« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Už jsem zjistil příčinu.
Bingo, hned je Diskuse hezčí.

Mně ano.
Po aktualizaci, aby se projevila změna CSS mi už funguje také.
Taurus
Profil
Tak jsem si trochu hrál se styly a přemýšlím, jestli navrhnout úpravy i vám. Proč ne (pardon, jestli to tu někde je).

• odstranil bych tučnost odkazů – všech
• úvodní seznam odkazů na vlákna by si zasloužil display: block
• hover odkazů, třeba zelený jako je logo a odstranění podtržení
• menší hlavička (aspoň mimo index), logo zbytečně zabírá velkou část obrazovky
• podtext ".sandbox" by mohl zmizet a ta pruhovaná linka být maličká, hezčí a krátká, asi na úrovni "Diskuzní fórum o webdesignu"
• hovery u stránkování
• a další drobnosti, ale nevím, jestli má cenu o nich psát, pokud se s tím (což chápu) nechcete zdržovat

Důvodem návrhů je snaha o větší pohodlí, estetiku a názornost. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura:
• odstranil bych tučnost odkazů – všech
To by byla moc radikální změna. Jak bys poznal odkazy na kotvy od ostatních?

• úvodní seznam odkazů na vlákna by si zasloužil display: block
Co bys udělal s čísly stránek? Odkaz na vlákno není jediná věc v té buňce.
Velké dotykové plochy se hodí na telefonech, na desktopu spíš štvou, pokud kliká i prázdný průvan vedle textu (na fullHD je průvanu dost).

• hover odkazů, třeba zelený jako je logo a odstranění podtržení
Odstranění podtržení je jedna z nejčastějších chyb, viz třeba Wikipedie — není poznat, kde končí jeden odkaz a začíná jiný. Nevím, co je to za lobby, že se najednou odkazy nemají podtrhávat, ale tady neuspěje. I když mají odkazy výrazně jinou barvu než text (což tady nemají), lidi ve srovnatelné situaci na nepodtržené klikají trošičku méně než na podtržené… a dle mého názoru žádný jiný faktor není důležitý.
Edit: Pardon, kolegové ↓ mají pravdu, jsem poslední dobou zvyklý válčit za podtrhávání odkazů, takže jsem zareagoval jak býk na rudý hadr :-)

• menší hlavička (aspoň mimo index), logo zbytečně zabírá velkou část obrazovky
Jaká velikost by ti připadala optimální? Nyní má většina lidí lepší monitory než před devíti lety, takže se logo relativně k ostatnímu v průměru zmenšuje.
V sandboxu v nastavení profilu si můžeš přes HTML dodatek vepsat do stránky vlastní styly. Napiš kus CSS, pošli ho sem, my si ho připojíme a uvidíme… (nebo to může být i <link rel=stylesheet> načítaný z tvé domény)
Str4wberry
Profil
Nemyslel Taurus to rušení podtržení jen při :hoveru?
Joker
Profil
Chamurappi:
Podtržení odkazů jsem taky pochopil jen na :hover.

Nyní má většina lidí lepší monitory než před devíti lety, takže se logo relativně k ostatnímu v průměru zmenšuje.
Na druhou stranu dnešní „lepší monitory“ jsou „rozpláclé“ do šířky a ne do výšky.
Před devíti lety jsem měl CRT monitor, který stál (nový) necelých 7000Kč a měl maximální vertikální rozlišení 1200px (i když většinou jsem používal 1280x1024). Dneska sice monitory začínají na nižších cenách než tehdy, ale monitor který by těch 1200px na výšku překonal a stál pod 14 000 se hledá jen těžko.
A to nemluvím o tom, že se prodávají 20" monitory rozlišením 1600x900.
Medvídek
Profil
Joker:
ale monitor který by těch 1200px na výšku překonal a stál pod 14 000 se hledá jen těžko.
Nemáš pivot? :)
Taurus
Profil
Chamurappi, Str4berry, Joker:
Díky za reakce a tipy, :hover jsem formuloval nešťastně, šlo to chápat i tak, jak píše Chamurappi. Hoďku jsem si zatím hrál, css je na na jpw.odemne.com/css-djpw/djpw.css.

