« 1 2 3 »
Autor Zpráva
KGW
Profil
Do kontejneru ani do profilu mě nenapadlo se podívat, uznávám. Navrhnul bych, aby se nějak indikovalo na té stránce, kde to posílám, že je to v kontejneru, ale mám obavy, abych neporušil bod o poučování. Spammer nejsem, ten se chová jinak.
_es
Profil
Ak niekto znovu napíše už zmazaný príspevok, mohlo by sa v pôvodnom vlákne, na nejaký čas, objaviť upozornenie moderátora, prípadne aj s odkazom na článok pravidiel, alebo aj odkazom na kontajner, kde si to môže krátko "vydiskutovať".
Nie každý je oboznámený s funkciou kontajnera, odkazmi v profile, pravidlami v jednotlivých kategóriách, …
Opakované zaslanie príspevku nemusí byť len zo zlých úmyslov, môže to byť aj z dôvodu predpokladu chybného odoslania alebo inej poruchy.
Petr ZZZ
Profil
KGW:
Ne všechny pleonasmy jsou hodnoceny jako jazykové chyby. Jako pleonasmus lze hodnotit výrazy jako (…) „optimalizace SEO“ apod. Podobné výrazy s (hlavně cizojazyčnými) zkratkami však bývají tolerovány, jednak kvůli lepšímu skloňování, ale také kvůli snazšímu pochopení pro čtenáře neznalého významu zkratky (Wikipedie).

SEO optimalizaci bych tedy neoznačoval za "blbost" nebo za "pěknou volovinu", ale nanejvýš jako tolerovaný pleonasmus, a také vůči moderátorovi, který ti ty afektované výkřiky vymazal, doporučuji vystupovat slušně. Přičemž afektované výkřiky asi taky bude pleonasmus, ale v tomto případě to snad tolik nevadí.
KGW
Profil
No právě, jako kdybych byl nějakej spammer nebo tapetář, a ještě mám bloklou ip. To že smazal mé příspěvky nepovažuji za sprosté a nehorázné. Po zablokování IP adresy jsem neměl jinou možnost, než ho kontaktovat na emailu či ICQ. Předpokládám, že od toho jsou kontakty, abych na nich mohl dotyčného kontaktovat. Na jím poslané jsem se pokoušel přihlásit i stornovat a nešlo to. Jeho hlášky byli "nebudu ses tebou bavit apod." Komunikoval jsem se stovkami lidí z různých firem, telefonem, e-mailem, icq apod. ale takové drzé chování jsem opravdu ještě nezažil. Takový člověk by okamžitě letěl.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Jeden ukážkový pleonazmus som nedávno počul v rozhlase: Medzinárodná vesmírna stanica ISS
KGW
Profil
Ano, máme přece LED diodu, někdo i kompaktní CD disk :-) A proto aby se nám tu neusadila "SEO optimalizace", je třeba bojovat, někdy i proti pravidlům. Kdo zažil komunismus, tak mi dá za pravdu. Ale žádný totalitní systém neuzná jinou pravdu něž tu svoji…


Není lepší způsob: "Nabízíme optimalizaci stránek pro vyhledávače (SEO)".
panther
Profil
KGW:
Jeho hlášky byli "nebudu ses tebou bavit apod."
odkázal jsem tě na pravidla (poprvé na sandboxové, ano, pak drakrát na „normální“) se slovy: „Dále o tom s tebou nebudu debatovat.“. Věci na úrovni diskuse se mají řešit na diskusi, nikoliv soukromě. Kontakty v profilu nemám pro lidi jako jsi ty (a někteří další, kteří jsou rovněž na ignore listu), ale to asi nepochopíš.

Komunikoval jsem se stovkami lidí z různých firem, telefonem, e-mailem, icq apod. ale takové drzé chování jsem opravdu ještě nezažil.
jestli relativně slušné odseknutí na nezvaného hosta bereš jako urážku, prosím. Dovol mi pousmát se :-) Tvé vystupování nebylo zrovna dvakrát přátelské, ke všemu podpořené těmi cca deseti příspěvky, které jsem smazal. Jak ty ke mě, tak já k tobě. A jestli si myslíš, že slova typu „znicim te“ jsou v komunikaci dvou lidí, kteří se neznají, normální, jsi na omylu.

