Autor Zpráva
Joan
Profil
Omlouvám se, ale ani 4 oči mi nestačí, abych tu našla odkaz na způsob orámování kousku kódu tady na fóru, stejně jako v tomto příspěvku:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=112588#13
Orámování Text a HTMLK. Díky!
Str4wberry
Profil
Stačí se podívat do CSS:
pre b, code b {font-weight: normal; background-color: #D6DBDE; color: black; border: 1px dotted #00659C}
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Joan má asi na mysli, jak zvýraznit část kódu, který umístí zde do diskuse, když se na něco ptá. Už jsem to někde viděl, ale nevím kde a asi by bylo dobře zmínit to v nápovědě. Vůbec by bylo vhodné dát do nápovědy příklady, jak zde které formátování vypadá (pokud jsem něco nepřehlédl, nápověda zde jen u několika základních dostupných značek uvádí i příklady výsledného zobrazení).
Str4wberry
Profil
Tak pokud by to bylo tak, stačí použít [b] uvnitř [pre]. (Jinak takový dotaz by patřil do kategorie O této diskusi.)
Joan
Profil
Petr ZZZ:
Ty jsi mě pochopil naprosto přesně!

Str4wberry:
Díky, tohle řešení mě vůbec nenapadlo stejně jako správné zařazení. V nápovědě bohužel o tom není zmínka. To je fakt, mělo to být do kolonky k diskusi, omlouvám se.
Str4wberry
Profil
Do sandboxové nápovědy jsem doplnil větu k využití [pre]: „Uvnitř lze použít značky [b] a [i] pro vlastní zvýraznění.“

Díky za připomínky.
__construct
Profil
Joan:
Ono si stačí zobraziť zdrojový kód stránky:
    <div class="posttext">
      Nepleteš si <code>inner<b>Text</b></code> s <code>inner<b>HTML</b></code>?
    </div>
Petr ZZZ
Profil
Joan:
To jsem rád. :-)

Str4wberry:
Mně se líbí, jak je zvýrazněný kód modře podložený a tečkovaně orámovaný, neb je to dobře viditelné a přitom to nebije do očí jako normální [ B ]. Asi to je ale zároveň důvod, proč běžného tazatele bez nápovědy nemusí napadnout, jak toho zvýraznění dosáhnout, takže děkuji za doplnění do nápovědy. :-)
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Ještě připomenu, že funguje i značka [i] (jak už Str4wberry zmínil) jako méně nápadné zvýraznění, já osobně ji používám pro vysvětlivky místo kterých se do kódu má vložit něco jiného:
vysledek = a + co se má přičíst
Bubák
Profil
Koukám, že v [pre] funguje i [small] a [del], ale asi pro to nebudu mít využití:
text text text

Dodatek, ještě jsem zkusil zanoření [b][small]
text
Str4wberry
Profil
Koukám, že v [pre] funguje i [small] a [del]

V sandboxu už přežívá jenom [b] a [i]. Protože ostatní se stejně při zvýraznění JUSHem vyhodí.
Joan
Profil
Jestli můžu ještě přihodit, tak jak se tady píše kód (zeleně) doprostřed textu? Když chci třeba poukázat na a jako odkaz, tak jedno písmeno na samostatném řádku ještě navíc s číslem řádku (jediného) - to vypadá blbě.
Str4wberry
Profil
Zatím je to bohužel možné jenom ve vývojové verzi diskuse (sandboxu).
Petr ZZZ
Profil
Joker:
funguje i značka [i] ... osobně ji používám pro vysvětlivky

Nestálo by za úvahu doporučit to odpovídajícím v pravidlech a zmínit to i v nápovědě? Spousta tazatelů (jako třeba moje maličkost :-) mívá nejasnosti v syntaxi a příslušné formátování kódu by usnadnilo jeho pochopení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0