« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Odesílatel
Profil *
V ostré verzi se odhlásit můžu. (Akorát nemůžu odeslat příspěvek bez vyplnění odesílatele. :)
Reaguji na ↓ Chamurappiho: OK, díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Cookie platí pro aktuální adresář a pro podadresáře. Takže když jsi přihlášený v ostré verzi, jsi přihlášený i v sandboxu (a odhlášení v sandboxu tuto cookie neruší). Už jsme to rozebírali před rokem, není to chyba a nesouvisí to s úpravami…
Kajman
Profil
Chamurappi:
profilech přestalo fungovat zobrazení delšího seznamu posledních příspěvků

A budeme vypisovat vše? Nebo stačí při vších 300, jak je to od teď?

Jako moderátor bych chtěl občas vědět, jaká poslední vlákna člověk navštívil.

Přidáno do profilu. U ikony fóra je přesnější čas než ten slovní zobrazený.
_es
Profil
V sandboxe mi nefunguje zvýrazňovanie v kóde cez [i] a [g], ak ide o kód, zadaný či detegovaný ako JS kód, napríklad Formát čísel - vkládání mezer mezi tisíce.
Str4wberry
Profil
V sandboxu je celé formátování kódu rozvrtané, takže teď asi nemá smysl hlásit chyby s kódem.
Kajman
Profil
Str4wberry:
V sandboxu je celé formátování kódu rozvrtané, takže teď asi nemá smysl hlásit chyby s kódem.

Je sandbox v dohledné době nasazitelný? Je tam ještě něco v pracovním stavu?

A koukám, že jsou štíhlejší statistiky. Není to škoda?
Chamurappi
Profil
Jak můžeme co nejjednodušeji změřit, kolik lidí si hýbe se šířkou stránky? Že bych si skriptem někam pingnul? Server tu šířku zná také, je v sušence ui na prvním místě.
Zvažuji, že bych měnění šířky celé stránky předělal na měnění šířky textu příspěvků (ale vyjma <pre> bloků), protože zužovat všechno mi přijde takové… nepraktické.


Reaguji na Kajmana:
Je tam ještě něco v pracovním stavu?
Bude.

A koukám, že jsou štíhlejší statistiky.
Navíc to jediné, co tam je, vypadá trochu děsivě. Lidi na prvních příčkách by se nad sebou měli zamyslet :-)
Celkový počet příspěvků za osm let není až tak zajímavý, máloco s ním významně pohne, mohli bychom ho někam schovat a místo něj tam dát žebříček z příspěvků z poslední roku.
Další žebříček by mohl ukazovat třeba desítku nejvíc sledovaných vláken za poslední měsíc (podle počtu registrovaných návštěvníků).
Průměrná délka příspěvků a jejich počet za jednotlivé roky, to také nejsou moc proměnlivá data… pak člověk nemá chuť tam koukat, když je to pořád stejné.
Počet zakladatelem napsaných nezakládajících příspěvků s poděkováním za jednotlivé měsíce by mohl být zajímavý :-)
Str4wberry
Profil
Kouknul jsem na to a už vím. Vyhodil jsem to, protože není moc dořešené kešování a v sandboxu tak každá návštěva statistiky znamenala několik sekund na přegenerování. Třeba dlouhodobé statistiky stačí kešovat po roce, ale některé jiné je potřeba častěji.

Jinak je tam připravena jakási funkce, které stačí dát SQL dotaz a vyplivne příslušný graf (a s JS umí i koláčový :–)), takže rozšíření by neměl být problém.
panther
Profil
Str4wberry:
nevím, jestli je třeba rozšiřovat statistiky. Když jsem viděl ty koláče dole, udělalo se mi trochu mdlo :-(

Navíc ten poslední, letošní, graf mi přijde trochu nepřesný. Vycházím z toho, že za posledního půlroku sem chodím spíše nárazově, a že bych toho i tak naplácal nejvíc? To se mi nezdá.
jenikkozak
Profil
Pokud nebude prohlížení Statistik povinné (soucítím s pantherem), budu za rozšíření rád, čísla a grafíky mě baví. Navíc Statistiku používám k dohledávání členů, když si nemůžu vybavit jejich jméno. (Někdo mi ten adresář zkrátil na půlku!) Z tohoto pohledu bych uvítal, kdyby se zobrazovaly statistiky za celé období i za kratší intervaly (třeba za poslední měsíc).
Možná by se mohla jednotlivá období zobrazovat se záložkami podobně, jako se na Last.fm zobrazují Top Artists a Top Tracks.
nevimco2
Profil
Příjde mi docela zabavný systém "Badges" (odznaky). Za určitou věc (např. přečtení všech sekcí FAQ) dostanete určitý badge (odznak).
Je to k ničemu, ale čím obtížnější odznaky tam jsou (např. odpovědět na 400 dotazů,být registrovaný už rok nebo se zůčastnit nasazení bety),
tím více to o člověku ukazuje (takový malý přehled o tom co hlavně na tom fóru dělá).
viz. http://stackoverflow.com/badges
Tori
Profil
nevimco2:
To mi připomíná skautský bobříky :) ... jak tak koukám na ty koláče, Jiráskův odznak grafomanské zdatnosti by mne taky neminul

