« 1 2 3 4 5 6 7 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Těžko někoho trestat za ‚špatné‘ názory.
Hm, když to vezmeš takhle, tak to bych také nesouhlasil.
Ale mně to nepřipadá jako vyjádření názoru, spíš jako okopávání kotníků.

podle mě geoloko jen nepochopil, proč v tomhle případě nikdo neargumentuje podobně jako u těch katalogů
U katalogů ale nikdo neargumentoval velkou konkurencí, což jsi mu tam i sám napsal. Takže je to podobný případ, jako ostatní — z prstu vycucaný názor protistrany, proti kterému se jde snadno vymezit (a který tazatele vůbec nezajímá). Mohlo to pokračovat tak, že by ti geoloko oponoval, ty bys mu dál vysvětloval rozdíl (případně by mu ho začalo vysvětlovat víc lidí) a vznikla by z toho vcelku neužitečná přestřelka.


Reaguji na peta:
Vsichni jmenovani jsou nejspis nactileti, tem tezko neco vysvetlis :)
Všichni ne. Některé věci se špatně vysvětlují i čtyřiatřicetiletým :-)

Tusim jsem na to ani nereagoval.
Reagoval. Vysvětloval jsi, že bleskově kódovat jde. Smazal jsem tě i s kaktussem.


Reaguji na aDAma:
trochu vztahovačny ne?
Očividně ne víc, než ty :-)
Chuť zareagovat a vzdorovat, když se o tebe někdo otře, je neodolatelná, že? Ve všech pěti případech, počítám-li i svůj zdejší příspěvek z minulého týdne. Je to přirozená reakce. Když bych pod hodnocení nějaké stránky, která by ti mlčky připadala v pořádku, napsal cosi ve smyslu „aDAm by ti poradil to celé smazat, ale mně se to líbí“, přešel bys to snad mlčením?

si u jiných hodnocení kvitoval vzhled u kterého další diskutující uvedli že je zastaralý
Kde jsem chválil či vyžadoval nahuštěný vzhled a titěrná písmenka? Nebo cokoliv vizuálně zastaralého? Nejsem si toho vědom.
Nejsem uražený, jen překvapený a zaražený, že si někdo myslí, že si myslím něco, co si fakt nemyslím… pak mi vrtá hlavou, jestli jsem se někde nešikovně vyjádřil, nebo jestli jsem tě někde něčím naštval.
aDAm
Profil
Chamurappi:
hele pokud ti to udělá dobře tak to klidně můžeš někde jinde zmínit a zřejmě by to vyjadřovalo i můj názor tak bych měl o komentář méně ;) Nikde jsem neuvedl že zrovna vyžaduješ aby web vypadal tak jako v tématu díky kterému si toto rozjel, ale ve vedlejším hodnocení toho sportovního portálu ses zase pustil do jiného člena který radil hodnocený web raději smést ze stolu a postavit to od základu co se vzhledu týká znova a lépe.
Chamurappi
Profil
Reaguji na aDAma:
tak to klidně můžeš někde jinde zmínit a zřejmě by to vyjadřovalo i můj názor
Zajímavé. To píšu tak komplikované věty, že nejdou pochopit? Výslovně jsem v tom hypotetickém scénáři zmínil, že tvůj názor by to nevyjadřovalo.

Nikde jsem neuvedl že zrovna vyžaduješ aby web vypadal tak jako v tématu
Tak pardon, asi jsem špatně pochopil „tímhle stylem se dělaly weby před 10ti lety, obdélníky a vnich nahusto texty. Jistě se najdou tací jako např. Chamurapi co tento typ vyžadují a naopak chváli“. Myslel jsem, že tím říkáš, že vyžaduji a chválím weby s obdélníky a nahuštěnými texty.

ve vedlejším hodnocení toho sportovního portálu ses zase pustil do jiného člena který radil hodnocený web raději smést ze stolu
Ano, kritizoval jsem ho, že obecně zveličuje význam vzhledu a že srovnávat něčí prvotinu se zaběhnutým zpravodajským portálem je stupidní. Zároveň jsem zpočátku autorovi stránky radil snížit nahuštění textů a později i narušit obdélníkovou fádnost.

