« 1 2 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Přemýšlel jsem nad funkcí „oznámení na e-mail“ a nad RSS, vymyslel jsem toto:

1) Každý registrovaný uživatel bude mít v databázi seznam oblíbených vláken.
2) Tento seznam bude zobrazitelný na webu stejným způsobem, jako se zobrazují poslední diskuse a vlákna bez reakcí.
3) Libovolné vlákno půjde oblíbit/znelíbit jediným kliknutím na hvězdičku (obstará JavaScript).
4) V profilu půjde nastavit, jestli se mají posílat upozornění na e-mail při přispění do oblíbeného vlákna (výchozí = neposílat).
5) Oblíbená vlákna budou mít svůj RSS kanál, jehož adresa bude sestavená z nějakého náhodného smetí (unikátního pro daného uživatele), které zajistí, aby v něm nešťoural kdekdo cizí. (Tím se zmákne i Alphardův nápad.)
6) V profilu půjde nastavit, aby se všechna vlákna, která člověk založí či do kterých přispěje, automaticky oblíbila (výchozí = oblíbit).
7) Neregistrovaní uživatelé by mohli mít imitaci oblíbených vláken (s výchozím nastavením) uvnitř cookies — suplovalo by to i jejich profil, neztráceli by se při přesunu vlákna do jiné kategorie.
8) Našlo by se uplatnění pro víc úrovní oblíbených? Třeba jako jsou na Lopuchu/Lapiduchu oblíbené a oblíbenější oblíbené

Co vy na to?
Mistr
Profil
Chamurappi:
Dobrou noc. :-)
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Dobré ráno. Moje oblíbené vlákno. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra a Petra ZZZ:
Dobré odpoledne. Právě jsem nepatrně doplnil svůj příspěvek.
JAAkub
Profil
Chamurappi:
Dobré, podľa mňa by to bolo dobré.
A mohla by byť aj možnosť že keď užívateľ vytvorý vlákno, automaticky by sa mu pridalo do oblúbených( )?
Str4wberry
Profil
9) Kdo to bude programovat? :–)
Jan Tvrdík
Profil
Chamurappi:
Myslím, že takto navržené mi to bude vyhovovat a ani nebudu muset měnit výchozí nastavení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Bod 3 zvládnu naprogramovat já, už jsem začal hledat nějakou hezkou hvězdičku :-)
Alphard
Profil
Chamurappi:
8) Našlo by se uplatnění pro víc úrovní oblíbených? Třeba jako jsou na Lopuchu/Lapiduchu oblíbené a oblíbenější oblíbené…
Možná, ale spíš bych viděl cestu v tagování. Myslím, že teď něco podobného funguje na Nette fóru, někdo, kdo tam tráví více času, by mohl napsat, jak je s tím spokojený, Jane Tvrdíku? Zdá se mi, že možnost doplnit si k vláknu vlastní klíčová slova a vyhledávat nebo seskupovat podle nich by mohlo být užitečné.
10) Oblíbená vlákna bude možné tagovat.
juk_jana
Profil
Chamurappi:
Našlo by se uplatnění pro víc úrovní oblíbených? Třeba jako jsou na Lopuchu/Lapiduchu oblíbené a oblíbenější oblíbené…
U programování "oblíbenější oblíbené" jsem kdysi dávno na Lopuchu byla ;-) (Těžký nostalgičník)
Pokud si dobře pamatuju vzniklo to protože měli uživatelé desítky klubů, kde si chtěli evidovat co naposled četli, ale ve všech klubech si nečetli stejně často, tak se zavedly ty oblíbenější, aby při nedostatku času prolítli nové příspěvky aspoň v nich. Zda-li to bude mít smysl i na DJPW je podle mě otázka toho, jak se to bude zobrazovat - zda několik různých stránek, nebo několik bloků za sebou.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na [#4] Chamurappiho:
Geniální! Už se těším, až to bude, a mrzí mě, že nemohu asi přispět jinak než pochválením. :-) Anebo zvědavými otázkami:
1. Půjde oblíbit/znelíbit i vlákno, které už jsem si znelíbil/oblíbil (kdybych si to rozmyslel)?
2. Co když si vymažu u sebe na kompu sušenky? Bude to fuč nebo to bude zajištěné v databázi diskuse přes moje uživatelské jméno?
3. Co to je "tagovat"?
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Po zralé úvaze jsem dospěl k tomu, že oblíbené v profilu nepotřebuji. Kolik lidí to asi bude používat? Kvůli oznámení na e-mail to potřeba není a jinak to jen simuluje Oblíbené v prohlížeči.

