Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
napadla mě opravdu drobná drobnost, která by mohla být poměrně přívětivá pro pisatele: při vkládání linku se vloží šablona [ url=http://www.example.com ]Odkaz[ /url ] a zatučněná část (včetně http://) se označí. Nebylo by lepší označit jen adresovou část bez protokolu (http://)? Myslím, že v 99% případů zde přispěvatelé píší právě HTTP odkazy, takže po kliknutí na by mohli rovnou začít psát adresu, aniž by museli vypisovat http://.
Filtrování zdvojeného http://http:// (nebo obecně dvojitého protokolu) by neměl být velký problém, pokud tam někdo vypastuje odkaz i s protokolem (případně http:// úplně vynechat a defaultně dosazovat k odkazům bez protokolu, to by možná bylo nejpřívětivější).
Str4wberry
Profil
Myslím, že v 99 % případů zde přispěvatelé odkazy nepíší, ale vkládají. Mohlo by je to mást, i když by se zdvojené http:// opravilo. A to jedno procento — stačí nejdřív napsat adresu (např. www.jakpsatweb.cz), označit ji, kliknout na , čímž se použije jako cíl odkazu s doplněným http://.
Chamurappi
Profil
Reaguji na AM:
Myslím, že v 99% případů zde přispěvatelé píší právě HTTP odkazy
Oni ani nemají moc na výběr, převádí se jen HTTP a HTTPS.
Také si myslím, že většina lidí vkládá adresu ze schránky, tudíž by tahle úprava spíš otravovala.

Nicméně je pravda, že protokol „http://“ by se mohl (na straně serveru) domýšlet, aby šlo odkázat i pomocí [url=www.example.com]. Lpění na přítomnosti protokolu je asi celkem k ničemu.


Reaguji na Str4wberryho:
stačí nejdřív napsat adresu
Jen doplním, že také může napsat adresu (či adresy) a text, označit vše dohromady, stisknout Ctrl + K (nebo ten čudlík) a skript už se postará o rozumný vznik odkazu (či odkazů).
Alphard
Profil
Není to odpověď na dotaz, ale já jsem si zvykl na bookmarklet, který vezme titulek cílové stránky (ale umožní jeho změnu) a pak vytvoří odkaz.
javascript:function f(){var a=prompt("Název:", document.title);prompt("BB Code odkaz na tuto stránku:", "[url=" + location.href + "]" + a + "[/url]");}f();

Funguje v Opeře, nic jiného mě nazajímá :-) třeba to někomu pomůže.
Jan Tvrdík
Profil
Alphard:
Díky. Vypadá to užitečně. Uvidím, jak se to osvědčí v praxi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
je pravda, že protokol ‚http://‘ by se mohl (na straně serveru) domýšlet
V sandboxu se již domýšlí.
Další změna: Pokud je text odkazu „Odkaz“, dosadí se místo něj zadaná adresa.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0