« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
_es
Profil
james11:
no chlape hlavně že teď je jasné na co reagovali :-) když původní verze webu již nefunguje
Je to jasnejšie, než keby si svoje príspevky zmazal.
Nevidím tam nič nejasné, je tam navyše teraz aj jasná informácia, že web bol úplne prerobený.
Nijako z toho nevyplýva, že to hodnotenie nemôže mať pre niekoho cenu, napríklad ak by niekto skúmal najčastejšie chyby a nedostatky na weboch.
james11
Profil
_es:
Je to jasnejšie, než keby si svoje príspevky zmazal.


chlape prober se a čti o pár řádků výše, původní hodnocení webu poškodí nový web, chápeš to?
panther
Profil
james11:
chlape prober se a čti o pár řádků výše, původní hodnocení webu poškodí nový web, chápeš to?
chlape, prober se, proč by ho mělo poškozovat? Jediný, kdo něco takového tvrdí, jsi ty.

Nevím, proč to pořád dokola omíláš. Vyhověno ti nebylo a nebude, není důvod. Myslíš, že když to tu napíšeš ještě dvacetkrát, že se něco změní? Kdepak.
james11
Profil
panther:
Nevím, proč to pořád dokola omíláš. Vyhověno ti nebylo a nebude, není důvod. Myslíš, že když to tu napíšeš ještě dvacetkrát, že se něco změní? Kdepak.


budu to tu psát klidně i 1000x
panther
Profil
james11:
budu to tu psát klidně i 1000x
to pak o něčem svědčí (nápověda: s hodnoceným webem to nemá nic společného). Třeba na to přijdeš časem sám.
james11
Profil
panther:
to pak o něčem svědčí

svědčí jo :-) chtěl bych tě vidět co by si říkal v mojí situaci
panther
Profil
james11:
chtěl bych tě vidět co by si říkal v mojí situaci
já bych neříkal nic. Mě by to nikterak nepohoršovalo, že web, který jsem dobrovolně nechal podrobit kritice, byl zkritizován. Kritika byla oprávněná, tobě/kamarádovi posloužila k dobré věci. To byl a je její účel. Nyní je, jak je tam napsáno, bezpředmětná a k jinému webu, každému normálnímu člověku dojde, že současného stavu se netýká. Nikoho to nepohoršuje, nikomu to neškodí.
james11
Profil
Moderátor Joker: Po sobě jdoucí příspěvky sloučeny do jednoho
panther:
Nikoho to nepohoršuje, nikomu to neškodí.
když zagoogluješ najdeš hodnocení toho původního webu (příšerný design, hrozný HTML kód atd….) nebude to vrhat dobré jméno na nový web a firmu která je jeho tvorbou pověřena…

panther:
Kritika byla oprávněná, tobě/kamarádovi posloužila k dobré věci. To byl a je její účel.
tímto diskuze splnila svůj účel, odhalila chyby
panther
Profil
james11:
tak si web zoptimalizuj, ať jsi první ve výsledcích hledání ty. A propo, kdo bude hledat tenhle web dle jména? Kdo bude znát jméno, vyťuká ho do adresního řádku, kdo ho znát nebude, nebude ho hledat.

DODATEK:
[...](příšerný design, hrozný HTML kód atd....) nebude to vrhat dobré jméno na nový web a firmu která je jeho tvorbou pověřena...
nebude to vrhat žádné jméno, v prvním příspěvku je jasně napsáno, že k současné verzi webu (a tedy jejímu tvůrci) se další přspěvky nevztahují.
james11
Profil
panther:
A propo, kdo bude hledat tenhle web dle jména?