Stačily by mně tu vlastně dvě věci:
1) Výchozí oznámení na e-mail v profilu (cookies u mě nespolupracují)
2) Tlačítko oznámení na e-mail místo zatržítka.
Alphard
Profil
[#11] Petr ZZZ
1. Nevidím důvod, proč by to nešlo.
2. Předokládané uložiště je databáze a spojení s konkrétním profilem. Budete moci klidně střídat počítače.
3. Tagování je opatření klíčovými slovy.
Abychom si to osvěžili: na fotografii je holčička, která líže zmrzlinu. Autor fotografie připojí čárkou (u některých služeb mezerou, pak ale nelze víceslovné tagy) oddělené tagy jako “dcera, zmrzlina, Pardubice” – tím pro sebe vyjadřuje, že na fotce je jeho dcera, velký detail zmrzliny a fotografie byla pořízena v Pardubicích.
O významu tagů a tagování - Čertoděj
Tahle funkce by asi více pomohla těm, kteří více radí. Třeba dohledat tady stránkování je problém (častý dotaz, takže výsledky vyhledávání jsou plné šumu), ale když bych si jedno konkrétní vlákno opatřil vlastními tagy, např. skokové stránkování, najdu ho kdykoliv (a vůbec nezáleží na tom, čemu já říkám skokové).

[#12]Trejpa:
Kolik lidí to asi bude používat? (...) a jinak to jen simuluje Oblíbené v prohlížeči.
Motivací (alespoň pro mě) je nejen lepší přehled o posledních vláknech, ale i zjednodušit vyhledávání. V prohlížeči samozřejmě Záložky používám, ale moc dobře se s nimi nepracuje.
Chamurappi
Profil
11) Oblíbená vlákna by se po měsíci neaktivity mohla automaticky znelíbit (aby nestrašila po dvou letech). Oblíbenější oblíbené ne.


Reaguji na Alpharda:
Nemyslím si, že by se tady tagování uchytilo, a bylo by asi pracné ho dodělat. Přínos oblíbených by měl být zejména ve sledování vývoje, asi není třeba zavádět v nich hlubší pořádek.

když bych si jedno konkrétní vlákno opatřil vlastními tagy, např. skokové stránkování, najdu ho kdykoliv
Jsi moderátor, můžeš snadno a rychle doplňovat FAQ — a tím i napomoct tomu, aby opakující se dotaz znovu nevznikl.


Reaguji na juka_janu:
otázka toho, jak se to bude zobrazovat - zda několik různých stránek, nebo několik bloků za sebou
DJPW má jinou strukturu než Lopuch, takže asi nemůžeme vycházet z tamních zkušeností.


Reaguji na Petra ZZZ:
Tagy jsou česky štítky, něco jako kategorie, ale bez stromové struktury — jeden prvek může mít více štítku, podle nichž ho jde dohledat (a třeba i podle kombinací).


Reaguji na Trejpu:
Kvůli oznámení na e-mail to potřeba není
Plánuji tuto novinku jako náhradu stávajícího oznamování.

jinak to jen simuluje Oblíbené v prohlížeči
+ se to (volitelně) samo plní a sleduje to další vývoj vláken, který budeš moct kontrolovat na webu, přes RSS i přes mail. To, co se ti teď hromadí v mailové schránce, bys mohl mít v RSS čtečce nebo v úhledné tabulce, kterou si tu nalistuješ, kdykoliv uznáš za vhodné.

