« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
       Úpravy diskuse: 200820092010–20112012–2015


Nedávno jsem uvažoval, že by statistika mohla být informačně bohatší, protože z ní nejde vysledovat aktuální dění — část lidí v té první stovce už sem hodně dlouho nepíše. Krom kompletního žebříčku by tam mohl být i třeba stav za poslední rok, nebo tak něco…
tiso
Profil
Nápad: čo takto povoliť mazanie príspevkov aj niekomu inému ako moderátorom?
Funkčnosť: napíšem príspevok v nejakom špeciálnom formáte (rozšírenie mmm): <mmm> <kotva príspevku>[,<kotva príspevku, …] <dôvod>
a na základe toho sa zneviditeľní pre ostatných (spolu so svojím mmm príspevkom), budú ho vidieť moderátori, a buď ho vyhodia alebo povolia naspäť.
Malo by sa to používať fakt iba na nevhodné príspevky, ktoré treba rovno zmazať. Tie v zlej kategórii a podobne by sa označovali ako doteraz.
Viď. Nette vs. CodeIgniter ? (príspevok s nadávkou, flame)
Joker
Profil
tiso:
To by možná rovnou byl jednodušší odkaz „Nahlásit příspěvek“ u příspěvku.
tiso
Profil
Joker: to je to isté. Teraz pozerám, že tu nie je ochrana voči CSRF (možno je skrytá), takže obe možnosti by potrebovali zabezpečiť.
btw. už by sa mohlo založiť vlákno pre ďalšie nápady.
Str4wberry
Profil
Řekl bych, že tu není takový problém tak často, aby bylo potřeba řešení zmíněného typu. To spíš, ať z tebe udělá Chamurappi moderátora. :–)
tiso
Profil
Str4wberry: nechcem byť moderátor. To by som tu toho príliš veľa mazal a to by sa autorom zmazaných príspevkov nemuselo páčiť. Teraz si len zanadávam, alebo začnem písať odpoveď a potom ju zmažem a podobne. Byť moderátor len kvôli tomu, že by som chcel mazať nadávky a zároveň mohol robiť všetky tie ostatné moderátorské veci… Nie fakt ďakujem, ale toto nechcem.[#1] Chamurappi: to je opäť otázka jedného where, prípadne Ctrl+C a Ctrl+V nejakého PHP.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Panuje tu určitá přirozená hierarchie důvěry, kterou nikdo nijak jasně nespecifikoval a která by možná šla programově vyjádřit a zautomatizovat. Dáme k příspěvkům tlačítka líbí/nelíbí, hodnoty si zapamatujeme, propočítáme přínos jednotlivých lidí (à la pagerank) v jednotlivých kategorií a vyjde nám možná něco zajímavého a použitelného.
Můžeme pak přidat do pravomocné propasti mezi členy a moderátory mezičlánek (říkejme mu třeba padawan), který by směl třeba jen přesouvat vlákna mezi kategoriemi či příspěvky do kontejneru.


Reaguji na tisa:
to je opäť otázka jedného where
Vím. Chtěl jsem myšlenku na zlepšení statistiky původně víc rozvinout, protože teď je to opravdu v podstatě jen jeden žebříček.
Šlo by třeba generovat grafy zájmu o jednotlivé kategorie a jiné zajímavé věci, kvůli kterým občas lezeme přímo do databáze.
Str4wberry
Profil
Jasně, je to hezké řešení, ale já právě nevím, jestli to kvůli těm pár případům má vůbec cenu.
tiso
Profil
Chamurappi: a tie grafy by boli určené pre koho?
Marek88
Profil
Podle mě by bylo dobré udělat něco podobného, jako jsou upozornění na facebooku. Na úvodní stránce by kromě výpisu kategorií a posledních příspěvků byli ještě "upozronění". Tam by se vypisovaly pouze témata, do kterých by člověk přispíval nebo u nich dal anonymní "sledovat vlákno" nebo třeba veřejné "líbí se mi".
Keeehi
Profil
Marek88:
V sandboxu (vývojová verze) už něco takového funguje. Vlákna, která vznikla, nebo do kterých se přispělo od poslední návštěvy výpisu, jsou ve výpisu od ostatních oddělena čárou. Pokud jsi se do vlákna podíval, tak se zobrazí i počet nových příspěvků.
Jak to vypadá se můžeš podívat třeba tady.
Kajman_
Profil *
Dáme k příspěvkům tlačítka líbí/nelíbí
To by bylo asi optimální. Uživatelům to udělat co nejjednodušší.

