Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Prosím změnit název vlákna, které jsem právě založil, z původního

prosim nemazat, vysvetlim za chvili na vhodnější

Diskuse k testu notebookasusů, hrotovidlí a veletrhů.

Předpokládal jsem, že budu moci editovat i titulek, ale očividně to nejde. Při této příležitosti bych se rád zeptal, zda to je nedopatření, nebo zda je nějaký důvod k tomu, aby člen mohl editovat pouze text vlastního příspěvku, název vlákna ale ne. Děkuji.
Alphard
Profil
Petr ZZZ:
Předpokládal jsem, že budu moci editovat i titulek
To je možné pouze hodinu po založení vlákna.

Přejmenoval jsem.
Petr ZZZ
Profil
Alphard:
Děkuji za přejmenování i za vysvětlení. Uznávám, že kratší časový limit pro změnu nadpisu dává asi smysl. Možná by ale nebylo od věci zmínit to v nápovědě; zatím tam je pouze uvedeno, že člen může své příspěvky editovat den, což může vztahovat i na nadpis.
Str4wberry
Profil
Ta úprava nadpisu je spíš proto, aby si člověk mohl opravit nějaký překlep a tak, čehož by si měl všimnout do hodiny. Každopádně už tu zazněl návrh na sjednocení doby s právem na úpravu příspěvku. A asi není důvod tuto dobu neprodloužit v případě titulku.
Petr ZZZ
Profil
Já měl rozepsaný příspěvek Otestujme notebookasus…, který jsem chtěl hned po odeslání zamknout, ale potřeboval jsem v něm odkázat na vlákno Diskuse k testu notebookasusů…, které v ten okamžik ještě neexistovalo (a naopak), a po zamčení už odkazovat nemůžu, že. Tak jsem vlákno založil – to bylo to prosím nemazat, vysvětlím za chvíli. Místo abych vytvořil nadpis a text, který bude odpovídat skutečnosti až později, umístil jsem prozatím jen prosbu, aby se to nemazalo. A potom jsem ten příspěvek Otestujme notebookasus… pořád vylepšoval a váhal s odesláním, protože po zamčení už ho nebudu moct měnit. Tak došlo u provizorního nadpisu prosím nemazat… k překročení hodinového limitu, o kterém jsem navíc nevěděl.

Měnit nadpisy hojně a radikálně samozřejmě dobré není, protože se podle nich čtenář orientuje a neměl by být zmatek. Ale možná bych se spíš spolehl na to, že i při delším časovém limitu se nadpisy nebudou měnit příliš často. Navíc snad opravdu půjde hlavně o překlepy a taková oprava orientaci naopak usnadní. Já se taky do podobných cviků jako se zmíněnými dvěma vlákny nehodlám pouštět často a když to shrnu, tak mít i na změnu titulku těch 24 hodin bych přece jen uvítal.
panther
Profil
Str4wberry:
Ta úprava nadpisu [...] čehož by si měl všimnout do hodiny.
nestačilo by totéž i v případě příspěvku? Na ten je editační doba 24hodin, což je na překlepy zbytečně dlouho. Během téhle doby mohou na příspěvek přibýt reakce, které mohou kompletní změnou příspěvku pozbýt smyslu.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Právě na aktuálně bouřlivé diskusi ve vláknu james11: žádám o smazání vlákna s hodnocením eshopu je dobře vidět, že pokud by někdo měl motivaci zasáhnout nepřiměřeně do vlastních příspěvků nebo je vůbec smazat, čímž by znehodnotil celé vlákno, stejně ho to napadne řádově dny až týdny později. Kdo sem zavítá poprvé, nepřečte si pravidla a unáhleně vyplodí nějaké nesmysly, do 24 hodin si to stejně neuvědomí, většinou ani neví, že člen může editovat, často ani není jako člen zaregistrovaný, takže znehodnocení vzniklého vlákna případným smazáním celých příspěvků nehrozí. A kdo zdejší zvyky zná, ten se brzy naučí při psaní přemýšlet a potom nemá důvod něco radikálně měnit. Proto se přimlouvám za zachování editační doby 24 hodin a uplatnění stejného limitu i na titulek.
panther
Profil
Petr ZZZ:
Napíšu příspěvek (ani ne jako zakladatel, jako kdokoliv), budou na něj negativní ohlasy; napsal jsem blábol. Druhý den ráno, když si ohlasů všimnu (bude jich tam více), všimnu si náhle odkazu „Změnit“ v pravém horním rohu. A blábol smažu, reakce pod ním pozbudou smyslu.

Tak to bylo myšleno. Stejně, po 20 hodinách nikdo překlepy opravovat nebude, v tu dobu už není důvod na příspěvku cokoliv měnit.

To jen tak pod čarou, když už se tu nakouslo srovnání času na editaci příspěvku a nadpisu.
Str4wberry
Profil
Stejně, po 20 hodinách nikdo překlepy opravovat nebude, v tu dobu už není důvod na příspěvku cokoliv měnit.

Já si právě někdy až druhý den všimnu ve svém příspěvku nějakého překlepu. Třeba večer něco pošlu a ráno tam nejdu chybu.
_es
Profil
panther:
Stejně, po 20 hodinách nikdo překlepy opravovat nebude
Ja si ich často aj po takom čase opravím.
panther
Profil
_es:
Ja si ich často aj po takom čase opravím.
aha, tak v tom případě ano.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0