1) Výchozí oznámení na e-mail v profilu
Nastavíš si, že se všechna vlákna, do kterých přispěješ, automaticky oblíbí (bod 6) a že se všechny nové příspěvky v oblíbených pošlou na mail (bod 4) …

2) Tlačítko oznámení na e-mail místo zatržítka.
… a to tlačítko bude hvězdička.

oblíbené v profilu nepotřebuji
Asi nebudou schované (jen) v profilu, musí k nim být snadný přístup. Na úvodní stránce budou „karty“.
tiso
Profil
Chamurappi: táto vec by sa mi hodila, častokrát sa tu totiž opakujú rovnaké problémy, na ktoré som už niekedy písal celkom dlhé riešenia a mám problém ich cez vyhľadávanie nájsť. Takto by som ich mal všetky poruke (teda keď ich nájdem) odložené na neskôr.
Pomohlo by mi:
12. možnosť meniť text odkazu
13. možnosť odkazovať na konkrétny príspevok
14. pridať to do klávesovej mapy
Petr ZZZ
Profil
Děkuji Alphardovi i Chamurappimu. Ty tagy/štítky by se mi zamlouvaly a myslím by byly dobré nejen pro ty, co často odpovídají. Já bych je využíval i na to, abych si oštítkoval vlákno, ve kterém je popsáno něco, co sice aktuálně nepoužiju, ale mohl bych to potřebovat v budoucnu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Na to už teď můžeš používat externí služby typu Delicious.com.


Reaguji na tisa:
Koukám, že slovo „oblíbené“ je docela zavádějící, spíš jsem to měl nazvat „sledovaná vlákna“. Tvé návrhy se zcela míjí se základním účelem. Nepotřebuješ sledovat vývoj ve vláknech, kde je řešení nějakého problému.Štítky můžeme zavést nezávisle. A ty skutečné oblíbené také. Není důvod je spojovat do jednoho velkého balíku, který nikdo nezvládne dokončit do dubna.
tiso
Profil
Chamurappi: máš pravdu, zneužil som ich na to, čo sa mi hodí. V tom prípade mi stačia "oblíbené", funkcionalita podľa 1.-3., 12.-14.
"Sledovaná vlákna" nepotrebujem, na to mi stačia "Poslední zaslané příspěvky", ktoré občas prebehnem, či netreba na niečo reagovať.
Bod 14. by sa dal využiť aj na vlastné užívateľské hlášky, čiže nepridávať odkaz, ale len často používaný text.
Chamurappi
Profil
Pro sledování bude očičko, pro oblíbení hvězdička. Vyhlédl jsem si sestavu jednobarevných ikon, kterou bychom to tu mohli zaneřádit. Má někdo námitky? (Neskončil bych jen u očička a hvězdičky.)


Reaguji na tisa:
Co se týče klávesové mapy, už mě dříve napadlo, že bychom mohli přidat do profilu kolonku určenou pro adresu externího JS, který se má dotyčnému uživateli načítat navíc k djpw.js — pak by si mohl kdokoliv provádět jakékoliv úpravy čehokoliv. Sice by to nebylo moc pohodlné, ale na implementaci je to mnohem jednodušší než tvořit editor.
Str4wberry
Profil
Ad 6) „V profilu půjde nastavit, aby se všechna vlákna, která člověk založí či do kterých přispěje, automaticky oblíbila (výchozí = oblíbit).

To bych ani nedělal. Na vypsání témat, kde někdo reagoval po mně, nepotřebujeme žádné zvláštní příznaky. Už nějaký čas přemýšlím nad nějakými „kartami“ vedle poslední diskuse (docela by tam zapadala třeba i karta „Bez reakcí“, rozhodně víc než do hlavního menu); dále by tam mohla být témata:

1) navštívená,
2) nevyřešená,
3) sledovaná (viz tento nápad s hvězdičkou),
4) „Poslední zaslané příspěvky“,
5) oblíbená témata,
6) zajímavá témata (např. dle doporučení moderátorů a VIP), …

Je jen otázka, jak je zkombinovat do jednotlivých skupin.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Na vypsání témat, kde někdo reagoval po mně, nepotřebujeme žádné zvláštní příznaky.
A pokud si nepřeji odebírat reakce mailem? Množiny vláken, která chci sledovat, a vláken, kde jsem přispěl, jsou dost podobné, ale nikoliv stoprocentně stejné.

rozhodně víc než do hlavního menu
Chystám se hlavní menu přetavit v něco intuitivnějšího, protože teď je to směs prťavých odkazů, které většina lidí bere jen jako dělítko mezi logem a zajímavým textem.