Ty případné další příznaky (asi jen k celému vláknu), že je to zajímavé vlákno, nebo nastavení mezi začátečníkem a pokročilým by možná stíhali nastavit moderátoři a padawani. Příznak vyřešenosti by navíc mohl nastavit i zakladatel vlákna.
tiso
Profil
Zasa ma Alphard predbehol s príspevkom, tak mi pri tej príležitosti napadla jedna super (ale ťažko realizovateľná) vec: upozornenie, že na vlákno už niekto odpovedá. Prípadne i so zoznamom ľudí, ktorý práve píšu. Takto by som zbytočne nepísal niečo, čo už píše niekto druhý.
Keeehi
Profil
tiso:
Nestačí ti upozornění na nový příspěvek?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
To by bylo asi optimální.
Nebo hodnotit jednou až pěti hvězdičkami, to by také mohlo být uživatelsky snadné.
Zajímavost celého vlákna by možná šla odvozovat z toho, kdo ho má zařazené mezi oblíbenými/sledovanými.


Reaguji na tisa:
Něco podobného jsme vyrobili loni v květnu, funguje to už dávno i v ostré verzi — v dolním drobečkovém pruhu se vpravo ukazují jména autorů nových příspěvků. Pokud je rozepsaný příspěvek, kontrola se provádí v určitém časovém intervalu závislém na denní době a na času od poslání posledního příspěvku a také při zobrazení náhledu. Není to dokonalé, ale nic lepšího asi nevymyslíme. Můžu hnout s těmi intervaly, ale současné nastavení mi připadá dostatečné. (Akorát je to možná málo výrazné, pokud sis toho nevšiml.)

Aby server vedl i evidenci těch, kdo teprve příspěvky píšou, to mi připadá jako zbytečný luxus. Navíc by se pak tobě mohlo ukázat, že píše Alphard, Alphardovi by se zase ukázalo, že píšeš ty, a nikdo by nic neposlal :-) … duplicita je lepší a v takhle krátkém sledu neškodná.
Str4wberry
Profil
Možná by se ta kontrola mohla provést před odesláním a v případě nových příspěvků upozornit uživatele a odeslání pozastavit. Ale mám pocit, že už jsem o tom jednou psal a nějak se ti to nelíbilo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
nějak se ti to nelíbilo
Ano. To, že přispěl někdo jiný, není dle mého názoru dostatečný důvod k přerušení odesílání.
(Krom toho je současný PHP skript schopný na konci stránky tvrdit, že vlákno pokračuje na další straně, přestože to není pravda. Kdybych kvůli tomu měl zablokovat odeslání, nikdo by nemohl poslat 31. příspěvek :-))
Str4wberry
Profil
To, že přispěl někdo jiný, není dle mého názoru dostatečný důvod k přerušení odesílání.
To je otázka, mně přijde, že snad kromě názorů na stránku, kde bývá vhodné nečíst předhodnotitele, je upozornění žádoucí.

Krom toho je současný PHP skript schopný na konci stránky tvrdit, že vlákno pokračuje na další straně, přestože to není pravda.
Ano, nějak jsme se špatně dohodli na tom, co komu má kdo předávat. :–) Chtělo by to opravit.

Nebo hodnotit jednou až pěti hvězdičkami
Myslím, že to „+“ a „−“ by stačilo.
panther
Profil
Str4wberry:
Myslím, že to ‚+‘ a ‚−‘ by stačilo.
já osobně si myslím, že by stačilo jen jedno tlačítko/odkaz pro „+“. Nemyslím si, že by mělo smysl i záporné hodnocení.
tiso
Profil
Keeehi: nestačí, viď:
Chamurappi: všimol, ale keďže píšem pomerne stručné príspevky tak mi to moc nepomôže, kontrolu skrátka nestihnem.
panther
Profil
tiso:
keďže píšem pomerne stručné príspevky tak mi to moc nepomôže, kontrolu skrátka nestihnem.
můžeš před odesláním obnovit stránku pomocí F5, nové příspěvky přibudou. Občas to používám, pokud mám delší dobu otevřených více tabů a pročítám je postupně.
Alphard
Profil
panther:
můžeš před odesláním obnovit stránku pomocí F5
Lze použít R, obsah textarea se zachová, jen je třeba ji zneaktivnit (třeba tabem).
tiso
Profil
panther, Alphard: vďaka za tieto náhražky, ale mne ide o to, aby som vedel či už niekto začal písať odpoveď, v dobe keď začnem písať odpoveď ja.
Kajman_
Profil *
panther:
Nemyslím si, že by mělo smysl i záporné hodnocení.

Některé příspěvky mohou přinést více škody než užitku. I pro výpočetní mechanismus předávání důvěry může být přínosné záporné ohodnocení.