to by ses divil ale takových je v dnešní době stále hodně :-)
_es
Profil
james11:
když zagoogluješ najdeš hodnocení toho původního webu (příšerný design, hrozný HTML kód atd….) nebude to vrhat dobré jméno na nový web a firmu která je jeho tvorbou pověřena…
To sa dalo a dá riešiť aj inak ako kompletným zmazaním témy hodnotenia toho webu.
Stačilo len prejaviť trochu pružnosti v myslení a nie len stále doterne požadovať to isté aj keď bolo jasné, že ti v tom vyhovené nebude.
james11
Profil
_es:

poraď mi jak to tedy vyřešit?
tiso
Profil
james11: „když zagoogluješ najdeš hodnocení toho původního webu
Tak nech si zaregistruje inú doménu a je to, s pôvodnou ho nič nebude spájať.
Joker
Profil
Já bych se ještě vrátil k jedné věci (vlákno jsem projel jen zběžně, ale neviděl jsem to tu)

J:
Proč vlastně je zde takový odpor k rušení už neaktuálních vláken? Protože členové si rádi pročítají své staré kritické příspěvky? Škodolibost?
To má důvod:
Většina žádostí o smazání totiž nemá pořádný důvod; Lidi typicky chtějí smazat příspěvky kde plácli blbost a ukázalo se že to je blbost, byli usvědčeni ze lži, případně svých X dotazů ohledně úplně základních věcí, které jim kazí image „velkého experta“.

A protože po žádosti o smazání obvykle následovala bouřlivá diskuse, je teď politika víceméně taková, že žádosti o smazání se automaticky zamítají, nemá-li dotyčný nějaký pádný důvod.
Na téhle žádosti je vtipné, že tady se ty důvody daly najít a kdyby to james11 prezentoval jiným způsobem, já bych byl pro smazání.

james11:
takže jak, budem to řešit přes právníky?
Tak na tohle bych šel do první řady. Jedna poznámka, vyhrožování tady moc nefunguje, spíš je dost kontraproduktivní.

Dodatek: Obvykle ale dotyčným vyhovujeme úpravou vlákna s ohledem na umístění ve vyhledávačích, což bychom myslím mohli i teď.
tiso
Profil
joe: „Ta užitečná informační hodnota se ale vztahuje k původnímu návrhu, který již neexistuje.
Nie nutne, informačná hodnota môže byť v hocikde v texte, príklad už spomenul _es [#7]
_es
Profil
james11:
poraď mi jak to tedy vyřešit?
Mohol si napríklad požadovať odstránenie kľúčového slova z témy.
No začínam mať trochu podozrenie, že to, že sa to hodnotenie už toho webu netýka, nemusí byť pravdivé.
Na tej adrese nie je nový web, len nejaké oznámenie, čo vzbudzuje podozrenie, že žiadna zmena webu nemusí nastať.
james11
Profil
Moderátor Joker: Po sobě jdoucí příspěvky sloučeny do jednoho
tiso:
Tak nech si zaregistruje inú doménu a je to, s pôvodnou ho nič nebude spájať.
díky za radu, to je opravdu geniální nápad :-)))

Joker:
Na téhle žádosti je vtipné, že tady se ty důvody daly najít a kdyby to james11 prezentoval jiným způsobem, já bych byl pro smazání.
tak i o prezentaci tady jde :-) tak se omlouvám pokud jsem to prezentoval nějak nevhodně

_es:
Na tej adrese nie je nový web, len nejaké oznámenie, čo vzbudzuje podozrenie, že žiadna zmena webu nemusí nastať.
na webu se pracuje, nedělám to já ale byl jsem kámošem požádán o smazání hodnocení původního webu

Joker:
Dodatek: Obvykle ale dotyčným vyhovujeme úpravou vlákna s ohledem na umístění ve vyhledávačích, což bychom myslím mohli i teď.
byl bych za to rád, děkuji
Petr ZZZ
Profil
joe[#2/22]:
Přijde ti užitečné, aby existovalo vlákno, kde třeba odkazy na vytvořený návrh nebudou funkční?

