« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
1) Přišpendlení je moc hezké.
2) Předávání parametru referer se ještě musí dodělat ze strany PHP, viď?
3) Přemýšlím, jak by se zálohovátko mělo chovat při úpravách příspěvku. Ale pro nemoderátory je to asi OK.
4) Přemýšlím, jestli by nově vytvořené ikonky pro formátování příspěvku neměly být tvořeny písmenem shodném se zkratkou, nebo nějakým obecným symbolem. Mačkat S pro vyvolání funkce s ikonkou P je trochu zvláštní.

Ad upozornění na nové příspěvky) Ano, při načtení vlákna víme kolik příspěvků registrovaný uživatel viděl před tímto načtením. Ale nějak nevím, jak to využít kromě již zmíněného oddělení příspěvků od poslední návštěvy.

Další možností je zcela odstavit standardní odesílání formuláře a hnát i běžné přispívání přes AJAX.
Taky bych to tak viděl.
Str4wberry
Profil
Taky bych to tak viděl.
Tak jsem zkusil přemluvit odesílací skript bb_func_pthread.php, aby při GET parametru js vrátil JSON s informací o odeslání a případnou zprávou (zamčené téma, neplatné jméno, prázdná zpráva, sprostá slova atd.), může být?

Chamurappi: „žádné potvrzování, žádné rozhodování obnovit/zahodit, žádné otravné dialogy ‚opravdu chcete opustit stránku?‘ … myslím, že by to bylo velmi příjemné
Potom by to ale chtělo nějaké mazací tlačítko, aby byla vůbec cesta, jak rozepsaný příspěvek odstranit. :–)

Ještě mě napadlo, že fixovaná <textarea> by nemusela být fixovaná hned po načtení stránky, když se do ní dostane text bezpečným znovunačítáním.
_es
Profil
To fixovanie formulára mi vo Firefoxe nejako nefunguje, ani v Opere, nejakú funkčnosť som postrehol akurát v IE8. Aha, už som pochopil, že sa testuje, či sa v textarea niečo nachádza a len vtedy to funguje. Nie je to trochu zvláštne správanie? Je to tak naschvál? Nie je na prepínanie typu písma nejaký špeciálnejší symbol? To „P“ môže evokovať všeličo. Podľa zmeny výzoru „P“ to môže evokovať, že sa tým prepína pätkové a bezpätkové písmo, čo však nie je účel.
Petr ZZZ
Profil
Fixování formuláře i přepínání písma mi funguje ve FF, špendlíček ani P však nevidím v IE8 ani v Chromu.
Str4wberry:
Díky, byla to keš, stačilo zmáčknout F5.


_es:
title u toho P ti nefunguje?
_es
Profil
Petr ZZZ:
title u toho P ti nefunguje?
Si nepochopil, o čo mi šlo - ak nie je význam symbola či piktogramu aspoň sčasti jasný bez textovej vysvetlivky, tak to nie je dobre.
__construct
Profil
V Chrome na Linuxe je špendlík aj P vidieť avšak robí tam problémy priesvitné pozadie pri fixovanom formulári.
Inak nedá sa veľkosť písma v code, pre atď ošetriť inak ako 120% ?
Str4wberry
Profil
_es: „Aha, už som pochopil, že sa testuje, či sa v textarea niečo nachádza a len vtedy to funguje. Nie je to trochu zvláštne správanie?
Také mi chvilku trvalo přijít na funkčnost, i když Chamurappi přesně napsal, jak to funguje. Asi největší zrada je, že se po přepnutí viditelně nic nestane (je-li <textarea> prázdná). Možná by se mohlo fixovat už při samotném focusu a po přepnutí přepínače na fixování zajistit, aby <textarea> zůstávala zafixovaná.

Petr ZZZ: „špendlíček ani P však nevidím v IE8 ani v Chromu
Zřejmě keš.

