Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Navrhuji mazat vlákna podle vzoru "Jak udělat tohle a tamto", pokud odpověď spočívá jen ve sdělení "To už se tu řešilo, hledej". Hledá-li někdo "tohle a tamto", vyjede spousta vláken, ve kterých se lze dočíst, že "tohle a tamto" se tu už nespočetněkrát řešilo, ale najít mezi nimi vlákno, které problém řeší, může být v té záplavě sdělení, že se to už řešilo, docela oříšek. Aktuální příklad: Vycentrování vzhledu
panther
Profil
Petr ZZZ:
co se mě týče, klidně by se podobná témata mohla mazat. Otázkou je, co by udělal tazatel, kdyby bylo jeho smazané. Založil by nové.

Konkrétně u tohohle tématu vyskočila docela pestrá směsice témat už v našeptávači u pole pro vložení názvu nového tématu. Proč tuto nabídku Nookyn ignoroval, netuším. Tedy tuším, lenost.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Možná to nemazat hned, ale až za pár dní. Co se týče centrování stránky, tak jsem to chtěl navrhnout do Dobrých rad, a ono už to tam je.
Str4wberry
Profil
Ano, chce to, aby tam byl nějaký odkaz na související vlákno – pak je to pozitivní, protože většina věcí se dá hledat pod různými názvy. Ale pokud je v tématu jen „hledej“ – tak je vhodné mazání.
panther
Profil
Str4wberry:
Ano, chce to, aby tam byl nějaký odkaz na související vlákno
souvisejících vláken vyskočilo hafo při zakládání tématu. Navíc konkrétně v tomto případě by jako dotaz vyhledávači byl použitelný titulek vlákna (tazatel věděl, co má hledat, jak se tomu říká, jen to neudělal).
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Konkrétně u tohohle tématu vyskočila docela pestrá směsice témat už v našeptávači u pole pro vložení názvu nového tématu
Maličký problém je v tom, že všechny zdejší odkazy mají rel="nofollow", takže se v Googlu nevyprofiluje žádné hlavní vlákno, u kterého by bylo jisté, že se skutečně věnuje tomu, co je v té stokrát opakované otázce. Z té pestré směsice osmi vláken, co v tomto případě vyskočila, je nápomocné nejspíš jen jedno. (I když to by mělo stačit.)

V sandboxu už interní odkazy rel="nofollow" nemají. Také nejspíš pomůže jedna z plánovaných úprav jádra.


Reaguji na Petra ZZZ:
V tomto případě by mohl pomoct nějaký automatický odpovídač, o kterém už jsem se zmiňoval, že je v plánu.
panther
Profil
Chamurappi:
V tomto případě by mohl pomoct nějaký automatický odpovídač
to se mi zase moc nelíbí. Jednou dáš tazateli odkaz na centrování, podruhé na parse error v PHP, potřetí na Headers already sent. A pak už tuplem dotyčný nebude mít snahu hledat. Bude totiž vědět, že vše najdeme za něj a on si to jen přečte.

Mojí reakcí na blbou otázku jsem chtěl vyvolat v autorovi trochu vlastní snahy. Smazání by mohlo mít stejný efekt, třeba by dotyčný pochopil, že je něco špatně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0