Autor Zpráva
Majkl578
Profil
Zdravím,
poměrně často v PHP sekci vídám použití nějakých částí scriptu ve větách. Například: "Použij funkci array_map()."
Z mého pohledu má toto vadu. Když to napíši takto, na funkci se nijak neodkáže. Pokud na funkci odkázat chci, musím ji uzavřít do tagu url.
Kdyby bylo možné napsat bez zalomení řádku toto: "Použij funkci [pre ]array_map()[ /pre].", vyřešilo by to hned dvě věci. Na funkci by bylo odkázáno a zároveň by bylo na první pohled jasné, že se jedná o kus kódu.
V tuto chvíli by to vypadalo takto:

Použij funkci
array_map()
.

Jediný problém v implementaci by mohl být současný zvýrazňovač, který očíslovává řádky.
mckay
Profil
Jo, také občas řeším takový problém. Obzvlášť, když se ta funkce na kterou odkazuji nachází v souvětí, a já za [pre] napíšu čárku, vypadá potom divně.
Radek9
Profil
Majkl578:
Dříve se zde používal inlinový tag [code], ale kvůli problémům byl zrušen. Ono by ale úplně stačilo něco jako: „Použij funkci [funkce]array_map()[/funkce]“ a při výpise by se to nahradilo za odkaz.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Majkla578:
Už se řešilo, viz seznamu návrhů.

Když to napíši takto, na funkci se nijak neodkáže. Pokud na funkci odkázat chci, musím ji uzavřít do tagu url.
Na odkázání je klávesová zkratka.

Jediný problém v implementaci by mohl být současný zvýrazňovač, který očíslovává řádky
Jen v <pre>. Není těžké nepřidat do zvýrazňovače <code>.


Reaguji na Radka9:
Dříve se zde používal inlinový tag [code]
Hodně krátce, to jsem též našel. Používal se místo [pre] a s „white-space: pre“ — to byl jeho jediný problém.

a při výpise by se to nahradilo za odkaz
Moc pracné. Zavádět další značku bych nechtěl. Kdo chce udělat odkaz na dokumentaci, ať si ho vyrobí na své straně, nástroje na to má.
Majkl578
Profil
Chamurappi:
Děkuji za přínosnou odpověď.
Na zkratky se podívám, zatím jsem si vystačil bez nich.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0