Chamurappi:
Počet zakladatelem napsaných nezakládajících příspěvků s poděkováním za jednotlivé měsíce by mohl být zajímavý :-)
A tyhle příspěvky je možné už teď nějak automaticky rozlišit, anebo by to musel někdo, nejlépe pisatel/zakladatel, označit? (= neumím si představit dělat to zpětně, tzn. statistika až od příštího ledna?)
Třeba by možnost "Označit jako vyřešené" mohla být místo "Zamknout vlákno" - tzn. pro mne použitelné řešení tam už je, ale zároveň nebráním ostatním poslat nějaké ještě lepší/vhodnější. ale asi tu už tuhle možnost někdo zmínil, teď si nevzpomenu
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
(a s JS umí i koláčový :–))
Mně se ty googlí koláče nelíbí. Dlouho se načítají a o moc víc než sloupcový graf to neřekne.


Reaguji na nevimca2:
Temnou stranou odznaků jsou pak dohady o to, kdo co dělá jen kvůli nim.
Diskuse je schopná fungovat dobře i bez systému hodnocení, přirozená motivace je zjevně dostatečná, zavádění jakékoliv jiné by narušilo rovnováhu. Takže hodnocení zavedeme, ale ne proto, aby potěšilo ego odpovídajících.


Reaguji na Tori:
A tyhle příspěvky je možné už teď nějak automaticky rozlišit
Obsahují slova d[ií]k|d[ií]ky|d[eě]kuj[ui]|v[dď]aka. Na jednoduchou orientační statistiku to stačí.

Třeba by možnost "Označit jako vyřešené" mohla být místo "Zamknout vlákno"
Zamknutí už nebude. Označování vyřešených vláken bylo v minulém plánu a je trochu problematické. Myslím, že by to byla nejspíš akorát práce navíc pro moderátory a přínos nic moc.
Str4wberry
Profil
Navíc Statistiku používám k dohledávání členů, když si nemůžu vybavit jejich jméno.

Koukám, že nejsem sám. Já zjistil, že ji používám vlastně jenom jako seznam členů. Pokud by tedy hlavní místo ve statistice měly zabrat jiné, jistě zajímavější, statistiky, chtělo by to vymyslet alternativu.


Reakce na Chamurappiho:
Mně se ty googlí koláče nelíbí. Dlouho se načítají a o moc víc než sloupcový graf to neřekne.
Souhlas.

Počet zakladatelem napsaných nezakládajících příspěvků s poděkováním za jednotlivé měsíce by mohl být zajímavý :-)
To by spíš patřilo na stránku profilu, ne? Nebo myslíš seznam všech děkujících?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Já zjistil, že ji používám vlastně jenom jako seznam členů.
To já vlastně také, ale málokdy koukám na lidi, kteří tady napsali pár tisíc příspěvků před pár lety a pak umlkli, naopak mě někdy zajímají lidé, kteří jsou tu teprve krátce a neprokousali se přes dva tisíce příspěvků. Takže statistika složená jen z posledního roku by byla i z tohoto hlediska lepší.

Nebo myslíš seznam všech děkujících?
Jen jejich počet za měsíc. Do profilů bych to nepsal, byl by to jen takový anonymní ukazatel vděčnosti :-)

Co to měření? Nějak se to zapovídalo.
Jo a ještě abych nezapomněl, umožnit zabanovaným číst celou diskusi není dobrý nápad, to jsem tím nemyslel. Pokud je tedy nechceme nějak chytře oblafnout, tak bych jim čtení rozhodně nedovoloval a raději bych vrátil původní stav.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#13]:
chytře oblafnout
Můžete třeba prohazovat texty příspěvků, nebo zobrazovat příspěvky a témata starší než jeden rok.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Takže statistika složená jen z posledního roku by byla i z tohoto hlediska lepší.
Tam zas budou chybět někteří velikáni. Ale OK, zkusme to. Nyní se zobrazují nejaktivnější jen za poslední rok.

Jen jejich počet za měsíc. Do profilů bych to nepsal, byl by to jen takový anonymní ukazatel vděčnosti :-)
Takže počet všech poděkování dle měsíců?

Co to měření? Nějak se to zapovídalo.
V JS si to nemůžeš nějak jednoduše logovat?

Jo a ještě abych nezapomněl, umožnit zabanovaným číst celou diskusi není dobrý nápad, to jsem tím nemyslel.
Co se ti nelíbí na možnosti jenom číst?