Tučnost odkazů jsem odstranil pouze ze seznamu vláken. Display:block se mi nezadařil zakomponovat, budiž. Ale ohledně průvanu se asi úplně neshodneme. To nevadí. Hlavičku jsem trochu zmenšil. Tak třeba mrkněte, pokud chcete :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura:
Zkouším tvé CSS používat…
Nerespektuje uživatelské nastavení zebry, vnucuje mi střídání barev <tr> ve všech tabulkách.
Nelíbí se mi :hover na celých řádcích, vyvolává dojem, že na ně můžu kliknout, což nic nedělá.
Při najetí na odkaz nevím, jestli jsem na odkazu, nebo na [edit]u.
Logo mi připadá moc malinké ve srovnání s nápisem vedle něj (názor jsem nezměnil), ale možná bych si zvykl.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho (9/#21:
Ad 1) Není už to opravené? Jinak by se to mělo projevovat i tady (viz [#14]), ne?
Ad 2) Asi moc ne. Stejně by se musely při smazání/přesunu projít všechny příspěvky a zkontrolovat, aby seděly stránky. Tj. z &page=1#1 udělat #30 nebo z &page=1#31 udělat #30 mi o moc jednodušší nepřijde.
Ad 3) Myslíš „(zobrazit web)“ v drobečkové navigaci?
Ad 4) Zkusil jsem tam dát nějakou jinou URL.
Ad 5) Nevím, jestli to jde řešit nějak rozumně s ohledem na rychlost takového SQL dotazu. Jedině snad přidat tématům sloupeček „datum oživení“, který by se po prodlevě aktualisoval.

Reakce na Taura:
Mně se to líbí. Jenom:
1) Logo by mohlo mít původní podtržení při :hoveru.
2) Odtučnění odkazů jen ve výpisech působí divně. V tučnosti odkazů už je trochu nepořádek teď. Proto v případě změny by bylo vhodné to alespoň navrhnout konsistentně.
3) Rozzebrování je zbytečné. Je na to tlačítko. Efekt po najetí mi potom u zebry přijde vyloženě zbytečný.

Jinak minimalisovat prostor nad obsahem by šlo spojením loga, menu a drobečkové navigace do nové super-lišty.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ad 1) Není už to opravené?
Možná. Nevím.

Ad 3) Myslíš ‚(zobrazit web)‘ v drobečkové navigaci?
Ano.

Ad 4) Zkusil jsem tam dát nějakou jinou URL.
Všiml jsem si, vedlo to na nějaký český web. Nemám zájem, aby mé zkoumání IP adres mohl někdo další cíleně zkoumat. Dal jsem tam zase původní WHOIS službu s novou adresou.

Jinak minimalisovat prostor nad obsahem by šlo spojením loga, menu a drobečkové navigace do nové super-lišty.
K tomu, že by ve fixní liště měla logicky být i drobečková navigace + nadpis vlákna, jsem též dospěl. Přišlo mi to však takové drastické. Drobečkové lišty tabulku s příspěvky hezky zapouzdřují… bez nich to tu bude hodně jiné. Toto dilema mě zarazilo naposledy, když jsem se chtěl do výroby superlišty pustit. Ale nikam jsem o svých pochybnostech nenapsal…
Joker
Profil
Chamurappi:
bez nich to tu bude hodně jiné.
Špatně jiné, nebo jen jiné? :-) Můžeme to vyzkoušet (jestli to stojí za tu práci připravit nějaký prototyp), od toho ostatně sandbox je.

„Na změně je nejhorší to, že to pak je jiný než to bylo předtím“ ;-)
Alphard
Profil
Už několikrát mě napadla hodně radikální změna layoutu, kterou jsem raději vůbec nezveřejňoval. :-) Ale neuvažovali jste někdo o tom, že při šířce okna nad např. 1500px by se volitelně mohla textarea a celý formulář pro odpověď přesunout do fixovaného pravého sloupce a celý levý sloupec by byl vyhrazený pro tabulku s příspěvky?
Taurus
Profil
Berte to jako nedodělané hraní si (viz zbytečná zebra, diskutabilní hover řádku). Možnost osobní úpravy CSS mě asi naplnila, takže vám do toho už nebudu třeba tolik kecat. Asi se zkrátka míň bojím změn, možná jako Alphard, jehož řešení by mě docela zajímalo.

