Autor Zpráva
peta
Profil
Timto podavam oficialni stiznost na chovani nekterych uzivatelu a moderatoru, priklad:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=122923

Petr ZZZ
#5 · Zasláno: 10.3.2011 13:24:51 - k vyreseni problemu neprispel

Joker
#2 · Zasláno: 10.3.2011 11:55:41 - k vyreseni problemu neprispel
#8 · Zasláno: 10.3.2011 13:57:53 - k vyreseni problemu neprispel

Obvykle to provadeji i v ostatnich diskusich, ale prevazne se zameruji tedy na me prispevky.

PS. Velmi zabavne tema :)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=79951
"No, upřímně řečeno... já přestože u většiny dotazů řešení znám, kdybych se měl řídit tím co píše peta, asi bych to řešení nenašel :)"
Evidentne, proc se mi to v IE rozsype a stale to neni uplne ok, nic nevi, pouze ma snahu hltit tema OT.
-> Tomasds - tam pise ke konci neco o tom, ze jsem se spatne podival, ale to neni pravda, moderator to toiz presunul a nenapsal to tam akorat.

Moderátor Joker: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Petr ZZZ
Profil
Přesouvám k ledu pro opětovné porušení závazného pravidla a zamykám. Po doplnění diakritiky odemknu.
panther
Profil
peta:
ty to máš asi v životě těžké, co? :-)

Nevím, co touto oficiální stížností sleduješ, ani komu má být adresována. Kdybys nebyl ignorant, možná by tě někdo bral vážně. Kdybys psal věcné příspěvky, možná by přežily všechny, jak tomu je u ostatních diskutérů.

Jestli ti vadí, že tě moderátoři upozorňují na nedodržování pravidel, nedělá mi problém tvoje příspěvky chladit. Asi to od této chvíle budu dělat, uvidíme, jestli se ti to bude zamlouvat víc, než slušná žádost na dodržování závazných pravidel.
Joker
Profil
Odemkl jsem, tak nějak předpokládám, že U ledu bude pro tohle vlákno konečná, tak si tu klidně můžeme povídat.

peta:
Joker
#2 · Zasláno: 10.3.2011 11:55:41 - k vyreseni problemu neprispel

Nesouhlasím, můj příspěvek směřoval k řešení problému.
Položit otázku čitelně a pochopitelně je pro vyřešení problému naprosto zásadní.

PS. Velmi zabavne tema :)
Vtipné, ještě než jsem si dočetl ten zbytek jsem prolétl odkaz a narazil na ten svůj příspěvek #7. I po tom roce a půl bych ho podepsal.


peta:
oficialni stiznost na chovani nekterych uzivatelu a moderatoru
A jak jinak, než „oficiální stížnost po petovsku“, čili hromada textu a pointa chybí.
Když už „oficiální stížnost“, tak jaká pravidla fóra byla porušena a jaký je návrh řešení?

Já to řeknu takhle: Tohle fórum má pravidla. Pokud sem chceš psát, tak je budeš dodržovat, stejně jako všichni ostatní. Tečka.

Ostatní moderátoři:
Máte pocit, že jsme já nebo Petr ZZZ porušili nějaké pravidlo fóra?
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Odemkl jsem
Budiž. Pokud se nepletu, může člen editovat svůj příspěvek i v zamčeném vlákně, jen nemůže nikdo kromě moderátorů napsat nový příspěvek. Mám dojem, že se peta nudí a rozhodl se krátit si čas provokacemi. Povídáme-li si s ním, ač vědomě a úmyslně znovu a znovu porušuje pravidla, hrajeme jeho hru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Tvoji stížnost oficiálně zamítám.

Kdyby bylo dodržování pravidla o diakritice stejně aktivně vymáháno ve všech případech, asi by mi to vadilo.
Ale ty si zasloužíš individuální přístup, protože jsi patlal. Řada lidí tvé příspěvky nečte, někteří ani nechtějí, abys je psal. Pozvedni úroveň svých projevů (jak po stránce odborné, tak po stránce gramatické) a nikdo tě nebude okřikovat.
peta
Profil
Co tim sleduji? Jsou tu lide, kteri zaplni forum OT.
Jako priklad jsem uvedl me tema, ale tito lide podobne pisi i do jinych temat. Predevsim jsem si toho vsiml u Petr ZZZ a dalsich 3 uzivatelu. Uzivatel misto odpovedi pak dostane jeste vynadano.
Myslim si, ze tohle forum po strance moderatoru hodne upada.

