« 1 2 »
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
V badwords máme teď nějakých deset sprostých slov, většinou anatomické a psychicky-diagnostické pojmy. Navrhuji je všechny odstranit.

Myslím si, že moderátoři jsou kvalitnějším způsobem, jak udržet nějakou úroveň slušnosti, než bezduchý str_replace.
Kromě toho, řekl bych, že může být občas užitečně někoho poslat do prdele bez nutnosti na to hledat číselnou entitu. Nejsme diskuse mateřské školky.
Str4wberry
Profil
Naprosto souhlasím.
Radek9
Profil
DoubleThink:
řekl bych, že může být občas užitečně někoho poslat do prdele bez nutnosti na to hledat číselnou entitu
Nevím, jestli bude mít můj hlas nějakou váhu, ale taky souhlasím.
Jan Tvrdík
Profil
Také souhlasím.
mckay
Profil
Také jsem pro (né, že bych je tedy někdy potřeboval použít, ale kdo ví).

Radek9:
Jsme většina, myslím, že nebude lehké nás utlačovat :)).
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
může být občas užitečně někoho poslat do prdele bez nutnosti na to hledat číselnou entitu
Osobně nevidím ve vulgaritách obecně vůbec žádný smysl. V životě jsem anatomické výrazivo nepoužil, asi těžko pochopím, jak může být užitečné. Zkuste mi to někdo vysvětlit.

moderátoři jsou kvalitnějším způsobem, jak udržet nějakou úroveň slušnosti, než bezduchý str_replace
S bezduchým skriptem se aspoň nikdo nemůže hádat. Nemusíme zdlouhavě řešit, jestli je slovo v daném kontextu nežádoucí a urážlivé, nebo tolerovatelné a stylisticky obhajitelné augmentativum. Posledních pár let nasazujeme na čím dál víc pravidel bezduchou automatiku, aby moderátoři nemuseli mít oči všude.

V badwords máme teď nějakých deset sprostých slov
Která tam dal Yuhů, protože si je tady nepřál, ne? Proto tu je i pravidlo „Pište slušně. Sprostá slova budou odstraněna.
Co se od té doby změnilo?

Nejsme diskuse mateřské školky.
No právě :-)
Kcko
Profil
Chamurappi:
Osobně nevidím ve vulgaritách obecně vůbec žádný smysl. V životě jsem anatomické výrazivo nepoužil, asi těžko pochopím, jak může být užitečné. Zkuste mi to někdo vysvětlit.

Asi budes ten typ člověka, co když ho někdo ve frontě v hypermarketu předběhne, tak tiše sklopí oči a těší se až přijde domu, zapne počítač a začne uplatňovat svoji moc zde na diskusi.
DoubleThink
Profil *
Chamurappi:
No právě :-)
Chci říct, že jsme (většinou) dospělí. Učitelka, která by nám dávala hvězdičkový záhlavec u každého sprostého slova je zbytečná.
Autocenzor v podstatě nic neřeší. Skutečnou sprostotu nepozná, silnější výraz, který je v dané situaci trefný, bez milosti vyhodí.

S bezduchým skriptem se aspoň nikdo nemůže hádat.
A to je hlavní problém.

Která tam dal Yuhů, protože si je tady nepřál, ne?
Ve skutečnosti jsem je tam dal já. Dokonce jsem je tuším i vymýšlel ;)

Posledních pár let nasazujeme na čím dál víc pravidel bezduchou automatiku, aby moderátoři nemuseli mít oči všude.
Mám spíš opačný pocit.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Osobně nevidím ve vulgaritách obecně vůbec žádný smysl.

Ano, ale přijde mi, že pokud někdo takové slovo užívá vědomě, většinou už ho sám nějak zcenzuruje, takže ho filtr stejně nezachytí. Naopak se chytá, když ho někdo nevědomky a neškodně použije, potom filtr spíš škodí. Tudíž tuto funkci považuji zhruba stejně „užitečnou“ jako dříve zrušenou wordwrap, co nám tu mršila zdrojáky.
Marek Prokop
Profil
Jsem spíš pro návrh. Ve svých sekcích stejně likviduji všechny příspěvky, které někoho napadají, a je mi přitom jedno, jestli tak činí slovy neslušnými, nebo slušnými. Zároveň se někdy může hodit neslušná slova citovat.
Chamurappi
Profil
Aby bylo jasno, bavíme se o povolení (pouze) těchto slov:
• piča
• čurák
šulin (ten ve skutečnosti zakázaný není, jsou za ním dvě mezery)
• hovno
• kurva
• hajzl
• kripl
• debil


