Autor Zpráva
ma3xx
Profil
Zdravím,
Chcem sa opýtať(hlavne moderátorov) či je tu na fóre nejaké nepísané alebo aj písané pravidlo(o ktorom neviem, lebo som si ho nevšimol) že v prvých príspevkoch(alebo aj celkovo) nemôžem dávať odkaz na webstránky? Pár krát som prispieval do diskusie o webhostingu. Predtým pod iným menom, teraz pod týmto, pretože mi asi dali ban na tamto predtým.
Niekto zháňal webhosting podobný ako hostmonster. Odporučil som mu hostgator z vlastnej skúsenosti, prípadne sa pozrieť na porovnanie aj iných hostingov na stránke www.najlepsihosting.com. Moje príspevky boli odstránené a preto sa pýtam že v čom porušujú pravidlá??
Ďakujem

Moderátor Chamurappi: Titulek „Porušovanie pravidiel???“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
jenikkozak
Profil
Příspěvky, které se moderátorům nelíbí, bývají před smazáním umisťovány do Kontejneru v kategorii U ledu. Tam mnohdy uvádějí důvod smazání.
Psaní odkazů do prvého vlákna zakázáno není, spamování však ano.
ma3xx
Profil
Hej, diky, už som tam našiel svoj príspevok. Nejakému moderátorovi asi leží moja stránka v žalúdku. Možno keby som dal odkaz na nejaký článok na blogu, tak by to bolo pre toho človeka užitočnejšie pre výber webhostingu....a administrátorom by to možno ani nevadilo....
jenikkozak
Profil
ma3xx:
Nemyslím si to. Spíše se moderátorům nelíbí odkazy na vlastní weby uživatelů tvářící se jako objektivní zdroje informací, což uvedený web s prominutím není.
ma3xx
Profil
Ja na tom nevidím nič zlé keď odkazujem na svoju stránku. Príspevok bol ale o odporúčaní webhostingu. Moderátori sa asi boja že im zoberiem celý pagerank alebo čo...To je pravda, že sú tam zatiaľ iba základné informácie, ale postupne to napĺňam a sú tam webhostingy na výber.
jenikkozak
Profil
ma3xx:
Pagerank bys nebral moderátorům, ale webu, ovšem nebereš jej ani jemu, neboť odkazy mají rel="nofollow". Moderátorům by nevadil odkaz na vlastní web, kdyby byl tento dostatečně kvalitní. Řekl bych.
Str4wberry
Profil
Viz pravidla. Myslím, že zde není moc co dál řešit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ma3xxe:
Mně se z principu nelíbí, když smazaný příspěvek napíšeš znovu a ještě se opřeš do moderátora (kterému zkomolíš jméno), co že si to dovolil tě vyhodit…

Predtým pod iným menom, teraz pod týmto, pretože mi asi dali ban na tamto predtým.
Na jaké? Kdybychom ti dali ban, tak to není proto, abys sem nepsal s daným jménem, ale proto, abys sem nepsal vůbec, takže je to z tvé strany docela zajímavá spekulace.
Joker
Profil
ma3xx:
Ja na tom nevidím nič zlé keď odkazujem na svoju stránku.
Viz Pravidla kategorie Hosting, pravidlo 7, přeneseně i smysl pravidel 6 a 10.

V první řadě podle pravidel doporučení hostingu by mělo obsahovat i bližší informace typu jaký web tam doporučující hostuje (pravidlo je založeno na zkušenostech s tím, že někteří provozovatelé hostingů si psali doporučení a někdy i „nezávislá hodnocení“ hostingů sami).
Dále je možné posílat odkazy na vlastní web, ale na konkrétní stránku která se daným tématem zabývá (tj. ne do každého vlákna napsat „O tom jsem psal u sebe na webu <odkaz na hlavní stránku>“) a nejlépe jasně říct, že to je můj vlastní web.

