Autor Zpráva
regy
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Úpravy diskuse • 2010/I (implementace).

Dva nápady na zlepšení
Zdravím, možná už se to tu řešilo, ale mám pro Vás další dva podněty k přemýšlení.

Napadlo mě, jestli by nebylo možné udělat, aby ve fóru názor na stránku bylo i hodnocení od 1/5 (hvězdičky třeba :-)). Dso často se mi nějaká grafika třeba líbí, ale nemám, co bych napsal a nechci jen psát, že je to pěkné. V takovém případě by stačilo pouze kliknout na 5 hvězdiček a bylo by. Hodnocení by mohlo fungovat třeba jen pro registrované a od určitého počtu zaslaných příspěvků, aby nehodnotil úplně každý, kdo na web přijde.

A druhá věc je možnost komentovat v profilech jejich majitele. Zajímalo by mě, co si o mně myslí lidé, se kterými den co den diskutuji zde na fóru. A taky bych rád měl někde prostor, kde bych mohl vyjádřit můj názor na ně. Každý by měl u možnost navrhovat smazání určitého příspěvku u svého profilu, s tím že by třeba udal důvod (lživé, urážející, apod.) a na moderátorech by bylo, zda příspěvek nechat, či nikoli. Toto hodnocení by rovněž viděli jen registrovaní a uživatel by si ho třeba mohl i vypnout. Chápu, že by to pro moderátory bylo dost práce navíc, ale myslím, že by to pomohlo k vzájemnému poznání a také bychom mohli vědět, co od koho čekat.

Mno uvidíme, co vy na to :-)
Miloš
Profil
regy:
Mně to připadá jako nadbytečnost a nevím, jestli se někomu bude chtít něco takového implementovat.
Mně se tady líbí právě to, že se fórum obejde bez takových udělátek, ale to, co je funkční, je mnohdy velice „vymazlené“ – třeba takové detaily, jako když kliknu na ikonku URL a příklad-URL "http://www.example.com" se mi automaticky označí jako blok – přesně z takových drobností se skládá něco, co sahá po příčkách dokonalosti.
Hodnocení? Jde o to, aby tady člověk našel radu; a bude-li se tu pohybovat déle, sám pozná, kdo je co zač. Na to nepotřebuji žádné hvězdičky.
A příspěvky v profilu? Tohle není fejzbůk nebo blog; nehledě na to, že server občas jede z posledních sil.
regy
Profil
Miloš:
Ano, vytížení serveru, to je pravda. Ale ostatní protiargumenty mi přijdou trochu pofidérní, možná jsem se špatně vyjádřil nebo jsi to špatně pochopil.
panther
Profil
regy:
možná jsem se špatně vyjádřil nebo jsi to špatně pochopil.
vyjádřil jsi se dobře. Mám podobný názor jako Miloš, nic takového tu není třeba. Je to jedna z věcí, které se mi zde líbí, že tu nejsou tyhle zbytečné věci navíc.
Petr ZZZ
Profil
regy:

Hodnocení účastníků v profilu i kdekoli jinde rozhodně odmítám. Je zde mnoho lidí, kteří nevystupují anonymně, a v době, kdy se registrovali, žádné takové hodnocení nebylo. Pokud by se zavedlo, mělo by zpětnou vazbu na událost v minulosti a dovedu si představit, že by to z tohoto důvodu ani nebylo legální. Zcela zásadní rozdíl proti hodnocení stránky je skutečnost, že stránka je hodnocena na vyžádání jejího autora. Jediné, co bych si snad dovedl představit, by byla funkce, která by umožnila registrovanému účastníkovi hodnocení své osoby vyžádat, považuji to ale přinejmenším za zbytečné. Jak píše Miloš, jednak nejsme na fízlbůku a jednak by to nemělo souvislost s funkčností toho, na co tady toto fórum je: podělit se o znalosti webdesignu.
regy
Profil
Petr ZZZ:
ok, tak hodnocení v profilu je teda blbost mno. A hodnocení stránky v názoru na stránku i pomocí hvězdiček? Já bych byl třeba zvědavý, jak by vedly moje weby :-).
panther
Profil
regy:
A hodnocení stránky v názoru na stránku i pomocí hvězdiček?
zbytečné, můžeš to vyjádřit slovně.