Samozřejmě je lepší, když odkazy funkční jsou, ale i bez možnosti shlédnout diskutovaný web má smysl diskusi zachovat. Uvedu namátkou pár citátů ze sekce Názor na stránku, zde zcela vytržené z kontextu, a přesto si myslím, ze je možné z nich získat zajímavé postřehy i bez znalosti diskutované stránky. V závorkách, kurzívou, možné reakce, klidně i úplných začátečníků. Takže:

Nápis v hlavičce bych spíš posunul nahoru a těmi květinkami ho okrášlil zleva a zespod, místo zleva a shora. Písmo bych rozhodně udělal větší. () (Aha, nápis bude zřejmě přilepený na dolním okraji; to by se mi taky nelíbilo. Aha, nad velikostí písma je dobré se zamyslet, uživatel může mít jiné rozlišení obrazovky nebo slabý zrak; jestlipak jde velikost písma nakódovat tak, aby si ji uživatel mohl změnit?)

Ta cibule by mohla klidně i přesahovat. (Juandev) (Aha, nemusí být všechno ohraničeno přímkami, grafické prvky mohou přímky přerušovat, vlastně je to zajímavý nápad.)

Mne sa to nepáči. Hlavne ten šikmý smer písma. Prečo to zakrýva časť tvojho webu? Každý nemusí pochopiť, že na zrušenie pruhu treba kliknúť na to x, ktoré sa nachádza pred textom, keď je skôr obvyklé zavretie okna podobným tlačítkom vpravo, a navyše to kvôli zošikmeniu môže vyzerať ako +. (_es) (Aha, nesmím se spoléhat na to, že se uživatel bude chovat tak, jak já očekávám.)

…když už tedy šikmý pruh, tak bych ho udělal zleva dole doprava nahoru (stoupající); řekl bych, že se bude pohodlněji číst. () (Aha, diagonála může působit stoupajícím nebo klesajícím dojmem, zajímavé.)

Napadá mě ale, že by se tam mohl vyskytovat nějakej datum, jako běžnej návštěvník nevím jestli tam ten pruh nevisí třeba už od roku 2004. (pavuk) (Aha, datum zveřejnění se může hodit; když nad tím přemýšlím, chybí na spoustě stránek, ale vlastně je to chyba.)

Ten pruh ešte aj rozťahuje stránku do šírky, že sa mi zobrazí horizontálny posuvník. (_es) (Aha, ne každý má monitor jako je ten můj.)

Jen bych opravil ty nehezké adresy. (Beavis) (Aha, do toho, jak se tomu honem říká, adresního řádku jsem se zatím moc nekoukal, ale pravda, není jedno, co je v něm napsané.)

Na webu toho moc k vidění není. Jo, aha, já si nezapl obrázky (aneb zkus to taky a (ne)uvidíš). (panther) (Aha, ony se dají obrázky vypnout. Jakpak asi vypadá bez obrázků můj web? – A safra, menu zmizlo.)

Ve fotogalerii se načítají zmenšené velké obrázky. (joe) (Aha, tady se asi dá ušetřit na množství přenášených dat.)

někdy si sem tam taky ulehčím dělání layoutu tabulkou, ale tohle sem teda eště neviděl :D ale na druhou stranu, výsledek je pěkný :) (Velda) (Aha, na kódu zas až tak nezáleží, důležitý je výsledek; i když asi jen v určitých mezích.)

Některé z obrázků ve fotogalerii se moc nepovedly (terasa s dlaždicemi po dešti nevkusně flekatá, ten samý interiér s rozdílnou teplotou chromatičnosti). () (Aha, dlaždice po dešti flekaté, to si dovedu živě představit. A sladit barvy asi taky nemusí být špatný nápad.)

chybí klikací logo (Taps) (Aha, logo. A klikací.)

Chtělo by to nějak srovnat, aby textová oblast byla stejně široká jako obrázek (joe) (Pravda, zarovnané okraje se můžou hodit.)

Souhlasím s návrhem 3, jen s tou výhradou, že při otevření stránky mě první napadne Ikea a další prodej nábytku, design interiérů a podobný věci, s truhlářstvím bych si to nespojil. (pavuk) (Aha, pozor na zrádné asociace.)

