« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
přidat i téma, kam člověk nepřispěl, by úplně stačilo
+ odebrat téma, kam přispěl.

Nevidím důvod proč by si někdo takovou možnost vybral.
Když by se snažil o cílený pokles vlastní aktivity na diskusi. Zajímalo by ho jen to, co si poznačí. Nebo jen to, co založil + co si poznačí.
Můžou se najít lidé, kteří svůj zájem o vývoj ve vláknech neprojevují přispěním a kteří přispívají bez zájmu o vývoj. Měla by to být náhrada za to zapadlé zaškrtávátko — lze z DB vypozorovat, kolik lidí zaškrtává odebírání nesystematicky?

Kdybychom seznamy úplně zobecnili a udělali ke všem stejné možnosti (včetně RSS a posílání na mail), tak by mohl člověk provozovat několik různě filtrovaných sledovaných seznamů. Ale to je asi moc sci-fi :-)
Alphard
Profil
Chamurappi:
Kdybychom seznamy úplně zobecnili a udělali ke všem stejné možnosti...
Nezačne to duplicitně připomínat stejná vlákna v půlce seznamů? Tahle diskuse zase není tak velká.

Já bych teď dal větší prioritu hodnocení vláken. I pro nepravidelné čtenáře pak bude jednodušší projít jednotlivé kategorie o které se zajímají a poroznost věnovat kvalitním vláknům. Ve finále můžeme vytvořit seznam nejlépe hodnocených vláken za týden.
Str4wberry
Profil
Znovu jsem v sandboxu zapnul oblíbení/sledování témat.

Funguje velmi jednoduše.

1) Přidání příspěvku do tématu = sledování vlákna*.
2) Kliknutí na = sledování / zrušení sledování.

Tedy v podstatě jako současné „Moje poslední příspěvky“ s možností přidat si do seznamu i téma bez přidání příspěvku; případně s možností přestat téma se svým příspěvkem sledovat. Skutečné oblíbená témata zavádět už neplánuji.

*) Domnívám se, že není potřeba mít v profilu přepínač „Nechci sledovat témata, kam píšu příspěvek“, takže tam není.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Přidání příspěvku do tématu = sledování vlákna
Nebylo by lepší, kdyby se místo duplikování informace ukládal jen rozdíl oproti seznamu „Moje poslední příspěvky“? Pokud mi někdo naklonuje příspěvek, asi bych chtěl sledovat obě kopie. A naopak, jsem-li smazán, zřejmě už nebudu mít o vlákno zájem. Zrovna tak při přesunu příspěvků mě zajímá místo, kde je můj příspěvek teď, spíš než kde byl.

Skutečná oblíbená témata zavádět už neplánuji.
Proč? Odkazované vlákno žádné rozuzlení nenabízí.

Ještě by se hodil přepínač „chci posílat mailem upozornění na nové příspěvky ve sledovaných vláknech“. Pak můžeme zrušit to zapadlé zaškrtávátko.
A pak ještě kolonka „nesledovat vlákna, kam jsem přispěl před dobou delší než X dní“.
Str4wberry
Profil
Nevím, jelikož:
klonování – nejspíš by se mělo (ne)sledování přenést i na druhé vlákno,
smazání, přesunutí – těžko říct*.

Ad *) Pokud je možné sledování aktivovat posláním příspěvku, nelze rozhodnout, zda je cílem sledovat diskusi navazující na vlastní příspěvek nebo obecně sledovat dané téma (tedy i v případě je-li je můj příspěvek vyhozen nebo přesunut).

Proč? Odkazované vlákno žádné rozuzlení nenabízí.
Přijde mi juriadovo řešení pomocí štítků lepší než nicneříkající seznam „Oblíbeno: Ano“, který jsme měli chvíli v sandboxu.
juriad
Profil
Na tagovátko jsem nezanevřel, jen na něj nemám žádný čas. Jdu se učit na zkoušku z npgr025.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
těžko říct
Většinou asi budu chtít sledovat témata proto, že v nich na mě může někdo reagovat. To je hlavní motivace k tomu, že poslání příspěvku automaticky zapne sledování, ne? Takže cíle sice můžou být v konkrétních případech různé, ale tento by asi měl být převažující.

