Autor Zpráva
Darker
Profil
Mimoto, že tuto stránku vídam poslední dobou ošklivě často - Je technicky možné, aby v HTML dokumentu, který se mi zobrazí byla URL, kam se snažím dostat?

Moderátor Chamurappi: Titulek „Diskuse je přetížená“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Petr ZZZ
Profil
A nestačí nakliknout v prohlížeči „nazpátek“ a pak si už vzpomeneš, kam ses chtěl dostat?

Jako laik bych hádal, že to technicky možné je, pokud diskuse nebude přetížená. :))
(Kdyby to opravdu šlo, tak mi prosím pěkně někdo napište, že plácám blbosti, a já se zkusím polepšit. :)
Hm. Tak nad tím přemýšlím a nedá mi to. Jak je možné, že se vůbec nějaká stránka zobrazí, když je diskuse přetížená? To se nějak detekuje stav těsně pod hranicí přetíženosti a pak se vypíše ta stránka? Jestli to tak nějak je, tak to by asi mělo jít, aby se někde vypsala URL, kterou chtěl nešťastník navštívit. Jen jestli to nebude příliš velká zátěž. Aby pak nebyla diskuse opravdu přetížená. Nebo aby se nemusela dávat ta laťka přetíženosti příliš nízko.

Nebo to je prostě jenom chybová stránka, nastavená v .htaccess, a ukáže se, když je diskuse opravdu nepřístupná?
Medvídek, DoubleThink: Díky.
Medvídek
Profil
Petr ZZZ:
pak se vypíše ta stránka
Zobrazí se tato stránka: http://www.jakpsatweb.cz/***.html s ErrorDocument 503
Moderátor Chamurappi: Zrušen odkaz, máme tam počítadlo.
DoubleThink
Profil *
Petr ZZZ:
Nebo to je prostě jenom chybová stránka, nastavená v .htaccess, a ukáže se, když je diskuse opravdu nepřístupná?
Přesně tak.
Konkrétně je to direktiva
ErrorDocument 503 http://www.jakpsatweb.cz/***.html

Soudím, že pokud bychom nastavili relativní adresu, zůstala by v prohlížeči původní adresa (a správný stavový kód). Aktuálně bych tipnul, že takto volaná ***.html vrací normálně 200 OK.
Darker
Profil
DoubleThink:
Soudím, že pokud bychom nastavili relativní adresu, zůstala by v prohlížeči původní adresa (a správný stavový kód). Aktuálně bych tipnul, že takto volaná ***.html vrací normálně 200 OK.
Což je pravděpodobně to, co jsem měl namysli. Myslel jsem ale, že to máte celé přes PHP, kvůli tomu přesměrování. Pak by stačilo po chvilce zmáčknout F5

Petr ZZZ:
pak si už vzpomeneš, kam ses chtěl dostat?
Tohle jsem napsal ve chvíli, kdy jsem si už popáté nevzoměl. Často čtu diskusi dost rozvětveně, jestli se to tak dá říct.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0