Já bych byl třeba zvědavý, jak by vedly moje weby :-)
dej odkaz a uvidíš. Že to jsi ty, klidně se kouknu na kód ;-)
Petr ZZZ
Profil
regy:
Proti hvězdičkám v rubrice Názor na stránku bych zásadní námitky neměl, považuji je ale za zbytečné; možná je dokonce lepší, když tu tato možnost není. Předností stávající situace je, že ať už je hodnocení kladné nebo záporné, většinou udávají hodnotící účastníci nejen co se jim líbí nebo nelíbí, ale taky proč se jim to či ono líbí nebo nelíbí. A to je předpokladem toho, aby bylo možné se z hodnocení poučit, ať už jsem autor hodnocené stránky nebo náhodný kolemjdoucí. Hvězdičky by mohly svádět k hodnocení bez udání důvodů a takové hodnocení dohromady k ničemu není.
Chamurappi
Profil
Reaguji na regyho:
jestli by nebylo možné udělat, aby ve fóru názor na stránku bylo i hodnocení od 1/5 (hvězdičky třeba :-))
Pokud teď někdo napíše příspěvek jen s bodovým hodnocením, nejednoho moderátora napadne, že by ho mohl vyhodit. Z důvodů, které docela dobře vyjádřil Petr ZZZ. Smyslem kategorie Názor na stránku je především hledání nedostatků na hodnocených dílech, není nutné vyvažovat konstruktivní (byť zpravidla negativní) komentáře pozitivním nicneříkajícím číslem.
Navíc by se našla individua, která by to svádělo k tomu, aby hvězdičkové hodnocení zmanipulovala a tím znevěrohodnila kritické příspěvky.

možnost komentovat v profilech jejich majitele
Jak často zkoumáš cizí profily?
Obecně tu příliš nepodporujeme technické nástroje pro všelijaké komunitní vazby. Vzájemné chvalozpěvy nic moc pozitivního nepřinášejí a negativní hodnocení jsou spíš zdrojem osobních konfliktů. Obojí jde zařídit i formou klasických příspěvků.
regy
Profil
Chamurappi:
Pokud teď někdo napíše příspěvek jen s bodovým hodnocením, nejednoho moderátora napadne, že by ho mohl vyhodit
Mno a právě proto by tu bylo hvězdičkování.

Navíc by se našla individua, která by to svádělo k tomu, aby hvězdičkové hodnocení zmanipulovala a tím znevěrohodnila kritické příspěvky.
Ano. Ale pokud by bylo možné hodnotit až např od 200 zaslaných příspěvků, značná část z nich by vymizela.

Jinak hlavní důvod, proč sem chtěl možnost komentování profilu je, aby podle nich odhadl, jakou váhu mám přikládat jeho kritice např. právě v názoru na stránku. Ale asi je pravda, že by to přineslo víc škody než užitku mno.
Petr ZZZ
Profil
regy:
...aby(ch?) podle nich odhadl, jakou váhu mám přikládat jeho kritice

Kritika ti má dodat argumenty a tobě dosud neznámé úhly pohledu. Tím ti má umožnit, aby sis případně udělal či opravil tvůj vlastní názor. Na to nepotřebuješ vědět, kolik lidí si co o kom myslí, to tvůj úsudek může nanejvýš pokřivit.
regy
Profil
ok ok. Byl to špatný nápad :-).
Petr ZZZ
Profil
regy:
Ale no tak, vždyť se nic neděje. Z témat diskuse jsem četl zlomek, ale dovedu si představit, že se zde toto dosud neřešilo. Teď je to snad vyřešené a řekl bych, že je to dobře. Tys to téma nadnesl a už tím máš podíl na jeho vyřešení. ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na regyho:
Mno a právě proto by tu bylo hvězdičkování.
Špatně jsi to pochopil. Moderátora napadne, že by ho mohl smazat, protože je bodové hodnocení naprosto k ničemu, nikoliv proto, že je to obsahově chudý příspěvek.

podle nich odhadl, jakou váhu mám přikládat jeho kritice např. právě v názoru na stránku
Posuzovat myšlenku podle profilu autora je strategická chyba. S oblibou je zneužívána zejména v politice, kdy je občanovi vnucováno, že zavrženíhodné či méně osvědčené strany nemohou mít nikdy dobré nápady.
regy
Profil
Chamurappi:
Mno ale často mi někdo napíše, že se mu to prostě nelíbí. A v tu chvíli mě zajímá vše o tom, co udělal atd. abych věděl, zda ho považovat za reprezentativní vzorek :-).
Nox
Profil
Vzhledem k tomu, že se sem nedávají profesionální práce, ale většinou práce začínajících co chtejí poradit, nevidím ve hvězdičkovém hodnocení stránek moc smysl, smysl té sekce je v radách na vylepšení

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0