Kde jsem kvitoval vzhled, o němž ostatní uvedli, že je zastaralý?


No vida, teď tu máme názornou ukázku problému, který může z předjímání cizích názorů vzniknout :-)
Joker
Profil
Navrhuji doplnit pravidlo 9 sekce Práce a zakázky:
Při porušení tohoto pravidla moderátoři inzerát vyhodí, lhůta pro odeslání dalšího se počítá od posledního odeslaného inzerátu, ne od posledního který zůstal.
Marschmallow
Profil
Joker:
Dobrý nápad, hodně "nestálých" uživatelů tohle nechápe.
_es
Profil
Joker [#4]:
Možno by mohol byť „mesiac“ nejako zmenený na nejakú jasnejší časový údaj, napríklad na 30 dní. Niekto sa tu raz dohadoval, aký „mesiac“ je presne myslený tým mesiacom, či „lunárny“ alebo aký. Asi to však bolo len špekulatívne vykrúcanie. No obmedzenie frekvencie inzercie by mohlo byť zreteľne viditeľné pri zakladaní vlákna v sekcii „Práce a zakázky“ - odpadlo by tým časté dohadovanie sa o tom, či bolo pravidlo porušené úmyselne alebo nechtiac.
juriad
Profil
_es:
Navrhoval jsem něco podobného přidat do sloupce „Mohlo by se hodit“ zde. Záměnu slova měsíc za frázi 30 dní bych podpořil.

Mimochodem, automatické rozeznání odkazu http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=30&topic=157795#najdi(/%E2%80%9EJe%20za.*/) se nepodaří.
Joker
Profil
_es:
Možno by mohol byť ‚mesiac‘ nejako zmenený na nejakú jasnejší časový údaj, napríklad na 30 dní.
To se mi nelíbí.
Právě naopak lhůta 30 dní vyžaduje víc přemýšlení a počítání, lhůta „měsíc“ mi přijde jasná a srozumitelná.

Kdyby někdo vyloženě trval na přesné definici, „úřední“ definice lhůty udané v měsících je obsažena ve správním řádu (§40)*:
končí lhůty určené podle týdnů, měsíců nebo let uplynutím toho dne, který se svým označením shoduje se dnem, kdy došlo ke skutečnosti určující počátek lhůty; není-li v měsíci takový den, končí lhůta posledním dnem měsíce

* Samozřejmě ten zákon se týká jen správních řízení, ale tu definici si můžeme půjčit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Souhlasím s navrženým doplněním pravidla.
_es
Profil
Joker:
Samozřejmě ten zákon se týká jen správních řízení, ale tu definici si můžeme půjčit.
A potom previnilcovi vytknúť, že si ju pred inzerátom nenaštudoval a nebolo mu jasné, kedy môže dať ďalší inzerát, lebo v nejakom dátume je možné dať ďalší po 28 dňoch a v iných až po 31 dňoch.
Petr ZZZ
Profil
Zkusil jsem vymyslet trochu kratší formulaci (s doplněním pravidla 9 souhlasím):

Častější inzerci mažeme, měsíční lhůtu počítáme od posledního odeslaného, ne od posledního přeživšího inzerátu.

_es:
Nevzpomínám si, že bychom tu někdy někoho peskovali za to, že dal jeden inzerát 20. května a druhý místo 20. už 19. června. Formulace s měsícem a možnost použít v případě (nepravděpodobného) sporu „úřední“ definici měsíční lhůty mi přijde dostačující.
Joker
Profil
_es:
A potom previnilcovi vytknúť, že si ju pred inzerátom nenaštudoval a nebolo mu jasné, kedy môže dať ďalší inzerát, lebo v nejakom dátume je možné dať ďalší po 28 dňoch a v iných až po 31 dňoch.
Řešíme neexistující problém.
Dnes je 30. června, jaké datum bude za měsíc?
Pro duševně zdravého člověka který absolvoval první stupeň ZŠ by to měla být snadná otázka.