Takový člověk by okamžitě letěl.
to mám možná štěstí, že s tebou nemusím pracovat :-)


Jen tak na okraj: na rozdíl od jiných diskusních fór se tady dodržuje nějaká úroveň, dbá se na pravidla, moderace funguje. To, že nejsi schopen si přečíst pravidla, kterými by ses měl jako host řídit, je tvůj problém. Ne můj. A zároveň bys neměl říkat o lidech, které neznáš, že jsou „šeď“, není to pravda. Možná někteří, ač studenti, dokázali mnohem víc než ty. (toto nebyla reakce na tebe).

Každopádně doufám, že jsi spokojen, jak ukázkově jsi mě „zničil“. Cítím se skoro… zničen :-)
KGW
Profil
Opět ses projevil, viď. Najdi mi laskavě, kde jsem řekl něco v tom smyslu, že jsi šeď. Nic takového jsem neřekl.
_es
Profil
KGW:
máme přece LED diodu
To bude asi ďalší príklad tolerovaného pleonazmu.
Ak sa jedná napríklad o súčiatky, tak je pod skratkou LED myslená skôr technológia, základný fyzikálny princíp, jav.
A LED dióda môže označovať elektronickú súčiastku, využívajúci LED princíp. LED panel: zobrazovací panel využívajúci LED princíp a pod.
KGW
Profil
Milý přátelé, zkuste prosím najít tato slova v mých příspěvcích. Jak dlouho tu budete trpět moderátory, kteří jsou sprostí, neumějí číst a navíc uvádějí lži.


A něco jako omluva asi není v tvém slovníku, že?


Opakuji, jak jsem to mohl řešit v i diskuzi, když si mi zakázal IP adresu?

Moderátor Chamurappi: Používej „Změnit“, pokud chceš doplnit svůj předchozí příspěvek. Tady není chat!
panther
Profil
KGW:
kde jsem řekl něco v tom smyslu, že jsi šeď.
omlouvám se, to psal PepeG. Beru zpět. Teď jsem se vrátil po skoro hodině a jak jsem to pročítal celé, spletl jsem se v autorovi citátu.


Tímto bych navrhoval to tu uzavřít - za tím, co jsem napsal na ICQ si stojím, za svým postupem zde na diskusi též. Ostatně se za mě postavili všichni zúčastnění, svůj boj si, myslím si, prohrál.

Příště, než budeš do diskuse přispívat, si, prosím, přečti pravidla té které sekce. Na některé (Práce a zakázky, Názor na stránku a možná i další) se vztahují pozměněná pravidla. A když nějaký tvůj příspěvek zmizí, hledej ho v Kontejneru, než pošleš ten samý znovu.

EDIT: omluva v mém slovníku je, pokud je na místě. Teď byla poprvé, že jsem si tě spletl s někým jiným. Dříve jsem se neměl kdy a za co omlouvat.
KGW
Profil
Ty se nauč jednat s lidmi slušně. To, že tě zničím jsem napsal až poté, jak si se mnou jednal na ICQ.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Pokud se jednalo o odkazy do sandboxu
Také mě to napadlo, mrknul jsem do logu. Půl minuty po devátém smazaní mu zabanoval IP adresu.
Teď koukám, že mu zabanoval IP adresu i po čtvrtém smazání. Fíha. On sem přišel přes anonymizér, jen aby pětkrát napsal, že je „SEO optimalizace“ nesmysl. Tomu říkám vytrvalost :-)


Reaguji na KGW:
Navrhnul bych, aby se nějak indikovalo na té stránce, kde to posílám, že je to v kontejneru
Spoustu mazaných příspěvků píší neregistrovaní. Jak bys to technicky řešil? Chtěl by ses podílet na výrobě téhle úpravy? Bylo by s tím dost práce, nemyslím si, že se to vyplatí.

Spammer nejsem, ten se chová jinak.
A jak se chová? Napíše příspěvek, smažeme příspěvek, napíše příspěvek, smažeme příspěvek, napíše příspěvek, smažeme příspěvek, zablokujeme IP adresu, změní IP adresu, napíše příspěvek, smažeme příspěvek, zablokujeme IP adresu, změní IP adresu… až na tuhle závěrečnou stížnost jsi předvedl učebnicové chování spammera.