__construct: „robí tam problémy priesvitné pozadie pri fixovanom formulári
Velmi dobrá připomínka. Pokud je člověk přihlášen, tak to vypadá normálně, ale s tím přihlašovacím formulářem je to divné.
_es
Profil
Str4wberry:
Také mi chvilku trvalo přijít na funkčnost, i když Chamurappi přesně napsal, jak to funguje.
Také obmedzenie funkčnosti nedáva zmysel.
Ak chce niekto písať do tej „prišpendlenej“ textarey, prečo by si ju nemohol „prišpendliť“ predtým, než začne písať a ešte pred písaním do nej napríklad odrolovať stránku na nejaký príspevok, na ktorý chce reagovať?
Str4wberry
Profil
Řekl bych, že cílem většiny uživatelů bude buď „nešpendlit“, nebo naopak „pořád přišpendleno“. Z tohoto pohledu postrádá smysl před psaním klikat na nějaké tlačítko pro přišpendlení.

Jak už jsem psal, <textarea> by mohla dostat přišpendlení i při focusu (+ by se mohla zobrazit na zafixovaném místě při kliknutí na „Odpovědět“, „Citovat“ atd.), jinak mi chování přijde ideální — častěji témata jen čtu, takže kdyby přes půl obrazovky byla neustále přišpendlená <textarea>, moc by se mi to nelíbilo.
_es
Profil
Str4wberry:
Řekl bych, že cílem většiny uživatelů bude buď ‚nešpendlit‘, nebo naopak ‚pořád přišpendleno‘.
takže kdyby přes půl obrazovky byla neustále přišpendlená <textarea>, moc by se mi to nelíbilo.
Už som pochopil, z akého dôvodu je to takto obmedzené.
No pri prvom prišpendlení, až do opustenia stránky, by to mohlo ostať prišpendlené - veď ak sa to tlačítko stlačí, tak sa to dá pokladať za úmysel písať príspevok.
Davex
Profil
Šlo by, prosím, přidat dialog !confirm("Opravdu označit vlákno za duplicitu vlákna " + newTopic + " a vymazat?") i k odkazu na vymazání tématu dole pod formulář? Již delší dobu jsem přemýšlel, proč se mi nevytvářejí odkazy ze smazaných témat na přeživší duplicity a teď jsem teprve našel ikonku ke smazání ve změně kategorie.
Str4wberry
Profil
Tomu moc nerozumím, Davexi. Odkaz dole by měl umět přidávat duplicity od zavedení této funkce neustále. Ikonka ve změně kategorie dříve uměla mazat bez uložení odkazu na duplicitu, nyní se možná trochu nešťastně nedá téma tímto způsobem pohodlně smazat.
Davex
Profil
Str4wberry:
Když jsem smazal téma odkazem dole pod formulářem (v sandboxu), tak se smazané téma na přeživší nikdy neodkázalo (už si nepamatuji zda byly tyto opravdu duplicitní) a jen informovalo o smazaném tématu.

Zkoušel jsem to teď a nějak záhadně to zafungovalo. Nemohl být třeba problém v tom, že nebyl z nějakého důvodu nalezen odkaz na duplicitu? Mazal jsem tak víc duplicitních témat a pokud si dobře pamatuji, tak tam vždy odkaz na duplicitu byl.
Str4wberry
Profil
Pokud si dobře vzpomínám, tak se jako duplicitní téma (kam se přesměruje) bere z prvního odkazu na nějaké téma z posledního příspěvku na stránce. Stačí se podívat na parametr newTopic v adrese pro smazání (pokusné odkazy).
Davex
Profil
Str4wberry:
Nevím proč se tak dělo, ale už asi tři měsíce mi bylo divné, proč se mnou smazané duplicity nikam neodkazují. Před tím měsícem jsem objevil mazání v přesunu kategorie, kde se to zeptalo na označení duplicity skoro vždy (kromě asi dvou případů, kdy se asi nenašel odkaz na duplicitu, tuším že v něčí moderátorské poznámce - přidal jsem normální odkaz a už to šlo, ale to je asi něčím jiným).
Kdyžtak budu zase mazat duplicity odkazem dole, a až se opět na přeživší téma neodkáže, tak dám vědět.
Str4wberry
Profil
Jak už jsem psal, použije se první výsledek odpovídající výrazu /topic\=([0-9]*)/ z posledního příspěvku na stránce. Ten JS funguje na základě toho odkazu, takže odlišné chování odkazu a křížku je takřka vyloučené.
Chamurappi
Profil
(K3.J2) Pokud je rozepsaný příspěvek a uživatel zkusí zavřít okno, je zbržděn.
(K3.J2) Rozepsaný příspěvek se nepřetržitě ukládá do localStorage a obnovuje se automaticky při příchodu na stránku či při aktivování <textarea>. Diskutéři mohou své rozepsané texty v klidu opouštět a vracet se k nim kdykoliv později (pouze na stejném PC). Tato funkce plně nahrazuje bezpečné znovunačítání z předchozího balíku úprav.

