« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
nemeja
Profil
Když píši příspěvek a zobrazí se mi, že mě někdo předběhl, tak by bylo dle mě dobré, aby v případě kliknutí na Ukázat náhled se dotáhly i ty nové příspěvky - ano můžu dát refresh, bohužel si nějak pořád nemůžu zvyknout na to, že se mi obsah textarey neztratí a proto se bojím refreshe, druhá věc, proč by se mi více libilo dotažení při náhledu je možnost, že by nový příspěvek přeskočil na další stránku. Osobně bych nechal nový příspěvek při odeslání náhledu vložit za stávající i v případě, že by již měl být na další stránce.

Chamurappi:
Líbilo by se mi rozdělení - Mé příspěvky = všechny příspěvky kam jsem přispěl, Sledované = pouze ty, co si zvolím, to že někam něco napíšu neznamená, že mě to bude zajímat dál
Amunak
Profil
nemeja:
Nepoužívej refresh, ale mimo textareu jen stiskni r. Diskuze se pak bezpečně načte. A když ne, tak víš, že se něco rozbilo, ale o obsah textarey nepřijdeš.
nemeja
Profil
Amunak:
jen stiskni r
Super :-) to mě nenapadlo, dík
Str4wberry
Profil
Myslím, že načtení celých příspěvků do vlákna v případě „Došlo ke změně“ je v přípravě.
Chamurappi
Profil
V databázi jsem si všiml u uživatelů sloupečků na pohlaví, rok narození a telefonní číslo. Bylo by pěkné, kdyby šly tyto vlastnosti i editovat v profilu.
Také je tam vyhrazeno místo pro IP adresy použité při registraci, což se také nevyužívá.


Reaguji na nemeju:
to že někam něco napíšu neznamená, že mě to bude zajímat dál
Myslím, že většinu lidí to zajímá. S pomocí Kajmana jsem se namátkově mrknul do DB: v 81 % z vláken, do nichž jsi přispěl, jsi četl i poslední příspěvek (v části z nich je tvůj, to jsem nefiltroval). U jenikakozaka to vychází na 90 %, u Kajmana, Str4wberryho, Fisira a mě je ten poměr mezi 98 a 100 %. Yuhů se vrací jen k 61 %, což je pořád víc jak půlka.

Nikdo tě nenutí Sledovaná vlákna opravdu sledovat. Pokud tě nezajímá vývoj ve vláknech s tvojí odpovědí, proč by se ti líbilo mít také Mé příspěvky? Podle mě by i tvůj případ stoprocentně pokryla dvojice seznamů — jeden pro sledované, druhý pro oblíbené.

aby v případě kliknutí na Ukázat náhled se dotáhly i ty nové příspěvky
Když na nějakém fóru kliknu na Náhled a místo na svůj příspěvek pak koukám na nějaký cizí… moje první myšlenka je, že mi ten můj příspěvek někam zmizel a už se s ním nikdy neshledám. Je to podobný šok, jako při nečekaném předběhnutí, akorát tady mu můžeme předejít.

ano můžu dát refresh
Můžeš si otevřít totéž vlákno do nového tabu.

Super :-) to mě nenapadlo
Kliknout na ten odkaz v upozornění na změnu ti také přijde nebezpečné? Funguje stejně jako R.
Popravdě řečeno nevím, jak to vypadá, mně už půl roku vyskakuje alert kvůli JS chybě způsobené rozvrtáním náhledů v mé lokální verzi djpw.js.


Reaguji na Amunaka:
Diskuze se pak bezpečně načte. A když ne, tak víš, že se něco rozbilo
V tuto chvíli dělá R skoro obyčejné znovunačtení a to, že funguje, nevypovídá nic o stavu localStorage. Kdyby celý JS nefungoval, neukázalo by se nemejovi ani upozornění na změny.


Reaguji na Str4wberryho:
Zatím není. Rozhodně bych je nenačítal úplně samovolně, bez toho, aby uživatel provedl nějakou akci.
nemeja
Profil
Chamurappi:
moje první myšlenka je, že mi ten můj příspěvek někam zmizel
Může se po načtení poskočit zpátky k mému náhledu.

Kliknout na ten odkaz v upozornění na změnu ti také přijde nebezpečné?
Zde ne, ale díky jiným webům jsem si zřejmě vybudoval návyk nerefreshovat stránku když píšu, protože mi několikrát již stalo, že jsem o příspěvek přišel.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Můžeš si otevřít totéž vlákno do nového tabu.
Pokud stávající vlákno je dlouho otevřené, může se při otevření nové záložky uložená hodnota smazat.
- Mám otevřené vlákno s rozepsaným příspěvkem a v nové záložce zobrazím předchozí stránku vlákna. Při troše nepozornosti si nevšimnu, že v textarea není aktivní nebo že v ní není načtený obsah (protože formulář zůstává dole na stránce - fixní pozici získá až poté, co na něj kliknu), a pokusím se použít citaci. Původní text příspěvku se nenávratně nahradí citací.
Amunak
Profil
Chamurappi:
V tuto chvíli dělá R skoro obyčejné znovunačtení a to, že funguje, nevypovídá nic o stavu localStorage. Kdyby celý JS nefungoval, neukázalo by se nemejovi ani upozornění na změny.
Zajímavé. V tom případě mám návrh na vylepšení: diskuze si při načtení (nebo pokusu o opuštění stránky) zjistí funkčnost localStorage, a když nefunguje, upozorní uživatele na to, že může o data přijít. Tedy ne, že by k něčemu takovému asi moc často docházelo.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho
Tuším, že Kajman připravil vylepšený skript pro náhled, který vrací plný obsah nových příspěvků. Ne jen jména autorů jako teď.

