« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Další úpravy, které se nevejdou do prvního příspěvku z předchozí strany:

# (K4.27)

Snadné zobrazení zprávy pro všechny návštěvníky na viditelném místě. Stačí přispět nebo editovat poslední příspěvek na nástěnce. Zpráva se zobrazuje pouze pokud je delší než 10 znaků.

# (K4.28)

Moderátorům se zobrazuje počet příspěvků s „mmm“ přímo v menu.

# (K4.29)

Umožnit moderátorům označkovat podezřelá individua komentářem k IP adrese nebo jménu.

# (K4.30)

Odlišný styl pravidel a FAQ od běžných témat.
Nastavení v bb_specials.php.

# (K4.31)

Možnost smazat i první příspěvek tématu.
O zakladateli a posledním přispívajícím rozhoduje čas. Nelze smazat poslední příspěvek vlákna. Stav mazání je dostupný v JSONu.

# (K4.32)

Na stránce profilu se zobrazují u výpisů posledních témat a příspěvků jejich časy.

# (K4.33)

Upraven lehce styl formuláře pro registraci a úpravu uživatelských nastavení.

# (K4.34)

Profil mají nyní i neregistrovaní.
Stránka userinfo nyní umí zobrazit přehled i podle zadaného jména místo ID. A bere v úvahu jen příspěvky odeslané z neregistrovaného účtu.

# (K4.35)

Neregistrovaní nyní mají „Moje poslední příspěvky“ podle jména v cookie.

# (K4.36)

Upraven styl stránkování. (Na stránce kategorie se nyní lze dostat na všechny stránky.)

# (K4.37)

V e-mailu se zapomenutým heslem se odesílá i jméno a odkaz na profil zapomenutého uživatele.

# (K4.38)

Pokud se uživatel chce přihlásit nezaregistrovanou (třeba zkomolenou) přezdívkou a zadá heslo, je na to upozorněn.

# (K4.39)

Možnost si přidat uživatelské HTML/CSS/JS, které se vloží na konci všech stránek.

# (K4.40)

Přihlášeným uživatelům se na stránce profilu objevují poslední témata, kde přispěli do tématu spolu s daným uživatelem.


Ve výpisech kategorií se nevyznačuje shoda autora posledního příspěvku se zakladatelem vlákna (třída poster na <tr>, šedivý indikační proužek vedle jména).
Už by snad mělo.

Symboly u malých ikonek stavu by title mít mohly, zejména u těch nových vyznačovaných stavů to bude dobrý nápad.
Už od Vánoc by tam title měly být, v nějakém prohlížeči se neukazují?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Pardon, nevšiml jsem si.

Možná by bylo zajímavé, kdyby se mohly ukazovat dva stavy naráz — jedna malá ikonka by vyznačovala možnosti interakce (tedy zamčení, nebo třeba vyžadování registrace), druhá by popisovala čtenářsky zajímavé stavy (všechny ostatní, respektive pouze ten nejvýznamnější z nich). Ta vyjadřující možnosti interakce by se mohla ukazovat i v drobečkové navigaci nalistovaného vlákna, buď také přilepená na ikonku kategorie, nebo v nějaké větší variantě — už jsme o tom kdysi uvažovali.
Petr ZZZ
Profil
Řekl bych, že v sandboxu je to, jak to má být (ikonku kategorie vidím uvnitř kategorie ve výpisu vláken u každého jednotlivého vlákna a má v title název kategorie). Snad jen dvě drobnosti:

Červený vykřičníček má někdy title="Důležité téma" a někdy "Zamčené a důležité téma". Možná by bylo lepší, kdyby různé hlášky měly různé ikonky.