A mimochodem jsem zvědav, když někdo nedokáže říct jaké datum bude za měsíc, jak by určoval jaké datum bude za 30 dní.

Jestli někomu i přesto ta lhůta měsíc dělá těžkou hlavu, ať si spočítá její konec podle všech definic které zná a použije ten, který nastane nejpozději.
To je nejbezpečnější varianta :-)

Doplnění:
A samozřejmě jak píše Petr ZZZ, když někdo pošle inzerát 20. května a druhý 19. června, můžeme mu to jednoduše prominout.
Stejně se to reálně neděje a ti, které za to trestáme, obvykle pošlou několik inzerátů za týden.
Petr ZZZ
Profil
Joker:
A mimochodem jsem zvědav, když někdo nedokáže říct jaké datum bude za měsíc, jak by určoval jaké datum bude za 30 dní.

Navrhuji zavést smajlíka „palec hore“. :-)))
jenikkozak
Profil
Nejsem ze změny pravidla nadšený z několika důvodů:
1) Jsem ješitný a nemám rád, když mi někdo diktuje, jak mám pracovat. :-)
2) Jsou dva výklady toho současného pravidla. Mírnější (počítají se pouze nesmazané inzeráty) a přísnější (počítají se i odstraněné). Přísnější výklad možná převažuje. Ale jen o hodně málo. Osobně jsem pro mírnější variantu. Od začátku roku je 48 % všech moderátorských zásahů v té kategorii ode mne. Pokud některý z dalších moderátorů zastává stejný názor, máme dokonce (co se počtu zásahů týče) nadpoloviční většinu.
3) Při kontrole duplicit inzerátů bych musel procházet dvě kategorie - Práce a zakázky a U ledu místo jedné jako dosud. Vlákna v kategorii U ledu mají v Googlu pomalejší indexaci než ostatní, a já Google k vyhledávání podobných inzerátů potřebuji.
4) Myslím si, že změna pravidla pouze prodlouží, ale nevyřeší žádný skutečný problém. Na rozdíl od Marschmallowa nemám pocit, že by se něco podobného řešilo častěji než dvakrát třikrát do roka.
5) Už dlouho jsem s fungováním kategorie Práce a zakázky dost nespokojený. Připravuji návrhy na zlepšení. Zatím jsem ve fázi shromažďování podkladů (kontaktuji e-mailem náhodně vybrané inzerenty a ptám se jich na zkušenosti s naší Diskusí). Pokud by mi náhodou některý z návrhů prošel, pravidla by se stejně později musela překopat. Možná právě na tu mírnější variantu.

Sám procházím téměř všechny inzeráty. U řádných inzerentů mám u měsíčního limitu přibližně 10% toleranci, tři dny dřív obvykle přehlížím. (U potížistů jsem přísnější. Ale i u nich si dávám pozor, abych nevyhazoval inzerát vložený po lhůtě, kterou za měsíc považovat mohli.) Nevadí mi, pokud některý uživatel přidá v průběhu měsíce nabídku i poptávku. (V takovém případě vyhazuji inzerát spíše jen tehdy, pokud někomu ze stálých členů vadí.) Občas přehlížím od jednoho inzerenta i dvě poptávky, pokud se dost liší. To však stává výjimečně.
_es
Profil
Joker:
Řešíme neexistující problém.
Tak prečo sa toľko „rieši“, keď je to také jasné? Okrem presnej definície „mesiaca“ na dni, hodiny a minúty sa môže stať, že si niekto ten „mesiac“ vyloží tak nejako „voľnejšie“, že trebárs 25 dní už môže byť v poriadku. Ak napríklad niekomu poviem, že sa v nejakej veci ozvem za mesiac, tak to bude asi skôr tá voľnejšia definícia, než kalendárny mesiac závislý od aktuálneho dátumu s presnosťou na minúty. V príspevku [#6] je snáď jasné, že to nie je nejaký vážny „problém“ a ide skôr o ten druhý návrh, ku ktorému sa nikto nevyjadril. Že je skôr problém v neznalosti pravidla, než presnej definícii „mesiaca“.