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=122717
Kuprikladu zde panther, kolik napsat prispevku a kolik se skutecne tyka kritiky stranky?

Jinak nechapu, proc by toto tema spravne zarazene do O teto diskusi melo byt presunuto. Jen pro to, ze to pise peta?
Joker
Profil
Jelikož peta zjevně (jako obvykle) nehodlá doplnit konkrétní údaje (jaké pravidlo bylo porušeno a jakou akci navrhuje), beru to jako že si chce prostě zanadávat.

Co uděláme s tímhle vláknem?
Petr ZZZ
Profil
peta:
Fňukej prosím konkrétně a s diakritikou.

Joker:
Co uděláme s tímhle vláknem?
Já bych to smazal. Zakladatel odmítá psát s diakritikou, ač to vyžadují závazná pravidla a je na to znovu a znovu upozorňován. Třeba si pak bude na jiných portálech stěžovat, že je zde cenzura, a přiláká nám brouzdaly, kteří budou zvědaví, zda je to pravda. Fórum bude vzkvétat ještě více.

Nebo bychom ho mohli naopak nemazat, ale přišpendlit někam na čestné místo. Možná po přejmenování:
Bezhackovym potizistou z uprimneho presvedceni.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Kuprikladu zde panther, kolik napsat prispevku
Čtyři.

a kolik se skutecne tyka kritiky stranky?
Tři.

Myslim si, ze tohle forum po strance moderatoru hodne upada.
Tak si najdi nějaké lepší fórum, nepotřebujeme tě tu.

Jen pro to, ze to pise peta?
Jen proto, že je píše notorický stěžovatel, který mnoho let mátl tazatele v kategorii JavaScript a jehož výstřední odborný vkus doposud tolerujeme v Názorech na stránku. Měl bys být rád, že jsme tě z této diskuse ještě nevyštípali. Bereme tě s nadhledem. Zkus to taky.

Baví tě psát na toto diskusní fórum?
panther
Profil
Chamurappi:
jehož výstřední odborný vkus doposud tolerujeme v Názorech na stránku.
už ne všichni. Bohužel, na žádný petův příspěvek jsem zatím nenarazil od té doby. Mimo tuto diskusi, sem ať si píše, co chce.

Joker:
Co uděláme s tímhle vláknem?
téma je tu na nic, možná by se však dalo přejmenovat na „peta dělá bordel“.
Chamurappi
Profil
Chtěl bych ujasnit, jde o dvě naprosto odlišné věci. Mazat příspěvky kvůli chybějící diakritice nikdy nikomu nebudeme. Hlavní vada petových příspěvků spočívá zpravidla v obsahu a tomu bychom měli přizpůsobit naše reakce. Tedy nebreptat pořád o té diakritice.

Ban nemá. Oficiální stížnost na moderátory není důvod k zabanování.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Tedy nebreptat pořád o té diakritice.
Přišlo mi to nejrychlejší a neprůstřelné, nicméně v obojím jsem se zřejmě mýlil. Přemýšlíme zde o smazání vlákna. Kdyby zůstalo zamčené, dokud peta diakritiku nedoplní, bylo by zamčené nejspíš ještě teď. Bývali jsme si mohli ušetřit práci i nervy a po čase ten drobek smazat. Teď už to přestává být drobek a jediné, k čemu jsme se dopracovali, je zjištění, že závazné pravidlo není závazné. Jediné pravidlo, na jehož připomenutí nabízí klávesová mapa hned dvě různé poznámky:

• Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
• Piš prosím s diakritikou, porušení závazných pravidel se trestá, v lepším případě neúmyslným zabitím.


Oficiální stížnost na moderátory není důvod k zabanování.
To ne. Ale stěžovat si bez diakritiky na uživatele a moderátory na diskusi, kde je vyžadována a kde je pod polovinou autorových příspěvků poznámka "piš s diakritikou", bych viděl jako dostatečný důvod pro zmrazení a následné smazání žádosti. Ale jestli jsou žádosti o diakritiku problém, nemám problém více o ni nežádat.

peta:
Predevsim jsem si toho vsiml u Petr ZZZ a dalsich 3 uzivatelu. Uzivatel misto odpovedi pak dostane jeste vynadano.
Buď laskavě konkrétní. Ve kterých vláknech místo odpovědi nadávám? Které moje příspěvky jsou kontraproduktivní a proč si to myslíš? Když sis toho všiml, neměl by snad být problém nějaká taková vlákna najít. Až je najdeš, napiš mi to laskavě česky nebo slovensky.
Joker
Profil
Chamurappi:
Hlavní vada petových příspěvků spočívá zpravidla v obsahu
Jenže to mu asi nevysvětlíme.