Například tohle by myslím bylo v pořádku:
„Já bych doporučil <hosting>, mám u nich web <adresa>, zkušenosti s nimi jsem popsal zde <odkaz na článek>“
ma3xx
Profil
No veď jasné, tak potom neviem že prečo by to mali vymazávať. Pravidla som si pre istotu čítal pre tým ako som sa registroval. Keď sa niekto pýta na odporučenie webhostingu tak si myslím že keď mu dám konkrétnu odpoveď na hosting s ktorým mam ja dobré skúsenosti a odkaz na webstránku kde nájde viac podobných hostingov, tak to je plnohodnotný príspevok. Ale nebudem to riešiť to je pravda, už aj tak som tu stratil dosť času.
Joker
Profil
Na trochu jiné téma:
Chamurappi:
Mně se z principu nelíbí, když smazaný příspěvek napíšeš znovu
Chtělo by to dotáhnout vyhazování příspěvků a vláken k ledu, podle mě to někteří dělají proto, že si myslí, že se příspěvek neodeslal kvůli nějaké chybě.
ma3xx
Profil
Joker, písal som tam druhý príspevok, ktorý bol konkretnejší, Polovicu ste mi nechali a tá časť v ktorej bol odkaz ste zmazali. Samozrejme že dávam odkaz aj preto aby som budoval odkazy, veď preto asi každý robí webstránky, aby mali návštevnosť. Ťažko nájdeš web kde nájdeš všetky potrebné informácie na jednom mieste. Ani moja stránka nieje dokonalá, ale robím na nej.
ma3xx
Profil
Možno by ste nemali byť takí citlivý a lepšie zvážiť čo je spam. Web sú odkazy...
ma3xx
Profil
Keď už sa bavíme o nejakom princípe a tom ako majú byť príspevky napísané, tak prečo potom keď napíšem príspevok, tak mi odstránite polovicu príspevku v ktorej je odkaz na web a necháte polovicu viď:http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=6&topic=121843 v ktorej niesú žiadné skúsenosti a je to iba môj názor. Vyžšie si písal, ako má vyzerať príspevok, tak prečo ste potom nevymazali celý môj príspevok a aj tri štvrtiny tohto fóra?? Ja myslím že vám strašne vadil ten odkaz na tú mienkotvornú stránku, ktorá by mohla veľmi ovplyvniť ľudí prí výbere webhostingu.....Good luck and good bye
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Zrovna tenhle umělec moc dobře věděl, že je smazaný, i kdo ho smazal.
V sandboxu se už pár dní ukazují upozornění na přesouvání, zkus si přesunout třeba svůj příspěvek. Str4wberry takovéhle novinky raději programuje než popisuje :-)


Reaguji na ma3xxe:
Polovicu ste mi nechali a tá časť v ktorej bol odkaz ste zmazali
Původně jsem ho chtěl smazat celý, ale až na odkaz to bylo k věci. Odkaz na seznam podobných hostingů mi v kontextu otázky tázající se na pozitivní zkušenosti přišel naprosto zbytečný.

Ja myslím že vám strašne vadil ten odkaz na tú mienkotvornú stránku
Zdaleka ne tolik, jako tobě vadí, že ti ho tu nenecháme. Podobných přehledů se na internetu válejí tisíce, pan hobr se přišel na fórum zeptat na osobní zkušenost.
Mimochodem, tady není chat. Pokud pár minut po odeslání příspěvku pocítíš touhu svůj příspěvek doplnit, tak ho laskavě doplň, a neposílej další.

Dál už nemá smysl to řešit, kvůli dvěma větám nemusíš naříkat víc jak dvě hodiny.
ma3xx
Profil
Uff, ja som si myslel že už nieje komunizmus a že na internetovom diskusnom fóre môžem komunikovať s ľuďmi. Ale dobre že mam niekoho kto mi môže kontrolovať pravopis, to či som sa náhodou nepomýlil a neodkázal na stránku ktorá je celkom na inú tému, alebo nedajbože na mojú vlastnú,len to nie, alebo dokonca rozhodol za mňa, ktorá časť príspevku je k veci a ktorá už je od veci a podľa toho mi upravil príspevok. Asi si zostavím zoznam kľúčových slov na reakcie do fóra a jednoducho pošlem zoznam slov a moderátori mi z nich vytvoria príspevok, ktorý sa presne hodí:-) Len dúfam že aj na iných fórach sa nájdu takí moderátori....
Chamurappi
Profil
Reaguji na ma3xxe:
Jelikož už ti nevadí, když se s tvým příspěvkem nikdo nepáře a vyhazuje ho celý, a naopak ti zjevně velmi vadí, když si někdo dá práci s rozeznáním a odmazáním balastu, smazal jsem i zbytek tvého příspěvku.

Nejprve ses odvolával na pravidla a nyní, když se ti nelíbí, je srovnáváš s komunismem?
Mrháš mým časem. Sbohem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0