To bych ovšem musel číst co tam píšou, proto jsem uváděl že šlo jen o prvotní dojem, okamžitou myšlenku, samovolnou reakci mozku (pavuk) (Aha, no jo, první dojem je důležitý. To mi připomíná, že jsem už někde četl "nenuť čtenáře přemýšlet".)

Pokud zmenším okno prohlížeče tak, abych viděl horizontální posuvník a s ním si sjedu úplně doprava, proužky nahoře a dole mají vpravo mezeru (joe) (A jo, to je fakt, hned se musím podívat, co dělá můj web, když se zmenší okno.)

ve FF jsou bílé (czpete) … V IE jsou modré. (Plaváček) (Aha, tak ony existují různé, jak se tomu říká, prohlížeče, a ony různé prohlížeče zobrazí ten samý kód různě?! Ale vždyť to je strašné!)

A tak dále und so weiter und so fort… :)
james11
Profil
Petr ZZZ:

díky za román který je jistě k věci
shaggy
Profil
Chamurappi na predošlej strane spomenul, že nevie, aký dôvod mám k tomu, že protestujem proti zmazaniu tej témy. Tak sa to pokúsim vysvetliť.
Mne je úplne jedno, či je to hodnotenie stránky, alebo rada týkajúca sa problému. Niekto chce počuť názor skúsenejších ľudí, my si na neho nájdeme čas a on po nejakej dobe požiada o zmazanie. Načo tam potom odpovedáme? Ja viem, že pri hodnotení stránky je to iné, ako pri otázke, ktorá môže pomôcť aj iným ľuďom. Ale už len z princípu som proti tomu, aby bolo možné žiadať o zmazanie témy (ak teda neporušuje nejaké pravidlo).

Ja som si tu tiež veľmi dávno dal hodnotiť pár stránok. A je mi jedno, či sa v Google tie témy nachádzajú na prvých miestach, alebo nie. Je mi jedno, že sa odvtedy zmenili.
Môžme sa pozrieť na to aj z inej strany - ak si tu časom james11 založí tému, v ktorej bude ponúkať svoje služby, potencionálny záujemca si môže pozrieť všetky jeho príspevky. Takto by ho tá pôvodná téma odradila, ale keď mu to moderátori dovolia zmazať, človek ktorý si ho chce najať sa nikdy nedozvie, že urobil také a také chyby.

A čerešnička na torte je, keď sa vyhrážajú právnikmi/políciou. Preboha, vy neviete o čom je web, ako funguje? Ak chcete, aby niektoré informácie neboli nájditeľné, tak ich na web nedávajte. V opačnom prípade sa s tým zmierte a nerobte zo seba hlupákov.
james11
Profil
shaggy:
A je mi jedno, či sa v Google tie témy nachádzajú na prvých miestach, alebo nie. Je mi jedno, že sa odvtedy zmenili.


no mě to po pravdě jedno není :-)
Joker
Profil
Poznámka, sloučil jsem po sobě jdoucí příspěvky téhož autora (resp. jamese11, nikdo jiný to nedělá), aby to tak nenatahovalo vlákno.
shaggy
Profil
james11:
Tak robíš niečo zle, ja keď si dám vyhľadať jeden svoj web, ktorý som si tu dal hodnotiť, tak na prvej strane vidím ten web, ale tému na djpw nie. Preto by si nemal bojovať s týmto fórom, ale radšej popracovať na tom, aby bol odkaz na tvoju stránku prvý vo výsledkoch.
james11
Profil
shaggy:


odkaz na djpw je 4 tudíž bije do očí
Petr ZZZ
Profil
james11:
díky za román…

Rádo se stalo.

…který je jistě k věci.

Také si myslím, že je k věci. Jde mimo jiné o to, zda se lze poučit z názoru na stránku, na kterou se již nelze podívat. Uvedl jsem, moment … počítám … 17 konkrétních příkladů, ze kterých si lze vzít zajímavou informaci nejen když se už nelze podívat na hodnocenou stránku, ale dokonce tehdy, když jsou zcela vytrženy z kontextu. Máš-li zájem a zaplatíš-li mi za to, rád takových a dalších příkladů uvedu třeba třista.

Zdarma opakuji ještě jednou, co už jsem zde napsal já a napsali další, zrovna před chvílí třeba shaggy: Diskuse je veřejná, protože je určena veřejnosti. A kdo do ní píše, očekává, že jeho příspěvky za pár dnů nebo týdnů nezmizí někde na smetišti.

Beru na vědomí, že jsem tě zřejmě nepřesvědčil. Ale utěšuji se hned několika aspekty:

• Kdokoli, kdo zavítá na toto vlákno, tomu bude podnětem důkladně přemýšlet, než něco kamkoli do jakékoli diskuse napíše. Není to úžasný mechanismus přimět autory, aby psali kvalitně? Aby si včas přečetli pravidla diskuse? Já to vidím jako jednu z efektivních možností přispět ke kvalitě této diskuse a internetových diskusí všeobecně.

• Nepřesvědčil jsem tě dnes, možná se ale nad tím ještě zamyslíš a přehodnotíš svůj názor zítra, za týden nebo za měsíc. Pokud si na něco nebudeš moci vzpomenout, můžeš se sem zase podívat, toto vlákno s vysokou pravděpodobností zůstane zachované.

• Nepřesvědčil jsem tebe, ale možná jsem přesvědčil nebo potvrdil v podobném názoru deset, dvacet nebo dvěstě jiných čtenářů.
joe
Profil
Petr ZZZ:
Oceňuji, že sis s tím dal takovou práci. S takovým přístupem by se ale sekce "Názor na stránku" mohla vést takovým způsobem, že místo posílání konkrétních rad k danému návrhu, bude text samotného příspěvku (toho, který má uživateli pomoci) obsahovat odkazy na citace v jiných vláknech a to uznáš, že by bylo hodně nepříjemné.
Myslíš si, že někdo, kdo se chce podívat na to, jak jsou hodnocené jiné weby, bude číst reakce ostatních, aniž by neviděl hodnotící návrh? Podle mě se plno lidí zachová tak, jako já - zavře je a text je nezajímá, nevidí to, co se hodnotilo.

tiso:
Nie nutne, informačná hodnota môže byť v hocikde v texte
Samozřejmě, že v textech mohou být informační hodnoty, otázkou je, kdo je bude číst. Důvod jsem napsal výš. Proč hodně začátečnických webů nemá klikací menu i přes to, že je to v jiných tématech skoro vždy na prvním místě? Asi to ti lidé vůbec nečetli a pokud jim to nenapíšeš znovu do jejich tématu, pak věřím, že je nikdy to klikací logo nenapadne udělat, dokud to nikdo jim - konkrétně jim - nenapíše.
Myslíš, že každý člověk, předtím, než napíše sem do diskuze si přečte její pravidla? Proč si všímám, že v nějakých tématech je poznámka od moderátora, aby psali s diakritikou? Ti lidé neumí snad číst? Možná jsem to zavedl trochu někam jinam, ale podle mě to spolu souvisí. Nemá cenu, aby existovalo téma, ke kterému nejsou prvotní podklady.

To je jako kdyby někdo vedl diskuzní fórum s nějakými odkazy (tim hned nemyslím nic nelegálního) a uživatelé by vkládali jako témata nějaké zajímavé programy. Administrátoři diskusního fóra by však nechávali všechny témata i přes to, že odkazy by už nefungovaly.
Petr ZZZ
Profil
james11:
byla odemčena jen diskuze kterou jsem si sám zamkl, bez možnosti editace svých příspěvků