Někdy (asi všude) vidím červený vykřičníček přišpendleného vlákna dvakrát (pod sebou).
_es
Profil
V sandboxe v sekcii „U ledu“ je vo výpise vlákien „Kontejner“ dvojmo. V ostrej verzii chyba nie je.
Petr ZZZ
Profil
Tak já vidím v sandboxu dvakrát hřiště. Jaj, kontejner vlastně taky – jsou to jediná přišpendlená vlákna. Nezduplikovalo se to nějak tím přišpendlením?
panther
Profil
tipl bych, že přispendlená se vypisují (správně) na začátku a za nimi se vypisují všechna témata (mají se ale vypisovat jen všechna nepřišpendlená).

Není to je „U ledu“, je to všude ( Úpravy diskuse • 2012 (návrhy a úpravy sandboxu) v „O této diskusi“, atp.)
Str4wberry
Profil
Reakce na panthera:
tipl bych, že přispendlená se vypisují (správně) na začátku a za nimi se vypisují všechna témata (mají se ale vypisovat jen všechna nepřišpendlená).
Bylo to odlišným pořadím sloupců při spojení důležitých témat a všech témat, takže se tam něco dostalo dvakrát.


Reakce na Petra ZZZa:
Možná by bylo lepší, kdyby různé hlášky měly různé ikonky.
Na to by bylo asi potřeba znázorňovat dva stavy naráz, jak píše Chamurappi, pokud by „Zamčené a důležité“ mělo mít zmenšeninu odpovídající ikonky, tak to asi už nebude vůbec čitelné.

Někdy (asi všude) vidím červený vykřičníček přišpendleného vlákna dvakrát (pod sebou).
Můžeš to nějak rozvést?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Můžeš to nějak rozvést?

Obrázek: Nahoře sandbox, dole ostrá verze.

Až teď jsem si všiml, že nemá-li přišpendlené vlákno žádnou odpověď, vykřičníček se nezobrazí žádný.

(K těm různým ikonkám – ono mezi hláškami Důležité téma" a "Zamčené a důležité téma" zas takový rozdíl není, takže jestli se tam rozdílné ikonky dobře nevejdou, tak asi nevadí, když mají obě hlášky stejnou ikonku.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
„Někdy (asi všude) vidím červený vykřičníček přišpendleného vlákna dvakrát (pod sebou).“
Můžeš to nějak rozvést?
Explorer 6, žádný no-repeat, height je min-height, chybí overflow: hidden, relativní rodič nemá šířku… vyřeším později, až zase pospojuji obrázky.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: Jo, jasně, já myslel, jestli se také nejedná o zdvojení ve smyslu jako upozornil _es.

Petr ZZZ: Na to zatím není třeba upozorňovat, ty ikonky jsou pořád jen ve fázi zkoušení.
panther
Profil
při kopírování textu a kódu se nám zobrazují nejprve čísla řádků, až poté kód samotný. Při citování samotného kódu problém není.

Když už píšu, skutečně má Alphard znemožněnu editaci příspěvku? :-)
Alphard
Profil
[#11] panther
Já to psal z mobilu bez diakritiky. Pak jsem to editovat a předtím jsem si to zapomněl editovat připsat. Tj. prvně jsem to editoval z pozice moderátora.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
při kopírování textu a kódu se nám zobrazují nejprve čísla řádků, až poté kód samotný
Tak tomu bylo vždycky. Lidi to páchají jen velmi výjimečně, proto jsem to ještě neřešil. I když nějaké nápady do příští verze mám…

Když už píšu
Současné novinky v sandboxu ani trochu nesouvisí s DJPW 2.0.
Str4wberry
Profil
Reakce na panthera:
skutečně má Alphard znemožněnu editaci příspěvku
Nemá. Souvisí s chystanou úpravou. Předpokládám, že někdy v budoucnu budou mít moderátoři checkbox (asi zaškrtnutý) pro umožnění dalších úprav autorovi příspěvku po své editaci i v JS editačním rozhraní. Takže se budou rozlišovat stavy:
0) neupravený
1) upraveno autorem příspěvku
2) upraveno administrátorem
3) upraveno a zamčeno moderátorem
4) upraveno moderátorem, ale autor má právo editace

Stav 4 je nový a stav 3 upravený. Je pravda, že změna, kdy bude dřívější zablokování znamenat nezablokování, může být trochu matoucí.
panther
Profil
Chamurappi:
Současné novinky v sandboxu ani trochu nesouvisí s DJPW 2.0.
stydím se, večer jsem nenašel správou kategorii. Přesunuto sem.