Už nějaký čas přemýšlím nad nějakými ‚kartami‘ vedle poslední diskuse
Jako přímo vedle? Přestavuješ si je jako nějaký druh tabů/záložek? Přepínaných skriptem? Můžeme to udělat všelijak nastavitelné, podobně, jako je dělaná úvodní stránka centrum.cz, nebo uživatelské rozhraní Visual Studia. Člověk by si nastavil, kolik chce sloupců, co chce kde, kolik toho chce…

2) nevyřešená,
To stihneme vymyslet do dubna? Zatím o tom moc nemluvíme. Myslím si, že bychom měli nejprve mluvit a pak konat, protože ten efekt „Překvapení, já už to celé iniciativně vyrobil!“ je sice příjemný, ale… hm… mno, proti tomu můžu těžko argumentovat. Prostě bych se nechtěl nechat příjemně překvapit a pak to třeba nepříjemně kritizovat :-)
(Takže bych asi měl založit vlákno o své představě, jak by mělo vypadat přetavené hlavní menu, abych také nepřekvapoval.)
Str4wberry
Profil
A pokud si nepřeji odebírat reakce mailem?
To už je přece vyřešené teď. Resp. skoro vyřešené — jediný nedostatek je, že je nastavení v sušence.

Množiny vláken, která chci sledovat, a vláken, kde jsem přispěl, jsou dost podobné, ale nikoliv stoprocentně stejné.
Viz 3. položka mého seznamu.

Chystám se hlavní menu přetavit v něco intuitivnějšího
Když myslíš.

Přestavuješ si je jako nějaký druh tabů/záložek?
Asi tak.

Přepínaných skriptem?
Třeba, ale není to ani tak podstatné.

Člověk by si nastavil, kolik chce sloupců, co chce kde, kolik toho chce…
Nemyslím, že by bylo poslední diskusi potřeba rozdělit do sloupců.

To stihneme vymyslet do dubna?
Prostě bych se nechtěl nechat příjemně překvapit a pak to třeba nepříjemně kritizovat :-)
O to mi ani tak nejde. Jen jsem vypsal, co všechno by se mi líbilo mít možnost filtrovat. Není tak důležité, co všechno tam stihneme doplnit — ale ta témata bez reakcí by tam mohla být.

Takže bych asi měl založit vlákno o své představě, jak by mělo vypadat přetavené hlavní menu, abych také nepřekvapoval.
No, někdy je zase lepší to udělat a překvapit než nad tím měsíce tlachat. :–)
Str4wberry
Profil
No, někdy je zase lepší to udělat a překvapit než nad tím měsíce tlachat. :–)

Překvapení je na světě. Zkusme to chvíli používat. Terminologie, umístění oblibovacího tlačítka a možná i způsob výpisu se asi bude měnit, tak ať víme, jak nejlépe by měly.

(Co se týče technického řešení, tak JS dostává do initu informaci o oblíbenosti a cíl odkazu je dostupný i v JSONu, kdyby se to někomu chtělo zAJAXovat.)
YoSarin
Profil
Str4wberry:
Překvapení je na světě.
Asi jen v sandboxu, co? :-(
Darker
Profil
Nevím jak si momentálně představujete seznam oblíbených vláken, ale určitě by bylo hezké kdyby vlákna na která od mého posledního příspěvku byla zvýrazněná.
Totéž bych ocenil v uživatelském profilu.
Chamurappi
Profil
Krátce před nasazením DJPW 2.0 jsme rozpracovaná sledovaná vlákna skryly z obavy, aby nebyla využívána nežádoucím způsobem.

Má aktuální představa:
1) V profilu si člověk vybere, zda chce do sledovaných vláken zahrnout:
  a) Všechna vlákna, v nichž má příspěvek (výchozí možnost).
  b) Všechna vlákna, která založil.
  c) Nic.
2) Přepínačem ve vlákně půjde kdykoliv (bez poslání příspěvku) manuálně změnit stav. Do databáze se bude ukládat jen změna stavu oproti té nastavené možnosti. Takže při výchozím nastavení se mi budou sledovat vlákna, do kterých jsem přispěl a zároveň u nich sledování nevypnul, a vlákna, u nichž jsem si sledování zapnul.
3) Je otázka, zda by se přepnutí na změněný stav a zase zpět mělo uložit jako „chci to, co mám v nastavení v profilu“, nebo jako „chci to, co jsem právě teď nastavil“. Spíš ta první možnost. Při změně nastavení v profilu tam a zpět by se ale neměla ztratit informace.
4) Záložka „Sledovaná témata“ na úvodní stránce plnohodnotně nahradí současnou „Moje poslední příspěvky“ (pokud si uživatel nezmění nastavení z bodu 1).
5) V profilu si půjde nastavit, že se upozornění na příspěvky ve všech sledovaných vláknech mají posílat na mail… a zda se mají nějak seskupovat.
6) Možnosti zmíněné v bodě 1 by šlo dál rozvíjet. Třeba volitelně vyloučit stará vlákna.

Připomínky?

Oblíbená vlákna by měla být zvlášť a měla by fungovat úplně stejně, jako fungovala ta sledovaná dřív v sandboxu. Štítkování oblíbených bych asi nezaváděl, protože nevěřím, že by ho někdo používal. Nicméně v hlavě mi již pár měsíců kvasí nápad zrušit dělení odborných kategorií a nahradit je zcela za štítky, ale ten je moc revoluční a bude určitě na delší povídání, nechme si ho na rok 2014 :-)
Alphard
Profil
Chamurappi:
Štítkování oblíbených bych asi nezaváděl, protože nevěřím, že by ho někdo používal.
Zrovna jsem přemýšlel, jestli to připomenout :-) Někdo, kdo tady tráví hodně času by to asi využil, ale asi nás tady není zas tolik. Kdyžtak se hlašte, kdo o to stojí.

Spíš se mi s časovým odstupem začíná stále více líbit systém http://stackoverflow.com/ Uměl bych si představit globální tagy, které spravují moderátoři a schválení uživatelé. Rozhodně by nemuselo být tagováno každé vlákno, ale naopak jen ta zajímavá, unikátní. Cílem by byl výpis vláken z daných tagů, u kterých by bylo možné očekávat vysokou kvalitu. Ne jako teď když se použije fulltextové vyhledávání a člověk se musí prodírat desítkami neužitečných vláken.

Zrušení kategorií bych se nebránil, u PHP a databází je to často sporné, míchá se do toho ajax z javascripu apod. Ale pokud dáme každému vláknu v průměru 3 tagy, nikam se nedostaneme. Možná bych zachoval kategorie pro pravidelné čtenáře a pro hledání v "archivu" preferoval tagy.
_es
Profil
Chamurappi:
zrušit dělení odborných kategorií a nahradit je zcela za štítky
Z hľadiska súčasného stavu sa to dá považovať za možnosť, aby bolo vlákno nie len v jednej ale aj vo viacerých „odborných kategóriách“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Přesně tak. Navíc bychom sortiment štítků mohli pružněji upravovat.
Ale opravdu bych tento nápad zatím nechal spát.


Reaguji na Alpharda:
Když třeba mě něco opravdu oslní v kategorii JavaScript, tak to hodím do tamního FAQ a už mám jisté, že se to neztratí. Taková pravěká forma štítkování :-)

Cílem by byl výpis vláken z daných tagů, u kterých by bylo možné očekávat vysokou kvalitu.
Rozumím, ale na rozpoznávání kvality snad budeme mít i jiná vodítka.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Má aktuální představa
Myslím, že přidat funkci „Sledovat“, která by uměla do současného seznamu „Moje poslední příspěvky“ přidat i téma, kam člověk nepřispěl, by úplně stačilo.

c) Nic.
Nevidím důvod proč by si někdo takovou možnost vybral.

b) Všechna vlákna, která založil
Na to by spíš mohl být filtr v tom seznamu.

Štítkování oblíbených bych asi nezaváděl, protože nevěřím, že by ho někdo používal.
Nedávno jsem si říkal, že by se to docela hodilo. Nyní mi zde dost chybí možnost poznamenání si zajímavého vlákna (abych ho snadno a rychle našel) a štítky by byla jedna možnost, ale myslím, že oblíbená témata budou stačit.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0