psát web.


Ráčil jsem pochopit, že cílem připravované reklamy je tvorba zisku a ne jen pouhé snížení Yuhůových nákladů na chod diskuze. Nadále se tedy budu k tématu vyjadřovat v této rovině. Tak je to ještě jinak. Asi mi to dnes myslí pomaleji. Hlavním důvodem vzniku reklamy nejsou peníze, ale nabídnutí prostoru ke zviditelnění zajímavých projektů. V tom má Joker pravdu (viz níže).


Jan Tvrdík:
Na pokrytí provozu moderátorů na deset let dopředu bys potřeboval několik milionů :)
Nepředpokládám, že kdy bude diskuze schopna své moderátory uživit.


Mistr:
Je to však otázka, kterou je nutné řešit?
Také. Množství a využití peněz očekávaných z reklamy je jedním z faktorů určujících její formu (agresivitu).
Str4wberry
Profil
Z ostatních možností:
• A co takhle dát více reklamy na samotný Jak psát web? Přijde mi, že by tam vadila méně než tady.
• Potom mě napadá „obětovat“ hostingovou sekci a prodávat reklamu tam.
• Další možnost by bylo zavést placené dotazy, které by byly upřednostněny před ostatním.

Jinak se mi nejvíce líbí (lze-li to tak vůbec říct) nápad Chamurappiho, přičemž by bylo dobré umožnit reklamní vlákno nějak ručně zavřít/vyřadit ze zobrazení poslední diskuse.
Joker
Profil
Trejpa:
Ale to se vracím k původnímu: jaká forma reklamy a za jakou cenu bude pro naplňování tohoto cíle únosná?
Ráčil jsem pochopit, že cílem připravované reklamy je tvorba zisku a ne jen pouhé snížení Yuhůových nákladů na chod diskuze. Nadále se tedy budu k tématu vyjadřovat v této rovině.

Já to pochopil tak, že Yuhůovi nejde v první řadě o snižování nákladů nebo generování zisku, ale o to, že dostává nabídky na propagaci nějakých produktů nebo služeb tady na diskusi a myslí si, že některé z těch nabídek by nebylo špatné tu propagovat. Proto by rád vytvořil nějakou platformu, na které by taková propagace byla možná, protože zatím nemá takovým zájemcům co nabídnout.
Kolik z toho bude peněz, jestli to bude či nebude stačit na všechny náklady anebo jestli to bude generovat zisk je spíš druhotná záležitost.
- tohle jsem si z toho vzal já.

„Na pokrytí provozu moderátorů na deset let dopředu bys potřeboval několik milionů :)“
Nepředpokládám, že kdy bude diskuze schopna své moderátory uživit.
Na to by taky těch několik milionů na deset let fakt nestačilo :-) Jako kapesné příjemné, na uživení těžko :-)
Axamith
Profil
Se zájmem jsem si pročetl příspěvky k tématu reklama na diskuzi a žasl jsem nad některými názory. Proč tady někdo řeší, kolik by reklama vydělala, co se ziskem atp. Yuhů vytvořil JPW a následně tuto diskuzi. Investoval za poslední léta nemalé částky do hostingu a co je důležitější, velmi mnoho svého času. Nemusel se s nikým dělit o své zkušenosti s psaním webu, díky jeho ochotě se podělit se nemálo lidí naučilo psát web a orientovat se v problematice ( včetně mě ). Na domovské stránce JPW se objevuje decentní reklama a nemyslím si, že by byla obtěžující. Tato diskuze je poměrně konzervativní, snažíme se zde dodržovat daná pravidla a mě osobně to velmi vyhovuje, nemám rád uhádané diskuze a moderátoři zde odvádějí vynikající práci. Nemám pocit, že by Yuhů měl potřebu za každou cenu prodávat reklamní plochu na diskuzi, kdo si o něm přečetl několik řádek určitě došel k názoru jako já, že je to výjimečný člověk a co se týče financí, tak díky svým zkušenostem a profesionalitě nouzí netrpí. Prostě je vlastníkem této diskuze a je jenom na něm, jestli zde nějaká reklama bude či nikoliv, jaká reklama to bude, kolik jí bude a jak využije utržené peníze je jen a jenom na jeho rozhodnutí. Přesto se nás zeptal na náš názor. Respektujme toto rozhodnutí. Já se přikláním k reklamě na diskuzi, beru ji jako daň za možnost být její součástí. Pouze se přikláním k regulování množství a formy. Uřvané blikající bannery by asi nebylo to pravé, co by sem zapadalo. Doufám, že jsem se nikoho svým názorem nedotkl nebo neurazil a jsem přesvědčen, že pokud dojde k umisťování reklamy na diskuzi, nebude to k její škodě nebo úpadku.
Petr ZZZ
Profil
Naprosto souhlasím s Axamithem. Nebýt JPW a DJPW, možná bych dodnes žádný web neměl. Proto si myslím, že jestli je Yuhů toho názoru, že by zde byla dobrá reklama, tak tady reklama prosím pěkně má být. Já jsem šťastnej jak blecha, že Jak psát web existuje a že existuje tato diskuse a je mi úplně jedno, jestli zde přibyde reklama a kolik komu případně vydělá.

Dodatek: Zkráceno o nějakých 2000 znaků, když teda sem dlouhé texty nepatří (dal jsem to na svůj web).
Railbot
Profil
Řešit otázky kolem podoby reklamy a jestli bude decentní nebo ne se mi zdá mimo mísu, jelikož ta šikovnější část zdejšího osazenstva si jistě velice snadno poradí, aby se jim žádná reklama ani nezobrazovala a tomu zbytku je to nejspíš šumák.

