« 1 2 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Moderátor Chamurappi: Navazuje na myšlenky z Vytvorenie témy - Najčastejšie používane PHP scripty.

Reaguji na JAAkuba:
FAQ vôbec NIEJE PREHLADNÉ
Možná by mu pomohlo, kdyby mělo někde na začátku obsah a kdyby využívalo lépe cílené kotvy.
Str4wberry
Profil
Chamurappi, a co spíš přidat moderátorům značku typu [h#jménokotvy]Nadpis[/h] — zrovna v FAQ a podobných tématech by se, myslím, užila.
Alphard
Profil
[#14] Str4wberry
Za to se přimlouvám. A ještě by se hodilo trošku větší písmo na nadpisy.

JAAkub:
// mimochodom - !!!!! FAQ vôbec NIEJE PREHLADNÉ !!!!! ked sa uz tak toho chytate
Máte konkrétní návrh jak ho zpřehlednit? Rád to udělám.

Chamurappi:
Možná by mu pomohlo, kdyby mělo někde na začátku obsah a kdyby využívalo lépe cílené kotvy.
Obsah (i kotvy) mám v druhém příspěvku. V prvním je hromada drobností.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
To není špatný nápad. Ale museli bychom pak umožnit odkazování i na jiné kotvy než na čísla a na #najdi.


Reaguji na Alpharda:
Obsah (i kotvy) mám v druhém příspěvku. V prvním je hromada drobností.
Právě proto to může na někoho působit nepřehledně. Lovit obsah někde uprostřed…
Lepší by bylo odkazovat skutečně jen na kotvy (tedy [url=#3]), protože celá adresa (navíc s page=-1) se tváří jako odkaz vedoucí pryč.
Chamurappi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto ze hřiště.

# Test H1

Text.

# Test H2

Text.

# Test H3

Text.

# Test H4

Text.

# Test H5
Text.

# Test H6
Text.

Odkaz na H4
Alphard
Profil
<h3 id="test-h3"><a href="#test-h3" class="h-kotva">#</a> <span>Test H3</span></h3> Text.

Hmm, něco dělám blbě.

Chamurappi:
Neupravuješ to přímo v databázi?
Chamurappi
Profil
Neupravuju. Teď funguje tento zápis:
[h2#kotva]Text[/h2]

Co píšeš ty?

[h3#test-h3]Test H3[/h3] — tohle mi jede.
Alphard
Profil
[h3#test-h3]Test H3[/h3]
Chamurappi
Profil
Aha, ty asi nejedeš přes sandbox, co? :-)
Alphard
Profil
Píši přesně tohle, zkopírováno:
[h2#kotva]Text[/h2]
Alphard
Profil
To bude ono, že mě to nenapadlo :-)
Jan Tvrdík
Profil
[h1#kotvaA]Text[/h1]
[h2#kotvaB]Text[/h2]
[h3#kotvaC]Text[/h3]

Proč to v náhledu vidím interpretované, přestože se mi to interpretovat nemá?
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík:

Protože v náhledu není potřeba rozlišovat mezi uživateli a moderátory.
Str4wberry
Profil
[#4] Chamurappi

Potřebujeme opravdu šest úrovní nadpisů? Osobně se mi nelíbí ani ten jejich obrovitý styl. Ten, co je v <h2> v nápovědě, vypadal špatně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Mně se také nelíbí, jak jsou velké. Chtěl jsem tam pro začátek hodit alespoň nějaký styl, který bych mohl nakopírovat do ostrého djpw.css. Přemýšlel jsem chvíli o tom, že bych dal každému nadpisu úplně jiný styl — volili bychom pak nadpisy nikoliv podle úrovně, ale podle toho, jaký se nám bude zrovna líbit.

Hodilo by se mít víc jak jednu úroveň a z pohledu regulárního výrazu už je skoro jedno, jestli povolím dvě nebo šest.
Chamurappi
Profil
Rád bych přesunul globální pravidla a doporučení do vlákna (a nějak je sladil a provázal s místními pravidly kategorií). Nadpisy už máme, přidal jsem dnes i mocnou [class=něco] pro obalení <div>em s class="zbb-něco" (zatím žádná taková třída přichystaná není), teď by se hodily ještě číslované seznamy s automaticky přidělenými kotvami.

Zrušil jsem [h1] a [p].
Str4wberry
Profil
Zkusil jsem si s tím trochu pohrát, Chamurappi, a co to zkusit takto? Přijde mi nelogické, aby nadpisy uvnitř příspěvků byly výrazně větším písmem než samotný nadpis tématu.

# Nadpis 1

Text.

# Nadpis 2

Text.

# Nadpis 3

Text.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nakopíroval jsem sandboxové styly do ostré verze, aby si tvůj návrh mohli vychutnat všichni (kdo si refreshnou).
Nemám rád tu černo-šedivou barvu písma u Nadpisu 2 (tedy #222222). Pamatuji si, že už jsi ji jednou chtěl dát do drobečků. V kontrastu s okolím mi to připadá, jako bych měl na monitoru šedivou čmouhu.

Co se týče velikostí, nadpis tématu je malý ze zvyku a většinou jeho malost odpovídá malosti dotazu. Pokud ovšem příspěvek obsahuje něco velkého a členitého, připadá mi oprávněné, že ten hlavní nadpis zakrní. (Ostatně i nadpis všech nadpisů <title> bývá většinou v prohlížeči zobrazený malým písmem.) Asi by se měli vyjádřit ti, kdo se starají o FAQ, co jim připadá lepší.



