Autor Zpráva
VandaGabi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Vytvářím SMS soutěže.

Dobrý den,
komunikujete i se službouMobilniplatby.cz?

Moderátor Chamurappi: Původní titulek: „Jak zpoplatnit internetový obsah pomocí SMS plateb?“.
HarkIV
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Vytvářím SMS soutěže.

Dobrý den,

ne skript k mobilniplatby nemám, pokud byste jej chtěl, prosím kontaktujte mne na emailu, icq nebo telefonu. Sem moc nechodím.

Děkuji
Mobilniplatby
Profil
Jednou z možností jak přijímat peníze za služby a zboží nebo získávat finanční podporu na provoz webu je platba pomocí SMS. V ČR se tyto speciální SMS pohybují v hodnotách 5 – 99 Kč. Tento platební systém lze využívat i bez živnostenského listu.

Transakce peněz probíhá od zákazníka k vám přes několik subjektů. Minimálně jsou to operátoři, kteří určili speciální čísla na které zákazník zasílá SMS. Dále se jedná o agregátora, který tel. čísla spravuje. Jelikož spolupracovat s agregátorem je finančně i technicky náročné, nabízí se možnost využít menší službu spolupracující s jedním z agregátorů.


Speciální čísla
Platební systém nabízí dvě formy zpoplatnění a to buď zaúčtováním odesílané SMS zákazníkem nebo zaúčtováním příchozí SMS. Cena SMS je zákazníkovi odečtena z kreditu nebo je zaúčtována k následujícímu vyúčtování služeb. SMS zpoplatněná při odesílání je určena k přímému zaplacení služby nebo zboží, například k získávání kreditu, registraci, hlasování apod. Zpoplatnění příchozí SMS je spíše vhodné k objednávce zasílání pravidelných informačních zpráv.


Výhody a nevýhody
Jakmile zákazník odešle SMS podle návodu, platba je ihned zaznamenána v uživatelském rozhraní služby, kterou se rozhodnete využívat. Na přijatou SMS pak zákazníkovi zasíláte odpovědní zprávu, například text potvrzující přijatou platbu nebo přístupový kód apod. Jedné z mnoha výhod platebních SMS je samotná zpráva, která umožňuje zasílat text do 160ti znaků. Pro zaznamenávání plateb na vašem serveru nebo generování různých odpovědí lze uživatelské rozhraní propojit se serverem pomocí jednoduchého skriptu.

Za nevýhodu platebních SMS můžeme považovat poměrně nízkou provizi z přijatých SMS, jelikož větší část si stále nechává operátor. Dále se pak jedná o zpožděné vyplácení provizí na bankovní účet, které probíhá cca měsíc a půl po ukončení měsíce. SMS platby jsou tak vhodné jen pro určitý druh služeb a zboží u kterého se očekává větší příjem plateb.

Využití: zpoplatnění VIP účtů, potvrzení registrace, platba za informace ( sportovní tipy, horoskopy,..), platba za hosting, topování inzerátů, získávání bonusů v online hrách apod.

Mobilníplatby.cz
ninja
Profil
Není lepší si zaplatit na tomto serveru regulérní reklamu?
MartinM_93
Profil
Na věku nezáleží? V obchodních podmínkách jsem nenalezl hranici věku. Děkuji za odpověď, protože systém kde věk není omezen hledám.
tiso
Profil
ninja: niekto zobral názov kategórie až moc doslovne - miesto otázky tu dal návod.
Kid
Profil *
MartinM_93:
18 let, platí to všude, hádejte proč?
Jestli jste hledal v OP Mobilních plateb, mají to hned na prvním řádku
Davex
Profil
Chybí otázka - asi spam, stejně jako ve třetím příspěvku Vytvářím SMS soutěže.

Moderátor Davex: Přesouvám k ledu z kategorie "Jak něco udělat".
Moderátor Chamurappi: Přesunul jsem související příspěvky sem.
Chamurappi
Profil
Pod stejnou IP jsem našel i jeden hodně starý spam. A hned vedle druhý.
Chamurappi
Profil
Nějak se mi to nechce řešit, ale furt to tu je u ledu… tak to nějak vyřešíme…
Jde o opakovaný spam, proto navrhuji ban IP adresy 81.0.223.9 a zařazení „mobilniplatby.cz“ mezi zakázaná slova.
Chamurappi
Profil
Tak co ten ban? Dáme, nedáme?
Davex
Profil
První spam [#1] je pro běžného čtenáře a bez dalších souvislostí obtížně rozpoznatelný, takže bych mu ho dal.
panther
Profil
Není to první přestupek (viz [#9]), jsem pro.

Moderátor Chamurappi: Budiž, IP zabanována, slovo přidáno mezi zakázaná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0