Chamurappi:
Při najetí na odkaz nevím, jestli jsem na odkazu, nebo na [edit]u.
Asi nerozumím, něco jsem přehlédl (?) Chtěl jsem nastavit zatím jen odtučnění seznamu na indexu, ale možná jsem rozryl i něco jiného...
Joker
Profil
Alphard:
Ale neuvažovali jste někdo o tom, že při šířce okna nad např. 1500px by se volitelně mohla textarea a celý formulář pro odpověď přesunout do fixovaného pravého sloupce a celý levý sloupec by byl vyhrazený pro tabulku s příspěvky?
Neuvažoval :-)
Asi by to byl dost nezvyk a umístění pole s odpovědí za poslední příspěvek mi připadá nejlogičtější.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Špatně jiné, nebo jen jiné? :-)
Zkus si přidat do HTML dodatku třeba:
<style>
.breadcrumb, #neprihlasen, .logininfo { display: none }
#menu { position: fixed; top: 0; left: 0; right: 0; margin: 0; z-index: 10 }
body { margin-top: 2.5em }
</style>
… pro hrubou představu.


Reaguji na Alpharda:
Zajímavý nápad. Zkusím to někdy vyrobit, nejspíš jako třetí možnost ke stávajícímu přepínači na fixování formuláře.
Akorát malá šířka formuláře nebude moc přátelská ke klávesové mapě…


Reaguji na Taura:
Berte to jako nedodělané hraní si
Klidně si hraj dál, celkem čtyři lidi linkují tvé CSS :-)

Asi nerozumím, něco jsem přehlédl
[edit] generuje tmavě zelený text (skoro černý), :hover na odkazu je také dost tmavě zelený.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
»(zobrazit web)« v drobečkové navigaci
Bere se to z HTML kódu prvního příspěvku. Takže na další stránce už URL webu není. Nejlepší by asi bylo mít přímo sloupeček v minibb_topics s adresou webu k hodnocení. To by bylo ale pracnější, takže jsem to pro vyzkoušení udělal současným jednodušším způsobem.

K tomu, že by ve fixní liště měla logicky být i drobečková navigace + nadpis vlákna, jsem též dospěl.
Myslím, že jsem to zkoušel i v živém provozu a špatné to nebylo (bohužel to zrovna nemůžu najít). K tomu problému s drobečky jsem také došel. Kromě toho i stránkování začalo působit divně. Pak jsem si řekl, že by to bylo lepší nechat na další kouli…
Fisir
Profil
Možná to není tak časté, ale když si chci pročíst několikastránkové vlákno a pak odpovídám z jiné, než poslední stránky (například chci někoho citovat), tak se příspěvek sice odešle správně, ale Diskuse mě přesměruje na první příspěvek dané strany, místo přesměrování na můj právě odeslaný příspěvek. Dalo by se to nějak opravit? Případně alespoň neodkazovat přímo kotvou.
Str4wberry
Profil
To je feature. Kdyby se přesměrovalo na vložený příspěvek, tak pisateli uniknou případné příspěvky, které byly vloženy dříve někým jiným.

Nyní už, pravda, máme u registrovaných uživatelů uložený počet přečtených příspěvků v tématu, takže by šlo odkazovat na příspěvek následující po posledním přečteném. Ale asi pracnost implementace převyšuje přínos.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
To je feature.
Jo tak.
nemeja
Profil
V tomto vlákně obarvovač kódu trošku zlobí. Jedná se o kód s třídou, která nemá definovaný jazyk. Proč se ale obarvovač rozhodí a část kódu obarvuje červeně? Pokud se přinutí kód obarvovat jako PHP, tak vše funguje správně.