Dnes je 30. června, jaké datum bude za měsíc?
Pro duševně zdravého člověka který absolvoval první stupeň ZŠ by to měla být snadná otázka.
Čo tak otázka: Dnes je 31.1. (január, leden), aký dátum bude za mesiac? Si presvedčený o tom, že to bude každému úplne jasné (bez odkazu na nejaké právnické formulácie)?
Bubák
Profil
_es:
Si presvedčený o tom, že to bude každému úplne jasné (bez odkazu na nejaké právnické formulácie)?
Dovedu si u méně chápavého člověka představit tento scénář:
- dnes je 31.1, za měsíc bude 31.2.
- dnes je 28.2, za tři dny můžu podat další inzerát
- dnes je 1.3., dnes můžu podat další inzerát
Takže i když dotyčný zpočátku tápe, tak za měsíc pochopí, jak se věci mají a nic se neděje.

Tipnul bych si, že žáci páté nebo šesté třídy už vědí, kolik má ten který měsíc dní, akorát že jim únor (február) jim bude dělat problémy kvůli přestupným rokům.
Joker
Profil
jenikkozak:
1) Jsem ješitný a nemám rád, když mi někdo diktuje, jak mám pracovat. :-)
Od toho ale pravidla jsou :-)

3) Při kontrole duplicit inzerátů bych musel procházet dvě kategorie
Ne vyloženě „musel“. Stačilo by potížisty určovat po paměti.
To je i případ posledního incidentu, kdy jen při kontrole PaZ tam žádný předchozí inzerát neměl- všechny byly vyhozené u ledu.

4) Myslím si, že změna pravidla pouze prodlouží, ale nevyřeší žádný skutečný problém.
Navrhl jsem to právě proto, že u toho nedávného incidentu by to jeden skutečný problém vyřešilo.

5) Už dlouho jsem s fungováním kategorie Práce a zakázky dost nespokojený. Připravuji návrhy na zlepšení.
To je dobře. Na druhou stranu „jednou ta pravidla třeba budeme předělávat“ podle mě není důvod neudělat jednoduchou úpravu.

_es:
Tak prečo sa toľko ‚rieši‘, keď je to také jasné?
Mě by ani nenapadlo o tom uvažovat, nebýt dotazu v [#6] _es.
Ohledně toho proč, já osobně za tím vidím ajťáckou snahu mít všechno přesně, nejlépe matematicky, definované.
Tomu rozumím, sám se tak občas chovám, ale tohle je moc i na mě.
Jen čekám na další krok, tj. že ani „30 dní“ není jednoznačně definovaná doba a mělo by se to udávat v jednoznačných jednotkách SI, tj. v sekundách :-)

Čo tak otázka: Dnes je 31.1. (január, leden), aký dátum bude za mesiac?
Posledního února a další inzerát by šel poslat 1.3.
Neočekávám s tím jakýkoliv problém.
jenikkozak
Profil
Joker:
To je i případ posledního incidentu, kdy jen při kontrole PaZ tam žádný předchozí inzerát neměl- všechny byly vyhozené u ledu.
Kdyby neměl vyhozených tolik inzerátů, ale třeba jen jeden, nepamatoval bych si ho.

Navrhl jsem to právě proto, že u toho nedávného incidentu by to jeden skutečný problém vyřešilo.
U kterého? Pokud myslíš ten odkázaný, vyřešilo by to jen to, že dotyčný by se nemohl vymlouvat. Ta poslední dva inzeráty mu nebyly smazány kvůli porušení pravidla o prodlevě, ale z důvodu, že tu má ban. Do té doby o tom pravidle stejně nevěděl.