Kdo zažil komunismus, tak mi dá za pravdu.
Teď nevím, jestli ti mám tu IP adresu odbanovávat, když si chceš hrát na disidenta. Zdejší pravidla jsou výsledkem otevřeného konsensu, totalitní praktiky neprovozujeme. Upozorňuji, že proti trolům, kteří se cíleně pokouší škodit (v zájmu jakékoliv své pravdy), se dokážeme účinně bránit. Ty by ses na našem místě bránil též.

jak jsem to mohl řešit v i diskuzi, když si mi zakázal IP adresu?
Měl jsi to řešit před tím, než ti zakázal IP adresu. Nebo alespoň před tím, než ti zakázal tu druhou. Jak často jednáš slušně se spammery ty? To, co se odehrálo na ICQ, je vaše soukromá záležitost (neprůkazná a irelevantní), sem ji netahejte.
Tvá snaha o vyburcování veřejnosti proti pantherovi je směšná. Zkus trochu poodstoupit, vychladnout a zamyslet se nad tím vším, o co ti vlastně jde, co žádáš a proč.


Reaguji na _es:
Nie každý je oboznámený s funkciou kontajnera, odkazmi v profile, pravidlami v jednotlivých kategóriách, …
Zlepšíme obeznamování. Zavádět PM či nějakou jinou obdobu soukromých zpráv jen kvůli bordelářům se mi moc nechce. Nicméně jakési upozorňování na úrovni (smazaných) vláken je v plánu.
V kategorii Práce a zakázky bude formulář dostupný až po odkývnutí jasného upozornění na pravidla.

Opakované zaslanie príspevku nemusí byť len zo zlých úmyslov
Před druhým banem už se dozvěděl, že je mazán (a kým).
_es
Profil
Chamurappi:
Zlepšíme obeznamování. Zavádět PM či nějakou jinou obdobu soukromých zpráv jen kvůli bordelářům se mi moc nechce.
Myslím, že krátke upozornenia na konkrétne články pravidiel s odkazom na ne vo vláknách by boli na oboznamovanie veľmi účinné a nielen pre tých, čo ich práve porušili. Pochybujem, že si veľa diskutujúcich len tak z dlhej chvíle číta Pravidlá.

V súvislosti s týmto ma napadlo:
Nebolo by dobré do diskusie pridať moderátorom možnosť automatického zmazania príspevku, či presunu do kontajnera v určitom čase (za určitý čas)?
Mohli by to rôzne využiť na cudzie aj na svoje príspevky. Potom by ani v kontajneri nemuseli byť manuálne poznámky ako: „Smazat 14.12.2010.“ Alebo sa to snáď maže automaticky a je to implementované?
Petr ZZZ
Profil
_es:
Nebolo by dobré do diskusie pridať moderátorom možnosť automatického zmazania príspevku, či presunu do kontajnera v určitom čase (za určitý čas)?
Obávám se, že diskutující by to často ignorovali a na příspěvky určené ke smazání by reagovali. Pozdějším smazáním příspěvku by reakce na něj pozbyla návaznost. Proto je asi lepší přesouvat nevhodné texty k ledu pokud možno hned.

Nějakou dobu se teď zobrazuje led ve výpisu posledních diskusí (což dřív nebylo), tak snad lze doufat, že to, jak se KGWovi povedlo "nevšimnout si", že je mazán, byla výjimka.

Medzinárodná vesmírna stanica ISS
:-)
_es
Profil
Petr ZZZ:
Nějakou dobu se teď zobrazuje led ve výpisu posledních diskusí (což dřív nebylo)
Myslím, že Chamurappi už inému moderátorovi niekde vysvetľoval, že sa to tak zobrazuje len moderátorom.

Obávám se, že diskutující by to často ignorovali a na příspěvky určené ke smazání by reagovali.
Ak by bol príspevok zreteľne označený ako nevhodný a určený na zmazanie, tak asi nie.
Záležalo by už len na konkrétnom moderátorovi, či by to nejako využil alebo nevyužil.
Miloš
Profil
KGW:
To, že tě zničím jsem napsal až poté, jak si se mnou jednal na ICQ.
Vyhrožování v kombinaci s ublíženectvím chce docela silný žaludek. Nezvedá se ti, když se podíváš do zrcadla?
Joker
Profil
KGW:
A proto aby se nám tu neusadila "SEO optimalizace", je třeba bojovat, někdy i proti pravidlům. Kdo zažil komunismus, tak mi dá za pravdu.
Ale kdepak, je nutné si rozmyslet, jestli daná věc je dost důležitá a jestli je vhodné zrovna na daném místě rozpoutávat džihád kvůli nějaké kravině.
Kdo slyšel o islámských teroristech, dá mi za pravdu.

