« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Fisir
Profil
Zdá se, že zase zlobí kategorie „Vnitřní záležitosti”.
Na Hřišti se mi ukazuje v „Odkud se sem odkazuje” jakési téma „Padesát prázdných řádků”. Když na něj kliknu, vybafne na mě stránka tím, že nemám přístup na fórum.
A o čem to téma je? Má to nějakou souvislost s mým dlouhým příspěvkem? (Připadá mi to jako drobnost pro kterou není třeba zakládat další vlákno.)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Fisira:
Téma, na které se ptáš, je neveřejné, aby neinspirovalo k nezbednostem. :-)
Petr ZZZ
Profil
U titulku ani ne moc dlouhého (v konkrétním případě 54 znaků) nejdou přidat křížky †† (†), protože entity text příliš prodlužují. Ořezávání titulků vláken snad už je opravené (K3.5), ale zdá se, že to nefunguje při (moderátorské?) editaci již odeslaného příspěvku.
Str4wberry
Profil
A tam nejdou přidat křížky, nebo se až po odeslání ořežou? Je tam (měl by tam být) totiž stále ten 60 znakový maxlength, aby se i menší typografické orgie vešly do 100 znaků, na které se titulek ve finále zkrátí.
Petr ZZZ
Profil
Nešly přidat, až po zkrácení titulku (to vlákno už je koukám smazané).
Dodatek:Přidával jsem křížky na začátek řádku, takže když už, tak by se ořezal konec řádku (předpokládám).
Chamurappi
Profil
Ve WP7 je teď sandbox dost divný (a totéž nejspíš bude pozorovatelné i ve velkém Exploreru 9). Nevím, co teď máme v CSS, ale vím, že jediná vlastnost, která umí rozlámat tabulku, je asi float (display kupodivu ne). Na rozlámání udělám JS přepínač.
Str4wberry
Profil
Ve WP7 je teď sandbox dost divný

To je zajímavé. Já tam jen v rychlosti naházel nějaké styly, aby to jakž takž vypadalo v mobilní Opeře (přidal jsem tam teď rozlamovací floaty, že to v E9 vypadá podobně). A nepřijde mi to po pár dní používání vůbec špatný.
panther
Profil
Nepovedlo se mi dohledat, kde se to přesně řešilo, tuším ale, že to tu někde bylo.

Jde konkrétně o (ne)zobrazování IP pisatele. Chápu, že třeba na mobilu se hodí zkrátit IP adresu do kratší textové verze „IP“, ale na PC si myslím, že by bylo lépe, aby se vypisovala přímo daná IP. Budou tak v tématu na první pohled vidět pisálci píšící pod více přezdívkami, bez nutnosti prokliku a dohledávání IP u různých příspěvků.

Vrátil bych tedy IP do původního stavu, tzn. vypsat jí celou (při rozlišení < 800/1000 klidně jen odkaz „IP“).
Fisir
Profil
Já bych navrhoval, aby u obrázku, kde se zobrazují moderátorovi pravomoce (ve kterých kategoriích moderuje), se nezobrazovala ta ikonka mezi „Software na tvorbu webu“ a „Hosting“. Je tam poněkud nazbyt, ne?
Díky :-)
Davex
Profil
Mám tu takovou zajímavost. Nevidím panel v sandboxovém moderátorském doupěti, protože si můj Firefox 3.6 myslí, že je zakomentovaný.

Asi mu nedělá dobře tento rozbitý konec komentáře:

-/->

Zobrazuje až všechno od Tady vpravo máme.
Tori
Profil
Chamurappi:
str.4#24: „Lepší by asi bylo…
Ještě doplňuji - trochu nečekané (aspoň pro mne) je, že se odkazy do DJPW nahrazují titulkem vlákna i tehdy, když jsou uvnitř [pre].

var a = ' Úpravy diskuse • 2012 (návrhy a úpravy sandboxu)';
// rozbité pomocí [!]  uvnitř URL
var b = 'http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=116593&page=4';
Neplánujete omezit používání odkazů v blocích kódu jen na JUSH? Měly by vůbec jiné odkazy uvnitř kódu být klikací (= používá-li to někdo)?
Str4wberry
Profil
Ono to omezené je. Můžeš si povšimnout, že klikací odkazy tam nevzniknou. Tedy sice nejprve vzniknou, ale potom se odstraní (spolu se všemi HTML značkami kromě <b>, <i> a možná ještě nějakých). :–)

Jak psal Chamurappi, chtělo by to některé úpravy [pre] provést před formátováním odkazů atd.

