Autor Zpráva
snake.aas
Profil *
proč si nemůžu registrovat přezdívku s tečkou, ale na diskuzi tak psát můžu?
rád bych se regnul, ale moje tečka je pro mě důležitá :D
l564
Uživatelské jméno může obsahovat jen povolené symboly (viz Nápověda)! Musí být dlouhé nejméně 3 a nejvíce 40 znaků.
Tak tečka (.) asi není mezi povolenými znaky .
Asi spíše to nepodporuje MySql datábáze nejspíše se tam ta tečka buď nezapíše nebo nepřečte nebo prostě to narušuje průběh mezi registrací
snake.aas
Profil *
jo, to jsem si přečetl...
zajímalo mě spíš, proč tečka není povolená... a viz nápověda... tam jsem hledal, ale nenašel
l564
snake.aas:
proč tečka není povolená...

l564:
Asi spíše to nepodporuje MySql datábáze nejspíše se tam ta tečka buď nezapíše nebo nepřečte nebo prostě to narušuje průběh mezi registrací
Darker
l564:
Asi spíše to nepodporuje MySql datábáze
Nesmysl. To by vyvracelo fakt že snake.aas:„ale na diskuzi tak psát můžu
Prostě nikoho nenapadlo, že někdo bude chtít tečku, stejně jako nikdo před rokem netušil, že někdo zapomene, že se zaregistroval.
Chamurappi
Reaguji na l564:
Co to tady zase plácáš za výmysly? Neříkal jsem ti, že když nevíš, tak máš mlčet?

Reaguji na snake.aase:
proč si nemůžu registrovat přezdívku s tečkou, ale na diskuzi tak psát můžu?
Ve vývojové verzi už máme oba problémy několik měsíců opravené — tečka je povolená a nedovolené znaky nejsou dovolené ani u neregistrovaných. Do ostré verze budou úpravy nasazeny… cca za měsíc. Zatím se můžeš podepisovat s podtržítkem na konci (tedy „snake.aas_“) — až si zřídíš účet, tak si takové příspěvky budeš moct začlenit do profilu.
Darker
Chamurappi:
Neříkal jsem ti, že když nevíš, tak máš mlčet?
Chtěl jsem mu to taky říct, ale netroufl jsem si.

až si zřídíš účet, tak si takové příspěvky budeš moct začlenit do profilu.
To je možné podle nějakého označení přesunout do profilu příspěvky? Myslím z uživatelského hlediska.

snake.aas:
Možná se můžeš regnout jako snake_ass, a pak poprosit o přejmenování. Když dokážou admini spojit účty, dokážou všechno.
snake.aas
Profil *
oki... díky, za objasnění a rady
Chamurappi
Reaguji na Darkera:
To je možné podle nějakého označení přesunout do profilu příspěvky?
Ano.

Možná se můžeš regnout jako snake_ass
To není špatný nápad. Přejmenovat bych ho zvládnul.
Darker
Chamurappi:
Právě jsem na to také nerazil.
snake_aas
Chamurappi:
tak jsem zjistil, že už pod snake_aas redistrovaný jsem... asi z dřívějška...
šlo by tedy zaměnit podtržítko za tečku? případně sloučit ty příspěvky psané jako snake.aas, jestli to není moc pracné?
Str4wberry
Nemohla ta tečka být zakázaná, aby si někdo do jména nedával třeba www/mailovou adresu, která se potom při reakci dostane do příspěvku a převede se na odkaz? Myslím, že by se to mělo zachovat.
Chamurappi
Reaguji na Str4wberryho:
Mailová adresa se sama nepřevádí a co se týče webové adresy, můžeme zakázat, aby se v přezdívce objevilo (^|\s)www\..
Str4wberry
Ano, já se jen snažil najít důvod, proč byla tečka blokovaná. (Nejsem si jist, jestli se tady nikdy mailová adresa nepřeváděla, rozhodně taková možnost v miniBB byla.)

Tak jsem snake_aase přejmenoval na snake.aas, zkusíme, jestli to bude fungovat. :–)
Darker
Str4wberry:
zkusíme, jestli to bude fungovat. :–)
Profilse sice zobrazuje správně, ale příspěvek [#11] má jméno špatně. Předpokládám, že šetříte DB tím, že píšete rovnou jména, a ne ID ktará by se pokaždé převáděla.
Str4wberry
Reakce na sebe:
Jak se na to dívám, ta tečka se mi zrovna dvakrát nelíbí. Vypadá to tak nějak… divně. Mimochodem, mi přijde, že ani v sandboxu ji nelze ve jméně použít.

Reakce na Darkera:
Je to možné, každopádně to má tu výhodu, že není problém s přejmenováním uživatele.
Chamurappi
Reaguji na Str4wberryho:
Vypadá to tak nějak… divně. Mimochodem, mi přijde, že ani v sandboxu ji nelze ve jméně použít.
Mně se zase (vizuálně) nelíbí podtržítko. Povídali jsme si o tom tady.
Darker
Str4wberry:
Je to možné, každopádně to má tu výhodu, že není problém s přejmenováním uživatele.
Napak. Asi jsem se špatně vyjádřil.
Jde o to, že ukládáš do DB spolu s příspěvkem jméno uživatele, které pravděpodobně taháš z session. Kdybys tam dal místo toho jeho id, a ID pak převáděl pokaždé na jméno, bylo by tam jméno s tečkou.
Jenže by to mohlo server solidně zatěžovat, a já hlášku o přetížené diskusi nemám rád.

Str4wberry: „ta tečka se mi zrovna dvakrát nelíbí
Chamurappi:„Mně se zase (vizuálně) nelíbí podtržítko.
Přecejen, je to snakeův nick, ne. (Ač uznávám že svům způsobem vaše fórum.

A ve tři by jste měli být v posteli pánové.
snake.aas
úžasné, děkuji

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: