Autor Zpráva
Joan
Profil
Nevím, jestli se má zobrazovat náhodně (možná se ptám moc často?) nebo je chyba někde u mě, ale násobně vícekrát tam možnost zatržítka vůbec nevidím. Přitom bych ho uvítala vždycky, protože přes email mi okažitě dojde oznámení na mobil. Mohu na tom ne-zobrazování něco změnit? Jedu na Win XP SP3/FF 3.6.10
Díky!

P.S.: Zrovna v tomto dotazu to zatržítko vidím, u minulého bohužel nebylo...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
S tím jsem se ještě nesetkal. Nevím, co by to mohlo způsobovat.
Týká se problém jen zobrazení, nebo to zaškrtávátko není ani ve zdrojovém kódu? (Stačí zobrazit zdroj a hledat „CheckSendMail“.)
panther
Profil
Joan:
případně zkus doplnit, jestli se tak děje u nějaké blíže specifikovatelné akci (některé sekce, editace příspěvku, ...), která by šla nasimulovat i jiným uživatelům.
Joan
Profil
Je to zajímavé, ale teď se mi zobrazuje checkbox, kdybych chtěla položit dotaz, kdekoli. Možná jsem měla zdůraznit, že to zatržení oznámení na email nevidívám pouze při pokládání nového dotazu. Potom už tento problém nikdy nemám. Přihlášená jsem pořád.
Před chvílí jsem po delší době vymazala cache Firefoxu - že by to s tím souviselo? Ale schválně si to teď budu hlídat.
Joan
Profil
Bum, tak už zase! V práci jsem si pustila portable FF 3.6.10 (ale na typu instalace to nezáleží), zkusmo jsem chtěla položit nové téma v "Jak něco udělat?" a zase si nemohu zatrhnout oznámení na email. A ve zdrojáku ani není (hledala jsem přes Ctrl+F). Místo toho jsem tam našla
<p id="spamprotirobotum">Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři: <input type="text" name="robot" value="" id="protirobotum"></p>
což se navenek neprojevuje, ale to s tím nejspíš nesouvisí. Nemůžu si zaškrtnout checkbox, ani kdybych chtěla odpovědět na náhodně vybrané téma.
Přikládám screen.
EDIT: Napadlo mě znova "zkusit" položit někde nový dotaz, zvolila jsme Javascript. A ejhle! Už tam předzatržený checkbox mám! Stejně jako v sekci "Jak něco udělat?". Je to opravdu jak podle loterie.
Joker
Profil
Joan:
Místo toho jsem tam našla
To je protispamová ochrana, měla by tam být vždycky a nemělo by to souviset s oznámením na e-mail.
Že není vidět je v pořádku, automaticky se „deaktivuje“ Javascriptem, aby moc neotravovala (tzn. uvidí ji jen lidi s vypnutým JS).

Ten checkbox by měl být o dva řádky výš.
Joan
Profil
Joker:
Ano, pokud mi checkbox naskočí, tak ho vidím i ve zdrojáku: pod komentářem a nad upozorněním o psaní s diakritikou. Předtím tam vážně nebyl. Nejjednodušší asi bude při jeho nezobrazení nepsat hned dotaz, ale podívat se např. na jiná témata a zase se vrátit. Pak už může být šance, že checkbox se mi zobrazí.
Ale stejně mi vrtá hlavou, že tam je jen někdy...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
Přikládám screen.
Z něj je patrné, že jsi nebyla přihlášená. Neregistrovaní tazatelé (ani odpovídající) si nemohou nechat posílat oznámení na e-mail, protože neznáme jejich e-mail.

Přihlašuješ se často až při psaní příspěvku? Mně připadá pohodlnější přihlásit se na úvodní stránce diskuse, abych třeba neztratil rozepsaný příspěvek kvůli překlepu v heslu apod. — dokonce se už chystáme zrušit možnost přihlašování zároveň při posílání příspěvku.
mylan
Profil
Checkbox "Oznámení na email" sa zobrazuje len prihláseným užívateľom. Podľa screenshotu si prihlásena nebola.

// tak neskoro :)
Joan
Profil
Chamurappi:
Já mám zatržené trvalé přihlášení. Když jsem dnes ráno v 9:30h odpovídala a přikládala screen, tak jsem se taky extra nepřihlašovala, tak jaktože se u příspěvku objevilo moje jméno? A při dalším pokusu o zaslání nového tématu už vše bylo v pořádku? Mezitím jsem nedělala vůbec nic, co by souviselo s přihlašováním.
Joan
Profil
mylan:
Máš pravdu, porovnala jsem zobrazení v případě, kdy tam checkbox mám = jsem tedy přihlášená. Toto mi nedošlo, moje chyba. Ale já už se ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy natvrdo nahoře přihlašovala, snad při instalaci Firefoxu? Takže zřejmě nestačí mít v políčkách u příspěvku předvypsané jméno a heslo, musím se ještě extra nahoře přihlásit. Dobře, budu si to hlídat a děkuji za trknutí :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joan:
Já mám zatržené trvalé přihlášení.
Takovou možnost tu nemáme :-)
Ale asi máš v prohlížeči zapnuté pamatování hesel.

tak jsem se taky extra nepřihlašovala, tak jaktože se u příspěvku objevilo moje jméno?
Protože jsi se přihlásila při odeslání příspěvku — prohlížeč ti zřejmě vyplnil kolonky jméno a heslo. Alespoň na screenshotu je máš vyplněné.
Joan
Profil
Chamurappi:
Jo, už chápu, to odeslání příspěvku s předvyplněnými přihlašovacími údaji mě potom bez mého zásahu přihlásilo. A mám opravdu zapnuté pamatování hesel, takže si mě pamatuje aspoň prohlížeč :)
Hlavně, že už vím, odkud vítr vane. Díky moc a hezký den :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0