Chamurappi:
Jak bys to technicky řešil?
Jak složité by bylo udělat něco jako „stínový příspěvek“? Tzn.:
a) Po vyhození by v původním vlákně zůstala kopie příspěvku, ovšem text by byl nahrazený něčím jako „Příspěvek vyhozen do kontejneru“. Po nějakém čase by se automaticky smazal (v krajním případě by se jen vložil přivolávač moderátorů a ti by to pak promazávali).
b) Lepší, ale asi složitější, řešení by bylo něco jako je teď ta „časová prodleva“, tak by byl podobný proužek s textem „1 příspěvek vyhozen“.
Petr ZZZ
Profil
_es:
…sa to tak zobrazuje len moderátorom.
Jaj, máš pravdu, to mi uniklo. Po odhlášení nic mraženého ve výpisu nevidím.

Joker:
Kdo slyšel o islámských teroristech, dá mi za pravdu.
Tak jest.

Myslím že první varianty (původní příspěvek temporárně nahrazen informací o tekutém dusíku) by si hříšník spíš všiml. Časová prodleva mezi umístěním informace o zchlazení a konečným smazáním příspěvku by možná měla být krátká (nebo nulová?) v sekci Práce a zakázky.
KGW
Profil
Když napíšu příspěvek, který se vztahuje k danému tématu a po obnovení stránky je hned pryč. Nevím jestli to bylo 10x, ale 6x to být mohlo. Na stránce se nic neukazuje o smazání. Poté se objevila zpráva od panthera, že spamuju, že systém je v pořádku, ať toho nechám. Žádné vysvětlení a najednou vidím že moje IP je blokována. Jedinou možností bylo ho kontaktovat na uvedených kontaktech email nebo icq. Pokud si nepřeje být otravován, nevím proč tam kontakty uvádí. Já sem ho slušně kontaktovat, pozdravil aniž se mi dočkalo odpovědi. A jeho první reakce byli velmi nevrlé a že mi nic vysvětlovat nebude. 3x mi poslal nějakej odkaz na diskuzi, který vyžadoval autorizaci a já mu 3x vysvětlovat, že mi nikam nedostanu. Nelze se pak divit, že jsem byl naštván na nejvyšší možnou míru. A dle posledních příspěvků panthera vidím, že jeho cílem není problém vyřešit a podobným úkazům zabránit ale jen ukázat, kdo je tu pánem. Jeho reakce jsou opět provokující. Tak jestli se takto chová normální moderátor, tak opravdu nevím, co si o tom myslet. Zatím mi tu nikdo nevysvětlil, jakým způsobem se má potom člověk ozvat. Používat anonymizér mi také nepřipadá fér jednání, nechci se cítit jako hacker či terorista. Ale mám snad jinou možnost. Nechcete mě rovnou zastřelit, milý moderátoři?
panther
Profil
KGW:
Nevím jestli to bylo 10x, ale 6x to být mohlo.
bylo to devětkrát. A to, že ti nepřijde divné, že X tvých příspěvků zmizí (společně se zablokováním IP), je na pováženou. Poznámku, že by to mohlo být cyhbou na serveru, jsi myslel vážně? Omylem zablokování IP po smazání příspěvků? Po přečtení pravidel by ti bylo jasné, proč mizí.

Pokud si nepřeje být otravován, nevím proč tam kontakty uvádí.
to není tvůj problém, proč kde mám kontakty uvedené. Kdybych uvedl adresu, vydáš se hned za mnou a budeš na mě zvonit? A to, s kým a o čem se chci ve svém volném čase bavit a s kým ne, je též moje věc.

3x mi poslal nějakej odkaz na diskuzi, který vyžadoval autorizaci a já mu 3x vysvětlovat, že mi nikam nedostanu.
klikl jsi jen na první z nich. První vedl na sandboxová pravidla, zbylé dva na pravidla ostré verze. Ty zbylé dva odkazy musely fungovat.

Zatím mi tu nikdo nevysvětlil, jakým způsobem se má potom člověk ozvat.
klidně založením nového vlákna, jako je toto. Dozvíš se, že jsi porušil pravidla, že jsi byl smazán právem. Nic víc, nic objevného.