Všem sandboxérům to funguje? Žádné problémy? Nasazení se kvapem blíží.
Je kvůli tomu upravené i samotné odesílání příspěvku, takže problémy nemusí spočívat jen v tom, že se ztratí záloha :-)


Reaguji na Str4wberryho:
2) Předávání parametru referer se ještě musí dodělat ze strany PHP, viď?
Ano, to by ještě chtělo…

jak by se zálohovátko mělo chovat při úpravách příspěvku
Nezálohuje vůbec.

jestli by nově vytvořené ikonky pro formátování příspěvku neměly být tvořeny písmenem shodným se zkratkou
Staniž se. Při té příležitosti jsem přesunul většinu ovládacích prvků do jednoho obrázku.

Potom by to ale chtělo nějaké mazací tlačítko, aby byla vůbec cesta, jak rozepsaný příspěvek odstranit. :–)
Smazáním v <textarea> se odstraní. V budoucnu uděláme někde nějaký seznam vláken s rozepsanými příspěvky, kde je také půjde mazat.
Zálohy příspěvků chystaných do mezitím smazaného vlákna teď nejde odstranit. Jde si je ale nově zobrazit tím, že se to smazané vlákno nalistuje.

<textarea> by mohla dostat přišpendlení i při focusu (+ by se mohla zobrazit na zafixovaném místě při kliknutí na ‚Odpovědět‘, ‚Citovat‘ atd.)
Na zafixování ještě mrknu zítra.

fixovaná <textarea> by nemusela být fixovaná hned po načtení stránky, když se do ní dostane text bezpečným znovunačítáním
Tady trochu váhám, jestli je to dobrý nápad. Nepřihodil by někdo argument pro či proti? :-)


Reaguji na Davexe:
Kdyžtak budu zase mazat duplicity odkazem dole
Od té doby, co umí mazání v přepínači kategorií označovat duplicity, se číslo pro duplicitu bere z dolního odkazu. Takže netuším, co kde mohlo nefungovat.
Moderátorské hračky v příštím balíku úprav nějak radikálně vylepšíme… sledování a kopírování ídéček vláken je nepohodlné.
Joker
Profil
Chamurappi:
Všem sandboxérům to funguje? Žádné problémy?
Zdá se že funguje.
panther
Profil
Při pokusu o přidání moderátorské poznámky do příspěvku (Vyhozeno z xxx) mi vyskočí nějaký alert (nemám teď čas ho hledat/odchytávat a přečíst si ho) a přesměruje mě to na výpis diskusí (možná předchozí stránku). Poznámka se do příspěvku nevloží.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Nesouvisí s poznámkou, dělo se to při jakékoliv editaci.
Editace opravena. Jsem patlal :-)
panther
Profil
Chamurappi:
dělo se to při jakékoliv editaci.
ok :-) Už to funguje.
Str4wberry
Profil
2) Předávání parametru referer se ještě musí dodělat ze strany PHP, viď?

Doděláno. (Každopádně jsem zvědav, jestli to bude ve finále fungovat.)
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Rozepsaný příspěvek (...) všem sandboxérům to funguje?
Občas mě to upozorní, že byl nalezen neodeslaný příspěvek, a přitom ho zrovna píšu a nemám pocit, že jsem o něj přišel. Moc jsem to nezkoumal a neumím říct, s čím to souvisí (napadá mě např. přeskakování mezi taby či okny, nebo když si dám Ctrl+N, abych otevřel nové okno, ale fakt nevím). Zvykl jsem si na to, ale asi to umí trochu mást.