Jinak pro pány výše - dlouhé příspěvky nikdo nečte a nerozdělené do krátkých odstavců tuplem ne, takže možná slintáte zbytečně.
Petr ZZZ
Profil
Beru na vědomí, že slintám. A možná dokonce zbytečně.
Railbot
Profil
Petr ZZZ:
Nesmíš si to brát tak osobně. Bylo to míněno v dobrém. Chtěl jen jen říci, že na podobná srdcervoucí vypravování jsou blogy a osobní stránky, ne diskuzní vlákna. Tak jako tak podobné vyznání lásky vůči JPW jistě Yuhůa potěší neb není nic vzácnějšího než spokojený uživatel.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
dlouhé příspěvky nikdo nečte
Zejména Yuhů dlouhé texty nečte. Zdlouhavá vyprávění nesoustředící se na otázky, které ho zajímají, výrazně snižují šanci, že bude číst cokoliv dalšího v tomto vlákně.

ta šikovnější část zdejšího osazenstva si jistě velice snadno poradí, aby se jim žádná reklama ani nezobrazovala
Některé návrhy, které tu padly, by bylo hodně těžké odfiltrovat.
Petr ZZZ
Profil
Railbot:
Bylo to míněno v dobrém.
Tak to jsem rád. Zkrátil jsem to. Pokud je na to někdo zvědavý, na mém webu je to zachráněno pro budoucí generace téměř v původním znění.
fuckin
Profil
Ten banner je nastylovan spatne pro zarizeni s mensi sirkou nez je sirka tohoto fora. Mne se to vzdy zarovna k pravemu okraji sirky displeje. Je to tedy cele posunute vlevo.
Str4wberry
Profil
Asi by to chtělo poslat screen, zmínit šířku a prohlížeč. Já na mobilu (šířka 480 pixelů) v Opeře ani v IE nic špatně nastylovaného nepozoruji.
Petr ZZZ
Profil
Dal jsem na web screeny. První 3 se liší jen nastavenou velikostí písma (největší, střední, nejmenší), 4. je jiná stránka. První 3 jsou OK, u 4. má banner dole trošku uřízlý okraj. Všechno z IE6.
screen-DJPW-1.jpg
screen-DJPW-2.jpg
screen-DJPW-3.jpg
screen-DJPW-4.jpg

Dodatek: Líbí se mi, jak je reklama udělaná i jak je umístěná. Nelze ji přehlídnout a přitom neruší.
Yuhů
Profil
IE 6 skutečně trochu blbne, IMHO by stačilo přidat padding.
mckay
Profil
Reklama je umístěná dobře, nijak mě neruší, ale všimnu si jí. Je to dobré. :)
tatyalien
Profil
pokud reklamu stylu odkazu do vlákna, udělat, aby se to vlákno ukazovalo nahoře na každé stránce při stránkování, ale mít to nějak omezené, aby tam bylo třeba max 1-5 vláken.
Chamurappi
Profil
Reaguji na tatyaliena:
Myslím, že doposud užívaný formát banneru vpravo dole je vyhovující a není nutné vymýšlet něco nového.
tatyalien
Profil
Chamurappi:
jj takhle se mě to taky líbí, jen jsem četl na začátku že Yuhů navrhoval i reklamu stylu "vlákno". Tak jsem na to reagoval.
Václav_
Profil *
Reklamu hoďte pod stránku, tam jak je provizorní reklama, klidně ať jich tam je milión, tím nic nezkazíš Yuhů. btw dříve jsem měl nick youhooo ;-))
Marcus Flintus
Profil
Yuhů:
Já osobně bych viděl řešení v určitém kompromisu. Přijde mi opravdu zbytečné, abys dotoval provoz tohoto fóra z vlastní kapsy. Proto bych Ti navrhoval vložit sem určité, omezené množství reklamy, které by Ti zajišťovalo pokrytí nákladů a nejlépe vždy něco navíc (přece jen jsi do toho nejspíš investoval nemálo usilí a peněz). Pokud je potencionálních inzerentů hodně, můžeš pak vybírat i reklamy na projekty, které považuješ za zajímavé, což mně osobně přijde (při omezeném množství) skoro jako obohacení diskuse, než znehodnocení. I když by se to úplně nepodařilo, v každém případě budu reklamní příspěvky respektovat. Takhle diskuse pomáhá tolika lidem, že tohle je prakticky minimální daň.

Osobně taky považuju "Provizorní banner" za zcela vyhovující a nerušivý, pokud však dokáže přitáhnout dostatek inzerentů.
DoubleThink
Profil *
Marcus Flintus:
Pokud se nepletu, forma reklamy už byla zvolena a je široce brána jako vyhovující. Další debata je prozatím zbytečná.

Osobně si myslím, že by se mělo udělat vlákno (jiné než tohle), kde by byly jasné informace pro případné inzerenty. Ti jsou teď odkazováni sem, kde je spousta balastu a koneckonců ani neví, koho by měli kvůli reklamě kontaktovat.

Moderátor Chamurappi: Vlákno jsem vytvořil.
Joker
Profil
DoubleThink:
Osobně si myslím, že by se mělo udělat vlákno (jiné než tohle), kde by byly jasné informace pro případné inzerenty.
Ano, a bylo by dobré pod banner přidat malý odkaz na něj.
Předpokládám tedy, že tam nebude věčně provizorní banner :-) a ten odkaz se pak bude hodit.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0