Problém vzniká na řádku 47, z důvodu velikosti obrázku přikládám odkaz.
DJ Miky
Profil
Autodetektor jazyka kódu se rozhodl, že se jedná o CSS, „class Galerie {“ totiž detektoru připadá jako začátek deklarace stylů (pro element Galerie uvnitř elementu class). Obarvovač si na tom pak vyláme zuby, červeně jsou zobrazeny domnělé hodnoty obalené do uvozovek a apostrofů.
nemeja
Profil
DJ Miky:
Proč ale zrovna na tomto řádku, proč se to nerozbilo už třeba na řádku 26 - tam se taky hází vyjímka?
Joker
Profil
nemeja:
Opravil jsem to, resp. jsem změnil [pre] na [prephp]

Proč ale zrovna na tomto řádku, proč se to nerozbilo už třeba na řádku 26 - tam se taky hází vyjímka?
Ono se to ani tak nerozbilo, prostě to co si myslí že jsou řetězce v uvozovkách to zvýraznilo červeně a z nějakého důvodu to některé uvozovky nevzalo.
DJ Miky
Profil
Zřejmě protože zvýrazňuje jen řetězce v CSS hodnotách a ne vlastnostech a na řádku 44 je teprve první dvojtečka.
Fisir
Profil
Při překliknutí na kartu Čeká na odpověď nejsou v tabulce zvýrazněné příspěvky zakladatelů tématu:



(Mám na mysli tu tmavší (tak by to mělo být) „čárku“ ohraničenou červeným obdélníkem.)
Str4wberry
Profil
Jiná vlákna než s posledním příspěvkem od zakladatele v té tabulce být nemůžou, tak nevím, jestli by to něčemu pomohlo.
Joker
Profil
Pokud příspěvek začíná nadpisem, koliduje v sandboxu hodnocení příspěvku a odkaz na nadpis (na „#“ u nadpisu nejde kliknout)
Příklad (při zobrazení v sandboxu).
Kajman
Profil
Fisir:
při odeslání příspěvku je automatické přidání do seznamu pro sledování otravné

Také mi to přijde nešťasné. Proč nenecháme jednu záložku Mé příspěvky, jak doposud a pak Sledovaná, která si uživatel ručně určil? Případně to tam automaticky dávat, jen pokud si to uživatel nastaví v profilu.

Mám v plánu si Sledované používat spíše jako oblíbené a když by se podle Chamurappiho plánu zrušily Mé příspěvky, přijdu o vše před nasazením.
Str4wberry
Profil
Bohužel si už nepamatuji přesný vývoj, ale myslím, že Chamurappi byl pro možnost mít seznamy dva:

• Sledované / Mé příspěvky
• Oblíbená témata

Při čemž oblíbená témata by bylo něco jako záložky a sledovaná témata takové současné Mé příspěvky, které lze rozšiřovat/zužovat.

Mně současný systém v podstatě vyhovuje. Chamurappi, tuším, namítal, že oba seznamy jsou v podstatě totožné, což činí pro některé návštěvníky nejasnosti.

Dále do hry promlouvají další rozšířující návrhy:
1) Označování štítky (juriad vytvořil JS řešení, které ukládá témata podle tagů do localStorage).
2) Chamurappiho seznamy, které by měly umožňovat vytvořit si vlastní záložky v poslední diskusi, kam by si každý dal co by ho napadlo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Mám v plánu si Sledované používat spíše jako oblíbené
Pokud si dobře vzpomínám, tak přesně z obavy, že se bodou takto používat, jsme je zrušili před minulým nasazením.

Stav sledování byl původně plánovaný jako uživatelská změna oproti zařazení do „Mé příspěvky“. Je vedlejší, že to je implementované jako automaticky doplňovaný seznam (byť nedokonale, nedoplňuje se při přesunu/kopírování) a že vedle stále trčí i „Mé příspěvky“ (které by se oproti sledovaným liší jen tím, že v nich přebývají vlákna, kam jsem přispěl a nezajímají mě, a chybí vlákna, kam jsem nepřispěl a zajímají mě).

Původně jsem chtěl, aby si člověk mohl nastavit, jak se mají sledované příspěvky doplňovat, ale Str4wberry mi to vymluvil, že dává smysl vlastně jen ta jedna možnost, která se tobě a Fisirovi nelíbí.

Dále bylo v plánu, že Sledovaná témata budou mít vlastní RSS + nastavení „posílat upozornění na e-mail“, což by dokonale nahradilo to současné zapadlé zaškrtávátko, které se improvizovaně a údajně nespolehlivě pamatuje přes cookie. Ale to nikdo nedodělal.

Už velmi dlouho říkám, že by tu měl být i seznam na oblíbená vlákna (který by ideálně také mohl mít své RSS a posílání na e-mail), ale nikdo se nemá k tomu, aby ho naprogramoval, přestože si myslím, že by to bylo na pár minut.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0