Autor Zpráva
Miloš
Profil
V rámci komfortu navrhuji následující změny v kódu fóra:

Přidat hover-efekt jednak odkazům, jednak tabulkovým řádkům.
Sám mám ve svém uživatelském stylopisu toto (vynechávám uživatelský !important):
a {padding: 1px;} 
a:hover {color: red; background-color: #ffffc0;} 
tr:hover td {background-color: white;}


Dále mi připadá nepřehledná libovolná šířka tabulky a velikost písma.
Řeším takto:
.posttext {font-size: 13pt; line-height: 1.3; max-width: 65em;}


U výpisu kódu bych se přimlouval za hezčí výchozí font než courier; sám mám nastavený hezký DejaVu Sans Mono.


Krom těchto triviálních úprav by mě potěšilo, kdyby onclick na řádcích tabulky v seznamu sekcí a příspěvků zafungoval stejně jako odkaz.

Byla by vůle tyto návrhy akceptovat a ochota je provést?
Str4wberry
Profil
Dále mi připadá nepřehledná libovolná šířka tabulky a velikost písma.

Tohle by mohla vyřešit chystaná změna menu viz Chamurappiho polotovar (vpravo nahoře), jestli se nám to někdy podaří nasadit.
DoubleThink
Profil *
Miloš:
Nevidím důvod pro červenou barvu odkazů a vůbec nějaké efekty při hoveru. Nechápu jaký komfort by to přineslo.

U výpisu kódu bych se přimlouval za hezčí výchozí font než courier
Courier New je klasika, používá ho většina programátorů. Osobně si myslím, že lidstvo zatím lepší font pro zdroják nevymyslelo.
Miloš
Profil
Jsou to jen návrhy a rozhodně netvrdím, že červená je pro hover to nejlepší.
Přesto si myslím, že je pohodlnější, když odkaz pod myší změní nejen kurzor, ale třeba i barvu barvu.
panther
Profil
Já osobně bych se přimouval za „by mě potěšilo, kdyby onclick na řádcích tabulky v seznamu sekcí a příspěvků zafungoval stejně jako odkaz“. Kolikrát se mi na cestách stane, že se nemůžu na odkaz trefit, zatímco řádek (nebo buňku, kam se název příspěvku vypisuje) trefím téměř pokaždé.

Nemuselo by to být ani nijak zvýrazněné, nemusel by se měnit ani kurzor, nic, jen kdyby tam byl přidaný onclick :-)
Str4wberry
Profil
Tak jsem si schválně ty styly zkusil.

1) Asi bych raději zůstal u neproporcionálního písma. Navíc ho někteří chtějí (volitelně) i v <textarea>. Také by nešlo tvořit tabulky. :–)
2) Zvětšené písmo mi přijde vyloženě jako pro slabozraké.
3) Hover celých buněk při čtení příspěvků mi přijde otravný.
4) Hover odkazům by se snad mohl přidat, ale asi ne takto výrazný.
5) To klikání celého řádku na výpisu fór je docela zajímavé, ale zase si člověk nemůže jen tak někam kliknout. Např. mám přes prohlížeč nějaké okno a chci se do něj (prohlížeče) zpátky přepnout, jenže při nalistování poslední diskuse nebude kam, aniž bych nenačetl nějaké vlákno.
6) Tím „a {padding: 1px;}“ si trochu kazíš vzhled některých odkazů.
Nox
Profil
DoubleThink:
Osobně si myslím, že lidstvo zatím lepší font pro zdroják nevymyslelo.
Consolas :) aspoň pro mě

Miloš:
Zkusil sem to v Opeře a moc to nefungovalo, možná je to mým výchozím nastavením... odkazy nečervenaly, písmo v příspěvcích bylo obrovské, max-width se taky nechytalo
ale hover background ano, hlavně ten bílý na úvodní obrazovce mi přijde dobrý
Str4wberry
Profil
A zkoušel jsi to jako uživatelský styl a s !important?
Nox
Profil
Site preferences > Display > My stylesheet... na important sem zapomněl, s tím to určitě pojede...ne že by to bylo zásadní jestli zrovna mě to jede, ale díky
Alphard
Profil
Také jsem zkusil. Líbí se mi tr:hover, ale ta bílá je moc výrazná (možná je to o zvyku).

Klikání na celý řádek se mi taky moc nezamlouvá. Spíš mi vadí, že se obtížně kliká na • nebo +2 apod. Tam jsou ty odkazy skutečně malé. Možná by stejnou funkci mohla mít celá buňka ve sloupci Odpovědi.
Miloš
Profil
Str4wberry:
1) Asi bych raději zůstal u neproporcionálního písma.
DejaVu Sans Mono je taky neproporcionální a je hezčí. Ne každý ho má (ti by dostali stávající Courier), ale možná by ostatní DejaVu Sans Mono potěšil:


6) Tím ‚a {padding: 1px;}‘ si trochu kazíš vzhled některých odkazů.
Myslel jsem to s ohledem na změnu pozadí při hover – nelíbí se mi, když je jiné pozadí nalepené na text.

Nox:
Zkusil sem to v Opeře a moc to nefungovalo
To byly návrhy pro místní stylopis. Sám ho mám o!importantovaný (viz obrázek výše).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
a je hezčí
Subjektivní. Připomíná mi Lucidu Console, akorát je trochu vyšší.

Ne každý ho má (ti by dostali stávající Courier)
Courier New je ale menší. Nechceme, aby <code> roztahoval řádky, nebo aby byl naopak nečitelně malý. Používat na <code> jiné písmo než na <pre> by bylo divné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0