Reaguji na DoubleThinka a Str4wberryho:
Rozumím. Jen mě zajímala motivace pro změnu stávajícího stavu.
První dvě z uvedených slov si moc nedovedu představit v trefné a neškodné situaci, která by nebyla v rozporu se čtvrtým pravidlem. A ty další dvě… mno, nevím, osobně je fakt nepotřebuji :-)
Vzpomněl jsem si na trochu související diskusi: Konec nekonstruktivní kritiky a urážek na diskusi


Reaguji na Kcka:
Ano, celou cestu z obchodu se třesu potlačovaným hněvem a nemohu se dočkat, až někoho tady poprosím, aby dodržoval pravidla :-)
Petr ZZZ
Profil
Samozřejmě záleží na vyjadřovacích schopnostech, ale řekl bych, že poslat protějšek k čertu lze mnoha pestrými způsoby, dostatečně jadrnými i bez jadrných termínů anatomických či metabolických. Myslím si, že absencí vulgarismů diskuse čtenáře neztratí možná ani jednoho, výskytem vulgarismů spíš asi o nějaké přijde a sotva jiné získá. Lepší asi bude, když se vulgarismy vyskytovat nebudou. Přesto je těžko říct, zda je nutno sprostá slova automaticky filtrovat. Ulehčí-li ale filtr moderátorům práci, hádám na škodu nebude.
Bubák
Profil
Co když budu chtít odkázat na článek se sprostým slovem v cool URL?
***************************************
Dodatek, musím obejít filtr:
http://latrine.dgx.cz/soutez-o-hovnotne-ceny
Str4wberry
Profil
První dvě z uvedených slov si moc nedovedu představit v trefné a neškodné situaci, která by nebyla v rozporu se čtvrtým pravidlem.

No, nebo třeba takový výraz může použít pisatel sám pro sebe. Případně třeba věta: „Filtr sprostých slov v miniBB musel napsat nějaký ************.“ :–)

Zkus si schválně vypsat příspěvky obsahující hvězdičky. Přijde mi, že převládají spíš „plané poplachy“, co se sprostých slov týče.
Jimmy Hayek
Profil
Pičačurák.
Petr ZZZ
Profil
Jimmy Hayek:
Hehe. :-) Ale – netřeba! Obojetník, hermafrodit. Přičemž případné oslovení "co to plácáš, obojetníku" asi také nepotěší.
breeta
Profil *
No já tady zrovna nečekám na sprostá slova, ikdyž je každý den někde slyším ...
Nejsem přece na porno fóru ale na diskusi o webu ...
Taurus
Profil
DoubleThink
V badwords máme teď nějakých deset sprostých slov, ... Navrhuji je všechny odstranit.

Výborný nápad :-) Ti, co neznají míru, budou mít větší šanci skončit v zapomnění, jako třeba [#7]. Nikdo není na neustálé pubertální kecy a handrkování zvědavý.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
To, že nějaký výraz někomu připadá trefný, z něj ještě nedělá slušný a vysloveníhodný, třebaže poslední dobou čím dál víc brouzdalů hlásá opak (patrně proto, že se pak nemusí obtěžovat autocenzurou a vyhodnocováním dopadů). Pro drtivou většinu projevů, které někdo může považovat za neslušné či urážlivé, jde vymyslet více či méně kontroverzní ospravedlnění. V průměru bývá příkoří způsobené vulgaritami větší než příkoří způsobené nemožností vulgarity použít, proto se v civilizované společnosti mluví víc slušně a diplomaticky než v zaostalé.

Z pohledu nechápavého mimozemšťana, který nenadává sprostě ani předbíhajícím důchodcům ve frontě v hypermarketu, nenacházím pro „piču“ a „čuráka“ na našem fóru vůbec žádné využití, které bych toleroval. Tato diskuse není chat, ani zábavní server, ani gynekologicko-urologická poradna.

třeba takový výraz může použít pisatel sám pro sebe
To mi nepřipadá užitečné, asi bych uvažoval o jeho smazání. Šlo by to vnímat i jako porušení pravidla zakazujícího podpisy :-)

Zkus si schválně vypsat příspěvky obsahující hvězdičky.
Debila bych povolil, ten je srovnatelný s volem, a pravděpodobně bude ze zmíněného seznamu nejčastějším terčem filtru.
Mohli bychom všechny příčiny vyhvězdičkování logovat.


Reaguji na Bubáka:
Optimální by bylo, kdyby href přežil bez úhony, i když je text vyhvězdičkovaný. Ovšem to by zase nebylo žádoucí u spamovacích slov.
Marek Prokop
Profil
Tato diskuse není chat, ani zábavní server, ani gynekologicko-urologická poradna.

To jistě není, ale jak píšu výše, v souvislosti s radami k webu může být občas potřeba citovat a občas ta citovaná slova mohou být sprostá. Pár příkladů mne napadá -- jedná se o text v hodnoceném webu, jedná se o diskusi o vhodnosti sprostých slov ve webovém textu (s příklady co ještě jde a co už je moc), jedná se o klíčová slova ve vyhledávání (vč. třeba dotazu, zda jsou některá zakázaná v PPC reklamě) atd.