_es:
ide skôr o ten druhý návrh, ku ktorému sa nikto nevyjadril.
Ten se týká návrhu zmínit měsíční prodlevu v panelu Mohlo by se hodit v Pracích a zakázkách.
Potíž je ale v tom, že ten blok je určený spíše na nápovědu, a nemá tedy závazný charakter. Nemůžeme předpokládat, že každý, kdo formulář odešle, si to přečte. Hodilo by se ale k odesílacímu tlačítku napsat něco ve smyslu: „Kliknutím na tlačítko vyjadřujete svůj souhlas s pravidly,“ + odkaz na ně.
_es
Profil
jenikkozak:
Ten se týká návrhu zmínit měsíční prodlevu v panelu Mohlo by se hodit v Pracích a zakázkách.
V [#6] to tak formulované nie je, myslel som, aby to bolo „na očiach“ - potom by sa nemuselo riešiť to, že si niekto nenaštudoval pravidlá, riešiť, či kvôli tomu ban áno alebo nie, „zgrupovávať“ viacero inzerátov do jedného... Napríklad by to mohlo byť namiesto „od veci“ textu pre tú sekciu „Tento název prosím volte tak, aby vyjadřoval podstatu dotazu. Titulky typu ‚pomoc!‘ jsou k ničemu.“.

Joker:
osobně za tím vidím ajťáckou snahu mít všechno přesně, nejlépe matematicky, definované.
No tak keď ide teda o presnú definíciu, mätúce je aj iné:
Nabídka přitom znamená nabídka práce. Pište nabídky, pokud nemáte do čeho píchnout.
Okrem toho, že je to akosi nesprávne skloňované (asi by vo vete malo byť „nabídku práce“), tak pod „nabídkou práce“ je obvykle myslená inzercia, že firma hľadá zamestnanca alebo brigádnika, čomu zodpovedá aj obvyklé použitie na špecializovaných stránkach: www.profesia.cz, www.dobraprace.cz/nabidka-prace, www.prace.cz, www.jobs.cz, prace.centrum.cz, www.annonce.cz/nabizim-praci-dam-vydelat.html, prace.bazos.cz/nabidka.
A pod „poptávkou práce“ je obvykle presne opačný význam:
prace.avizo.cz/praci-hledaji, prace.bazos.cz/poptavka, inzerce.zacatek.cz/koupim/prace, prace.avizo.cz/praci-hledaji, www.portalprace-jiznicechy.cz/poptavka-prace-1, www.volnamista-prace.cz/pracovni-poptavka.php.
Niekedy to, aj tu, napriek jasnej tunajšej definícii, tak pochopí aj zadávajúci inzerátu: Nabídka práce: PHP programátor (Praha).
lionel messi
Profil
_es:
Myslím si, že formulácia „1 mesiac“ je dostatočne jasná a zrozumiteľná. Zároveň by však nezaškodilo pridať informáciu, o kt. píše [#4] Joker.
Joker
Profil
jenikkozak:
Pokud myslíš ten odkázaný, vyřešilo by to jen to, že dotyčný by se nemohl vymlouvat.
Zároveň po asi čtvrtém inzerátu Ecs už o pravidlech určitě věděl - i podle svých slov.
Jestli opravdu nechtěl nic porušit, alespoň ten poslední inzerát by neposlal a neeskaloval problém. Resp. by ho možná poslal někdy po půlce července, dost možná by mu ban byl zrušen (já bych v takové situaci byl asi pro) a byl by na tom lépe.

V opačném případě bychom věděli, že se jen vymlouvá a mohli zaujmout tvrdší postoj.

_es:
No tak keď ide teda o presnú definíciu, mätúce je aj iné:
Nabídka přitom znamená nabídka práce. Pište nabídky, pokud nemáte do čeho píchnout.
To uznávám.
Termíny „nabídka práce“ a „poptávka práce“ je možné používat v protichůdných významech.
Proto když měním chybný titulek, místo nabídka/poptávka tam dávám jednoznačné formulace (např. „Hledáme programátora“).