Měly by vůbec jiné odkazy uvnitř kódu být klikací (= používá-li to někdo)?
V blokových kódech ani moc být nemohou, protože by vznikaly odkazy v odkazech. V řádkových jsou povolené i teď.
Tori
Profil
Str4wberry:
Ono to omezené je
Myslela jsem to tak, že by se uvnitř [pre] vůbec neprovádělo rozpoznávání odkazů (na straně serveru, bbcode). Tím pádem by nevznikl žádný prvek <a>, který by se pak zas odstraňoval. Ale nepromýšlela jsem to nijak dál.
Darker
Profil
Šlo by ke stránkování "Moje poslední příspěvky" hodit nějakou kotvu aby mi to vždy po načtení starší strany skočilo hezky na seznam a já nemusel rolovat?
Str4wberry
Profil
Je to v plánu (v sandboxu už i realizované).
panther
Profil
Nedělalo se poslední dobou (cca týden, dva) něco s klávesovými zkratkami? Jedu ze sandboxu, ostrou verzi jsem (zatím) nezkoušel - i z toho důvodu, že se tak děje jen někdy.

Občas se mi ve FF (FF 12, Win/Ubuntu) stane, že nezafunguje klávesový zkratka Ctrl + M. Nepodařilo se mi vypozorovat, kdy se tak děje. Pokud zkratka nefunguje a restartuji prohlížeč, opět funguje.

Pokud se s nimi nc nedělo, nějaký nápad, čím by to mohlo být?
Str4wberry
Profil
Jestli to nějak nesouvisí s CTRL+Q v prázdném poli dělá neplechu.
Kajman
Profil
Chamurappi:

Přemýšlím, jestli by se nedalo ještě v současné verzi opravit problém s pevnými mezerami.

Kdy se tam pevné mezery dostanou? Pokud javascriptem, co je přidávat až po obarvení?
Fisir
Profil
Já bych navrhoval dát všem obrázkům v příspěvcích max-width: 100%;. Když jsem na desktopu, tak se to nestává, ale třeba na mobilu se celá stránka strašně roztáhne, aby se tam velký obrázek zobrazil celý.
Fisir
Profil
Hm, vidím, že mému návrhu se příliš pozornosti nevěnovalo.
Ale, chtěl bych se zeptat, zda se někdy v dohlednu bude předělávat menu do volitelně fixního panelu. Já už něco takového používám.
Str4wberry
Profil
Obrázky jsou zajímavé téma. Pokud bychom jim nastavili max-width, tak se na malých rozlišeních znečitelní a natropí to víc škody než užitku. Sice se nerozhodí design, ale bude obrázek k ničemu.

Řešením by mohlo být udělat ty obrázky klikací sami na sebe. Ale to bude mít určitě také nějaké úskalí.

No, jelikož jsou obrázky značně nestálý obsah a ve starších tématech, řekl bych, bude hromada ukazovat 404, tak by bylo nejlepší je vůbec nepoužívat. :–)
Chamurappi
Profil
Nefunguje spolehlivě upozorňování na přesouvání příspěvků. Už jsem o tom psal u ledu v souvislosti s mazanou Kristýnou12, dneska si dost konkrétně stěžuje i peta, že dřív to viděl a teď už ne.


Reaguji na Str4wberryho:
Obrázky jsou zajímavé téma.
Dal bych je do <div>u a k němu čudlík s nastavením, kterým půjde přepnout mezi overflow: auto a max-width.


Reaguji na Kajmana:
Kdy se tam pevné mezery dostanou? Pokud javascriptem, co je přidávat až po obarvení?
To by se muselo zajistit, aby nenabouraly JUSHem doplňované značky. Asi by to nebylo úplně snadné.


