Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Teď je u ledu více jak 30 kousků, ale v seznamu vláken se na první stránce ukazuje jen 29. Jedno chybí. A chybí tak, že se neukazuje ani na druhé stránce. Pokud něco novějšího přesunu do jiné kategorie, tak to chybějící vlákno vykoukne a na jeho neviditelné místo usedne další v pořadí (díky tomu jsem si toho všiml).


Pokud nechám vlákna „Třídit podle nových témat“, vidím jich v té kategorii na druhé stránce víc. Ahá… ono to možná souvisí s těmi „mrtvolkami“ — s vlákny, kterým chybí příspěvky. V řazení podle nejnovějších příspěvků nejsou vidět, protože tam nejsou žádné příspěvky :-)

Tušíme, jak ty mrtvolky vznikly?
Kajman_
Profil *
Tušíme, jak ty mrtvolky vznikly?

Přesunem všech příspěvku do jiného vlákna? Pak se tuším dělá update, co zjistí zakladatele vlákna atp. pro původní i nové vlákno, ale asi tam už není delete pro případ, že v tom původním vlákně už žádný příspěvek nezůstane.
Kajman_
Profil *
Jinak, aby byla vidět i vlákna bez příspěvků, mělo by stačit lehce pozměnit dotaz 15 (možná i 11) přidáním LEFT před JOIN.

LEFT JOIN   `$Tp` p ON t.topic_last_post_id = p.post_id
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Přesunem všech příspěvku do jiného vlákna?
Spíš nějakou chybou při zakládání vlákna. Nejstarší mrtvolka je z roku 2006, tenkrát přesouvání příspěvků nebylo možné. Jediná moderátorské akce, které se od počátku logování moderátorských zásahů účastnila, byla změna kategorie. U ledu jsou ty mrtvolky jen proto, že na ně někdo z moderátorů později narazil (párkrát o tom byla řeč v kontejneru). Předpokládám, že se v ostatních kategoriích válejí další, jen si jich ještě nikdo nevšiml.

přidáním LEFT před JOIN
Když si přejeme k seznamu připojit vynechané, přeložíme si to přání do angličtiny a hned je z toho SQL dotaz :-)
Máš přístup na FTP sandboxu?
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Máš přístup na FTP sandboxu?

Nemám a nejsem si vůbec jistý, jestli po tom toužím :-) Ale možná bych mohl někdy zkusit upravit místní hledání.

Spíš nějakou chybou při zakládání vlákna.
Asi jo, je jich tam celkem dost starých. Nepoužívají tam transakce ani žádné další ošetření, tak se není čemu divit. Třeba k tomu přesunu by se mohl přidat i delete těch, co nemají příspěvek, ale raději jen u aspoň hodinu starých témat, aby se nesmazalo nějaké právě vkládané.

Vlákna bez příspěvků
SELECT t.*
FROM `minibb_topics` t
LEFT JOIN `minibb_posts` p
ON t.topic_id=p.topic_id
WHERE p.topic_id IS NULL
ORDER BY 1
Keeehi
Profil
Chamurappi:
Ono ale LEFT v tomto významu znamená "levá".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0