Vím, že jako moderátor pravděpodobně editaci povolenou má, spíše mi šlo o to, jestli se nám tam nezobrazuje špatná hláška v případě, že moderátorův příspěvek změní jiný moderátor (tedy čistě prezenční záležitost).

Tak tomu bylo vždycky.
párkrát jsem to viděl, ale nevěnoval tomu zvláštní pozornost. Měl jsem za to, že se někomu povedl nějaký psí kus, ne že je to nestandardně standardní chování :-)
Kajman
Profil
Při nastavení omezení výšky pre by mohlo být u každého rolovacího kódu tlačidlo, co to u toho jednoho kódu uživateli roztáhne na plno.
Fisir
Profil
Měl bych takový nápad:
Když na někoho reaguji, do formuláře zadám „ri” a jméno vyhledám v klávesové mapě. Když potom cituji příspěvek téhož člověka, vloží se mi do příspěvku spolu s citací tučně jeho jméno.
Bylo by pěkné to nějak ošetřit.
Str4wberry
Profil
Používej pro citování klávesu Q a máš po problémech.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Používej pro citování klávesu Q a máš po problémech.
Jejda! Funguje to a je to rychlejší! Děkuji.
Tori
Profil
Zřejmě se trochu bije bbcode a jush v případě, že se uvnitř [pre] vyskytne sekvence: rozpoznatelná URL, znaky jiné než mezera, CR, LF, nebo [!], a uzavírací hranatá závorka. Bez ohledu na kontext se pokouší celý tenhle kus zpracovat jako odkaz:

S mezerou za protokolem je to neškodné:
$presmerovani = 'http://' .$_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI'].'?hlaska='.rawurlencode($hlaska);
Mezeru za protokolem vynechám:
$presmerovani = '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'?hlaska='.rawurlencode($hlaska]http://'.$_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI'].'?hlaska='.rawurlencode($hlaska);

Totéž mimo [pre] - jako cílová url se použije vše mezi "http" a první uzavírací hranatou závorkou:
$presmerovani = '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'?hlaska='.rawurlencode($hlaska]http://'.$_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI'].'?hlaska='.rawurlencode($hlaska);

Rozpoznatelná URL bez protokolu:
$var = "www.example.com".$pole[123].$var2; // za adresou je [!] - neškodná
$var = ".$var2]www.example.com".$pole[123].$var2; // bez rušících znaků
Jestli už se to někde řeší, tak se omlouvám, nenašla jsem.


Oprava: JUSH jsem obvinila neprávem, zřejmě to způsobuje jen převodník bbcode.
Fisir
Profil
Jestli nevadí, že vytahuji toto vlákno…

Mohl by mi někdo osvětlit, co se tu událo za změny, když se text patičky dostal až na DJPW 2.0.4? Nějak to totiž nemohu poznat.
Ještě bych chtěl vzkázat Chamurappimu v reakci na tohle: nedělej to, prosím!
Str4wberry
Profil
To číslo verze se mění při každé změně JS nebo CSS, aby se hezky daný soubor znovu stáhl a nepoužíval z keše.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho [#26]:
Aha, díky. Takže od uvedení DJPW 2 se CSS potažmo JS změnil 4krát?
Chamurappi
Profil
Pár drobných nápadů:
1) Pohlaví zadané v profilu by se mohlo projevovat na textech „Zasláno“ a „Upravil/a“ — mít místo nich „Zaslal“ či „Zaslala“ a „Upravil“ či „Upravila“.
2) Čas poslední úpravy by rovnou mohl být odkazem na historii úprav. Připadá mi to takové upovídané (zejména na mobilu).
3) Možná by se hodil ještě jeden stupeň veřejnosti e-mailové adresy: zobrazovat pouze registrovaným. Člověk může chtít být kontaktovatelný přes diskusi, ale nemusí chtít, aby adresu viděli roboti (ať už vyhledávačů, či spammerů).
4) Zakázat jQuery! (používané jako přezdívka tazatele)