Reaguji na panthera:
Nedělalo se poslední dobou (cca týden, dva) něco s klávesovými zkratkami?
Na zkratky jsem už dlouho nešahal. Vyřešilo se to nějak, nebo závada trvá?
panther
Profil
Chamurappi:
Na zkratky jsem už dlouho nešahal. Vyřešilo se to nějak, nebo závada trvá?
posledni dobou jsem podobny problem nepozoroval, no, mozna to ale bude zpusobeno spise tim, ze na diskusi z casovych duvodu chodim mnohem mene nez v minulych mesicich a letech.

Pokud s tim nikdo z jinych moderatoru problem nema, neresil bych to. Navic, cislovani Firefoxu je posledni dobou dost splasene, je mozne, ze se to v uplynulych 2 mesicich a dvou nebo trech novych verzich FF opravilo.
Str4wberry
Profil
Nefunguje spolehlivě upozorňování na přesouvání příspěvků. Už jsem o tom psal u ledu v souvislosti s mazanou Kristýnou12, dneska si dost konkrétně stěžuje i peta, že dřív to viděl a teď už ne.

A je jisté, že se nepřesouvalo v tajném režimu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
U peta to jisté je. U Kristýny12 mě teď tahle otázka znejistila, ale když jsem na to upozorňoval u ledu, tak jsem si (tuším) jistý byl.
Chamurappi
Profil
Dneska jsem v 09:37 vyhodil jeden příspěvek od peta a jsem si stoprocentně jistý, že jsem nezatrhával přesouvání v tichosti. V tabulce minibb_notifications upozornění není a ani tam nikdy nebylo. Muselo by být mezi ídéčky 4855 (včera v 10:50) a 4858 (dnes v 15:30), prohledal jsem HTTP log a vynechaná ídéčka se týkala přesunů vláken (obě upozornění byla prokliknuta dnes dopoledne).

Bylo by zajímavé porovnat log moderátorských zásahů s tabulkou upozornění, ale bohužel je moderátorské logování také rozbité. Poslední mazání zprávy bylo podle něj 25. ledna, poslední přesun zprávy 20. dubna a poslední editace zprávy 15. června. Jak se může stát, že se loguje čím dál méně druhů činností?

Edit z dalšího dne: teď krátce po desáté jsem zase peta vyhodil, vzápětí jsem vlezl do databáze a nic, notifikace nikde.
Str4wberry
Profil
Asi za to mohla ta změna, kdy stránky vrací JSON a už se nedostane na zalogování (rovněž na vložení upozornění). Trochu jsem to poladil a vypadá to funkčně (v ostré diskusi to snad fungovalo pořád).
Zkouška.
Chamurappi
Profil
• V profilech přestalo fungovat zobrazení delšího seznamu posledních příspěvků, &vse prodlužuje jen seznam založených témat.
• Líbí se mi funkce, že když do hledání napíšu číslo vlákna, hodí mě to přímo na něj. Sice jsem byl zvyklý tamtudy hledat, odkud se na vlákno odkazuje, ale přizpůsobím se. Ještě by možná bylo pěkné, kdyby moderátory hledání ípéčka přehodilo rovnou na stránku o ípéčku.
• Jako moderátor bych chtěl občas vědět, jaká poslední vlákna člověk navštívil.

Máme nějakou statistiku, kolik lidí chodí do záložky „Moje poslední příspěvky“? Tipnul bych si, že je méně populární, než by měla být (takový joe ji určitě nesleduje). Navrhuji sjednotit ji se sledovanými vlákny (bez nastavování okolo, která jsem navrhoval) a sledovaná vlákna obsahující něco nového, která nejsou mezi nejnovější třicítkou na úvodní straně, přidat na úvodní stranu do další tabulky.

Edit: Ještě jsem zapomněl na jednu chybičku — u přesouvání příspěvků PHP nezohledňuje stav zaškrtávátka „konat v tichosti“.
Davex
Profil
Líbila by se mi stránka se zobrazením obsahu všech posledních příspěvků, abych nemusel proklikávat jednotlivá témata (např. jako poslední příspěvky na Lupě).
Petr ZZZ
Profil
V sandboxu se nemůžu odhlásit. Zeptá se to, zda se chci opravdu odhlásit, já řeknu OK, ale neodhlásí mě to.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0