Mimochodem, když se dívám na seznam v [#11], dvě z těchto slov jsou v názvech filmů, jedno v názvu knihy -- vše zcela seriozních autorů. I tyto názvy může být někdy potřeba použít.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marka Prokopa:
může být občas potřeba citovat a občas ta citovaná slova mohou být sprostá
Je přirozené, že se citace podřizuje pravidlům stránky, do které je zapuštěná.

I tyto názvy může být někdy potřeba použít.
Nevybavuji si žádný případ za posledních pět let. V dobře odůvodněných situacích může kdokoliv použít <!> (čímž teď myslím BB značku [!] vyjadřující neviditelný rozbíjecí komentář, nikoliv tu roztomilou věc ze seznamu).
_es
Profil
Mne sa podarilo v tomto príspevku nechtiac niečo sprosté napísať. Bez číselnej entity by to asi nešlo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Za to může spíš nedokonalost filtru, že hledá řetězec v řetězci, nehledě na to, kde jsou hranice slova.
Joker
Profil
Chamurappi:
hledá řetězec v řetězci, nehledě na to, kde jsou hranice slova
V angličtině se tomu říká Clbuttic mistake. Možná by to chtělo ten filtr vylepšit, ale jestli fakt nebude jednodušší ho prostě odstranit.
Str4wberry
Profil
V angličtině se tomu říká Clbuttic mistake.
Co jsem to zběžně prolétl, tak to se týká automatického nahrazování nevhodných slov za vhodná. To není zdejší případ, kdy se při užití řetězce z filtru zablokuje odeslání příspěvku. Žádné komické situace nenastanou.

Možná by to chtělo ten filtr vylepšit
A jak byste ho chtěli vylepšit? Aby třeba alert("Str4wberryJeKurvaZla") prošlo? Pokud bychom chtěli sprostá slova blokovat, tak by to projít nemělo, nebo snad ano? Mně to spíš přijde jako další důvod pro zrušení blokování těch pár sprostých slov, co je v seznamu.
Joker
Profil
Str4wberry:
to se týká automatického nahrazování nevhodných slov za vhodná
V tom článku ano, ale myslím se to dá vztáhnout obecně na filtry sprostých slov nahrazující něco co by neměly. Ostatně jediný rozdíl je, že tady „vhodné slovo“ jsou hvězdičky.

Mně to spíš přijde jako další důvod pro zrušení blokování těch pár sprostých slov, co je v seznamu.
Souhlas.
Str4wberry
Profil
Ostatně jediný rozdíl je, že tady ‚vhodné slovo‘ jsou hvězdičky.

V sandboxu už hvězdičky nejsou, nic se nenahrazuje, příspěvek se vůbec nepředá k odeslání a ukáží se nevhodná slova a žádost o jejich odstranění.
_es
Profil
Str4wberry:
příspěvek se vůbec nepředá k odeslání a ukáží se nevhodná slova a žádost o jejich odstranění.
No veď práve:
Příspěvek obsahuje zakázaná slova, a proto nepůjde odeslat. Napravte jej, prosím.
Seznam nevhodných slov: hoVno
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
A jak byste ho chtěli vylepšit?
Teď filtruje i slovo „knihovnou“.

Aby třeba alert("Str4wberryJeKurvaZla") prošlo?
Algoritmus, kterým lidé rozpoznávají hranice slov, není tak složitý, aby nešel naprogramovat. Rozlámat CamelCase na slova by mělo být docela snadné, chystám se to dodělat i do skloňování jmen v djpw.js.

Mně to spíš přijde jako další důvod pro zrušení blokování těch pár sprostých slov, co je v seznamu.
Mně to přijde jako důvod ke zrušení toho jednoho slova :-)
Ještě jsem neviděl žádný falešný poplach týkající se prvních dvou slov ze seznamu.
Petr ZZZ
Profil
Mně se ten filtr líbí. Právě jsem ho (v sandboxu) vyzkoušel a je to paráda. Kdo by chtěl mluvit sprostě, má jednu možnost navíc se přesvědčit o tom, jak je zdejší diskuse do nejmenšího detailu promakaná. Že se dá filtr obejít, když někdo napíše víc slov bez mezer, nebo použije entitu, bych buď neřešil, nebo vyřešil v algoritmu tak, aby ani to nešlo. Nějaké naschvály, které ostatní účastníky jen otravují a moderátorům přidělávají zbytečnou práci, budou vždycky, s tím je nutno se vypořádat ručně. Rušit šikovný filtr kvůli tomu, že se dá obejít, nepovažuji za šťastný nápad.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0