Reakce na jenikkozaka:
Pokud stávající vlákno je dlouho otevřené, může se při otevření nové záložky uložená hodnota smazat.
Vážně? Mě zatím ukládání nikdy nevypeklo a synchronisace mi fungovala bezchybně. Když si otevřu jinou stránku a mám rozepsaný příspěvek, zobrazí se mi na té nové stránce. A když tam něco odcituji a vrátím se zpátky, mám v políčku i úpravy ze stránky předchozí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Omlouvám se za každé ztracené slovo.
Teď jsem si zkusil, že pokud si stejné vlákno rozkliknu do dvou tabů, do jednoho začnu psát, pak se přepnu do druhého (kde je <textarea> úplně prázdná, záloha z prvního tabu se obnovuje až při onfocus) a tam dám citaci, předchozí text opravdu ztratím. To je chyba. Díky za upozornění, zkusím to opravit, i když je mi jasné, že naučenou nedůvěru k meziokenní údržbě zálohy těžko překonám.


Reaguji na Amunaka:
Tedy ne, že by k něčemu takovému asi moc často docházelo.
Dochází k tomu bohužel častěji, než se zdá — stačí třeba mít v Mozille vypnuté cookies.


Reaguji na Str4wberryho:
Mě zatím ukládání nikdy nevypeklo a synchronisace mi fungovala bezchybně.
To rád slyším. Ale mně už také jednou synchronizace (možná) zlikvidovala text, tak jí také moc nevěřím :-)
Vždy se snažím rozepsaný text upravovat jen v jednom tabu, abych na synchronizaci nemusel spoléhat. Možná by se mi i líbilo, kdyby mi diskuse aktivně zabránila upravovat stejný příspěvek ve více tabech najednou. Mohl bych na to udělat nějaký přepínač.



Brouzdám-li diskusí na mobilu, uvědomil jsem si, že mi v seznamech docela chybí informace, jestli již ve vláknu jsou nějaké odpovědi. Konkrétní počet mě nezajímá, ale rád bych věděl, jestli když je „poslední přispívající“ autor (tzn. šedě podtržený), jestli je ve vláknu samotná otázka, nebo už jeho reakce na nějakou odpověď. Nechtěl by prosím někdo dodělat znázorňování stavů? Mělo by to být snadné, stačí vygenerovat hrstku tříd na obal (tzn. vybrat si z <a class="ico empty locked sticky attractive bearded"> apod., přičemž ico tam bude vždy), o styly a další úpravy HTML se už postarám. Dodělal bych pak i přidání třídy+symbolu pro indikaci „tady máš něco rozepsáno“.
Amunak
Profil
Chamurappi:
Dochází k tomu bohužel častěji, než se zdá — stačí třeba mít v Mozille vypnuté cookies.
Tím větší důvod k zabudování takové ochrany. Ale zase na druhou stranu když někdo zakazuje cookies, asi je smířený s tím, že mu většina stránek bude fungovat jen napůl, pokud vůbec, a s nějakými pokročilými možnostmi ukládání (čehokoliv) nemusí počítat.
Kajman
Profil
Str4wberry:
který vrací plný obsah nových příspěvků. Ne jen jména autorů jako teď

Vrací také jen jména bez obsahu. Myslel jsem, že Chamurappi jen potřebuje to stejné, ale v json formátu. U nových a editovaných se ten obsah může vracet. Navíc tam je jen seznam smazaných a přesunutých příspěvků. Stačí říct, jak to má fungovat. Zatím jen vím, jak se skript má jmenovat, ale co má dělat, to netuším ;-)

Chamurappi:
Nechtěl by prosím někdo dodělat znázorňování stavů?

Přidáno. Nastavil jsem tam zatím pevné limity bez výpočtů průměrů.

fousaté vlákno = během posledních 14 dní bylo obnoveno vlákno, do kterého nikdo už půl roku nepsal
přitažlivé vlákno = účastní se alespoň 7 různých autorů (dnes 8,43% vláken)

Nadměrně dlouhé texty testovat nebudu, to mi přijde zbytečně náročné. A fousatost nekontroluji ve výpisech, kde není poslední přispívající.

