Autor Zpráva
peta
Profil
Rikal jsem si tuhle, ze upravim jeden svuj prispevek.
Vyplnim jmeno, vyplnim heslo, dam enter a nic, nejsem prihlasen. Kdyz nejsem prihlasen, tak nemuzu delat upravy ve svych zpravach. A pritom na klasickem minibb tohle drive fungovalo.
Cili, jestli to spravne chapu, tak nejdriv musim pridat zpravu a az pak muzu tu jinou upravit.

Moderátor Str4wberry: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Jestli jsi chtěl dnes upravovat tenhle příspěvek, tak to ti nešlo, protože už od jeho napsání uběhlo 24 hodin. Píše se o tom v nápovědě, zkus si ji pročíst, třeba se tam dozvíš víc užitečných věcí.

Jestli je problém v něčem jiném, tak prosím o podrobnější popis.
Str4wberry
Profil
Ano, musíš se nejprve přihlásit, než můžeš upravovat své zprávy. Učiníš tak na hlavní straně. Přihlásit se na stránce tématu lze jen při vyplnění přihlašovacích údajů i odpovědi a odeslání. Uloží se zpráva a jsi dále přihlášen. Funguje to tady tak odjakživa.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Když už je téma na stole…

Funguje to tady tak odjakživa.
Odjakživa mi jako uživateli připadá divné, že se člověk může přihlašovat společně s posláním zprávy. Jsem sám?
Chápal bych to, kdyby třeba diskutér psal z nějakého nepříliš bezpečného místa, že by chtěl jen poslat jednu zprávu a pak už nic, tedy že by to bylo jen přihlášení na jedno použití. Ale jinak mi to připadá riskantní, protože když udělám překlep v heslu, můžu ztratit zprávu.

Už tak trochu počítám s tím, že přihlašování oddělíme. Hrr na mě! :-)
Str4wberry
Profil
Ale jinak mi to připadá riskantní, protože když udělám překlep v heslu, můžu ztratit zprávu.
Přesně tak, já když vidím v tématu, že nejsem přihlášen, tak se jdu rovnou přihlásit na hlavní stranu. Novější miniBB (na což možná pet reagoval) se umí odesláním prázdné zprávy s přihlašovacími údaji přihlásit.

Jinak už jsem to chtěl před nějakým časem trochu předělat, ale pak jsi přišel s polotovarem, takže ano, hrr na tě!
joe
Profil
Chamurappi:
Tak se přihlašuju pořád, přijde mi zbytečný a zdlouhavý někde nahoře přihlásit a teprve potom psát zprávu.

Ale jinak mi to připadá riskantní, protože když udělám překlep v heslu, můžu ztratit zprávu.
Mně ne, používám totiž chytrou Operu, u který když dám zpět, tak tam zpráva zůstane

Navíc takové přihlašování co je nahoře, je větší zátěží na server:

1. Zobrazení diskuse (HP)
2. Zobrazení konkrétní diskuse
3. Znovu zobrazení diskuse (HP) kvůli přihlášení v jiném tabu
4. Odeslání přihlášení -> znovu zobrazení diskuse
5. Refresh stránky s konkrétní diskusi, abych psal pod svým jménem (to možná není nutné)
6. Uložení zprávy

Oproti

1. Zobrazení diskuse (HP)
2. Zobrazení konkrétní diskuse
3. Vyplnění jména a hesla, přihlášení a uložení mé zprávy
_es
Profil
Chamurappi:
Odjakživa mi jako uživateli připadá divné, že se člověk může přihlašovat společně s posláním zprávy. Jsem sám?
Pre mňa to je zase užitočná vec.
Ak chcem diskusiu len čítať a nie som prihlásený, tak sa prihlasovať nepotrebujem.
A až pri čítaní diskusie môžem zistiť, že chcem na niečo reagovať.
A teda vlastne súhlasím s argumentmi joa.