Reaguji na Fisira:
co se tu událo za změny, když se text patičky dostal až na DJPW 2.0.4?
Převážně opravy drobností.

Takže od uvedení DJPW 2 se CSS potažmo JS změnil 4krát?
Asi devětkrát. U některých úprav nebylo nutné, aby se projevily hned.

Ještě bych chtěl vzkázat Chamurappimu v reakci na tohle: nedělej to, prosím!
Udělám to, ale bez použití onoho citlivého návrhu. Ještě přesně nevím jak, ale vím, že nebýt zmenšeného písma (hackem pro Explorer 9), sledovala by se mi diskuse na mobilu velmi nepříjemně.


Reaguji na Tori:
Vzniká z toho pěkný mišmaš. Nejprve se texty vypadající jako adresa převedou na [url=adresa]adresa[/url] (tím se trochu nakopne převod na odkazy, protože uvnitř domnělé adresy je hranatá závorka), následně se celé [url] převede na HTML odkaz a nakonec se ten HTML odkaz zruší vyházením nežádoucích značek z [pre]. Lepší by asi bylo…
Str4wberry
Profil
Čas poslední úpravy by rovnou mohl být odkazem na historii úprav.

Zkusil jsem a vypadá to podle mě dost hnusně, posuď sám. Spíš by se řídce používané funkce mohly znázornit ikonkou*. Třeba rozepsaná IP adresa u každého příspěku je podle mě téměř zbytečný údaj. Potom by se ještě dalo sloučit funkce „Odpovědět“ a „Citovat“ (při označeném textu citovat při neoznačeném odpovídat).

*) Případně třeba textovým odkazem „H“ a „IP“ například.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#28]:
A jak chceš zobrazení na mobilu upravovat? Mně osobně se po vyřešení dotěrného formuláře diskuse zobrazuje na mobilu naprosto bezchybně. A to počítám i kategorie vedle sebe v poslední diskusi. Až na to, že je menší, se mi DJPW na mobilu zobrazuje stejně jako na počítači. A hele, Str4wbery zaslal nový příspěvek! I tohle můj mobil zjistí! (Ano, psáno z mobilu.)
Před nějakým časem jsem odeslal příspěvek (ano, tento) a obnovení stránky trvalo dlouho. Než se stránka obnovila, nad formulářem se mi ukázalo, že uživatel Fisir odeslal nový příspěvek. Zajímavé, že?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
vypadá to podle mě dost hnusně
Máš pravdu, původní stav byl hezčí.
Možná by tam mohl být jeden malý odkaz („Info“ nebo tak něco) a po kliknutí na něj by se AJAXem dotáhly a do dalšího řádku vybalily všechny dostupné informace, včetně historie verzí, kterou by šlo prolistovávat přímo na místě. Až zase začnu vrtat do djpw.js, pohraju si s tím.

sloučit funkce ‚Odpovědět‘ a ‚Citovat‘ (při označeném textu citovat při neoznačeném odpovídat)
Funkci „Odpovědět“ jsem před pár lety dodělával proto, aby se do příspěvků s odpovědí častěji dostávalo jméno toho, komu se odpovídá. Připadá mi, že to funguje a že je to dobré. Sloučení bych se nebránil, kdyby se podařilo najít slovo vnímané správně lidmi, kteří chtějí citovat, i lidmi, kteří chtějí odpovídat :-)


Reaguji na Fisira:
A jak chceš zobrazení na mobilu upravovat?
Uvidíme.
Str4wberry
Profil
Reakce na Fisira:
Než se stránka obnovila, nad formulářem se mi ukázalo, že uživatel Fisir odeslal nový příspěvek. Zajímavé, že?
Ano.