Vlastní příspěvky v nezamčeném tématu si jako člen můžeš upravovat po dobu 24 hodin. Píše se to v nápovědě a mnohokrát jsem si v praxi ověřil, že to funguje. Pokud ti 24 hodin nestačí, nejen jsi zřejmě psal unáhleně a bez přemýšlení, ale tento stav patrně přetrval déle než den. Podívám se na to ještě z jiného úhlu: Jak k tomu přijde provozovatel diskuse, když do ní budou autoři psát stylem, jakým někteří jsou schopni psát esemesky typu "tramvaj nejede a hrozně se mi chce spát, ale to se tady nemá"?
J
Profil *
(pro panthera: nejsem james11)
Možná kdybyste zkusili úhel pohledu zájemce o triko, který si matně pamatuje, že slyšel o nějakých trikách ko3ko: Ten to zadá do vyhledávače (většina bfu zadává do vyhledávače, nikoliv do adresního řádku), uvidí že se o tom diskutuje (jedno jestli odkaz na djpw je první nebo čtvrtý, je zkrátka na očích), ze zvědavosti tam klikne, nevšimne si je-li ta diskuse o zboží nebo o webu (anžto ani netuší, že jsou i fóra o webu), přehlídne text že jde o hodnocení staré verze (nezajímá ho web a už vůbec ne nějaká jeho verze, zajímají ho přece trika), ale práskne ho do oka (návštěvník webu jen málokdy čte pečlivě) zmínka o nedůvěryhodnosti atp. - a okamžitě si řekne: tak, tady kupovat nebudu!

Petr ZZZ: Získat zajímavé postřehy jen z diskuse o něčem co okem vidět nemůžu - ehm, raději je půjdu získávat někam jinam, kde odkaz funkční jest, nebo semhle (je to mnohem pohodlnější):
Nejčastější chyby na webu
pavuk
Profil
Tímhle vláknem už se pár hodin bavím.
Jako vždycky není nic černobílý, stanoviska diskutujících chápu a rozumím jim i když jsou navzájem nesmiřitelný a protikladný, ale:

James11ově důvodům a námitkám se nedá dost dobře věřit. I v tomhle vlákně i v tom předmětným hájí zájmy kámošů a lidí co něco dělají nebo budou dělat, nějakých imaginárních postav (existujou vůbec? A není jim to jedno když se tím sami nezabývají?), jeho se to vlastně netýká (vyjma nutkavýho opakování žádostí o smazání), přesto to žene až k právníkům, to není moc věrohodný. Spíš to dělá dojem že se cítí poškozenej sám, tomu i odpovídají jeho reakce a následně Chamurappiho vývody na 2. straně vlákna.

Co je ale podle mně nejzásadnější (pokud se k tomu můžu nějak vyjádřit), neřídil se v předmětným vlákně úmyslně a s plným vědomím pravidlama diskuze, i když na to byl opakovaně upozorňován jenikemkozakem, Milošem a PetremZZZ. Nechal hodnotit cizí (?) práci a co zasel, to teď sklízí. Z takovýho pohledu by bylo podle mýho názoru smazání špatný. Dá se to nazvat třeba generální prevence
tiso
Profil
joe: „otázkou je, kdo je bude číst
Tí, čo hľadajú chyby a chcú sa im vo vlastnej tvorbe vyhnúť, príklady spísal Petr ZZZ.

Proč hodně začátečnických webů nemá klikací menu
Otázka znie podľa čoho začiatočníci tie stránky robia? Častokrát je to kvôli nevhodným návodom, ktoré ich učia zlým návykom, začiatočník nemá ako zistiť kvalitu návodu, nedá sa orientovať ani podľa dátumu (nový návod, ten musí byť dobrý). Stránka v návode sa mu páči, alebo nepáči, podľa niektorého z návodov to zvládne spraviť, podľa iného nie, "aha, viem spraviť stránku s blikajúcim nadpisom a animovanými obrázkami"…

J: keď to berieš takto, tak to by sa celá kategória mala zrušiť. Ako by potom hocikto získal názor na svoju stránku?
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0