Ale jinak mi to připadá riskantní, protože když udělám překlep v heslu, můžu ztratit zprávu.
V ktorých prehliadačoch toto nastáva? Tuším aj Firefox si pamätá vyplnené formuláre.

mimo témy: Str4wberry:
na což možná pet reagoval
To je skloňované podľa akého vzoru? Ja tú prezývku chápem ako Péťa bez diakritiky, alebo sa mýlim?
panther
Profil
_es:
alebo sa mýlim?
mýlíš se, pet jednou prohlásil, že se skloňuje „bez peta“ (tuším, že to byl druhý pád), od té doby je to jasné. Sám vlastník přezdívky tento šmodrchel rozsekl.
_es
Profil
panther:
No neviem, či okrem diakritiky nebudú u niekoho nejaké medzery aj v skloňovaní, síce som slovák, no ako častému čitateľovi českej literatúry mi to nejako nepasuje.
Možno to bude prezývka odvodená z 10¹⁵ :-)
Kajman_
Profil *
_es:
Skloňování podle vzoru pán je přání peta.
panther
Profil
_es:
či okrem diakritiky nebudú u niekoho nejaké medzery aj v skloňovaní
ano, jsou. Druhý pád to nebyl, to jsem si s něčím spletl (to byl asi jiný exot podobného ražení jinde), Kajman to téma našel.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
používám totiž chytrou Operu, u který když dám zpět, tak tam zpráva zůstane
Nechci přemýšlet nad tím, co zrovna užívám za prohlížeč, a jestli zrovna nastala jedna z těch situací, kdy si to správně zapamatuje.

Co když uděláš překlep nikoliv v hesle, ale ve jméně? Příspěvek se pošle, ale nebudeš mít možnost ho editovat. Nebo co když jen zapomeneš vyplnit přihlašovací údaje? (Asi nehrozí, vyskočí alert.)

3. Vyplnění jména a hesla, přihlášení a uložení mé zprávy
Kdybys byl neregistrovaný, může to vypadat takhle:
3. Vyplnění jména a odeslání zprávy.
4. Návrat na předchozí stránku, protože jméno už je obsazené.
5. Úprava jména a odeslání zprávy.
6. Opakovat kroky 4 až 6, dokud se nepodaří upravit jméno tak, aby bylo volné — při tom pořád dokola posíláš i celou zprávu.


Reaguji na _es:
až pri čítaní diskusie môžem zistiť, že chcem na niečo reagovať
Chci mít na všech stránkách stejné možnosti přihlášení/odhlášení bez nutnosti znovunačítání, ale oddělené od hlavního formuláře.

V ktorých prehliadačoch toto nastáva?
Pokud ho zavřu, tak nejspíš v libovolném.
Pokud ho nezavřu, může záležet na řadě faktorů (keš, neměnná adresa atd.), které nechci zkoumat.
_es
Profil
Chamurappi:
Chci mít na všech stránkách stejné možnosti přihlášení/odhlášení bez nutnosti znovunačítání, ale oddělené od hlavního formuláře.
Oddelené ako? Že keď budem chcieť takým spôsobom poslať príspevok, budem sa musieť premiestniť na inú časť stránky, zadať meno a heslo a čakať na nejaké ajaxové prihlásenie? Nestačilo by len k formuláru doplniť tlačítko prihlásiť, s funkčnosťou, ktorú mieniš spraviť, a trochu tie políčka od zvyšku formulára graficky odlíšiť? A pôvodnú funkčnosť - odoslanie príspevku s prihlásením, ponechať tak, ako je?
Str4wberry
Profil
Oddelené ako?

Předpokládám, že bude přihlašovací mechanismus naroubován na nové menu, které bude vždy na očích.
_es
Profil
Str4wberry:
Předpokládám, že bude přihlašovací mechanismus naroubován na nové menu, které bude vždy na očích.
Práve toho som sa obával. Myslím, že by šlo zaviesť funkčnosť novú aj pri zachovaní starej.
Str4wberry
Profil
No, nebylo by potom divné, že by byla na stránce dvě místa pro přihlášení?

Jinak ještě k: „Ak chcem diskusiu len čítať a nie som prihlásený, tak sa prihlasovať nepotrebujem.
Už jenom kvůli počtům nových příspěvků a čáře v poslední diskusi se vyplatí přihlášení, sám se na mobilu v podstatě přihlašuji jen kvůli tomu.

Přijde mi, že je to spíš otázka (ojedinělého) zvyku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0