Kdybys raději opravil nedělitelnou mezeru v pre místo takovýchto zbytečností :-)
Amunak
Profil
Nějak nevím, kam to napsat, ale diskuze mi teď přijde trochu rozbitá. Ve všech kategoriích vidím jen tohle:



(sandbox)


...a protože lezu na témata převážně přes „poslední diskuzi“, tak ani nevím, kdy se to rozbilo.
Kajman
Profil
Amunak:
Díky, opraveno.
lionel messi
Profil
Neviem, kam mám napísať námet na jedno maličké zlepšenie, pretože mi príde zbytočné kvôli takej maličkosti zadávať novú tému, ale včera a dnes som si všimol nasledujúcu vec: Defaultne sú všetky výpisy kódov riešené patkovým písmom, užívateľ má možnosť prehodiť si ho na bezpatkové. Lenže pri ďalšom prihlásení sú všetky kódy opäť vypísané serifom a znovu musím odškrtnúť políčko Patkové písmo. Rozhodne ma to ani neotravuje, nezdržuje, ani nespôsobuje závažné ťažkosti, ale privítal by som ako príjemnú vymoženosť, keby si diskusia pamätala, aké písmo preferujem vo výpise kódu (pretože u mňa je to zrovna bezpatkové :-)). Ak je takáto záležitosť neefektívna/programátorsky náročná (čo zrejme v porovnaní s tým, čo iné treba riešiť, je), pokojne moje malé zamyslenie ignorujte, ale zdá sa mi to ako užitočná drobnosť. Vďaka za každú reakciu.
Str4wberry
Profil
Toto nastavení by se mělo ukládat na straně klienta do localStorage. Neděje se tak?

O možnost uložit tato nastavení do profilu, aby se mohly projevit i na jiném zařízení, jsme už uvažovali.
Fisir
Profil
Prosím vás, ono se nějak změnilo automatické přidávání vláken do sledovaných po přispění, nebo už je odsledovávám nevědomky?
Kajman
Profil
Fisir:
Automatické přidávání tuším funguje jen v sandboxu. Nepřidal jsi příspěvěk přes ostrou verzi?
jenikkozak
Profil
Bylo by dobré, kdyby se při obnovení výpisu Nejnovější diskuse na úvodní stránce aktualizoval i ukazatel přivolávačů moderátorů.
Trejpa
Profil
Ikonka „U ledu“ v seznamu kategorií na hlavní stránce v sandboxu je vůči odkazu odskočená nahoru, zasloužila by si být na řádku s textem.
Fisir
Profil
Reaguji na Kajmana:
Aha, tak už se z toho stal reflex, do sledovaných se to opravdu stále přidává samo.

Mimochodem, napadlo mě, že by se po klepnutí na Poslat zprávu mohla nějak indikovat činnost. Na mobilu si často nejsem jistý, jestli jsem se strefil, když se třeba na vytížené WiFině ve vlaku nic neděje a nevím, jestli by se příspěvek neposlal dvakrát.
Trejpa
Profil
Nefunguje označování částí příspěvků kurzorem v příspěvcích, pokud má daná věta tři a více přirozených řádků (bez <br>). Označuje se sice od svislé pozice kurzoru, ale označení začne vždy na prvním řádku daného odstavce.

Dělá to pouze Firefox se zapnutým JavaScriptem u příspěvků v sandboxu. Nejsem v tom sám. Tipuji to na kolizi se skriptem, co zobrazuje černou nápovědu po klepnutí do textu.
lionel messi
Profil
Reagujem na Trejpu, Trejpa:
Nejsem v tom sám.
Môžem potvrdiť, aj mne sa to stáva v SB už dlhší čas.
Taurus
Profil
Trejpa:
Tipuji to na kolizi se skriptem, co zobrazuje černou nápovědu

Taky mě to napadlo, pardon, že jsem to nenapsal rovnou sem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu, lionela messiho a Taura:
Pokud při stisku tlačítka zmáčknete Z, černá nápověda zmizí. Zmizí spolu s ní i popisovaný problém?
Taurus
Profil
Problém bohužel nezmizí.
Trejpa
Profil
Nezmizí. Další jevy:
- obsahuje-li první řádek formátování ([pre]), vybere se text až za ním,
- trefím-li se do jednopixelové meziřádkové mezery nad textem (kurzor se z výběru změní na šipku), označování funguje.
Amunak
Profil
Trejpa:
Můžu potvrdit. To chování bylo tak nekonzistentní, že jsem ho nebyl schopný zopakovat. A musím říct, že mně to děsně irituje.
Fisir
Profil
V Nejnovější diskusi jsem objevil vlákno Nejčastější potíže s PHP (FAQ) a u něj tradičně číslo s počtem nepřečtených příspěvků (tentokrát dva). Tak jsem jej proklikl, ale ať obnovuju ono vlákno nebo hlavní stránku, +2 nechce od řádku vlákna zmizet. Co to?
Marschmallow
Profil
Fisir:
Taktéž se mi to teď stalo. Pochopil jsem to jako dva nové odstavce (body). Chápu to správně?


Mám jeden návrh:
Docela bych na mobilu uvítal v Posledních tématech počet příspěvků v daném vlákně. V ostré verzi to tak je, ale v Sandboxu ne.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0