Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Hojný výskyt nic neříkajících nadpisů témat mi byl podnětem založit vlákno, do kterého může kdokoli psát návrhy na přeformulování titulků (nebo změnu kategorie). Máte-li k tomu otázky či připomínky, pište je prosím sem. Pokud si všimnete nějakého titulku, který by bylo vhodné přeformulovat (nebo tématu, které by bylo vhodné přesunout), pište své návrhy do vlákna Sbírka návrhů na úpravu nadpisu či změnu kategorie.

Dodatek (3. 6. 2014): To vlákno bylo dnes smazáno, protože do něj kromě mojí maličkosti skoro nikdo nepsal a já mám od včerejška možnost moderovat ve všech kategoriích.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Už před deseti měsíci jsem tu popsal Směrnici pro návrhy na přejmenování, od té doby na ni téměř nikdo nereagoval. Každý podstatný návrh na přejmenování se objevuje většinou přímo ve vlákně určeném k přejmenování a drobnosti nikdo neřeší. Pochybuju, že tato nová sbírka něco změní. Uvidíme.
panther
Profil
Petr ZZZ:
minimálně 6 z tebou navrhovaných úprav je zbytečných.

Kdybys to bral do důsledků, mohl bys opravoval 90% nadpisů. Pokud ti na nadpisech záleží natolik, že bys byl schopen jich většinu upřesňovat (ale opatrně, aby tazatel svůj dotaz našel), byl bych pro rozšíření tvých pravomocí i do dalších sekcí s tím, že by ses tam neúčastnil odborných zásahů - kvůli těm tam moderátorská práva nemáš. A nebo počkáme, až sem dorazí ti už několikrát zmiňovaní padawani, kteří by mohli titulky opravovat. Budeš prvním - a nejvážnějším - kandidátem.
Chamurappi
Profil
input[type=submit] – Jak nastylovat submit button v IE6?
Otázka se sice týká odesílacího tlačítka, ale odpověď bude platná na všechny typy.

Jak vložit příliš velký film?
Nejde o velký film, ale o film s velkými rozměry.

Problém s marginem u nadpisu a u divu: slučování okrajů
Někdy je nutné přilepit do titulku i řešení, ale tady bych řekl, že ne.

Jak dát hover prvnímu menu, když jsem myší na druhém menu?
Tohle není přesné, chtěl nastylovat rodiče podmenu.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Netvrdím, že jsou moje návrhy perfektní, ale snad lepší než původní znění. Nejde mi ale ani tak o těch pár konkrétních nadpisů. U ledu je poměrně málo témat a myslím si, že pravidelní čtenáři je znají všechna zpaměti. Tímto (doufám viditelným) vláknem bych chtěl dosáhnout především dvou věcí:

• aby nad kvalitou nadpisů autoři víc přemýšleli a
• aby se do péče o titulky zapojilo více pravidelných účastníků diskuse.

Vzhledem ke spíše vlažné podpoře podobných snah je ale otázka, zda tady to vlákno nebude trčet zbytečně. Takže jestli si myslíš, že to k ničemu není, tak to smažeme a je to vyřešené. (Už se těším na nejnovější nadpis "Nečekaný problém s chybným kódem". ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
U ledu je poměrně málo témat a myslím si, že pravidelní čtenáři je znají všechna zpaměti.
Proč by je měli číst? Nedávno mě napadlo, že jsi možná nepochopil přesně účel téhle kategorie.
Ona nemá být nijak zvlášť viditelná a nemá být ani navštěvovaná, její obsah by pravidelný čtenář pravděpodobně považoval za rušivý, a proto je (a i navždy bude) vyřazená z Posledních diskusí. V seznamu kategorií je dosud viditelná jen proto, že k ní nevede žádná jiná cesta (zatím).

Tímto (doufám viditelným) vláknem
Toto Tamto vlákno nalistovalo 29 registrovaných lidí, z toho půlka naposledy v době, kdy tam byl jen první příspěvek, jelikož jsi tam odkázal z viditelného vlákna.

• aby nad kvalitou nadpisů autoři víc přemýšleli
To je jako schovat výzvu „zouvejte se!“ pod rohožku :-)

• aby se do péče o titulky zapojilo více pravidelných účastníků diskuse.
Nečtou led a asi je ani nebaví upozorňovat na každý překlep.

Problémem této sbírky návrhů bude i nedostatek motivace na straně moderátorů. V kontejneru to hučí, každý týden se v něm protočí dvacet až osmdesát příspěvků, moderátoři tam pravidelně koukají a vyřizují všechny záležitosti, které uzrály k vyřízení. Ty bys chtěl, aby sledovali a posuzovali vedle kontejneru ještě nějaké jiné vlákno, které bude mít mnohem volnější tempo…
_es
Profil
Moderátori moderujú asi hlavne preto, že sa o danú problematiku zaujímajú.
A takéto vlákno bude pre nich asi veľmi nezaujímavé.
Nevhodné vlákno sa asi najľahšie premenúva, ak ho moderátor číta v čase, keď je ešte „živé“ a vie o čom je.
Iné úpravy ako preklepy by mal upravovať asi len moderátor - odborník v danej kategórii.
Nadpisy nemusia byť „silou mocou“ v tvare v tvare úplnej vety, alebo súvetia.
Petr ZZZ
Profil
panther:
až sem dorazí (…) padawani
Hm… To slovo jsem v životě neslyšel. Teď koukám, že je to něco jako pomocník čestné stráže. To nezní špatně, ale nevím… Myslím se bez spleteného copánku cítím lépe. :-)

Chamurappi:
Proč by je měli číst?
Někdo si čte U ledu i z pouhé zvědavosti, myslel jsem, že by toho šlo využít. Ale možná takových čtenářů není moc, to neposoudím.

Nedávno mě napadlo, že jsi možná nepochopil přesně účel téhle kategorie.
Ale pochopil. Už jsem se i chtěl ptát, proč je Led najednou ve výpisu posledních témat, ale myslel jsem si, že jsem jen přehlédl něco v diskusi o změnách, nebo že byl podnětem KGW, který si nevšiml, že je mazán. Založil jsem to vlákno U ledu taky proto, protože po opravě by se měly návrhy promazávat. Předpokládám, že Led má v sitemap nastavenu nižší prioritu, takže pravidelné mazání by snad nemělo mít nežádoucí efekt z hlediska optimalizace.

Když už jsme u toho – proč jsou vlastně Dobré rady u ledu? Nemohly by být viditelné i jinde než vedle políčka pro psaní nového příspěvku? Přijde mi, že jsou důležité. Nehodily by se spíš do sekce O této diskusi a přišpendlit nahoru?

nedostatek motivace na straně moderátorů…
…pochopitelně může být problém. Je to otázka nároku na kvalitu, který si diskuse klade. Známe to z tisku: nedostatky, nad kterými kroutíme hlavou, jak to mohlo projít redakcí. Chceme-li mít diskusi kvalitní nejen po odborné, ale i po jazykové stránce, musíme to vyžadovat. Nebudeme-li kvalitu vyžadovat a pěstovat, nebudeme ji mít.

_es:
Nadpisy nemusia byť ‚silou mocou‘ v tvare úplnej vety, alebo súvetia.
Silou mocou ne, ale většinu dotazů tak formulovat lze a myslím, že jsou pak čitelnější a srozumitelnější. Věřím, že čím pilněji budeme nevydařené titulky opravovat, tím víc bude přibývat těch, které opravovat netřeba.
Příspěvky 4 až 7 přesunuty ze sbírky návrhů na úpravu nadpisu či změnu kategorie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0