Co říkáte na styly předělaných pravidel? (Obsah zatím nehodnoťte.)
Alphard
Profil
Chamurappi:
Asi by se měli vyjádřit ti, kdo se starají FAQ, co jim připadá lepší.
Já bych byl pro větší písmo.

Str4wberry:
Přijde mi nelogické, aby nadpisy uvnitř příspěvků byly výrazně větším písmem než samotný nadpis tématu.
V FAQ snad ani ne. Obecný nadpis vlákna nemá skoro žádnou určující hodnotu, naopak je potřeba výrazně nadepsat jednotlivé části.
Str4wberry
Profil
No, mně to hlavně vůbec nesedí to velké písmo do dosavadního stylu diskuse, kde je na dosti místech písmo malé. Zkrátka mi to přijde jak pro slabozraké. Myslím, že právě to podbarvení, rámeček a odsazení přidají na dostatečném důrazu i při normální velikosti. To zvýraznění oběma způsoby (velikostí i stylem) mi přijde snad ještě horší než styl, co je momentálně v ostré verzi — tedy pouze větší velikost. (Jinak nadpis ve statistice, zdá se, ztratil styl.)

Co se týče pravidel, moc nechápu předsazení těch bílých boxů. (Původně jsem si myslel, že je to nějaká chyba.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
mně hlavně vůbec nesedí to velké písmo do dosavadního stylu diskuse
Otázka zvyku. Mně to na první pohled nepřišlo divné, ani jsem si neuvědomil, že úplně všechno ostatní je tu malé.

Zkrátka mi to přijde jak pro slabozraké.
Je to velké v porovnání s okolím, ale ne ve srovnání s jinými weby. I na samotném JPW jsou nadpisy o něco větší než tady.

nadpis ve statistice, zdá se, ztratil styl
Opraveno.

moc nechápu předsazení těch bílých boxů
Původně jsem je posunul doleva o 17,647 %, čímž se dostaly skoro na začátek levé buňky — snažil jsem se o podobnost se stávajícími pravidly. Nevypadalo to úplně špatně, využívalo to jinak nevyužitý prostor a i při menších rozlišeních se delší pravidla vešla na jeden řádek.

Současný posun vzdáleně připomíná situaci se zdrojovými kódy — čísla jsou vysunutá těsně za hranici buněk.

Edit z července: Odmazal jsem ukázky, stejně už nevypadaly hezky a komplikovaly orientaci v CSS.
Chamurappi
Profil
Zmenšil jsem velikost základních nadpisů. (Pouze v sandboxu.)
Líbí se někomu kromě mě to malé vystrčení pravidlového <div>u, nebo ho mám skutečně zrušit?
Chamurappi
Profil
Opět jsem zmenšil nadpisy a trochu si pohrál s jejich vzhledem — k vidění třeba tady. (I v ostré verzi, nahodil jsem sandboxové CSS.)
<h1> nebudeme používat, vystačíme si s <h2><h4>.

Možná bychom tvorbu samotných nadpisů (bez kotev) mohli nenápadně dovolit i nemoderátorům.
Str4wberry
Profil
Hlavně by se asi značky [h1], [h5] a [h6] vůbec neměly převádět, ne?
tiso
Profil
Technická poznámka: Ako odkázať na takto riešené kotvy? Jediná možnosť je klávesová mapa (momentálne som tam žiadnu kotvu nevidel), inak je kotvu vidno iba v zdrojáku. Neviem koľko ľudí vôbec pozdá a používa klávesovú mapu, koľko ľudí bude vedieť na kotvu odkázať.
Riešenie: spraviť zo samotného nadpisu odkaz smerujúci na kotvu (
<hx id="xxx"><a href="page#xxx" title="#xxx">text</a></hx>
), takže bude vidno ako daná kotva vyzerá a cieľ odkazu sa bude dať skopírovať. Pridanie do klávesovej mapy bude bonus pre tých, ktorý ju používajú (a nebudú musieť hľadať stránku -> skopírovať link na kotvu -> vložiť link).
Každopádne bude treba riešiť aktualizáciu klávesovej mapy.
Nejaké návrhy?
Alphard
Profil
tiso:
Vpravo jsou #.
tiso
Profil
Alphard: a sakra, tam som sa nepozeral, "banerová slepota" (tam vpravo býva len nejaký bordel) v praxi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Asi neměly. Nechtělo se mi zasahovat do bb_codes.php.


Reaguji na tisa:
Přesunul jsem znak „#“ doleva, je to lepší? (Jen v sandboxu.)
Později k němu možná dodělám i nějaký JS sestavující BB-značku.

spraviť zo samotného nadpisu odkaz smerujúci na kotvu
To by znemožňovalo odkazovat z nadpisu na cokoliv jiného, proto jsem upřednostnil mřížku.
tiso
Profil
Chamurappi: pre mňa lepšie, len mi tam chýba title (na #<id_prispevku> title je).
edit: nie je tam to float a left pre ten odkaz navyše?

To by znemožňovalo odkazovat z nadpisu na cokoliv jiného
??? Nerozumiem čo máš na mysli.
Str4wberry
Profil
Nerozumiem čo máš na mysli.

Odpovím za Chamurappiho: Nemohl by být v nadpisu odkaz, když už by sám byl odkazem.

# Odkaz na www.djpw.cz

« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0