A právě se mi u čerstvě otevřeného vlákna Kam nejčastěji odkazujete? vložil do textarey text, který jsem psal odhadem před několika týdny (hrál jsem si tenkrát s fičůrkou na skloňování jmen a nikdy jsem to neodeslal):

text „3“, „o“, „om“, „4“, „re“ nebo „ri“ a vyberete z mapy jméno, vloží se v přizpůsobené formě.
↓ #24 Chamurappi: Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Doděláno.
Měl by být přítomen jen při prvním příchodu — slouží k zobrazení zábrany (pouze nemoderátorům). Není žádoucí pak zobrazovat zábranu všude.
Chování jde vyzkoušet, když si v Seznamu vyhledáš nějaké vlákno, nějakým udělátkem v prohlížeči si připíšeš do cílové adresy výsledku /.sandbox a pak ho proklikneš.


Reaguji na Petra ZZZ:
Občas mě to upozorní, že byl nalezen neodeslaný příspěvek
Ne. To už právě od včerejška nedělá.
Asi ti to ještě nikdo neřekl, ale při aktualizování stránky pomocí Ctrl+F5 se ignoruje keš.

se mi u čerstvě otevřeného vlákna Kam nejčastěji odkazujete? vložil do textarey text, který jsem psal odhadem před několika týdny
Tak to má být. Nechceš-li tam mít ten text zapamatovaný, smaž ho.
Str4wberry
Profil
Co ji (sušenku) spíš zrušit při prokliknutí zábrany? Pokud bude sušenku mazat PHP, tak se půjde zábrany zbavit refreshem. Mimochodem, teď se referer ukládá na všech stránkách diskuse, mělo by se tak tedy dít pouze u témat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Do initu by měl vstupovat (zanalyzovaný) referer aktuální stránky, nezávisle na tom, co se děje se sušenkou.
Sušenka by měla vydržet alespoň den, nebo minimálně do okamžiku odeslání prvního příspěvku, kdy se hledaný výraz zaloguje — což se uplatní při rozjímání o pohnutkách některých pisatelů (není podstatné, zda přišli skrz vlákno, kategorii nebo uživatele…).
Kašpar
Profil *
Neregistrovaný uživatel může poslat příspěvek, ale vypadá to, že se to nepodařilo (textarea zůstane vyplněná, příspěvek se ajaxem nepřidá).
_es
Profil
Asi sa v sandboxe nejako zmenilo odosielanie príspevkov, no pri pomalšom pripojení to nepôsobí dobre: Z textarey zmizne napísaný text bez nejakého upozornenia a stránka sa potom znovunačítava (Firefox 8.0).
Chamurappi
Profil
• Upozorňování na nové příspěvky nešlo prokliknout (vedlo na kotvu v rámci stejné stránky), nyní už jde.
• Znovunačtení klávesou R se narolovává vždy na správnou pozici.
• AJAXové odesílání se používá i při zakládání vlákna, což jsem původně neplánoval, ale zdá se, že to funguje.
• V některých situacích vrací PHP i na dotaz s ?js normální HTML stránku s chybou, např. při upozornění, že jsou v titulku všechna písmena velká, nebo že neregistrovaný nepočkal 30 sekund od zaslání poslední zprávy (to bude případ [#27]). Upravil jsem skript, aby neselhal a aby alespoň ukázal <title> — postupně můžeme odladit vše, co najdeme.
• PHP občas po odeslání namíří diskutéra na špatnou kotvu. Zejména přelom stránek bývá divoký a při založení vlákna se za adresou ocitá # (neškodný, ale zbytečný).


Reaguji na _es:
zmenilo odosielanie príspevkov
Trochu ano, viz [#17].
Zkusil jsem zmizení textu zrušit.
Chamurappi
Profil
Měla by mít přepínačová tlačítka obrázky znázorňující aktuální stav, nebo stav, na který se přepne kliknutím na ně?
Doposud přepínání zebry u tabulky, přišpendlování formuláře a přepínání písma ukazuje stav, na který se kliknutím přepne. Začínám se klonit k názoru, že by to mělo být naopak.
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0