Nějak se to zapovídalo.
Bylo by vhodné diskutovanější návrhy a připomínky členit do více vláken, u jednoho mnohastránkového se to zapovídá snadno. Mám takový nápad. Co založit kategorii „Vývoj diskuse“, která by se zobrazovala volitelně, aby běžné návštěvníky příliš neobtěžovala?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Pokud je tedy nechceme nějak chytře oblafnout...“
Taková filozofická úvaha: Je sice pravda, že každý trest svým způsobem představuje zásah do práv trestaného, takže trestaný prostě a jednoduše nemá práva jako kdokoli jiný, ale vědět, že je odsouzený, to bych asi viděl jako nezpochybnitelné právo i toho největšího padoucha, protože to je předpokladem případné obrany. A možnost bránit se, ať už proti mylnému, nebo proti přehnanému (a koneckonců i proti oprávněnému) obvinění či trestu, to je myslím jedním z nejdůležitějších práv vůbec.

Reaguji na Str4wberryho:
„Tam zas budou chybět někteří velikáni. Ale OK, zkusme to. Nyní se zobrazují nejaktivnější jen za poslední rok.“

Jestli je zátěž, generovaná pravidelnou aktualizací statistik, motivem k jejich osekání — statistiky za minulá období se přece nemění, takže by se mohly udělat jednou a umístit jako neměnné obrázky, ne? Zbyla by určitá nepřesnost, kdyby se později něco staršího smazalo, ale jednak staré příspěvky skoro nikdy nemažeme a jednak zde podobnou neostrost beztak máme, protože i (čerstvě) smazaný příspěvek byl odeslán a přitom se (předpokládám) nepočítá. Co kdyby se udělaly statistiky za každý jednotlivý rok a aktualizovala se jen ta za běžící rok?

A vlastně by se mohla přidat i celková statistika a ta by se mohla generovat jako součet statických hodnot za minulé roky a té aktuálně generované za poslední rok (takže generování celkové statistiky by nezatěžovalo celou databázi, ale jen její část).
Str4wberry
Profil
Osekání bylo (je) dočasné. Kešovat různé části stránky na různě dlouhou dobu není problém. Jen se to musí dodělat. Potom tam můžeme ukazovat všechno.
Jan Tvrdík
Profil
Nelíbí se mi mizení http:// z jiných míst, než je začátek odkazu. Viz djpw.cz/144404#7.
Str4wberry
Profil
Pravda. Odstranění lomítka na konci je OK?

Test: php.it-joker.cz/test.php?css=http://webdev.fit.cvut.cz/~tvrdija4/djpw-ucebnice/style.css
Joker
Profil
Jeden nápad z mimotématické diskuse ve vlákně, které skončilo u ledu:

U zakládání vlákna v Práce a zakázky by mohlo být podobné nadávátko jako je pro nadpisy, které by v případě, že text neobsahuje znak @ upozornilo na nutnost vyplnit u inzerátů kontakt.
Str4wberry
Profil
Zkusil jsem nyní v sandboxu obsah blokových kódů prohnat rozbíječem URL. Takže by se už nemělo dít tohle.

V řádkových kódech je možnost odkazů a tedy i domýšlení textu odkazů ponechána. Můžete otestovat, jestli to funguje očekávaně a zároveň jsem nerozbil něco jiného.


Reakce na Jokera:
Asi by muselo ale být čistě informativního charakteru, protože ne každý řádně vyplněný kontakt musí obsahovat @, může tam být telefon, ICQ, Skype nebo koneckonců e-mail zapsaný bez zavináče.
Davex
Profil
Když uvnitř [pre] použiju [url=http://...], tak se celý odkaz s textem oproti ostré verzi ztratí. Předtím zůstal alespoň text mezi značkami.
Str4wberry
Profil
Jak by to mělo fungovat? Zachovat BB kódy? (Teď jsem to tak upravil.) Nebo vyhodit a nechat text mezi [url] a [/url]?

Test [url=http://www.djpw.cz]DJPW[/url] test
Davex
Profil
Někoho by to mohlo zmást, ale asi bych se k ní zachoval jako k neznámé značce a nechal to takto. Nepřijdeme pak o chtěný odkaz, když se občas někomu celý příspěvek obalí do [pre] a můžeme to snadno opravit.
Jan Tvrdík
Profil
Teď jsem na to taky narazil
[pre]header('Location: http://seznam.cz/');[/pre] vytvoří header('Location: seznam.cz');
Str4wberry
Profil
Tak se děje v řádkových kódech. Takže tam nechat jenom odkazy vytvořené pomocí BB kódů? Možnost používat odkazy v řádkových kódech by asi měla být zachována.
Joker
Profil
Námět:
Už umíme sledovat revize příspěvků, ještě by to chtělo mít možnost zobrazit BBkód té revize, nebo tu revizi nastavit jako aktuální text příspěvku.
Hodilo by se to v případech, kdy někdo přeeditováním „smaže“ svůj příspěvek a my chceme vrátit tu původní verzi.
Str4wberry
Profil
Jestli jsem to dobře pochopil, tak Chamurappi něco takového plánuje.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0