Jinak já se ptal jen na tohle vlákno. Pokud jde o peta samotného, vcelku mi vyhovuje jak to je teď, hlavně když už nepíše bludy chudákům co chtějí poradit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Pravidlo závazné je, ale má jiný druh trestu než ostatní pravidla. Na ostatní pravidla nejsou moderátorské poznámky, protože důsledky porušení jsou ráznější. Trestem za psaní bez diakritiky je jen ta moderátorská poznámka :-)

jestli jsou žádosti o diakritiku problém
Určitě nejsou. Ale peta má pak tendence se vrtat v té diakritice a válka s pravidly i s moderátory se mu vede mnohem jednodušeji, protože psaní bez diakritiky je společensky omluvitelnější než psaní nesmyslů — a o ty nesmysly jde především. Nepotřebujeme hledat záminky. (Sám jsem něco podobného už možná párkrát udělal, ale teď vidím, že to nevypadá dobře :-))
Na mé moderování peta podal asi čtyři oficiální stížnosti, než pochopil, kterým směrem má ustoupit.

Omlouvám se, že ten můj výrok o tvém breptání vyzněl asi ostřeji, než byl zamýšlen.


Reaguji na Jokera:
Jinak já se ptal jen na tohle vlákno.
A já reagoval na panthera, který se tvářil, že bude peta nekompromisně vyhazovat kvůli pravidlu o diakritice.
Tohle vlákno bych asi smazal. (Ne hned teď.)
panther
Profil
Chamurappi:
nemyslím si, že bychom bez peti nemohli být. Kor když není schopen přizpůsobit se závazným pravidlům. To by tu pak pravidla, obzvláště ta závazná, nemusela být. Nebo proč si myslíš, že bychom měli zrovna petovi tohle promíjet, když ostatní stálí členové byli schopni se přizpůsobit?

Namátkově jsem prošel pár jeho posledních příspěvků - u JS posoudíš kvalitu asi ty, ale že by bylo něco skvostného v názorech na stránky... Ano, jsou to suverénně nejdelší příspěvky v těch tématech, ale nepodařilo se mi najít žádnou úchvatnou radu/pomoc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
proč si myslíš, že bychom měli zrovna petovi tohle promíjet
Byl tu snad někdy někdo, komu jsme psaní bez diakritiky neprominuli?

ale že by bylo něco skvostného v názorech na stránky
Jsou to jen názory. Divné názory divného člověka :-)
Nepřeháněl bych to.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Omlouvám se, že ten můj výrok o tvém breptání vyzněl asi ostřeji, než byl zamýšlen.
Nemusíš se omlouvat, trochu páry snesu, případně se ozvu, a pohlédneme-li přes okraj tohoto vlákna, tak přiznám bez mučení, že tvá poznámka úplně vedle zase nebyla. Za mě v pohodě. :)

Byl tu snad někdy někdo, komu jsme psaní bez diakritiky neprominuli?
Občas lze přinejmenším pozorovat, že na odflákle položený dotaz – to se neomezuje na diakritiku – je méně ochotně odpovídáno. Někteří diskutéři se v podobných debatách jako je tato výslovně vyjádřili, že na vývržky nemají ve zvyku reagovat.

Je myslím dobré myslet na to, že se vždycky najdou čtenáři, kterým styl diskuse nevyhovuje. Jedněm vadí příliš pedantické vymáhání pravidel, případně pravidla jako taková, druhým naopak vadí, když se pravidla nedodržují, případně když vůbec chybí (to není případ této diskuse). V obou množinách jsou podmnožiny, kterým to vadí natolik, že na diskusi nepíšou nebo na ni vůbec přestanou chodit. Jsem optimista a tvrdím, že můžeme ve vysoké míře ovlivnit, jak bude složená ta naše komunita: zda budou převažovat ti, kteří se vyjadřovat umí, nebo ti druzí. Jinak řečeno – o část publika přijdeme v každém případě a je na nás určit, která část to bude.

Nepřeháněl bych to.
Souhlas. I když... Už jsem zticha. :)
Joker
Profil
panther:
proč si myslíš, že bychom měli zrovna petovi tohle promíjet, když ostatní stálí členové byli schopni se přizpůsobit?
Ani ostatním většinou nevyhazujeme příspěvky kvůli diakritice. Upozorňujeme, ale nevyhazujeme, pokud neporuší i další pravidla anebo nejsou drzí.