Koukám, že tě evidentně baví to tu pořád rozebírat dokola a pořád dokola omílat věci již vyřčené. Čeho chceš dosáhnout? I kdybych byl, nedej bože, na ICQ či mailu opravdu sprostý nebo cokoliv jiného, pravidla této diskuse tam nemají žádnou platnost. To, oč se tu snažíš, je komické. Nebo spíš tragické.
KGW
Profil
To snad není možné, ten člověk asi není psychicky úplně v pořádku.
Já myslel, že moderátor tu od toho, že sena něj člověk může obrátit. Vidím, že tvůj problém je v psychice. Tvým cílem není řídit diskuze a řešit problémy. Chceš jen ukazovat jaký jsi master.
Opět lež. Klikal jsem na všechny odkazy, které jsi mi posílal.
Píšu asi možná popáté. Jak mám založit nové vlákno, když je adresa blokována?
Tohle mě opravdu nebaví, ale věci by se měli vyřešit. Stále přiléváš jen olej do ohně? Čeho chceš dosáhnout ty?
panther
Profil
KGW:
Opět lež. Klikal jsem na všechny odkazy, které jsi mi posílal.
opravdu? Posílám je v plaintextu, jak jsem je posílal na ICQ.

20:50:13 http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/?action=vthread&forum=26&topic=18527#Z.XV
20:51:02 http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=26&topic=18527#Z.XV
20:52:31 http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=26&topic=18527#Z.XV

Dva poslední jsou přístupné z ostré verze diskuse.

Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, nemá to cenu. A nechci s tebou marnit další čas.
_es
Profil
Ban sa vzťahuje len na odosielanie príspevkov, alebo je zakázané aj čítanie diskusie?
Taurus
Profil
...a toto je právě důvod, proč nemám zájem moderovat fóra (i když to na jednom dělám). Je třeba pochopit, že při takovém náporu uživatelů není možné se s každým mazlit. Navíc, kdyby četli pravidla, nevznikaly by tyto nevhodná a zbytečná vlákna. O neslušném chování jsem se tu zatím nedočetl, zaujalo mě ale to "zničím tě"...
KGW
Profil
První odkaz chce autorizaci, ani po stornování nefunguje.
Další 2 odkazy napíšou "Přístup odepřen", ale to už jsem ti psal mockrát. Je tu snad něco nejasného?
Prostě člověka vykopnete bez vysvětlení. Zamysli se nad sebou, nebylo to lepší vyřešit ihned stručně, jasně, srozumitelně a slušně?
panther
Profil
_es:
Ban sa vzťahuje len na odosielanie príspevkov, alebo je zakázané aj čítanie diskusie?
to nevím, nicméně KGW sem přistupuje skrze anonymizér, takže k pravidlům se dostane.
KGW
Profil
Nedostanu se ani na hlavní stránku této diskuze.


Ano ale anonymizér jsem použil až po tvém chování na ICQ jako krajní možnost. Jde mi o práva každého. Je jasné, že moderátor se stará o dodržování pravidel, i když mohou být špatná. Respektuji. Je jasné, že uživatel může dostal ban. Ale aby uživatel byl nucen,pokud se chce k něčemu vyjádřit přistupovat přes anonymizér apod. mi nepřipadá vhodné.
Petr ZZZ
Profil
KGW:
Já ti věřím, že jsi byl tím "SEO-pleonasmem" upřímně pobouřen, ale jednak pravidla sekce Práce a zakázky podobné komentáře nedovolují a jednak si myslím, že navenek mohl opakováním tvé reakce snadno vzniknout dojem, že se za ní skrývá jen profesní žárlivost. A vyhrožovat komukoli slovy „zničím tě“? Uvědomuješ si, že při troše přehnané vůle by se takové výhrůžky daly klasifikovat jako trestný čin?

Zamykám. Odemknu za pár hodin, do té doby si prosím vlákno v klidu pročti a potom pro mne za mne reaguj, ale, prosím, v klidu. Neodemknu, viz Taurus (8.12.2010 11:52:37) a Joker (8.12.2010 12:02:01). Založíš-li nové vlákno na stejné téma, smažu to. Až odemču, Tento svůj komentář (tuto část v kurzívě) smažu. Koleduješ si o ban a bylo by mi líto ho navrhovat, protože si vážím tvé odborné kvalifikace a vnímám tě - odhlédnu-li od tohoto vlákna - jako přínos pro diskusi.
Joker
Profil
KGW:
Když napíšu příspěvek, který se vztahuje k danému tématu
To nebyl příspěvek k tématu, byl to příspěvek mimo téma a ještě navíc proti pravidlům.
A jak se říká, neznalost zákona neomlouvá, každý by si měl přečíst pravidla předtím než začne na fórum psát, ne nejdřív napsat příspěvky pravidla porušující a pak se divit za co je vlastně trestaný.

No nic, nejlepší bude to tady ukončit a podle mě smysluplnou diskusi na téma upozornění na vyhozené příspěvky a vlákna vést jinde.

edit: Koukám to mezitím ukončil někdo jiný.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0