Reakce na Chamurappiho:
Máme ještě nějaké další dostupné informace kromě IP a historie úprav? Schovávat pod jeden odkaz dvě funkce asi nemá moc smysl, když historie teď místo nežere (pokud by se jejímu odkazu dal méně výrazný styl, tak by to třeba ani nevypadalo hnusně a nepletlo se to s IP adresou, je-li čas a datum editace plně číselný). Pokud zavedeme komentáře k uživatelům / IP adresám (což by se hodilo), tak bude vhodná přímá signalisace jako v případě nečeské IP adresy. Jinak ta historie verzí umí, možná, vracet JSON, kdyby se ti chtělo přidělat to procházení na místě.

Mohli bychom zkusit na nějaký čas logovat průběh do odeslání zprávy, kdo co používá (klepnutí na jméno, Odpovědět, Citovat, něco jiného). :–) Koukal jsem do databáze u letošních nejaktivnějších diskutérů na četnosti používání citací (tlačítko Odpovědět těžko rozeznám od klepnutí na jméno) a je to sice zajímavé, ale těžko z toho něco vyvodit. Pokud se braly v úvahu všichni letošní přispěvatelé (cca 1 500), tak 88 jich použilo citaci více než jednou.

Funkci ‚Odpovědět‘ jsem před pár lety dodělával proto, aby se do příspěvků s odpovědí častěji dostávalo jméno toho, komu se odpovídá.
Co si pamatuji, tak byl spíš problém, že se tu často objevovaly neadresné citace.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Máme ještě nějaké další dostupné informace kromě IP a historie úprav?
Unikátní identifikátor, časovou zónu… budeme asi mít i šířku monitoru a možná i průměrnou rychlost psaní.

Občas se mi stává, že když začnu zkoumat nějakou IP adresu a související uživatele, tak skončím se dvěma desítkami otevřených tabů, u kterých si přesně nepamatuji, kudy a proč jsem se k nim proklikal. Už jsem dříve přemýšlel, že bych k IP adresám přidal nějaký čudlík, který by mi rozvinul seznam jmen přímo ve stránce, a u jmen bych měl další čudlíky, které by mi umožnily další rozbalení něčeho dalšího atd. — prostě takové malé vyšetřovací okénko zašité pěkně uprostřed běžného diskusního života. Asi zbytečný luxus.

kdo co používá (klepnutí na jméno, Odpovědět, Citovat, něco jiného)
To by mohlo být sice zajímavé, ale také by z toho asi nešlo nic moc vyvodit. Odpovídání klepnutím na jméno je příliš nenápadná funkce, kdo ji nezná, ten bude klikat na „Odpovědět“ — což je lepší než nic. Ten odkaz tam být musí, „Citovat“ tam také být musí. Snad jen u vlastních příspěvků to není potřeba.
Předpokládám, že nemoderátoři nepociťují, že by ten informační řádek byl přeplácaný, takže bych raději nehýbal s tím, co není exkluzivně moderátorské.

byl spíš problém, že se tu často objevovaly neadresné citace
Ten tu byl také, pomohlo vylepšení citací. Ale „Odpovědět“ jsem dodělával v naprosté tichosti 1. prosince 2009, společně se servisní úpravou v té době již nasazené DJPW 1.5. Pokud si dobře vzpomínám, tak mě k tomu ponouklo zjištění, že hodně lidí začalo odkazovat na kotvy (což šlo od verze 1.5 pohodlněji než dříve).
Fisir
Profil
Hm, interní vyhledávání obsahuje možnost hledat v kategorii Vnitřní záležitosti.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0