V každém případě je to definované takhle a teď po letech ten význam otočit není dobrý nápad (vznikne úplně stejný problém z opačné strany).
jenikkozak
Profil
Joker:
Zároveň po asi čtvrtém inzerátu Ecs už o pravidlech určitě věděl - i podle svých slov.
Ne. O pravidlech věděl až poté, co dostal ban. Píše o tom, že mu nikdo z moderátorů neodpovídal a když inzeráty nenašel, vložil nový. Jenomže moderátoři mu mohli odpovědět až poté, co na ně reagoval. A to bylo až po udělení banu a zablokování IP.

já bych v takové situaci byl asi pro
Já proti. Vyžadoval bych (jako v jiných případech), aby nejprve po prodlevě o zrušení banu požádal. Ne aby ho zkusil po čase porušit a my mu ho s radostí odebrali.
_es
Profil
Joker:
Proto když měním chybný titulek, místo nabídka/poptávka tam dávám jednoznačné formulace (např. ‚Hledáme programátora‘).
Inzerát Nabídka práce: PHP programátor (Praha), s chybným pochopením definície, je len z názvu možné pochopiť rôzne, že si programátor v Prahe hľadá prácu, aj že nejaká pražská firma hľadá programátora. Ak to má byť jasné z „formulácie“, tak tam už potom nemusí byť uvedené „nabídka“ alebo „poptávka“.

Rozdelenie kategórie „Práce a zakázky“ na dve je asi nevhodné - inzertná časť fóra je vedľajšia, podkategórie tu nie sú. Možno by sa to mohlo zahrnúť do iných úprav diskusie - boli navrhované „nálepky“ - tak by mohli mať ponuky inú „nálepku“ ako dopyty a pri zakladaní vlákna v kategórii by sa nejakým prepínačom jednoznačne určilo, o aký typ inzerátu ide, umožnilo by to doplniť filtrovanie podľa typu...
Petr ZZZ
Profil
Také bych řekl, že pojmy nabídka a poptávka jsou v šestém pravidle převrácené. Nabídka fazulí je, když jsou fazule a hledají se lidi, kteří se nebojí, že budou prdět. Nabídka práce je, když je práce a hledají se lidi, kteří by ji odpracovali. A řekl bych, že zrovna tohle by se opravit mohlo — stačí to obrátit, nemusí se psát nic vysloveně nového. Takže místo dosavadního

• Nabídka přitom znamená nabídka práce. Pište nabídky, pokud nemáte do čeho píchnout.
• Poptávka je poptávka práce. Pište poptávky, pokud potřebujete lidi.


by tam bylo nově:

• Nabídka přitom znamená nabídka práce. Pište nabídky, pokud potřebujete lidi.
• Poptávka je poptávka práce. Pište poptávky, pokud nemáte do čeho píchnout.

Reaguji na Jokera:
„a teď po letech ten význam otočit není dobrý nápad (vznikne úplně stejný problém z opačné strany).“
Klidně bych to po letech otočil, myslím nebude moc lidí, kteří si budou vzpomínat, že to bylo kdysi špatně. Řekl bych, že nevznikne opačný problém, ale že se stávající problém vyřeší.
_es
Profil
Petr ZZZ [#24]:
Nezdá sa mi, že to je tak jasné a podobenstvo s fazuľami je zavádzajúce. „Práca“ nie je niečo hmotné ako fazule. Ide o vzájomnú obchodnú výmenu a nemusí byť jasné, čo považovať za „ponúkané“ a čo za „dopytované“.
Nabídka (ponuka) / poptávka (dopyt):
Firma ponúka zamestnanie. - Ponuka (zamestnania).
Firma hľadá človeka ako zamestnanca. - Dopyt (po vhodnom človeku).
Firma hľadá človeka na jednorázovú zákazku. - Dopyt (po vhodnom človeku (firme)).
Človek ponúka svoju prácu alebo nejakú službu. Ponuka (služby, práce). (ako zamestnanec alebo na zákazku.).
Človek hľadá prácu. Dopyt (po vhodnej práci) (ako zamestnanec alebo na zákazku.).
jenikkozak
Profil
Tímto bych chtěl využít své právo veta na to, aby se nepřevracel stávající význam nabídky a poptávky.
Petr ZZZ
Profil
_es:
Odpověděl sis sám:
„Firma hľadá človeka ako zamestnanca. - Dopyt (po vhodnom človeku).“
To je poptávka člověka, ale nabídka práce. Poptává (hledá) se člověk, nabízí se práce.