Chamurappi:
a o ty nesmysly jde především
Tak zrovna tohle vzniklo tak, že jsem mu napsal, jestli svůj dotaz nemůže přepsat s diakritikou, protože je mu špatně rozumět.
Taurus
Profil
Psaní bez diakritiky je jako mluva s plnou pusou/držkou (alternativa se odvíjí od minulosti konkrétní osoby). Pokud někdo mluví jako tatar, tak je dobré jej ignorovat. Pokud je to neúnosné, mazat. Pokud je mazání častou činností moderátorů, vykopnout. Kdyby mně mazání osoby Petotypu zaměstnalo desetkrát do měsíce, už by tu dávno nebyl. Možná dřív.
peta
Profil
Chamurappi - peta, notoricky stezovatel si stezoval kolikrat a na co? A porovnaval jsi to i se stiznostmi ostatnich? I podle IP? Spousta uzivatelu tu pouziva treba 4 prezdivky, jen aby vypadali, ze jsou nekdo jiny.

Pokud vim, tak jsem si stezoval pouze na moderatory (opakovane), hloupa pravidla o diakritice a par drobnosti k webu a diskuzi.

Petr ZZZ - Hloupa pravidla nebudu dodrzovat, ani kdyby je nekdo ze dne na den ucinil zavaznymi. Puvodne tomu tak nebylo, totiz.
"• Piš prosím s diakritikou, porušení závazných pravidel se trestá, v lepším případě neúmyslným zabitím. "
Tohle bych do fora nepsal, ikdyz je to vtipne, pravnik by to hodnotil jinak :)
"Občas lze přinejmenším pozorovat, že na odflákle položený dotaz"
Je peta schopen reagovat a chybejici cast si domyslet. Nekdy chybne a nasledne mu to bylo vycitano. Proto uzavrel pakty a resi temata v nazorech, kde snad ani nejde nic zkazit.

Joker - Nerikam, ze bylo poruseno pravidlo. Pouze rikam svuj nazor, ze se to obvykle vycita me osobe, kdyz zbytecne pisi do tematu o necem jinem. Nasledne mi to moderator maze/mazal. Coz mi opet prijde jako hloupe a nespravedlive a opet proti tomu budu bojovat do skonani veku.
"Tak zrovna tohle vzniklo tak, že jsem mu napsal, jestli svůj dotaz nemůže přepsat s diakritikou, protože je mu špatně rozumět."
Na to uz jsem reagoval, momentalne mam klavesnici, na ktere neni diakritika. Pokud neumis psat deseti, tak je dost problem ty pismenka hadat. Dovoluji ti koupit mi klavesnici novou, predem dekuji. Tusim stoji kolem 200. Sveho sefa tim zatezovat nebudu, zatim si nikdo jiny nestezoval. Cili jediny problem maji lide na tomto foru. Kvuli tomu se jeste svet nezbori.

panther - v nazorech nejde o pomoc a radu, ale o vyjadreni se ke strance vlastnima ocima. Po nikom nezadam, aby muj nazor bral jako zavazny, ze to tak musi zmenit.

Taurus - Bojuji proti hlouposti do konce veku. Takze jestli mas cas do konce veku, vzhuru do toho. Samozrejme pristupuji na jiste kompromisy. Tohle veru za otevrene vyhrozovani, vyzvu na souboj. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
notoricky stezovatel si stezoval kolikrat a na co?
Třeba čtyřikrát na mě mailem a cca dvakrát veřejně na diskusi obecně na moderování. Všechno ti bylo vždy zamítnuto. Jaké sis z toho vzal ponaučení? Žádné. My máme klíče, my určujeme pravidla. V rámci tohoto serveru neexistuje žádná vyšší moc, u které bys našel zastání. Smiř se s tím.

Hloupa pravidla nebudu dodrzovat, ani kdyby je nekdo ze dne na den ucinil zavaznymi.
Ona jsou závazná celou dobu. Můžeš je považovat za hloupá, ale prakticky nemáš šanci je změnit. Uzavři další pakty :-)
Martinek
Profil *
peta:
Já nevím proč si pořád stěžuješ? Když Ti ty pravidla nevyhovují, tak jdi prostě jinam.

Program na PC taky nenainstaluješ, když Ti ty pravidla (nebo ta licence) nevyhovují.

Moderátor Chamurappi: Je tu moře slov, dá se to číst, mazat netřeba. Ale zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0