Pokud si sledování úmyslně vypnu, patrně mě reakce nezajímají, nicméně dostane-li se můj příspěvek do jiného kontextu, zajímat by mě mohly. Dovedu si představit třeba nějaký mimotématický příspěvek, kolem kterého se rozvine větší debata, tu pak moderátor vyčlení a v takovém případě už zase iniciátora odklonu od tématu reakce zajímají.

Přijde mi juriadovo řešení pomocí štítků lepší
Jenže juriadovo řešení je externí improvizace, která skladuje data pouze v prohlížeči. Myslel jsem, že štítky zavedeme na naší straně jako volitelný přídavek k oblíbeným vláknům.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Většinou asi budu chtít sledovat témata proto, že v nich na mě může někdo reagovat.“

Nebo protože se v nich dozvím něco nového. Jeden čas jsem si psal odkazy na zajímavá vlákna do vlastního .html-souboru na disku, ale brzo jsem s tím skončil, protože jsem na to neměl žádné udělátko a ručně to bylo příliš pracné:
1. <a href="" target="_blank"></a>
2. Ctrl+C Ctrl+V s adresou
3. To samé s názvem vlákna

Možnost udělat si vlastní seznam oblíbených vláken přímo na diskusi, bez ohledu na to, zda jsem do nich přispíval, by se mi líbila. Mohla by to mimochodem být i metoda, jak pomocí čtenářů říct vyhledávačům, která vlákna jsou zajímavá; viz Co s vlákny typu "Řeším to a ono. – To už tu bylo, hledej!"
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Většinou asi budu chtít sledovat témata proto, že v nich na mě může někdo reagovat.
Nebo taky proto, že mě daná problematika zajímá, ale nemám, co bych kvalitního dodal, tak dodám jen blábol, který mi moderátor smaže. Takové téma budu nejspíš chtít sledovat i nadále.

Ale říkám si, jestli tohle už v podstatě neřeší takové ty červené notifikace, které na zmíněné akce upozorňují, takže se nestane, že by kvůli přesunu člověk přišel o informace z nového vlákna. Nepovažuji za takový problém si potom sledování nastavit dle libosti. Tedy mohlo by se při přesunutí objevit něco jako „Moderátor přesunul příspěvek z tématu, které jsi sledoval, co mám dělat? Sledovat obě témata / nesledovat žádné / sledovat jen původní / sledovat jen nové“, ale už mi to možná přijde až moc. :–)

Myslel jsem, že štítky zavedeme na naší straně jako volitelný přídavek k oblíbeným vláknům.
Tím myslíš, že ten jeho skript bude v djpw.js a JSON z lokálního úložiště půjde uložit na server (proti tomu nic nemám, synchronisace (plus trochu lepší ergonomie) mi tam zatím chybí), nebo něco jiného?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Nebo protože se v nich dozvím něco nového.
K tomu ti jejich zařazení mezi sledovaná moc nepomůže. Do sledovaných patří vlákna, u kterých chceš sledovat další průběh, není to archiv zajímavostí. Tvůj způsob používání potřebuje mít odděleně oblíbená vlákna.


Reaguji na Str4wberryho:
Nebo taky proto, že mě daná problematika zajímá
Myslím si, že to nebude většinový scénář.

jestli tohle už v podstatě neřeší takové ty červené notifikace
Upozornění se negeneruje při mazání a při klonování.

Kdybych byl běžným uživatelem, který se o sledování moc nestará a kterého nenapadne mačkat na očičko, tak by mi přišlo jako jednoznačná chyba, že se po přesunutí příspěvku sleduje původní vlákno a ne cílové. Je to prostě … nekonzistentní. Výchozí stav je, že se vývoj všech vláken, kde je můj příspěvek, sleduje — a rozdíl proti tomuto výchozímu stavu by měl vzniknout až na explicitní žádost uživatele, ne akcí moderátora.

ten jeho skript bude v djpw.js a JSON z lokálního úložiště půjde uložit na server […], nebo něco jiného?
Nepřipadá mi rozumné, aby tato funkčnost byla primárně v režii JS. Viděl bych to tak, že ze strany klienta se pošle požadavek „oblíbit vlákno se štítky něco něco“ nebo „znelíbit“, server si to někam uloží do tabulky a pak to někde nějak zpřístupní, v nějakém seznamu. Možná i v klávesové mapě.
Později můžeme třeba i nějak vyhodnocovat, pokud se v názoru na oblíbenost shodne větší počet dobře hodnocených lidí.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0