„Človek ponúka svoju prácu“
To nejde. Môže ponúkať svoju pracovnú silu. Prácu hĺadá.

jenikkozak:
Řekl bych, že právo veta se této situace netýká, protože nelze určit, který návrh je mírnější:
Moderátoři mají právo veta, v případě sporu vítězí mírnější návrh.

To by jiný moderátor mohl zrovna tak využít své právo veta proti tomu, aby se současný stav betonoval. :-)

Podle mého názoru je sémantika výrazů „nabídka“ a „poptávka“ zcela jasná a vázaná na předmět nabídky a poptávky:
Nabídka práce je ze své podstaty poptávkou po lidech, ale nikdy nemůže nabídka práce být nabídkou lidí.

To pravidlo by chtělo přeformulovat od základu (čímž odvolávám svůj návrh v [#24], protože ani ten neřeší míchání subjektu a objektu).
Chamurappi
Profil
Ve formulaci jednoho měsíce nespatřuji problém.
Příspěvky zde odesílá i při zakládání vlákna AJAX (kvůli tomu, aby se mohla smazat záloha v localStorage, což teda zrovna při zakládání je k ničemu), existuje tudíž okamžik po odeslání formuláře, kdy víme, že bylo vlákno založeno, ale uživatel to ještě neví, protože nebyl na novou stránku přesměrován. Chceme-li mu něco urgentního sdělit, je to skoro ideální moment. „Děkujeme za vložení inzerátu. Příští smíte vložit 31. února.[OK]


Reaguji na Petra ZZZ:
A řekl bych, že zrovna tohle by se opravit mohlo — stačí to obrátit
Převracet význam po téměř desetileté existenci diskuse je kontraproduktivní, staré inzeráty by to měly jinak než nové, vznikl by ještě větší chaos. Člověk by zakládal novou nabídku a automatické hledání by mu ukazovalo poptávky nazvané „nabídka“…


Reaguji na jenikkozaka:
kontaktuji e-mailem náhodně vybrané inzerenty a ptám se jich na zkušenosti s naší Diskusí
Velmi dobrý nápad. Už dlouho mi vrtá hlavou, jak jsou vlastně inzerenti spokojení.

Občas přehlížím od jednoho inzerenta i dvě poptávky, pokud se dost liší. To se však stává výjimečně.
Problém s podobnou shovívavostí je, že je tichá. Pak si toho všimne nějaký člen, přivolá dalšího moderátora a ten už pak třeba o shovívavosti neuvažuje. Bedlivý dozor mnoha lidí utahuje šrouby, nahrává nejpřísnější možné interpretaci.

Hodilo by se ale k odesílacímu tlačítku napsat něco ve smyslu: ‚Kliknutím na tlačítko vyjadřujete svůj souhlas s pravidly,‘ + odkaz na ně.
Nemám rád automatické souhlasy.
_es
Profil
Chamurappi [#28], prvý odsek:
Nebolo by lepšie sa snažiť, aby, bez študovania celých pravidiel, inzerujúci vedel o maximálne mesačnej frekvencii inzerátov už pred založením príspevku a nie až po ňom? A namiesto tých AJAXovitých hlášok zmeniť text pod a nad titulkom, nevhodný pre danú kategóriu:
Tento název prosím volte tak, aby vyjadřoval podstatu dotazu. Titulky typu „pomoc!“ jsou k ničemu.
---
Pečlivě zvolený název přitáhne více potenciálních rádců a zvýší šanci na kvalitní odpověď.

Na napríklad:
Název prosím volte tak, aby vyjadřoval podstatu inzerátu.
---
Titulek i text inzerátu zvolte pečlivě, protože inzerování v této kategorii diskuse není dovoleno v kratším časovém intervalu než jeden měsíc.
Petr ZZZ
Profil
Chtěl jsem vyhodit inzerát, ale zjistil jsem, že nabízení výměny odkazů je zakázáno pouze v obecných pravidlech, ale ne v pravidlech PaZ. (Pokud vím, pravidla PaZ ta obecná nedoplňují, ale nahrazují.)
« 1 2 3 4 5 6 7 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0