Chamurappi:
Nebo hodnotit jednou až pěti hvězdičkami
Jo, to je pro uživatele skoro to samé. Občas se tvrdí, že lidé často dávají krajní hodnoty, tak snad tam budou i nějaké střední hvězdičky.

Zajímavost celého vlákna by možná šla odvozovat z toho, kdo ho má zařazené mezi oblíbenými/sledovanými.
Možná to nemusí být přesně ono. Když bude nějaký flame zajímavý pro úzký okruh důvěřivých lidí, tak se vlákno může cpát na výsluní i když to obecně zajímavé vlákno není ani trošku.
panther
Profil
Kajman:
I pro výpočetní mechanismus předávání důvěry může být přínosné záporné ohodnocení.
pravda. Pak je otázkou, jak ten hodnotící rank počítat. Jeden záporný bod pokrátit proti jednomu kladnému?
tiso
Profil
panther: chcelo by tam pridať nejakú váhu, mala by vychádzať z ranku a počtu dní od registrácie alebo počtu príspevkov hodnotiaceho užívateľa, prehnať to nejakou logaritmickou funkciou, pridať váhu moderátorom a podobne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na tisa:
Váha hodnocení bude dána rankem hodnotícího.
Hodnotící nebude vědět, jaký má rank v jaké kategorii.
Moderátoři budou mít konstantní rank (alespoň v kategoriích, kvůli kterým se stali moderátory), neznámí členové nulový.
Počet příspěvků by neměl hrát roli (viz peta nebo třeba Měsíček).


Reaguji na Kajmana:
Když bude nějaký flame zajímavý pro úzký okruh důvěřivých lidí, tak se vlákno může cpát na výsluní i když …
Říkejme jim raději důvěryhodní než důvěřiví, to má trochu jiný význam :-)
Tak použijeme jen ta oblíbená vlákna, nikoliv sledovaná, a pokud bude hodnocení příspěvků v kandidátovi na zajímavé vlákno vysoké, ale zároveň rozporuplné (když tytéž příspěvky dostanou hodně pětek i jedniček či plusů i mínusů), vlákno zajímavé nebude. To už se nějak poladí. Prioritou je dodělat současný sandbox (sledování a oblíbení vlákna by mělo být v letošním balíku), pak ty uživatelské ranky a hodnocení příspěvků (to bychom měli konkrétně prodebatovat tady)… a pak se teprve uvidí, co s tím půjde dělat za psí kusy.

Máš přístup na FTP sandboxu? Souhlasím s tím, abys ho měl (stejně už máš přístup do databáze).
Joker
Profil
tiso:
upozornenie, že na vlákno už niekto odpovedá. Prípadne i so zoznamom ľudí, ktorý práve píšu. Takto by som zbytočne nepísal niečo, čo už píše niekto druhý.
Neposlat příspěvek protože píše i někdo jiný mi přijde divné (hlavně protože těžko říct co vlastně píše).
By to dopadlo přesně jak píše Chamurappi, několik přispívajících začne psát odpověď, všichni uvidí že už píše někdo jiný a nikdo to neodešle.
Navíc třeba mně se občas stane, že mám něco rozepsaného a potřebuji dělat něco jiného, tak se přepnu jinam. Pak na to někdy zapomenu, takže mám rozepsaný příspěvek klidně desítky minut nebo i hodiny. S tímhle bych celou tu dobu znejisťoval další přispívající.

Na druhou stranu by tohle bylo užitečné u editace příspěvku, protože se čas od času stává, že kolidují zásahy dvou moderátorů do příspěvku.

Chamurappi:
Počet příspěvků by neměl hrát roli
Hodnocení podle počtu příspěvků má hlavně tu nevýhodu, že motivuje lidi k posílání kdejaké kraviny, hlavně aby měli hodně příspěvků.
tiso
Profil
Joker: „By to dopadlo…
Bolo mi od začiatku jasné, že to je utopická predstava.

Chamurappi, Joker: „Hodnocení podle počtu
Váha by sa dala za zmazané príspevky a moderátorké poznámky (prehrešky voči pravidlám) znižovať, 1 zmazaný (okrem oprávnených m m m) = 10 napísaných a podobne. Ten počet som písal ako alternatívu (… alebo …), aby váha toľko nelietala (niekomu sa nepáči jedna odpoveď, tak rozdá 10 mínusiek a razom je človek nedôveryhodný).
panther
Profil
tiso:
niekomu sa nepáči jedna odpoveď, tak rozdá 10 mínusiek a razom je človek nedôveryhodný
tohle by se taky teoreticky dalo omezovat - hodnotitelé s nejnižším rankem by mohli mít omezený počet hlasů, s přibývající reputací by jim počet hlasů, které by mohli v určitém časovém úseku použít (v řádu hodin, dnů, …), narůstal.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0